La Roche Posay, Effidrate (Emulsja nawilżająca)

La Roche Posay, Effidrate (Emulsja nawilżająca)

EFFIDRATE - lekka emulsja nawilżająca (zawiera wodę termalną) i matująca. Nie powoduje uczuleń (polecana równierz przez dermatologów). Szybko się wchłania - co ma duże znaczenie rano. Stosowana pod podkład pozwala dłużej zachować "mat" i świeżość cery. Przyjemny zapach.

jest okay

Używam tego kremu od niedawna a już jestem z jego właściwości zadowolona to prawda że jest troche mocny w działaniu ale przynajmniej skutkuje od kiedy go używam na mojej twarzy nie pojawiły się żadne niespodzianki i oby było już tak zawsze polecam

Używam tego produktu od:niedawna

taki sobie

Kremik ma gęstą, bogatą konsystencję.
Wszystko byłoby dobrze gdyby robił ze skórą to co jest obiecane: regulował wydzielanie sebum i matował.
Nie czyni ani jednego, ani drugiego.
Kupiłam go na lato i przez całe wakacje błyszczałam sie niemiłosiernie.
Wiecej do niego nie wrócę.
W ostatnim czasie służył mi jako ochronna baza na noc pod kwasy i inne żrace mazidła.
Szczesciem dziś zakończe jego żywot w moim kosmetycznym rynsztunku.

badziewie

chodzialam za probkami jak glupia wkoncu pani w nie moim miescie zrobila mi probke z testera. calkiem sporo go bylo. Chdzilam za nim bo chcialam wersje tonujaca. niestety mam cere mieszana , raczej normalnie przetluszczajaca sie w strefie T. Po tym kremie pierwsza reakcja byla : SUPER. Calkiem nawilzyl i lekki mat bez sciagniecia tez byl i co najwazniejsze kolor bezowy pieknie stapiajacy sie z moja jasna cera. O 9-tej chodze codziennie z psem na spacer po godzinie jestem spowrotem. Moja twarz przypominala kostke smalcu. Pod palcami sliskie niemile uczucie. Nic nie dalo sie z tym zrobic puder nic nie dal. Wiec sciaglam ten puder wacikiem nasaczonym woda potem tonikiem. Ale po pol godziny znow smalec. Jak krem matujacy moze tak przetluszczac cere. Dodam ze nie bylo upalow , a jak przyszly pierwsze goraczki to oczywiscie mnie to nie zdziwilo. staralam sie do niego przekonac, bo moze przejsciowe, ale skoro po tygodniu objawy nie ustapily , wiec on najwyrazniej nie ma sensu. ...

5.07.2004 - Mam teraz probke tego bez koloru. z jednej gwiazdki podnioslam recenzje na 3 bo ten jest ok. Jak na razie sprawdza sie dobrze, nie zeyb jakos specjalnie ale jest ok. Nie wysusza lekko nawilza, robi wszystko co krem regulujacy wydzielanie sebum, czyli Hydraphase XL w nawilzaniu jest lepszy i nie ma sie co dziwic wkoncu to krem nawilzajacy, ale Effidrate nawilza mniej bo to krem regulujacy ale jest ok. Dziwi mnie tylko ze takim badziewiem jest wersja tonujaca, a ta bez koloru moze byc. Szkoda ze nie mozna nadac dwoch rzadkow gwiazdek: jednej dla wersji tonujacej i trzech do wersji bez koloru. Teraz rozumiem dlaczego tem krem jest lubiany. Wersja bez koloru nie jest zla chodz pewnie mogla by byc lepsza ale wersja tonujaca...to koszmar, takiego smalcu to nigdy nie mialam na twarzy.

La Roche Posay Skin Checker

ostrożnie!

Cóż, krem rzeczywiście ma lekką konsystencję i szybko wchłania się, przyjemnie pachnie, ale ... mnie podrażnił on skórę (mam cerę tłustą, wrażliwą!)po kilku dniach stosowania. Świadczy to tylko o tym, że apteczne kosmetyki nie mają "gwarancji bezpieczeństwa". Teraz wiem, że powinno się zawsze najpierw sięgać po próbki, chcąc wypróbować nowy krem. Zalecam ostrożność!

Zbawienie dla mojej twarz

Używam tego kremu w kolorze pudru. Jest zbawienny dla mojej pryszczatej buzi ;)Zaleciła mi go moja pani dermatolog i to był strzał w dziesiątkę.Twarz nie świeci się, nie wydziela tyle tłuszczu co wcześniej, a dzięki kolorkowi nie muszę nakładać pudru, dzięki czemu pory nie zatykają się pudrem.

kiepski

Kiepsko się wchłania, pozostawia tłusty film (gdzie to matowanie???).Dość dobrze nawilża, ale jednocześnie wywołuje powstawanie zakórniaków. :(Nie przekonałam się do niego i podziękowałam po połowe tubki.

gęsta papka

Mam tłustą cerę,a ten krem absolutnie się do niczego nie nadaje!Na twarzy zastaje mi po nim tłusty film,twarz się świeci,nawilżanie byle jakie.Makabra! Będe się trzymać od niego z daleka!

regujuje i nawilża

To jest krem szczególnie dla skóry tłustej,ale jednocześnie odwodnionej więc mocno nawilża ,reguluje.Idealny dla osób, które np. jednego dnia mają skórę mocno przetłuszczoną, a następnego dnia łuszczącą się.Dobry też przy kojeniu skóry podrażnionej mocnymi preparatami. Działanie matujące jest minimalne, ale zadaniem tego kremu jest przede wszystkim nawilżenie mocno wysuszonego naskórka tłustej cery .

Oceniam na 2.00

Jak na tę klasę kosmetyków to niezaskoczył mnie, zdecydowanie lepszy jest Effaclar K który faktycznie działa tak jak obiecuje producent. Ten raczej jak w moim przypadku nie matuje wogle bo minuta zmatowienia to chyba nie sukces i średnio nawilża i to w miejscach mniej wysuszonych.

Oceniam na 2.00

U mnie sprawdza się, tak sobie. Matuje strefe T, ale na kilka chwil. Średni.....jak dla mnie.

Oceniam na 4.00

Polecany przez dermatologów do cer mieszanych z tendencjami do wyprysków. W składzie ma wodę termalną 69%, glicerynę 3%, "agent matifiant" 3% oraz "agent sebo-regulateur" 1%. Obok nawilżania bardzo ładnie matuje, używam go nawet pod podkład. Szybko się wchłania i nie zostawia śladów na buzi.

Oceniam na 4.00

Jako nieliczny z kremów matujšcych nadaje się do stosowania pod podkład również matujšcy i nie powoduje efektu „wałkowania się”. Sam w sobie nie bardzo matuje (przynajmniej w moim przypadku), ponieważ po nałożeniu go twarz jest lekko œwiecšca, ale hamuje wydzielanie się tłuszczu i dobrze nawilża. Zastosowany pod makijaż pozwala doœć długo zachować jego œwieżoœć. Jedyny minus to brak filtrów.