Estee Lauder, Pleasures for Woman EDP

Estee Lauder, Pleasures for Woman EDP

Piękne perfumy, bardzo kobiece, trwałe, zarówno na dzień jak i na wieczór.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: różowy pieprz, nuty zielone, frezja, fiołek
nuta serca: lilia, peonia, konwalia, róża
nuta bazy: drzewo sandałowe, paczula, cedr, piżmo

Cena: ok. 130-160zł / 30ml; 150-220zł / 50ml

Nie

Jestem zawiedziona, bardzo lubię markę Estee Lauder, kojarzy mi się z ponadczasowym luksusem, tymczasem te perfumy są dla mnie synonimem słowa przepych, ale w tym negatywnym znaczeniu. Przede wszystkim, czuję w nich niepotrzebne nuty ziołowe, kompletnie nie wpasowujące się w estetykę i charakter kompoyzcji.
Czuję stare futro, zawieszkę na mole, stare złoto, dużo czarwono-bordowej szminki, która lata świetności ma dawno za sobą, a to wszystko w zadymionym i ciemnym pomieszczeniu. Dekadencja, retro, w wydaniu takim, do którego nie chce się nawet zaglądać.
Flakon lekko mnie odrzuca, jest tak bardzo zwyczajny. Cena nie jest najwyższa na świecie, trwałość za to doskonała, aż do umycia/wyprania.
Perfumy są intensywne, mogą lekko przytłaczać, ale w żaden sposób nie powinny drażnić otoczenia.
Czuję drzewo sandałowe i z niedowierzaniem spoglądam na kompozycję. Gdybym się uparła, mogłabym powiedzieć, że jest tutaj jakiś aromat róży, słabej i zwiędłej, nuty zielone przewijają się minimalnie, a różowy pieprz drażni nos od czasu do czasu. Te perfumy nie pachną po prostu niczym ładnym, mogłabym przyrównać je do taniej wody kolońskiej, zdecydowanie męskiej.
Tak mi przykro, ale Pleasures nie dostarczają mi żadnej pleasure, raczej odwrotnie.

Używam tego produktu od: tydzień
Ilość zużytych opakowań: pierwsze i ostatnie - oddaję koleżance

Jak ciepły, wiosenny deszcz...

Zapach z gatunku kwiatowych, niezwykle kobiecy. Lekki, świeży, jednakże zaznaczający swoją obecność, trzymający się blisko skóry. Idealny na okres wiosenno-letni. Flakonik prosty, aczkolwiek cieszący oko.

Używam tego produktu od: 2011 roku
Ilość zużytych opakowań: 1: 50 ml

Porażka

Nie znoszę zapachu konwalii w perfumach. A tu jest tego cała połać. Czuję też piękną peonię i inne kwiatki, ale konwalia jest dominująca, przytłaczająca, mdła. Po jakimś czasie perfumy pachną mydłem, oczywiście konwaliowym : (
Rzadko się spotyka perfumy kwiatowe, które pachną rzeczywiście tylko kwiatami. Zero czegoś zaskakującego, intrygującego. Spotkałam gorsze zapachy, więc daję 2 gwiazdki.

Używam tego produktu od: kilka dni
Ilość zużytych opakowań: próbka

TOP 10 damskich perfum

Zony ze Stepford

Ostatnio w M. byla promocja i dostałam kosmetyczke pełna produktow, wsród których była probka Pleasures. Jak dla mnie zapach troche w stylu lat 90, na początko bardzo intensywny, potem ładnie sie uklada. To nie jest żaden fruity floral, ale konkretny kwiatowy, dojrzaly zapach. Juz nie dla studentki w stylu preppy, ale dla młodej kobiety. Gdybym miała wskazac idealne uosobienie Pleasures to chyba Nicole K. W zonach ze Stepford...idealnie ufryzowane, umalowane, doskonale po prostu :-)

Pleasures to nie moja bajka, ale nosi sie je całkiem znosnie. No i działają na płeć przeciwna - dzisiaj jechałam samochodem, a moj starszy wiekiem wujek tak komplementowal, ze koniecznie musi żonie kupić te perfumy, bo sa takie piekne ha ha Mojemu facetowi tez sie podobaja, ale cóż...wole kowbojska trawę Durgi niż kobiece Pleasures ;)

Używam tego produktu od: Kilka dni
Ilość zużytych opakowań: Probka

Contessa

Pleasures od zawsze kojarzą mi się z bardzo delikatną,kruchą panienką z tzw.dobrego domu.Zwiewną,uroczą,nieco figlarną,ale o nienagannych manierach.Najchętniej w tej roli widziałabym młodziutką hrabiankę z czasów międzywojennych.Ot,taka pani na włościach.Następne skojarzenia-dworek szlachecki,łąki pełne kwiecia,wykrochmalone koszule,nienaganna czystość i promienie słońca.Tak widzę ten zapach...
Zaś co do mojej osoby...delikatną i kruchą osobą nie jestem.Z pewnością bardzo zdecydowaną i temperamentną,ale łagodność czasami ze mnie wychodzi.Zapach jest delikatny.Podoba mi się frezja i konwalia(przepadam za tą nutą w perfumach).I wyczuwam coś jeszcze w Pleasures-zapach zasypki dla niemowląt,delikatny pudrowy zapach.
Często używam \\\\\\\\\\\\\\\'\\\\\\\\\\\\\\\'letnich\\\\\\\\\\\\\\\'\\\\\\\\\\\\\\\' zapachów zimą,\\\\\\\\\\\\\\\'\\\\\\\\\\\\\\\'zimowych\\\\\\\\\\\\\\\'\\\\\\\\\\\\\\\' zapachów latem albo pora roku(vide kraje,gdzie \\\\\\\\\\\\\\\'\\\\\\\\\\\\\\\'obowiązują\\\\\\\\\\\\\\\'\\\\\\\\\\\\\\\' kalendarzowe 4 seasons) nie ma znaczenia.Jednakże najbardziej lubię nosić Pleasure wiosną,w okresie wiosennych burz i tego typu klimaty.Rzeczywiście bywa duszący,ale jeżeli używa się go...na mrozie to problem znika.I w zasadzie jeszcze lepiej prezentuje się zimą.Zdecydowanie jeden z moich ulubionych zapachów choć gustuję w tych intensywniejszych,tzw.orientalnych.Jednak uczciwie muszę przyznać,że bardzo często odpoczywam od Pleasures albowiem bywam znudzona tym zapachem.Ulubiony,ale bywa nudno.
P.S.Pleasure kojarzy mi się z polską aktorką Agnieszką Wagner,która doskonale uosabia typ pani na włościach.Rasowa contessa.

piękne...

to były moje pierwsze perfumy z wysokiej półki, dostałam je od kolezanki z USA gdy byłam bardzo młodą dziewczyną....pokochałam ten zapach, kwiaty, lato, cos wyjątkowego, potem milam je jeszce ze 2 razy....i kilka dni temu w aptece wyczulam je bardzo intensywnie od klientki obok, dla pewności zapytalam czym pachnie :)...i po dłuzszej przerwie znow je kupię, ale raczej wiosną bo to zdecydowanie letni zapach...bardzo trwały, ale tez na kazdym inaczej pachnie
Teraz raczej myślę o zapachu na zimię

Ilość zużytych opakowań: 2-3 opakownia róznej wielkości

zniewalające i uzależniające

Były to pierwsze perfumy, które kupiłam świadomie. Jak pierwszy raz spryskałam nadgarstek, to śmierdziały mi przez pierwszą godzinę, ale potem, jak zapach zaczął się rozwijać, to chodziłam do końca dnia z ręką przy nosie. Po jakimś czasie niestety przyzwyczaiłam się do zapachu i teraz czuję go tylko przez tą pierwszą godzinę :( Muszę robić sobie przerwy, żeby móc sie cieszy tym zapachem.
Jest to zapach kwiatowy, nie potrafię wskazać jednego dominującego zapachu, a nie chcę przepisywać tego co podaje producent. W pierwszej fazie jest rzeczywiście dosyć mocny, ale nie duszny i ciężki. Po około godzinie daje wrażenie przestrzeni i świeżej (ale bez cytrusów, ogórków itp.), wyrafinowanej, dla mnie wcale nie oczywistej mieszanki zapachów kwiatowych. Dla mnie jest to esencja kobiecości. Perfumy niesamowicie rozwijają się, różnie w zależności od temperatury (lato, zima) i czasu (po południu jest to dla mnie inny zapach niż ten rano, ale tak samo zniewalający). Są trwałe, po ponad 8 godzinach wciąż go czuć.

zimne kwiaty

Nie podoba mi się, strasznie zimny, odpychający. Pachnie kwiaciarnią;) Niby ładnie, niby kwiaty, jednak ich ogrom przytłacza i z chęcią oddychamy świeżym powietrzem po wyjściu z owej kwiaciarni. Tak widzę Pleasures. W zasadzie nic mnie w nim nie urzekło. Jest ugrzeczniony aż do bólu, płaski, sztywny. Do tego dość mocny, intensywny. Zdecydowanie nie dla mnie, mam nadzieję, że dla moich znajomych również nie bo chyba bym tego nie zniosła! :P

Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań: miniaturka 4ml

Frezja dominatrix

Przytłacza wszystkie inne nuty, można je wyczuć tylko pod płaszczem i kontrolą frezji. Frezja nie śpi nawet w nutach serca, a i w bazie ją czuć.
Śmiało romansuje sobie z nutami zielonymi, jest ostro i to czuć.
Te inne nuty to konwalia i róża przede wszystkim. Konwalia lekka, wiotka, delikatna, wyraźnie boi się frezji i woli nie wchodzić jej w drogę. Siedzi sobie gdzieś z tyłu i tylko czasem jęknie coś półgłosem.
Róża natomiast potrzebuje czasu, dorasta. Najpierw chowa się za konwalią, żeby później wyjść przed nią i szukać sposobu na dojście do głosu. Nieudane oczywiście, bo frezja nadal rządzi.
Pod koniec zrywa frezja układ z zieleniną i bezpretensjonalnie rzuca się w pełne ciepła objęcia sandałowca, które łagodzą jej rogatą duszę. Ze sceny schodzą razem w mocnym uścisku.

Używam tego produktu od: 03.2011 r.
Ilość zużytych opakowań: 1x30 ml.

łąka po koszeniu

Zapach, ktory pachnie dla mnie swiezo koszona trawa, nie jest slodki, nie jest typowo kwiatowy, troszke ostry, ni ciezki, ni swiezy. Wymeczylam 30 ml liczac na to,ze w koncu \"zaskocze\", ale nie udalo sie.
Mam wrazenie, ze na innych ukladal sie lepiej niz na mojej skorze.
Trwałosc dobra, ogolnie przyzwoity, ale kompletnie nam nie po drodze

Używam tego produktu od: 3 lata
Ilość zużytych opakowań: 1x30 ml

uwielbiam

Uwielbiam ten zapach, jest jednym z moich ulubionych. Prawdziwa bomba kwiatowa, na mojej skórze dominuje konwalia, róża i frezja. Zapach zimny, czysty, świeży i przestrzenny. Idealny na ciepłe dni. Bardzo trwały. Buteleczka ładna, pasuje do zapachu.

Używam tego produktu od: 2 m-cy
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 50ml

zimny ale charakterny

Jedne z moich ulubionych perfum,sa bardzo kwiatowe i swieze,lubie je uzywac wlasciwie tylko latem,bo Pleasures sa na mnie wyjatkowo zimne,w cieple dni doskonale mnie chlodza,sa tez bardzo kobiece i charakterne.Trwalosc oraz intensywnosc -bardzo dobra,jedne z nielicznych perfum,ktore trzymaja sie na mnie nad podziw dobrze.Polecam sie zapoznac z tym cudenkiem.

Używam tego produktu od:kilku miesiecy