Van Cleef EDP

Van Cleef EDP

Perfumy te znajdują się na rynku od 1993 roku. Zalicza się je do kategorii zapachów orientalnych, kwiatowych i wyrazistych. Flakon nawiązuje kształtem do wyrobów jubilerskich firmy.
Zapach ten wydaje się bardzo elegancki, dość stonowany, dystyngowany i trzymający się blisko ciała. Jest dość ciężki i jakby pudrowy. Raczej nie dla nastolatek i nie do dżinsów. Bardziej pasowałby do starego złota i brylantów.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: neroli, róża i malina
nuta serca: kwiat pomarańczy, drzewo cedrowe i wanilia.
nuta bazy: skłądają się piżmo, bób tonka i mech.

Niesamowita klasyka.

To ulubiony zapach mojej mamy, i raczej to mamy bardziej niż córki byłyby grupą docelową tego zapachu. To klasyka i wytworność w najlepszym perfumiarskim wydaniu. Dla mnie za ciężkie, intensywne kwiatowe, ale nie spotkałam żadnych innych perfum, które pachniałyby równie elegancko.

Używam tego produktu od: parę lat (mama).
Ilość zużytych opakowań: drugie.

Niezwykły

Słodycz, ciepło i orient. Tak bym określiła ten zapach. Jest przy tym bardzo oryginalny - nigdy nie spotkalam żadnego podobnego zapachu. Pięknie komponuje się z rozgrzaną skórą, bardzo trwały i bardzo kobiecy.

męczący klejnot

kojarzy mi się ze starą matroną obsypaną pudrem i biżuterią, w białej peruce. trochę tez mi zajeżdża starą szafą. na początku i pod koniec trwania jest nawet niezły, ale środkowa nuta jest naprawdę męcząca. myślę, że przy dłuższym stosowaniu spowodowałby u mnie ból głowy, aczkolwiek mimo tego, że mi się nie podoba, nie wątpię, że jest dopracowany. ale nie dla mnie. flakon - naprawdę ładny.