Ginestet, Botrytis EDT

Ginestet, Botrytis EDT

Soczysty, jesienny zapach inspirowany winami Sauternes o bogatym, miodowo słodkim aromacie. Zapach bogaty, złocisty, zmysłowy. Naprawdę upajający.

Nuty zapachowe: miód, kandyzowane owoce, pigwa, korzenne pieczywo, białe kwiaty.

orientalne, słodkie/ gourmand
Rekomendacja
jesień / zima
wody toaletowe

• Flakon: 4

Jeden z Najlepszych na rynku

Nuta odpowiednia dla kobiety biznesu. Delikatny zapach wyczuwalny jedynie z bliskiej odległości. Ani zbyt lekki ani zbyt drażniący - właściwy! Na pierwszy rzut oka nietrwały, ale ponoć to tylko moje odczucie (pewnie szybko się przyzwyczajam).

Kupiony w: Inna perfumeria

• Flakon: 5

Jeśli kochasz miód to Botrytis jest jak najbardziej dla ciebie

Botrytis to oda do gęstego,esencjonalnego miodu,który w tej kompozycji kapitalnie nadaje na tych samych falach z suszonymi owocami,piernikiem,białymi kwiatami.
Ten oszałamiający wstęp może zrazić a to dlatego,że lubi też wyskakiwać niepożądana nuta sztucznego miodu.
Dużo oczywiście zależy od skóry,dlatego nie polecam kupować w ciemno.

Trwałość bardzo dobra,na ubraniach oczywiście znacznie dłuższa.
Mnie osobiście na dłuższą metę męczy,na dodatek czasem lubi właśnie pojawiać się sztuczny miód. Jednak zawsze lubię mieć w zimowy czas odlewkę by poczuć ferię miodnych smakowitości z pierniczkową nutą.

Małe co nieco

Zapach dla prawdziwych łasuchów i wielbicieli miodu :) Jest obłędnie słodki, gęsty, lepiący, złocisty. Gdzies w tle pobrzmiewają nutki korzene i kwiatowe, ale pierwszą rolę gra zdecydowanie złoty nektar.
Idealny na jesień i zime - otula i ogrzewa niczym ciepły, puchaty szal. Uwielbiam miód, zarówno do jedzenia, jak i wachania. Osładza życie i robi z szarej ponurej jesiemi i zimy krainę mlekiem i (a zwłaszcza) miodem płynącą.
Flakonk uroczy. Trwałośc znakomita - 8-10 godzin

Używam tego produktu od: 2 dni
Ilość zużytych opakowań: próbka i odlewka

nie dla mnie

Zapach słodki, ponoć wodzący na pokuszenie. Totalnie nie dla mnie. Zupełnie do mnie nie pasuje.
Wg mnie jest to ulepek bez pazura, słodki aż do bólu głowy, nie do zniesienia, szalenie duszący, aż brakuje mi tchu. Brakuje mu szlachetności, charakteru. Może jeszcze się z nim polubię, ale to już zostawię na jesień i zimę. Zdecydowanie pasuje na mroźne dni.

Używam tego produktu od: jesieni 2012 r.

Nietuzinkowy slodziak, grajacy miodowa melodie

Zapach moim zdaniem mocno miodowo - ambrowy, mozna sie na sile doszukiwac cynamonu, wanilii (skategoryzowany jest ponoc jako orientalno - waniliowy) , przypraw korzennych, jednak pierwsze skrzypce gra w moim odczucie zdecydowanie miod, przeradzajacy sie z czasem w ambre. Botrytis jest gesty, goracy, esencjonalny zbity (nie ma w nim przestrzeni), natomiast co ciekawe nie jest ulepem. Jest slodki w sposob szlachetny, wytworny. Jest otulajacy, jednak wyczuwalny przez otoczenie, ale tylko przez podmuch wiatru, nie wiedzie ze soba ogona. Nie jest nachalny ( chyba, ze ktos wypsika sie nim od stop do głow). Nie ma w nim zmyslowosci ani erotyzmu w moim mniemaniu, ale tez chyba nie taki jego cel. Jest dojrzaly, spokojny dostojny w swej slodyczy.

Dla mnie zdecydowanie na jesien, zime - nie uzylabym go latem w goracy dzien. Na pewno nie są to kaprysne czy dzikie perfumy - i wlasnie za ta ich monotonnosc odejmuje pol, gwiazdki, bo zwyczajnie potrafia zmeczyc. Co ciekwe w testach nadgarstkowych wypdaja lepiej niz w tescie globalym - w przypadku tych pierwszych - upajaja, ciesza zmysly, w przypadku drugiego -jak juz pisalam - potrafia na dluzsza mete zmeczyc i znuzyc. Kolor zapachu swietnie odzwierciedla zawartosc, flakon jak dla mnie za malo wyszukany, pozbawiony artyzmu, ciagnie w dol bogactwo zapachu. Trwalosc dosc marna - a badzmy szczerzy - zapach jest zbyt drogi, by nie trwac.

Używam tego produktu od: poznej jesieni
Ilość zużytych opakowań: probki

ciepły, złoty, otulający

Jest to chyba pierwszy zapach, który kupiłam w ciemno, kierując się opisem nut zapachowych i recenzjami - i nie zawiodłam się. Gdy zaczęłam go używać jesienią, bardzo pasował mi właśnie do tej pory roku i się z nią kojarzył - trochę złocistego miodu, trochę jakby powideł śliwkowych, trochę nuty korzennej... Inne skojarzenie - złote jabłko Hesperyd :) Rzeczywiście przypomina trochę Escadę Collection, ale jest od niej jakby delikatniejszy, mniej dosłowny, nie ma pewnej nuty, która niektórym recenzentkom EC kojarzyła się ze sfermentowaną mandarynką czy pomarańczą - ale przy tym jest nieco mniej trwały. Teraz, wiosną, też uwielbiam go nosić i jeśli będę miała możliwość, z pewnością zaopatrzę się w kolejną butelkę w kształcie złotego jabłuszka.

Używam tego produktu od: ok. września 2012

Od zachwytu do zmęczenia

Perfumy o zapachu miodu pitnego? Takie śliczne recenzje? Po prostu musiałam zdobyć odlewkę. Do dziś pamiętam pierwszy test w pewien ciepły, sierpniowy dzień. Ależ to był zachwyt! Czy może istnieć piękniejszy zapach (z gatunku słodziaków)? Nie może. Umilił mi całą drogę powrotną z wycieczki do Gniezna i Biskupina. Później, jesienią, szybko zużyłam pierwszą odlewkę, otulając się tym upojnym miodkiem, jak szaliczkiem. Ach! Jeszcze przed zużyciem pierwszej, zapobiegawczo kupiłam drugą. I wielkie to szczęście, bo uchroniła mnie przed flakonem. Już pod koniec pierwszej coś mi zaczynało zgrzytać, za bardzo wychodziła na wierzch jakaś nuta owocowa-nieładna. Jakby zepsuta. Za dużo owoców, za mało miodku. Porównałam z drugą odlewką z innego źródła. To samo. Niezachwycająca, męcząca nuta. Może to zapach wina? Zwłaszcza w bazie czuć tę nieprzyjemną owocowość. A poza tym, słodziaki przestały mnie pociągać. Tak jak sam zrestą miód pitny, który kiedyś uwielbiałam, a teraz jest zbyt ciężki.

Polecam gorąco wielbicielkom naprawdę słodkich perfum. Botrytis to słodziak z klasą! Wypróbujcie koniecznie jesienią.

Trwałość i projekcja średnia, nie jest źle.
Ilość zużytych opakowań: prawie 10ml z odlewek

Ładne, ale trwałość fatalna

Z Ginestet aż wylewa się dojrzała, prawie przejrzała słodycz, kipiąca skąpanymi w miodzie owocami, podlanymi słodkim, ciepłym winem. Cały zapach został osadzony na przyjemnej, miękkiej, cielesnej i ambrowej bazie, pachnącej jak rozgrzana słońcem skóra.
I to wszysto. Ale mnie nie trzeba zupełnie nic więcej, te perfumy trzeba powąchać, żeby zrozumieć obecne tu zachwyty, nie ma w nich nic syntetycznego, wszystko pachnie naturalnie i niebanalnie, po prostu pięknie.
edit: po jakimś czasie słodycz zaczęła być trochę płaska i męcząca, a fatalna trwałość sprawiła, że buteleczka poszła w świat.

Flakonik też jest przeuroczy, z woreczkiem, koreczkiem, "miniksiążeczką" w opakowaniu i złotym napojem w środku.

Mmmmmmmmmmmmmm ........ :-)))))))))

Miod i wino???????? CALY CZAS?????? I jeszcze troche? A potem JESZCZE bardziej miodowo? Kto to wymyslil? Tak-miod jest-jakies pierwsze 15 sekund. Potem.....lekko gorzknieje. A potem........genialnieje :-))))
A tak naprawde***moim zdaniem (tzn. zdaniem mojego nosa) to ***-JOGURT. Tak , tak***-JOGURT. Z gatunku***jablka pieczone z rodzynkami. Identycznie pachnie zimowy kubeczek Zotta czy Jogobelli***pieczone zimowe jablka z rodzynkami :-D

Co nie umniejsza w zadnym wypadku urody tych perfum. Genialne-slodkie, cieplo okrywajace zziebnietych i zagrypionych zimowo-listopadowo-lutowa zawieja. Mnie kojarza sie z bezpiecznym, cieplym domem, swiatlem, zlotym oblokiem. Jezeli chodzi o pore roku***POZNE, wrzesniowo-pazdziernikowe cieple lato, ostatnie przypiekanie slonca w sadzie, gdzie z jabloni opadaja (z powodu niechlujstwa ogrodnika? :-D) slodkie, przejrzale, ociekajace cukrowym syropem jablka. Zerwijcie je-bo jeszcze sekunda***i zmarzna... Cieszcie sie zyciem i cieplem! Juz niedlugo beda tylko wspomnieniem...

Zakochalam sie w tym zapachu. NIESTETY***OGROMNE TRUDNO DOSTEPNY:-( Pytalam w perfumerii internetowej***nowa dostawa bedzie za 2 tygodnie. ZAMAWIAM!!!!!!!!!!!!!! :-) I juz sie ciesze !

MIÓD przez duże M :)))

Cudowny, przepiękny, z charakterem. Słodki, ale nie ulepek. Głównym i cudownym pierwszoplanowym aktorem jest tu miód (mimo że rzadko mi jakiś smakuje to kurcze w perfumach zawsze jest tym elementem, który dodaje zapachowi niezaprzeczalnego uroku)
Wyrazisty, ale jednocześnie mający w sobie elementy delikatności. Z pewnością nie jest to zapach ani nachalny ani tuzinkowy.
Mimo ze nie jest super trwały (ech jak często brakuje tej cechy naszym ulubieńcom) to jestem nim trwale oczarowana i nie sądzę, aby nadejście wiosny miało cokolwiek zmienić :)
Polecam wszystkim miłośniczkom miodu, no i mitycznej już Escady Collection. W mojej ocenie Botrytis jest nawet ciekawszy od EC :)
Nie umiem sobie wyobrazić jak B mógłby sie komuś nie podobać :)

Ilość zużytych opakowań: 1 x 100 ml

Dziwna, trzymająca się przy skórze, odurzająca słodycz

Nie mogę zgodzić się z pozytywnymi recenzjami tych perfum.

Warstwa graficzna piękna, ale sam zapach... duszący.
Czuć słodycz miodu, bardzo mocną, później zapach przechodzi w coś na kształt zapachu miodu wymieszanego z winem.

Po psiknięciu na skórę jest bardzo intensywny i niestety jest to zapach z rodzaju \'bol głowy murowany\'. Szybko łagodnieje i równie szybko się ulatnia.

Trzyma się przy skórze, nie otula. Mnie nie przypadł do gustu, mimo iż zakupiłam próbkę zachęcona pozytywnymi opiniami na Wizażu. Zawiodłam sie, niestety.

Używam tego produktu od: tygodnia
Ilość zużytych opakowań: próbka

Miodowy otulacz.

Istne miodowe szaleństwo! Ależ jak ja go kocham!
Najbardziej miodowy zapach jaki udało mi się do tej pory poznać. Słodki od kandyzowanych owoców, aż zęby bolą. Ale co najważniejsze, nie jest tandetny. Z jakim przymiotnikiem mi sie kojarzy? Myślę, że szlachetny to dobre określenie dla niego.
Gdy już dotrwamy do bazy, naszemu nosowi "ukazuje się" piękna, puchata waniliowo-ambrowa baza.
Wielbię, kocham, tylko psioczę na trwałość :( Bo niestety, ale Botrytis siedzi na skórze jedyne 3 h. Do tego nie ciągnie się ogonem, a trzeba szukac go nosem na skórze. Niestety.....
Flakon piękny!

Używam tego produktu od: kilka lat
Ilość zużytych opakowań: odlewka 5 ml