Purete Thermale, mleczko do demakijażu

Purete Thermale, mleczko do demakijażu

Rewelacja, doskonale zmywa, również makijaż z oczu, delikatny, konsystencja odpowiednia, wydajny w stosunku do ceny.

bardzo dobry

Dostałam w prezencie od mamy, która z kolei dostała w drogerii jako dodatek do zakupów. Uwielbiam to mleczko! Cudownie myje, nie podrażnia, nie szczypie w oczy, a do tego jest wydajne. Nie trzeba go zmywać, a skóra po nim jest delikatna i gładka. Będzie rozpacz, jak mi się skończy, bo cena powala.

Ilość zużytych opakowań: jedno w trakcie

szczypie i nie radzi sobie z tuszem.

Posiadam kilkanaście próbek tego oto mleczka i zaczęłam je właśnie zużywać. Moim zdaniem mleczko jest takie sobie, jak za taką cenę to raczej nie warto.

Po pierwsze, na opakowaniu próbek jest napisane: "mleczko do demakijażu". Guzik prawda, tym mleczkiem ciężko jest usunąć makijaż. Od dłuższego czasu maluję się delikatnie, tzn. odrobina kremu tonującego, korektor + jedna, delikatna warstwa tuszu (Multi Action z Essence). Od biedy mogę usunąć makijaż jakimkolwiek żelem do twarzy czy chociażby kremem do twarzy, już nie mówiąc o preparatach do demakijażu. To mleczko jednak słabo sobie radzi - o ile krem tonujący i korektor całkiem nieźle schodzi, to moja jedna (JEDNA!) warstwa tuszu jest nie lada wyzwaniem. Muszę trzymać wacik na oku dość długo (dłużej niż w przypadku podobnych preparatów), a i tak w trakcie mycia twarzy żelem widzę jak schodzi resztka tuszu. Nie wyobrażam sobie tego mleczka w starciu z eyelinerem czy grubszą warstwą tuszu.

Po drugie, mleczko szczypie w oczy, a ciężko uniknąć dostania się produktu do oka, skoro należy trzymać nasączony wacik kilkanaście sekund na każdym oku. Przeżyłabym szczypanie, zdarza się, ALE - oczy zachodzą mi mgłą nawet w przypadku minimalnej ilości produktu w oku, porażka! Nie zdarzyło mi się to w przypadku mleczka do demakijażu Perfecty (którego nie lubię) czy nawet mleczka z Biedronki.. A Vichy.. cóż. Duży minus.

Poza powyższymi dwoma minusami mleczko ma oczywiście zalety. Na plus mogę zaliczyć:

+ konsystencja: lekka, wodnista, taką lubię (z drugiej strony - takie wodniste mleczko mocno wsiąka w wacik, co może zmniejszyć wydajność)
+ delikatne dla skóry (z pominięciem oczu)
+ mleczko nie wysusza skory, nie zostawia okropnie tłustej warstwy na skórze, nie zapycha (ja i tak najczęściej myję twarz żelem po demakijażu, ale przyznam, że można pokusić się z tym mleczkiem o samo przetarcie wacikiem)
+ przyjemnie odświeża

Gdyby to było mleczko tylko odświeżające moja ocena byłaby na pewno wyższa. Natomiast umieszczenie zwrotu "do demakijażu" jest w mojej opinii wprowadzeniem konsumenta w błąd, jako że to mleczko nie radzi sobie nawet z tuszem.

Podsumowując - ja za taką cenę na pewno nie kupiłabym tego produktu, znam mleczka o podobnej jakości za 1/4 ceny Vichy. Jeżeli jednak ktoś szuka czegoś przyjemnego do oczyszczenia / odświeżenia skóry i nie szkoda mu pieniędzy, to Vichy śmiało stoi w pierwszym rzędzie.

Co do wydajności - mnie jedna próbka 1.5ml starcza na dwa razy, więc jest w porządku.

Używam tego produktu od: 3 tygodnie
Ilość zużytych opakowań: około 10 próbek po 1.5ml każda

Przyjemne i delikatne

Hmmm dawno używałam, ale było naprawde przyjemne i delikatne. Dobrze zmywa makijaż oczu jak i całą reszte. Twarz mięciutka i pachnąca. Na pewno warto spróbować.

Używam tego produktu od:3 lata

Katarzyna Gudan fryzura studniówkowa 02

fajne lecz bez rewelacji

Dostałam kiedyś w prezencie i zużyłam z przyjemnością lecz nie wiem czy wrócę ponownie. Mimo, że mam cerę mieszaną to wolę bardziej treściwe mleczka - łatwiej nimi usunąć makijaż a i tak zmywam później twarz żelem do mycia. Temu mleczku nie mogę nic zarzucić, no może poza cena, która mogłaby być niższa. Dobrze zmywa makijaż, nie maże się po skórze, bardzo lekkie, średnio wydajne. Delikatne, nie podrażnia oczu. Pozostawia skórę odświeżoną a nie tłustą.

Używam tego produktu od:używałam rok temu

Rewelacja

Kupuję to mleczko wraz z tonikiem do cery normalnej/mieszanej od dawna. Jest jak dla mnie najlepsze, idealne. Doskonale zmywa makijaż, w tym także maskarę, choć przy tym jest delikatne. Bardzo wydajne. Miły, subtelny zapach. Jakiś czas temu sprzedawane było w opakowaniu, które bardzo ciężko sie otwierało - całę szczęście, że ten problem został juz rozwiązany - mleczko sprzedawane jest w zmodernizownym opakowaniu :) Polecam

jest oki

Mleczko kupilam w promocjii 400ml w cenie 200. Latwe w aplikowaniu gdyz posiada pompke. Latwo sobie radzi z makijazem. Maskara tez mu nie straszna. Ladnie pachnie i bardzo wydajne. Nie podraznia skory i ladnie nawilza. Nosze soczewki i nie zauwazylam zadnej reakcji na to mleczko.

Używam tego produktu od:pol roku
Ilość zużytych opakowań:w trakcie 400ml

super!

Mleczko ma wspaniałą konsytencję, delikatny zapach.
Usuwa makijaż, nie podrażniajac przy tym skóry.
Można używać go również do demakijażu oczu, aczkolwiek ja tego nie praktykuje, bo mój eyeliner lubi się mazać przy mleczkach ;)

Nawet wydajny, aczkolwiek ja uzyłam tylko kilku próbek.
Odejmuje gwiazdkę i nie kupię ze względu na cenę.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 3 x 30ml

Bardzo dobre!

No więc zaczne od tego, że stosuję głównie do demakijażu oczu- i tu sprawdza się znakomicie! To pierwsze mleczko które nie szczypie mnie w oczy (a mam bardzo wrażliwe), a uwierzcie że stosowałam już wiele. Do tego dobrze radzi sobie ze zmyciem niewodoodpornego tuszu (neiwiem jak z wodoodpornymi, bo takich nie używam). Do twarzy jak od czasu do czasu zastosuję tez jest ok, nie zapycha, jest delikatny i wydajny. Mimo że nie ma rewelacji to daję mu 5* za wspaniały i przyjemny z jego użyciem demakijaż oczu- jestem wniebowzięta że wreszcie znalazłam coś co mnie szczypie i nie podrażnia moich oczek.

Używam tego produktu od: jakiegoś czasu

bardzo fajny

w moim przypadku sprawdził się świetnie:)
po pierwsze i najważniejsze nie szczypie mnie w oczy, a mam je bardzo wrażliwe i długo szukałam odpowiedniego kosmetyku
kolejne plusy:
- doskonale zmywa makijaż twarzy i oczu,
- miły zapach
- bardzo fajna konsystencja, gęsty, bo to mleczko
- wydajny
- skóra pozostaje przyjemnie nawilżona
- nie "ściąga" skóry

polecam serdecznie :)Używam tego produktu od: 2 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: nie całe jedno

bez rewelacji

Kosmetyk jest dosc dobry ale nie rewelacyjny. Na pewno nie za te cene. Do demakijazu twarzy sie nadaje-delikatnie oczyszcza. Z oczami juz sobie nie radzi-nie zmywa dokładnie nawet niewodoodpornego tuszu.
Poza tym ładnie pachnie, jest wydajny.
Ale nie kupie.

Używam tego produktu od: kilku tyg.
Ilość zużytych opakowań: próbki

przyjemne, przeciętne

Ładnie pachnące, przyjemne w użyciu mleczko, o odpowiedniej (gęstej) konsystencji. Właściwości zmywania makijażu oczu nie stwierdziłam, a z oczyszczaniem twarzy radzi sobie całkiem nieźle. Trochę drogie, ale nie makabrycznie, ogólnie raczej polecam. Choć jakby się uprzeć, znalazłby tańsze i takie samo bądź lepsze (długo szukać: choćby nowe lirene).

Używam tego produktu od:jakieś 2 miesiące parę razy

do niczego !!!

poprostu do niczego, w porównaniu do Purete Thermale preparatu do demakijażu 3 w 1, gęsty, lepi się, wchodzi w oczy... nie to jakaś pomyłka, na pewno go więcej nie kupię.
poprostu dramat :-(

Używam tego produktu od: