Bania Agafii, Szampon chroniący kolor i pielęgnujący włosy

Bania Agafii, Szampon chroniący kolor i pielęgnujący włosy

Szampon włosy na bazie serwatki, ze starannie dobranymi syberyjskimi ziołami, został stworzony dla głębokiego odżywiania, regeneracji i skutecznej ochrony włosów farbowanych.
Długotrwale utrzymuje nasycenie kolorem oraz zapewnia włosom blask i elastyczność.
Nie zawiera SLS, SLES i parabenów.
Działanie:
chroni kolor włosów
regeneruje, odżywia i wzmacnia włosy
dodaje włosom blasku
uelastycznia włosy i zapobiega łamliwości
chroni włosy przed szkodliwym wpływem środowiska.

• Aqua,
  • Sorbic Acid,
  • Benzyl Alcohol,
  • Citric Acid,
  • Parfum

Gdyby tylko nie wysuszał..

Trochę bałam się jego zapachu, widząc w składzie serwatkę, jednak jest okej. Włosy wyglądają ładnie, ale.. Są dosyć mocno wysuszone, co kompletnie go skreśla z mojej listy.

Zapach - tak jak wspominałam trochę się go bałam, jednak jest całkiem fajny, jeśli ktoś lubi zapachy mleczne, bo do takiego chyba jest mu zdecydowanie najbliżej.

Konsystencja - rzadki, lejący się. Średnio się pieni, ale łatwo rozprowadza. Moje włosy lubiły go pic, więc ma w sobie coś co lubią.

Opakowanie - bardzo lubię formę saszetek z dozownikiem, jest to bardzo wygodne, ale tylko do pewnego momentu , z końcówka jest już trochę ciężej, bo produkt łatwo ucieka. Jednak jak dla mnie mimo wszystko na plus.

Działanie - z ta ochrona koloru wcale nie widać jakiegoś fajnego efektu, jednak na pewno szampon nie wypłukuje go aż tak bardzo jak inne. Podoba mi się to, jaką moje włosy maja po nim objętość ( bez efektu puszenia się ) , rozczesują się średnio, muszę wspomagać się odzywką. Jest delikatny zarówno do włosów jak i do skóry głowy. Jednak podstawowa wada - moje włosy po nim są masakrycznie wysuszone..

Cena/dostępność - dosyć szeroko dostępny we wszelkich drogeriach internetowych, stacjonarnie go nie spotkałam. Cena bardzo fajna, mimo że mała pojemność, to te 7 zł jest takie akurat, może na innych włosach się sprawdzi, jednak sam fakt, ze jest przeznaczony do włosów farbowanych ( czytaj, często zniszczonych i wysuszonych ) , a wysusza, trochę się gryzie z całokształtem.