Polecamy: Zostań Twarzą Kinder Bueno 3 DNI DO BIELI

Nepentes, Emolium (Szampon nawilżający)

Nepentes, Emolium (Szampon nawilżający)

Dzięki specjalnie dobranej formule szampon nawilżający łagodnie myje wrażliwą skórę głowy i pielęgnuje włosy, nie naruszając bariery hydrolipidowej naskórka.

Jest bardzo dobrze tolerowany przez skórę, nie podrażnia i nie wysusza skóry. Ma bardzo dobre właściwości nawilżające. Nie powoduje przetłuszczania włosów i skóry głowy. Chroni skórę przed utratą naturalnego pH.

Szampon Emolium jest zalecany dla dzieci i dorosłych do codziennej pielęgnacji skóry wrażliwej i swędzącej, skłonnej do alergii i podrażnień oraz atopowej.

Składniki:

- Kompleks składników NMF - Naturalnego Czynnika Nawilżającego (mocznik, lizyna, sól sodowa kwasu piroglutaminowego, kwas mlekowy) wraz z alkiloglicyną zapewnia optymalne i długotrwałe nawilżenie skóry głowy.

- Hydrotriticum WAA - kompleks aminokwasów pszenicy, które głęboko wnikają w uszkodzone miejsca i trwale wiążą się ze strukturą włosa.

- Masło shea - uzupełnia niedobory lipidów w skórze, zapobiegając łuszczeniu się naskórka.

- Pantenol - nawilża naskórek, wnikając w jego głębsze warstwy. Delikatnie łagodzi podrażnienia skóry głowy.

Nie zawiera soli i siarczanów: SLES, SLS, sodium chloride.

w butelce
100 – 250ml
Skóra głowy
sucha i wrażliwa

Paskudny Szampon

Cierpię na ŁZS . Niestety taka skórę też trzeba nawilżać aby nie została wysuszona przez szampony antyłojotokowe. Mam alergiczną i bardzo wrażliwą skórę głowy i byle produkty ją podrażniają , ten szampon jest przeznaczony do skóry wrażliwej , skłonnej do podrażnień . To co zrobił ten produkt przechodzi ludzkie pojęcie. Szampon wylądował w śmieciach. Nie potrafię wypisać żadnych zalet dlatego wypisze WADY :
- U mnie przesuszył skórę głowy
-pojawiły się czerwone podrażnienia (przed użyciem szamponu skóra była lekko przesuszona , szampon pogorszył sprawę)
- pojawiło się swędzenie
- Plącze włosy
-Brzydki zapach
- Cena trochę za wysoka jak na takie badziewie ( kupiłam w aptece za 35 zł)

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1603166].usefull || 0 }}% pomocna.

Jeden z lepszych szamponów ever

Bardzo dobry szampon, zwłaszcza dla osób o wrażliwej skórze głowy. Ja używałam go przy moich podrażnieniach spowodowanych używaniem szamponów przeciwłupieżowych i na ŁZS, z których najskuteczniejszym okazała się Bioderma Node DS+. Dodatkowo podrażnienia były spowodowane działaniem twardej wody i ogólnie obniżoną odpornością. Po kuracjach skóra głowy była czasem b. mocno wyjałowiona, ciężko było stwierdzić czy towarzyszący temu świąd był spowodowany jeszcze ŁZS-em, czy właśnie podrażnieniami od szamponów.
Dlatego zaczęłam stosować ten delikatny szampon, który oprócz tego, że świetnie regeneruje skórę głowy i nawilża, to jeszcze myje. Dobrze się spłukuje, pozostawia uczucie domycia włosów i świeżości. Ma delikatny zapach, który kojarzy mi się z kosmetykami dla niemowląt. Stosuję go co drugi dzień, gdy włosy zaczynają się już lekko przetłuszczać. Jest łatwy w aplikacji, ma poręczną, niewielką buteleczkę, powiedziałabym że w sam raz pasującą do kosmetyczki, kiedy wybieramy się w podróż. Średnio wydajny, jednak trzeba go trochę nałożyć, żeby umyć naszą głowę. U mnie świetnie się sprawdza w duecie z emulsją Zoxiderm.
Polecam Wszystkim.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1489291].usefull || 0 }}% pomocna.

Bardzo dobry. Włosy pięknie po nim wyglądają

Moja skóra głowy jest z tych kapryśnych - po latach eksperymentów stwierdzam, że z szamponów uznaje tylko Head&Shoulders do skóry wrażliwej i polecony mi przez dermatologa szampon Emolium.

Obu używam już od kilku długich lat, okazyjnie zmieniając tylko odżywki i jestem bardzo zadowolona.

H&S dobrze działa przeciwłupieżowo, ale wysusza włosy, Emolium zaś nie podrażnia mojej skóry, a włosy są po nim miększe, bardziej nawilżone (czasem można nawet odpuścić nakładanie odżywki) i zdecydowanie lepiej się układają (zwłaszcza jeśli mają tak jak moje fajną tendencję do falowania - latem nie potrzebuję nic więcej prócz tego szamponu i sprayu z solą morską Got2be do uzyskania świetnej fryzury).
Ślicznie, neutralnie pachnie, woń kojarzy mi się z jakimś kosmetykiem z dzieciństwa. Słabo się pieni, ale nie wpływa to w żaden sposób na dobrą wydajność. Cena i dostępność w porządku, a skład bez parabenów, sls i sodium chloride na 5!

Jedynym minusem jest to, że niestety włosy dalej się po nim puszą, może trochę mniej (i bez aż takiego efektu siana na głowie), ale jednak.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1430871].usefull || 0 }}% pomocna.
Jak zamaskować siwe włosy

Dobry na skórę głowy

Jestem już prawie na końcu buteleczki - zostało mi szamponu zaledwie na parę myć. Według mnie na skórę głowy idealny. Po użyciu drażniących szamponów na wypadanie włosów i na włosy przetłuszczające się postanowiłam dać im odetchnąć ( w końcu i tak nic do tej pory nie działało więc po co drażnić sobie jeszcze bardziej skórę). Sięgnęłam więc po Emolium polecony przez dermatolog. Wcześniej odczuwałam nieprzyjemne swędzenie głowy a przy drapaniu - ból. Obecnie ten problem mnie już nie dotyczy mimo stosowania jednocześnie wcierek z alkoholem ( na wypadanie). Tu spisał się naprawdę dobrze. Dozowanie bezproblemowe ale słabo się pieni :/ przez co albo trzeba wylać go więcej albo umyć włosy dwa razy. Ładny miły i przyjemny zapach. Mimo iż delikatny to domywa moje mocno tłuste włosy (myję codzień). Uważam jednak, że jest dobry z jednym dużym ALE - do stosowania jednej buteleczki w razie potrzeby i nie więcej ponieważ nawet moje nisko porowate włosy stępił i pozbawił blasku a w dodatku plącze włosy. Bez odżywki i maski się nie obejdzie. Mimo to oceniam na plus :)

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1399586].usefull || 0 }}% pomocna.

Dobry dla alergika

Używam szamponu już jakiś czas :) To pierwsze opakowanie. Do momentu aż się z nim poznałam używałam wyłącznie Babydream, ale on jest lepszy. Babydream tylko oczyszczał, ten także dba o skórę głowy, nie przesusza jej, a lekko koi i naprawdę nawilża.
Daje mu 4 gwiazdki, a nie 5, bo czasem mam wrażenie, że przyspiesza przetłuszczanie. Jako wspomaganie dla Hesh Shikakai w mydle - z olejami radzi sobie całkiem całkiem, choć szału nie ma.
Zaznaczam, że dla mnie to szamponowy fenomen mimo wszystko jeśli chodzi o stan skalpu na którym sucha skóra, a także rany (bo alergia) i łupież to norma. Po nim jest spokój.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1298736].usefull || 0 }}% pomocna.

nawilza skore, wysusza wlosy

plusy:
- nawilza, lagodzi skore glowy. lagodzi rozne podraznienia
- jest wydajny, bardzo gesty i latwy do rozrobienia wodą

minusy:
- brak zapachu w tym przypadku oznacza zapach scierki upranej w platkach mydlanych. wyjatkowo irytujacy jak sie musi go wąchac co rano w lazience
- wlosy po umyciu i uczciwym splukaniu sa straszne tępe, splątane, twarde. bez odzywki ani rusz.

Używam tego produktu od: paru miesiecy
Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1079301].usefull || 0 }}% pomocna.

super szampon dla suchej skóry głowy

jak najbardziej polecam ten szampon dla osób z suchą skórą głowy, sprawdza się ja najbardziej najważniejsze to ze głowa już nie swędzi i nie osypuje się suchy naskórek z głowy, myję nim głowę jak narazie codziennie pożniej może będę próbowałą myć co 2-3 dzień a na wieczór stosuję cerkogel 30 idealny duet. Polecam

minus to: cena

Używam tego produktu od: 1 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1opakowanie

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1043921].usefull || 0 }}% pomocna.

Dla uczuleniowców - niezbędny

Ten szampon szybko i skutecznie wyprowadził mnie z reakcji alergicznej na inny szampon. Nagle, znienacka zaczął mnie uczulać kosmetyk, którego zużyłam z 4 buteleczki - miałam straszny świąd skóry, podrażnienia, wysypkę, zaczerwienienia i ogólny dyskomfort. Włosy zaczęły wypadać, a ja się załamywać.

W aptece chciałam kupić coś łagodnego i bez SLS, polecono mi Emolium. Od razu powiem, że nie opłaca się go kupować stacjonarnie za okolice 35 zł, w internecie jest za 19 zł.
Szampon jest bardzo gęsty, wydajny, dobrze się pieni i domywa włosy - a trochę się tego bałam, widząc jego skład. Nie obciąża. Włosy się zaczęły bardzo mocno błyszczeć, można się spokojnie obyć bez odżywki jeśli nie farbujecie włosów. Co najważniejsze - uczulenie przeszło, podrażnienia się goją. Włosy i skal są wyraźnie nawilżone. O to chodziło i jestem zadowolona. Włosy co prawda i tak myję codziennie, tak są cienkie, ale nie zauważyłam żeby szybciej traciły świeżość.
Mały minus za coś, co jest tego kosmetyku wielką zaletą, tzn brak zapachu ;) Trochę to dziwne, gdy całe życie używało się szamponów pachnących i to zwykle ładnie..

Używam tego produktu od: 3 tyg
Ilość zużytych opakowań: 1op

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1032253].usefull || 0 }}% pomocna.

KOSZMAR !!! WYSTRZEGAJCIE SIĘ !!!!!!!

Mam AZS na szczęście dobrze leczone ale od jakiegoś czasu miałam lekko "niespokojną" skórę głowy i aby ją ukoić kupiłam ten szampon. MASAKRA !!!!!!! po umyciu
- dostałam POTWORNEGO świądu
- na skórze głowy pojawił się taki łupież jakiego w życiu nie widziałam-jakby cała skóra została spalona i odchodziła
- pojawiły się strupki, sączyła się surowica..

Lekarz dermatolog nie mógł wyjść ze zdumienia!!!!!!!.

Stosowanie szamponu Emolim naraziło mnie na
- 4 prywatne wizyty u dermatologa
- zakup drogich szamponów leczniczych na receptę ( ok. 60 zł )
- stosowanie płynnych sterydów na skórę głowy
- zakup produktów pielęgnacyjnych, ze pomocą których chcę wyjść na prostą
- minęło już 2 miesiące od tego wydarzenia i mimo wielu starań, zabiegów pielęgnacyjnych skóra głowy jeszcze nie doszła do siebie.

Czytając opinie widzę, że nie tylko mnie się to przydarzyło.. Producent chyba jeszcze raz powinien prześledzić skład tego szamponu skoro robi na głowie takie zniszczenia..

Używam tego produktu od: 1 raz
Ilość zużytych opakowań: jedno mycie z całego opakowania - resztę koszmarka wyrzuciłam !!

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1021586].usefull || 0 }}% pomocna.

Spokojna głowa

Mam atopową skórę i bardzo często swędzi mnie skalp. Swędzący problem jednak został unicestwiony odkąd używam tego szamponu. Myję włosy co drugi dzień, Emolium stosuję do drugiego mycia. Jest bezbarwny, gęsty i ma delikatny zapach. Pieni się świetnie, może aż za bardzo, bo dużo wody muszę wylać na głowę zanim go porządnie spłuczę. Do dziewczyn,które marudzą, że się nie pieni: cały gryps polega na tym, żeby nie pozbywać się nadmiaru wody po zmoczeniu włosów. Im bardziej mokre włosy, tym więcej bardzo gęstej piany. Jest bardzo wydajny. Niewielka ilość wystarczy do umycia długich włosów. Szampon nakładam tylko na skórę głowy, a po wytworzeniu się piany myję resztę. Bardzo jestem z niego zadowolona. Nie pamiętam, kiedy ostatni raz się drapałam.

Używam tego produktu od: Dłużej niż miesiąc
Ilość zużytych opakowań: Mniej niż 1

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1007978].usefull || 0 }}% pomocna.