Douglas, Mini Best Of Colors 4, Eyeshadow Palette (Paletka cieni do powiek)

Douglas, Mini Best Of Colors 4, Eyeshadow Palette (Paletka cieni do powiek)

Pojemność 8,7 g

Best Of Colors Mini Palette marki Douglas Make-up oferuje idealną mieszankę ciemnobrązowych i fioletowych odcieni oraz jasnoróżowych i beżowych odcieni. Idealny zespół żywych kontrastów, magicznych atrakcji i nieodpartego spojrzenia.

Daje się lubić :)

Do tej pory rzadko używałam cieni do powiek... Używałam paletek zarówno droższych, z wyższej półki cenowej, jak i tych tańszych drogeryjnych. Jednak makijaż oka cieniami zajmował mi zbyt dużo czasu na co dzień, temu też przestałam oglądać się za kolejnymi.
Aż w końcu pewnego dnia w Douglasie zobaczyłam TO. Oprócz niebieskiego cienia absolutnie moje kolory - róże i brązy, promocyjna cena (15 zł), solidne i przyjemne dla oka opakowanie. Oczywiście kupiłam, bo grzech nie kupić po takiej cenie, i zrobiłam kolejne podejście.
I tutaj ważna rzecz - z cieniami trzeba się dobrze zapoznać i nabrać wprawy. Swój pierwszy makijaż zaczynałam tym jaśniejszym różem, który początkowo wydawał mi się cieniem wręcz wyjętym z jakiejś paletki dla dziewczynek. Trzeba go dużo dokładać, jeśli zależy nam na mocniejszym efekcie.
Teraz do codziennego makijażu używam tego cieplejszego brązu (na zdjęciu między różami) i jestem zachwycona :) Cień jest naprawdę dobrze napigmentowany, wystarczy odrobinka na pędzelku, by uzyskać zadowalający efekt. Fajnie się blenduje, a kolor pasuje do mnie wręcz idealnie. Już niejednokrotnie udawało mi się zrobić tą paletką bardzo fajne makijaże, a nawet uzyskać kilka pochwał i zapytań co mam na oczach :)
Jedyne co mogę jej zarzucić to pędzelek - nie nadaje się absolutnie do niczego, pacynką ciężko się nakłada cień, a druga strona jest sztywna, nieprzyjemna.

Polecam tę paletkę szczególnie początkującym, nie zawiedziecie się :)

Rozczarowanie

Szukałam paletki z kolorami do typowego, "dziennego" makijażu oka. Do tej pory miałam ze dwie paletki (z 4 kolorami, z najtańszej półki cenowej). Tym razem chciałam coś "porządniejszego".

Paletkę kupiłam w cenie promocyjnej, około 25zł. Opakowanie jest bardzo zgrabne, małe, eleganckie, porządne. W środku lusterko - ze wszystkich "lusterek" przy produktach (pudrach, itd) to jest dla mnie najporęczniejsze. Mały aplikator 2w1 - pacynka (bardzo dobrej jakości) i "pędzelek" (bardzo zbity, szorstki-zdecydowanie nie dla powiek).

Kolory są piękne... w opakowaniu. Na skórze wyglądają trochę inaczej-wychodzą z nich dosyć "różowe" tony, który nie wyglądają korzystnie (np. w opakowaniu śliczna śliwka - na powiece wychodzi taki ciemniejszy róż, podobnie jest z brązem). Niektóre z nich są dosyć mocno napigmentowane, inne mniej (niebieski wychodzi bardzo blado). Dosyć trudne w aplikacji, blendowaniu. Wszystkie są matowe.

Strasznie się rolują. Nigdy nie miałam tego problemu, więc byłam bardzo zdziwiona, kiedy zobaczyłam w załamaniu powieki ciemne kreski zrolowanego cienia. Nakładałam bez bazy, z bazą, z dodatkowym pudrem - nic nie pomaga. Po 1-2 godz. nieestetycznie się rolują, tak samo jasny kolor, jak i ciemne.
Makijaż oka wygląda bardzo nieestetycznie, niechlujnie.

Paletka "cieszy oko". Kolory są piękne, dopóki nie staram się nimi czegoś zrobić na powiece. Jakość jest słaba. Szkoda, bo miałam nadzieję, że to będzie taki fajny, porządny produkt, bo na taki wygląda - ale niestety, nie jest.