Anastasia Beverly Hills, Soft Glam, Eyeshadow Palette (Paleta 14 cieni do powiek)

Pojemność 1 szt

Soft Glam to paleta ultramatowych i metalicznych cieni, łatwych w blendowaniu, dobrze napigrmentowanych. Formuła cieni o przedłużonej trwałości. Nadaje się zarówno do dziennych makijaży, jak i wieczorowych.

Moja miłość!

Kiedy postanowiłam kupić moją pierwszą wysokopółkową paletkę zdecydowałam się na tego gagatka. Zakochałam się od pierwszego wejrzenia i dotknięcia! Pigmentacja jest cudowna, maty się nie sypią na powiece - jedynie delikatnie pylą przy nakładaniu na pędzel. A błyski to totalny sztos - same w sobie są nieziemskie, a nałożone na glitter primer z nyxa świecą tak, że przydałyby się okulary przeciwsłoneczne.
Kolory w palecie idealnie ze sobą współgrają: mamy tam delikatnie połyskujący mleczny cień, ale i również głęboką czerń. Pomiędzy nimi przejdziemy przez kilka odcieni złota, dążąc do coraz ciemniejszych brązów, napotykając również kilka róży.
Co do trwałości, cienie na korektorze i pudrze trzymają się cały dzień, nie rolują, nie opadają, nie tracą na intensywności.
Jak dla mnie paleta idealna! Da się nią stworzyć delikatne makijaże dzienne, jak i podkreślone kocie oko!
Zdecydowanie warta swojej ceny ♥

Piękna...

Długo rozważałam czy kupić tę czy MR, ale stanęło na tej, bo jest bardziej uniwersalna. I nie żałuję.
Jest to moja pierwsza paletka od ABH.

Opakowanie jest śliczne, ale niepraktyczne niestety. O ten welur dbam bardziej niż o własne dziecko :-D pędzla, który był dołączony nie używam wcale.

Od cieni za takie pieniądze, to ja się już spodziewam naprawdę wielkich rzeczy. Coś w stylu - żeby potrafiły też ugotować obiad :-P te co prawda nie gotują, ale robią istną ucztę na oczach i dla oczu.

Cienie nakładają się i blendują same. Dwa ruchy pędzlem i mamy makijaż jak pro.
Nie trzeba się bawić w gradację cieniowania - najpierw jaśniejsze cienie, potem stopniujemy mocniejsze, tylko od razu możemy nałożyć ciemniejsze i rozetrzeć w delikatną chmurkę.

Bardzo łatwo się z tymi cieniami pracuje, mają lekko mokrą, kremową konsystencję, osyp jest ale w granicach normy, bardziej pylą w paletce, na oku nie zauważyłam.

Paletka warta wydanych na nią złotówek. Polecam. Praca z nią to sama przyjemność.

Paleta, która sama maluje

Dosłownie jak w opisie. Cienie są tak skomponowane, że pięknie się przenikają, a makijaż robi się sam. Nawet kompletny laik jest w stanie wyczarować super makijaż w 2 minuty.

Plusy to niewątpliwie:

+ konsystencja bardzo drobniutko zmielonego pudru, aksamitna w dotyku.

+ Raczej się nie osypują. Ładnie rozprowadzają i rozblendowują bez najmniejszego problemu.
Nawet folie nie sypią się, wszystko ładnie się ze sobą łączy.

+ pigmentacja jest rewelacyjna. Przy tym praca z cieniami jest przyjemnością. Maty pięknie się rozcierają bez plam i nierówności. Kolor jest jednolity, a makijaż wygląda bardzo profesjonalnie.

+/- trwałość - makijaż trwa na miejscu cały dzień. Natomiast niektóre kolory bledną. Jest to na pewno piękna marsala Mulberry.
Co jeszcze jest widoczne, to migrowanie błyszczących cieni w ciągu dnia pomiędzy sobą. Z jednej strony to fajnie, bo mamy pięknie zblendowane kolory, bez wyraźnych granic, ale z drugiej, z kilku kolorów robi nam się 1 lub 2. No, ale coś za coś, chcemy mieć mięciutkie cienie, to należy się liczyć z konsekwencjami :)

+/- kolorystyka jaka jest każdy widzi, więc nie ma co narzekać :) Kolory są neutralno-ciepłe. Nawet rudości określiłabym jako neutralne, to akurat plus, bo nie każdemu dobrze w typowo ciepłych barwach. A wręcz powiedziałabym, że mało komu w naszej szerokości geograficznej.

Natomiast tą paletą nie wykonamy miliona znacząco różniących się makijaży. Po roztarciu niektóre kolory wyglądają tak samo. Praktycznie znajdziemy kilka par niemal identycznie wyglądających kolorów.
Cały dół, bodajże od 3 koloru ma zbliżoną (po roztarciu) kolorystykę.

+ pędzelek jest świetny. Mamy też lusterko. Obecność pędzelka powinna być standardem palet w tej cenie, jednak jest to raczej rzadkość. Jakość wykonania palety jest bardzo dobra. Gruba, elegancka i łatwa w utrzymaniu czystości dzięki tekturze pokrytej błyszczącą folią. No może wierzch się trochę brudzi, ale i dość łatwo czyści.

Reasumując:

- paleta idealna nawet dla początkujących, dzięki łatwości malowania
- wyjątkowa formuła cieni
- dość jednolita kolorystyka neutralno-ciepła (mamy też bardziej chłodny róż)
- paleta kompletna (makijaż dzienny plus wieczorowy)
- kolory w zależności od rodzaju (błyszczące) mogą migrować i zlewać się w jedną plamę kolorystyczną

Waham się między 4 a 5 gwiazdek. Paleta ma swoje wady. Mimo wszystko za dobrą pracę z cieniami dam 5 :)

Nie kupię ponownie, bo nie znam osoby, która zużyła paletę do makijażu :) a nawet jeśli kiedyś ją zużyję, to anastasia do tego czasu wypuści 10 nowych palet :)

trochę odgrzewany kotlet ale wysokiej jakości :)

Generalnie Soft Glam powinna być włączona do sprzedaży z początkiem marca. Jednak jeśli się zapuścimy na sam koniec ebay jesteśmy w stanie ją złapać. Od stycznia puszczają zaledwie po parę sztuk i to rzadko ale da się zrobić :) Wiec już mam :)

Generalnie to chyba paleta dla osób które chcą zapoznać się z marką. Są tutaj cienie z Modern Renesance , cienie które w formie pojedyńczej sprzedają się najlepiej oraz kilka premierowych. Czyli takie troszkę odgrzanie dochodowego kotleta jak dla mnie :) Ogółem kolorystyka wygląda jak właśnie taka soft wersja MR

Zapakowana po raz kolejny w welur tym razem w kolorze starego złota. Jak juz pisałam we wcześniejszych recenzjach , welur ten czyszczę mokrymi chusteczkami dla dzieci. Dodatkowo lusterko i pędzelek który będzie lekko drapał co wrażliwe oczy , o ile ktoś wykorzystuje pędzle z palet

Pędzla chwytają się świetnie , minimalnie się pylą. Trwałość na oku idealna od nałożenia do zmycia. Przy czym intensywność przez cały czas noszenia taka sama. Bardzo mało się osypują. Blendowanie super , bez robienia plam , nie roluje się w ciągu dnia i nie zbiera się w załamaniach. Konsystencja typowego masełka , za którą każdy tak pokochał te cienie :)

Cieni jest 14 . 8 które już znamy czyli :
TEMPERA- matowy beż idealny jako baza
BURNT ORANGE- matowa bardzo głęboka ciepła pomarańcza
CYPRUS AMBER- również matowy ciepły głęboki brąz
SIENNA- matowy pomarańcz z tonem brązowym
ORANGE SODA- matowy ciepła brzoskwinia
NOIR- głęboka matowa czerń
ROSE PINK- metaliczne głębokie różowe złoto
GLISSTENNING- piękny brokatowy odcień szampana

Cienie które są nowością to :
SULTRY- brokatowa oberżyna z mocnym tonem rdzy
BRONZE- przepiękne brokatowe bananowe złoto
MULBERRY- głęboko matowy brąz złamany ciepłą czerwienią
DUSTY ROSE- matowa szarość z dużą domieszką pastelowego rożu
FAIRY- brokatowe bardzo migotliwe jasne złoto
RUSTIC- matowy brąz w odcieniu mlecznej czekolady

Jakościowo naprawde świetna paleta , tylko jeśli ktoś ma już MR może nie być mu potrzebna , pewnie dość szybko nowe odcienie będą sprzedawane w formie pojedyńczej. Ale jak na zapoznanie się z marką , bądź też dla zwykłej kobiecej przyjemności , warto będzie ja upolować na ciekawej promocji