L`biotica, Biovax, Botanic, Trychologiczny peeling `Czystek i czarnuszka`

L`biotica, Biovax, Botanic, Trychologiczny peeling `Czystek i czarnuszka`

Peeling trychologiczny polecany do regularnego rytuału oczyszczania – demakijażu skóry głowy i włosów. Zawiera czystek, czarnuszkę i miętę nadając odświeżenia skórze głowy i usuwając martwy naskórek.
Zawiera minimum 90% składników pochodzenia naturalnego. 0% SLS/SLES, parabenów, silikonów, DYES.

Mimo chęci i dobrego nastawienia niestety nie zdał egzaminu

Peeling skóry głowy odkryłam dość niedawno, robię je regularnie od jakiegoś roku i przynoszą mojej skórze głowy wymierne efekty. Masaż w połączeniu z peelingiem oczyszcza skalp i sprawia, że włosy są świeże dłużej. Wykonuje go średnio co 2 tygodnie z racji, ze mam przetłuszczający się skalp. Do tej pory zawsze robiłam peeling DIY z odrobiny cukru i ulubionego szamponu. Tym razem przy okazji testowania miałam okazję spróbować gotowego peelingu do skalpu. Nigdy nie korzystałam z gotowych peelingów, moja opcja wydawała mi się najlepsza ale okazja do testowania skłoniła mnie do wypróbowania czegoś nowego.

Peeling w tubce to bardzo poręczne rozwiązanie. Można wycisnąć tyle ile akurat potrzebuję. Peeling ma fajny, lekko ziołowy zapach, jest rześki i odświeżający.

Konsystencja produktu jest żelowa z malutkimi drobinkami, które prawdę mówiąc jak dla mnie ledwo są wyczuwalne pod opuszkami a co dopiero na skórze głowy. Konsystencja produktu o tyle na plus, że nie jest rzadka nie rozpływa się. Jednak główny minus tego produktu tkwi dla mnie w jego braku skuteczności.

Po pierwsze trzeba go użyć naprawdę sporo bo zanim dotrzemy na skórę głowy i wmasujemy w skalp to produktu nie czuć już pod palcami. Drobinki zawarte w produkcie absolutnie nie spełniają swojej peelingującej roli. Są zbyt małe i oczyszczenie skalpu w moim odczuciu jest wręcz niemożliwe. Chyba, ze dla osób z BARDZO rzadkimi włosami. W moich gęstych włosach produkt po prostu niknie. Przy pierwszych 2 podejściach musiałam go zużyć naprawdę sporo by peeling przyniósł rezultat.

Po drugie drobinki są tak małe, że ciężko je wypłukać z włosów, stojąc pod prysznicem i płukając włosy mam wrażenie, że drobinki ciągle się tam znajdują. W przypadku peelingu cukrowego nie ma takiej obawy bo cukier poprostu wraz z szamponem się rozpuszcza.

Skóra głowy jest odświeżona, ale nie jest to jakieś wyjątkowe i zadowalające bo mam wrażenie, że głowa przetłuściła mi się tak jakbym po prostu peelingu nie wykonała.

Niestety u mnie produkt nie zdał egzaminu, ciesze się że miałam go okazję wypróbować zamiast kupienia bo czułabym napewno większy zawód. Moim zdaniem nie nadaję się dla osób o gęstych włosach, które od peelingu skóry głowy oczekują konkretnych rezultatów.

Daję 2 gwiazdki za zapach oraz naturalny skład, być może dla osób o rzadkich włosach będzie to strzał w dziesiątkę

Mój pierwszy peeling trychologiczny

Uczciwie zaznaczę już na wstępie, że nigdy nie używałam innych peelingów trychologicznych, ten jest moim pierwszym, więc nie mam porównania. Zdecydowałam się na jego zakup, gdyż w mojej małej osiedlowej Naturze, tylko taki peeling do skóry głowy był dostępny.

Włosy mam długie, gęste, ze skłonnością do przetłuszczania u nasady i suche na końcach.

W Naturze peeling kosztował 20 zł z groszami. Szata graficzna opakowania zdecydowanie nawiązuje do trendu ECO. Wygląda to fajnie, choć decydując się na białą czcionkę na kremowym tle, producent najwyraźniej chciał przetestować nasz wzrok.

Produkt nie zawiera parabenów, silikonów, ani SLS, a do tego nie jest testowany na zwierzętach. Za to duży plus.

Zapach przyjemny, dość intensywny, ale nie utrzymuje się na włosach.
Konsystencja peelingu żelowa, z dużą ilością drobinek.

Aplikacja peeligu przy długich i gęstych włosach to nie lada wyzwanie. Trochę trzeba się namęczyć, żeby dotrzeć do skóry głowy i to ją wymasować, a nie włosy. Tak więc jeśli decydujecie się na taki zabieg, zdecydowanie zarezerwujcie sobie dłuższą chwilkę na kąpiel. To nie będzie szybki prysznic.
Peeling dobrze oczyszcza skórę głowy, przy moich włosach z tendencją do przetłuszczania się u nasady, pozwala na przetrzymanie ich bez mycia o jeden dzień dłużej. Są świeże i sypkie. Szczególnego odbicia u nasady nie zauważyłam, układają się tak jak zwykle. Peeling dobrze sprawdzi się u osób farbujących włosy, pozwala na szybsze pozbycie się nieestetycznych przebarwień z ciemnej farby na skórze głowy.
U mnie nie wywołał podrażnień, swędzenia, ani łupieżu.

Niestety najbardziej kuleje wydajność. Przy takiej czuprynie jak moja, produkt wystarcza na 4-5 aplikacji. Ja stosuję go raz na dwa tygodnie, przy częstszej aplikacji, tubka za długo w łazience nie postoi.

Nie wiem czy zdecyduję się na zakup tego produktu raz jeszcze, na pewno chciałabym wypróbować inne peelingi do skóry głowy.

Piękny zapach :)

Otrzymałam ten produkt na testowanie. Zapach jest obłędny, w porównaniu z ciężkim otwieraniem maski, te opakowanie łatwo się obsługuje. Ewidentnie widzę efekty po tym peelingu, włosy stały się delikatne, gładkie, miękkie... Myślę że zadziałał :)

RATUNEK PRZY WYSUSZONEJ SKÓRZE GŁOWY

W momencie gdy czekałam na przesyłkę pofarbowałam sobie włosy w domu co spowodowało katastrofę na skórze mojej głowy. Pojawiły się na całej jej powierzchni strupki, które swędziały, wyglądały bardzo nieestetycznie i w żaden sposób nie mogłam się ich pozbyć pozbyć. Z ratunkiem przyszedł właśnie ten peeling - tego samego dnia gdy otrzymałam paczkę wiedziałam, że muszę go wypróbować i pokładałam w nim wiele nadziei - i się nie zawiodłam.

Sam peeling ma gęstą żelową konsystencję z dużą ilością drobinek ścierających - taką samą jak w przypadku produktów do twarzy. Ma bardzo intensywny, lekko słodkawy ziołowy zapach, który przypadł mi do gustu. Jego aplikacja jest łatwa, choć w moich gęstych włosach zajęło mi sporo czasu dokładne rozprowadzenie go na całej głowie. Następnie tradycyjnie umyłam głowę szamponem, nałożyłam odżywkę i to wszystko. Efekt zauważyłam po tym jak wyschły mi włosy - suche, nieestetyczne skórki zniknęły i już się nie pojawiły!! Ten nawracający problem często mnie męczył i nie wiedziała jak sobie z nim poradzić, w końcu udało mi się znaleźć rozwiązanie - co sprawiło, że jestem zachwycona tym produktem i bardzo chciałam się podzielić z Wami moją opinią na jego temat.

Przyjemne odświeżenie skory głowy

Trafiłam na ten produkt przypadkiem robiąc zakupy w naturze. Akurat był na promocji wiec pomyślałam ze spróbuje.
Przy długich włosach nakładanie może być nieco problematyczne dlatego lepiej robić to pochylając głowę w dół. Peeling jest o bardzo przyjemnej zelówek konsystencji, zapach kest świeży i przyjemny. Nie ma problemu ze splukaniem go głowy. Po użyciu czuje się fajna świeżość i czystość skory, czasami używam go tez na twarz

Peeling Czystek i czarnuszka - L'biotica, Biovax, Botanic,

Używałam już wcześniej szampon i odżywkę 7 w 1 Biovax Botanic
Peeling to kolejny dobry kosmetyk z tej serii
Po zastosowaniu włosy i skóra głowy jest wyraźnie oczyszczone
włosy nabieraj lekkości, mniej się przetłuszczają
kosmetyk ma żelową konsystencję z drobinkami
drobinki bezproblemowo wypłukują się z włosów.
Stosuję go raz w tygodniu .

Zmarnowane pieniążki

Lubie produkty do włosów firmy Biovax, natomiast ten peeling to nie wypał. Żałuje wydanych pieniędzy no ale do rzeczy:
zapach przyjemny, świeży
szata graficzna przyjemna dla oka
cena nawet przystępna, dostępność też ok
samo opakowanie niestety jest nie praktyczne - większość peelingów do skóry głowy, które używałam miała aplikator co pozwalało na precyzyjną aplikacje na skórę głowy a nie wszędzie gdzie popadnie
same drobinki też nie są na tyle wystarczające aby poradzić sobie z dokładnym oczyszczeniem skóry głowy
ciężko się spłukuje (mogłabym to jeszcze wybaczyć gdyby nie fakt że peeling nie spełnia swojego zadania)

U mnie klapa.

Mam swój ulubiony peeling do skóry głowy -Pharmaceris H-Stimupeel, ale jest dość drogi,więc postanowiłam wypróbować ten z L'biotici.
Śliczne opakowanie,fajny zapach to niestety jedyne zalety jaki dla mnie ma ten produkt.
Po użyciu go dostałam łupieżu,skóra głowy była ściągnięta i zaczerwieniona oraz swędziała..Próbowałam stosować różne szampony w duecie z peelingiem,niestety nic to nie dało.
Produkt jest również niewydajny- opakowanie wystarczyło na pięć aplikacji,a mój ulubieniec na dwadzieścia.
Żałuję,ale z podkulonym ogonem wróciłam do Pharmaceris ,który ma mocznik i kofeinę i oprócz oczyszczenia nawilża skalp i wzmacnia cebulki.
Szkoda...

Strzał w 10!

To mój pierwszy produkt z tej kategorii i od razu strzał w 10! Nigdy wcześniej nie używałam peelingu do skóry głowy i początkowo nie byłam przekonana do jego skuteczności. O, jakże się myliłam! Skóra głowy jest świetnie oczyszczona, włosy odbite od nasady, a do tego mniej się przetłuszczają. To dla mnie szczególnie ważne, bo do tej pory musiałam myć włosy codziennie. Przy stosowaniu peelingu co kilka dni, spokojnie mogę myć głowę co drugi dzień. To wielka ulga!

Ekstra peeling

Co towarzyszy całej serii?
Przepiękny zapach, który jest nie do opisania. Bardzo mi odpowiada, jest intensywny, otoczył całą przesyłkę. Najbardziej trafne porównanie, to zapach: Szamponu Pollena-Savona - Bambi. Tego klasycznego szamponu, które miało u siebie w łazience, każde dziecko. Mimo wszystko zapach ten, przechodzi czymś jeszcze, to trzeba spróbować!

Konsystencja i efekt: Powiem szczerze, że spodziewałam się czegoś bardziej gruboziarnistego. Jak się okazało przy nakładaniu na skórę głowy, przez mokre włosy, efekt jest dopasowany odpowiednio. Granulki się wyczuwalne, ale bez nadmiernego podrażnienia. Efekt odświeżenia skóry głowy jest fenomenalny. Zachęcam do testowania peelingów trychologicznych, ponieważ takiego komfortu, nie czułam jeszcze nigdy. Teraz rozumiem co znaczy odświeżenie i uniesienie włosów od nasady, bez dodatkowego wspomagania kosmetykami.

Najlepszy peeling jaki miałam.

Jakiś czas temu używałam specjalistycznych peelingów do skóry głowy- od parudziestu zł wzwyż... kiedy zobaczyłam na półce w Naturze peeling Biovaxa- wypróbowałam go w tym samym dniu. Efekt jest lepszy niż po użyciu peelingów z naprawdę górnej półki- malutkie granulki bardzo dokładnie oczyszczają skórę, wcierki dużo lepiej się wchłaniają. Skóra jest odczuwalnie czysta, a włosy się o dziwo nie plączą, tylko trzeba go umiejętnie nakładać- partiami w kilka miejsc. Nie przetłuszczają się tak jak zazwyczaj. Idealne oczyszczenie za nieduże pieniądze.

wolniejsze przetłuszczanie

Dzięki temu peelingowi moja głowa przestałą swędzieć, łupież jest znaczenie zredukowany. Kosmetyk ten także wyregulował wydzielanie sebum i włosy o wiele wolniej się przetłuszczają. Peeling ma drobne drobinki delikatnie masujące przy okazji skórę głowy. Zapach jest przyjemny i absolutnie nie drażniący. Kosmetyk nie przesuszył ani nie posklejał moich kosmyków.