L'biotica, Biovax, Botanic, Trychologiczny peeling `Czystek i czarnuszka`

L'biotica, Biovax, Botanic, Trychologiczny peeling `Czystek i czarnuszka`

Peeling trychologiczny polecany do regularnego rytuału oczyszczania – demakijażu skóry głowy i włosów. Zawiera czystek, czarnuszkę i miętę nadając odświeżenia skórze głowy i usuwając martwy naskórek.
Zawiera minimum 90% składników pochodzenia naturalnego. 0% SLS/SLES, parabenów, silikonów, DYES.

U mnie klapa.

Mam swój ulubiony peeling do skóry głowy -Pharmaceris H-Stimupeel, ale jest dość drogi,więc postanowiłam wypróbować ten z L'biotici.
Śliczne opakowanie,fajny zapach to niestety jedyne zalety jaki dla mnie ma ten produkt.
Po użyciu go dostałam łupieżu,skóra głowy była ściągnięta i zaczerwieniona oraz swędziała..Próbowałam stosować różne szampony w duecie z peelingiem,niestety nic to nie dało.
Produkt jest również niewydajny- opakowanie wystarczyło na pięć aplikacji,a mój ulubieniec na dwadzieścia.
Żałuję,ale z podkulonym ogonem wróciłam do Pharmaceris ,który ma mocznik i kofeinę i oprócz oczyszczenia nawilża skalp i wzmacnia cebulki.
Szkoda...

Strzał w 10!

To mój pierwszy produkt z tej kategorii i od razu strzał w 10! Nigdy wcześniej nie używałam peelingu do skóry głowy i początkowo nie byłam przekonana do jego skuteczności. O, jakże się myliłam! Skóra głowy jest świetnie oczyszczona, włosy odbite od nasady, a do tego mniej się przetłuszczają. To dla mnie szczególnie ważne, bo do tej pory musiałam myć włosy codziennie. Przy stosowaniu peelingu co kilka dni, spokojnie mogę myć głowę co drugi dzień. To wielka ulga!

Ekstra peeling

Co towarzyszy całej serii?
Przepiękny zapach, który jest nie do opisania. Bardzo mi odpowiada, jest intensywny, otoczył całą przesyłkę. Najbardziej trafne porównanie, to zapach: Szamponu Pollena-Savona - Bambi. Tego klasycznego szamponu, które miało u siebie w łazience, każde dziecko. Mimo wszystko zapach ten, przechodzi czymś jeszcze, to trzeba spróbować!

Konsystencja i efekt: Powiem szczerze, że spodziewałam się czegoś bardziej gruboziarnistego. Jak się okazało przy nakładaniu na skórę głowy, przez mokre włosy, efekt jest dopasowany odpowiednio. Granulki się wyczuwalne, ale bez nadmiernego podrażnienia. Efekt odświeżenia skóry głowy jest fenomenalny. Zachęcam do testowania peelingów trychologicznych, ponieważ takiego komfortu, nie czułam jeszcze nigdy. Teraz rozumiem co znaczy odświeżenie i uniesienie włosów od nasady, bez dodatkowego wspomagania kosmetykami.

Najlepszy peeling jaki miałam.

Jakiś czas temu używałam specjalistycznych peelingów do skóry głowy- od parudziestu zł wzwyż... kiedy zobaczyłam na półce w Naturze peeling Biovaxa- wypróbowałam go w tym samym dniu. Efekt jest lepszy niż po użyciu peelingów z naprawdę górnej półki- malutkie granulki bardzo dokładnie oczyszczają skórę, wcierki dużo lepiej się wchłaniają. Skóra jest odczuwalnie czysta, a włosy się o dziwo nie plączą, tylko trzeba go umiejętnie nakładać- partiami w kilka miejsc. Nie przetłuszczają się tak jak zazwyczaj. Idealne oczyszczenie za nieduże pieniądze.

wolniejsze przetłuszczanie

Dzięki temu peelingowi moja głowa przestałą swędzieć, łupież jest znaczenie zredukowany. Kosmetyk ten także wyregulował wydzielanie sebum i włosy o wiele wolniej się przetłuszczają. Peeling ma drobne drobinki delikatnie masujące przy okazji skórę głowy. Zapach jest przyjemny i absolutnie nie drażniący. Kosmetyk nie przesuszył ani nie posklejał moich kosmyków.

Dobry produkt

Początkowo nie byłam co do niego przekonana przez wzgląd na moje przyzwyczajenie do zbitych konsystencji tego typu produktów i mojego poprzednika ze Starej Mydlarni. Dobrze, że sam produkt przekonał mnie do siebie i spokojnie mogę go polecać dalej w świat. Peeling zamknięty w poręcznej tubie o pojemności 125ml. Ma żelową konsystencję z dużymi drobinkami. Mimo dużych drobin dobrze wypłukuje się z włosów. Zapach jest przyjemny, w moim wypadku nie utrzymywał się na włosach dłużej niż na nich przebywał. Po jego użyciu czuć, że skóra głowy jest oczyszczona, a same włosy są odbite u nasady. Nie kosztuje też wiele, co na pewno przemawia na jego korzyść (sama kupiłam go na promocji za 16.99).

Świetny :)

Kocham tę firmę, dlatego jak tylko zobaczyłam ten produkt na półkach wiedziałam, że muszę go mieć. Nie zawiodłam się. Pieknie pachnie, świetnie oczyszcza. Prawdziwy detoks dla skóry głowy. Tani, a dobry.

Odnowa skóry głowy

Po peeling sięgnęłam z lekką obawą, gdy zobaczyłam, że ma drobinki. Już kiedyś stosowałam coś podobnego i trudno było pozbyć się tego z włosów. Na szczęście tutaj nic takiego się nie stało. Wymasowałam nim skórę głowy i spłukałam, a potem umyłam głowę szamponem. Skóra głowy i włosy zostały
oczyszczone (na co dzień stylizuję moje loki pianką lub żelem). Gdy włosy wyschły były błyszczące, lekko uniesione u nasady, miały fajną objętość. Zauważyłam, że dłużej zachowały świeżość.

Oczyszczenie bez podrażnień skóry głowy

Pierwszy raz miałam okazję użyć peeling do skóry głowy i jestem pod wrażeniem. Peeling ma drobne ziarenka, ale nic nie zostaje we włosach, bardzo łatwo się wypukuje. Skóra głowy po nim jest ukojona, odświeżona, bez podrażnień. Bardzo ładnie pachnie. Ma dobry skład. Bardzo poręczna tuba, z łatwością wydobywa się kosmetyk ze środka.