L'biotica, Biovax Botanic, Szampon micelarny `Czystek i Czarnuszka`

L'biotica, Biovax Botanic, Szampon micelarny `Czystek i Czarnuszka`

Micelarny szampon oczyszczający z czystkiem, czarnuszką i amarantusem. Receptura produktu została oparta o starannie dobrane substancje, zapewniające skuteczne oczyszczanie włosów bez obciążenia.
Zawiera w swoim składzie surowce organiczne i certyfikowane znakiem ECOCERT oraz COSMOS. Linia uzyskała certyfikat V dla Wegetarian i Wegan, ekologiczny symbol przeznaczony dla produktów, które nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego i nie są testowane na zwierzętach.
Zawiera minimum 90% składników pochodzenia naturalnego. 0% SLS/SLES, parabenów, silikonów, DYES.

Dobry szampon

Bardzo lubię szampony z Biovax, a więc zdecydowałam się również na ten. Oczywiście się nie zwiodłam. Sam skład zachęca do stosowania tego szamponu. Ma bardzo fajną konsystencje i mała ilość produktu wystarczyła na moje dość długie włosy. Po spłukaniu i wysuszeniu włosów widać było różnice. Włosy były miękkie w dotyku, odżywione i nie były splątane. Stosuje razem z odżywką z tej samej serii i jestem bardzo zadowolona :)

Jest super

Przyzwyczajona do żelowych, bardzo gęstych konsystencji, postanowiłam wycisnąć pewną ilość szamponu na dłoń i rozsmarować w moje włosy. I tutaj SZOK: mała ilość produktu na mojej dłoni, wystarczyła na całe włosy, powiedziałabym nawet, że było jej za dużo. Była to porównywalna ilość do 3 zdjęcia. Konsystencja owszem, jest żelowa, ale rzadsza niż te, których używałam do tej pory i zdecydowanie duuuuużo bardziej wydajna. Z tego aspektu jestem na prawdę bardzo zadowolona. Już podczas zmywania szamponu, włosy wydawały się nawilżone, mięciutkie! Po wyschnięciu efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Blask, lekkość i zwiększona objętość - te efekty rzuciły mi się w oczy najbardziej. Po wykończeniu wszystkich 3 buteleczek, wypowiem się jak wyglądało to na dłuższą metę i jak długo włosy się nie przetłuszczały.

Bardzo podoba mi się też zapach i skład.

Dokładne oczyszczenie

Szampon kupiłam w zestawie z peelingiem i odżywką (tak wyszło korzystniej cenowo). Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to to, że szampon bardzo dobrze się pieni, nawet gdy nałożymy go niewiele. Z przyzwyczajenia do innych szamponów Biovax, za pierwszym razem nałożyłam go za dużo. W moim odczuciu szampon dokładnie oczyszcza włosy i skórę głowy. Jak dla mnie do stosowania raz w tygodniu (mam przesuszone włosy w tej chwili), aby pozbyć się zanieczyszczeń i resztek kosmetyków z włosów. Włosy po nim nie były splątane, nie było problemu z ich rozczesaniem.