L'biotica, Biovax Botanic, Ekspresowa Odzywka 7 w 1 `Czystek, Czarnuszka i Bursztyn`

Nawilżająca odżywka ekspresowa 7w1 z czystkiem, czarnuszką i bursztynem. Zawiera w swoim składzie surowce organiczne i certyfikowane znakiem ECOCERT oraz COSMOS. Linia uzyskała certyfikat V dla Wegetarian i Wegan, ekologiczny symbol przeznaczony dla produktów, które nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego i nie są testowane na zwierzętach.
Zawiera minimum 90% składników pochodzenia naturalnego. 0% SLS/SLES, parabenów, silikonów, DYES.

Sporo dobrych składników pielęgnacyjnych zamkniętych w jednej tubce

Niewiele produktów Biovax-a znam, oprócz szamponu mango i serum na końcówki nie kupowałam u nich nic w ostatnim czasie. Tu jednak zrobiłam wyjątek, linia Botanic bardzo mnie zaciekawiła pod względem pomysłu, składu produktów i... szaty graficznej, odbiegającej od dotychczasowego designu. Decyzję o kupnie przyspieszyła promocja w drogerii i wiadomość, że ta seria jest limitowana. Tak więc zostałam użytkowniczką pierwszej odżywki 7 w1 z bogatego asortymentu firmy.

Odżywka działa już po minucie, zdarza mi się zostawić ją na włosach nieco dłużej i efekty są pozytywne. Co prawda nakładam ją na umyte włosy standard, ale nie tak do końca, otóż mam kilka maseczek do włosów, które nie działają jak ja chcę, więc po ich zmyciu nakładam jeszcze coś, no więc właśnie, odżywkę 7 w 1 i jestem bardzo zadowolona, ponieważ ta odżywka znacznie poprawia kondycję i wygląd włosów , czyli niweluje brak efektów gorszych maseczek. Można mówić o tuningu. Lubię skład tego kosmetyku, m.in.:
czystek,
czarnuszka,
bursztyn,
mięta,
amarantus,
szafran.
Nie podoba mi się zapach tej odżywki. Będę na pewno dążyć do wypróbowania innych odżywek 7 w 1.

Polecam ;)

Często kupuje produkty Biovax do włosów,dla mnie są ok.

Odżywkę nakładam na włosy i po chwili spłukuję(nie czekam 60s jak zaleca producent,ale i tak działa dobrze ) Stosuję ją głównie na końcówki ,omijając nasadę .

Po użyciu włosy są miękkie, dobrze się rozczesują, końcówki są odżywione,nie elektryzują się (a mam do tego tendencję)

Super odżywka

Przepiękny zapach, który jest nie do opisania. Bardzo mi odpowiada, jest intensywny, otoczył całą przesyłkę. Najbardziej trafne porównanie, to zapach: Szamponu Pollena-Savona - Bambi. Tego klasycznego szamponu, które miało u siebie w łazience, każde dziecko. Mimo wszystko zapach ten, przechodzi czymś jeszcze, to trzeba spróbować!

Powiem szczerze, że jestem bardzo zdziwiona, ponieważ już po 1 myciu, zauważyłam rezultaty. Zgadzam się ze stwierdzeniem, że cała seria, zapewnia włosowy demakijaż. Po peelingu + szamponie + odżywce, efekt dosłownie taki jest. Rozpoczynając od skóry głowy, kończąc na końcówkach włosów - wszystko zdaje się dokładnie oczyszczone, błyszczące i nawilżone.

Konsystencja odżywki jest idealna. Nie jest mocno zbita i gęsta, ani za rzadka. Świetnie rozprowadza się ją na wilgotnych włosach. Jednocześnie nie ma żadnego efektu spływania - dobrze utrzymuje się na włosach, nawet przez kilka minut, zapewniając ich nawilżenie, ułatwienie rozczesywania i przepiękny blask.

Szybka pielęgnacja

Ta odżywka jest idealna gdy nie ma się czasu na maskę. Pozostawia się ją na włosach minutę i spłukuje. Ma ładny zapach i fajną konsystencję. Po zastosowaniu włosy nie są splatane, ani wysuszone. Mają ładny skręt, są miękkie i delikatne, z połyskiem.