Naturia (Odżywka z makiem i bawełną do włosów farbowanych)

Naturia (Odżywka z makiem i bawełną do włosów farbowanych)

Odżywka Naturia powstała w oparciu o starannie dobrane składniki naturalne, które pielęgnują włosy farbowane. Sprawdzona receptura zapewnia włosom zdrowy i piękny wygląd.
- Mak - posiada właściwości nawilżające i korzystnie wpływa na połysk włosów.
- Bawełna - bogata w proteiny działa na włosy kondycjonująco.

O 2 "G" za dużo

Spośród używanych przeze mnie 5 rodzajów Naturii bez spłukiwania tę oceniam najniżej. Własnie z powodu 2xG, czyli:
- gliceryna
- gęstość.

Ponieważ muszę uważać na glicerynę, gdy punkt rosy spada poniżej 2 stopni, odżywkę odstawiam w miesiące zimowe. Jeśli jednak nałożę ją na włosy, spuszą się, a loki znikną w powstałym buszu. Syndrom afrykański jak malowanie...
Nada się jednak na wiosnę i jesień (a czy na lato również, wypowiem się w październiku).

Jest najgęstszą Naturią b/s, co sprawia, że może lekko obciążyć włosy. Preferuję bardziej wodniste odżywki b/s - łatwiej je nałożyć i nie obciążają dodatkowo włosów (a to wazne w przypadku kręconych).

Poza tym same plusy: cena, zapach, brak silikonów, brak parabenów...
Mogłaby być bardziej dostępna (jak i pozostałe Naturie)

miła, choć nic nie wnosi

Konsystencja jest dosyć płynna, choć była bardziej "kremowa", niż odżywce Joanna Naturia wrzos i pokrzywa. Myślałam nawet, że będzie lepsza w działaniu, no ale cóż, przeliczyłam się.
Zapach jest przyjemny, nie kojarzy się z makiem czy bawełną, ale i tak jest ładny.
Wydajność raczej słaba, co w tym wypadku było błogosławieństwem.
Bardzo obciążała moje włosy, nie wiem jak, ale takie było jej działanie.

Fajna sprawa

Lekka odżywka do włosów, jednak nie do codziennego stosowania.

Plusy:

+ fajnie nawilża włosy,
+ wygładza,
+ piękny zapach,
+ cena,
+ praktyczne opakowanie.

Minusem jest:
- dostępność,
- zbyt rzadka konsystencja,
- słaba wydajność.

Używam tego produktu od: Kilka miesięcy temu
Ilość zużytych opakowań: Jedno całe

Nie warto.

Nie odżywia. Nadaje się tylko do wygładzania włosów i to tylko na jakąś godzinę. Szkoda, bo ok. 5 zł jest wywalonych w błoto. Jeden plus i góra minusów. Nie polecam.

Ilość zużytych opakowań: 1/3 pierwszego

Katarzyna Warnke zdradza szybki sposób na imrezowy look

Fajna odżywka b/s

Odżywia i nawilża, ale jest jedno "ale", przez to, że w składzie znajduje się Isopropyl Alcohol nie mogę stosować jej często, bo wtedy wysuszy moje włosy. Jednak, gdy stosuję ją nie częściej niż raz w tygodniu działa świetnie - nawilża, odżywia, włosy są po niej bardziej mięsiste, polepsza skręt, nie skleja włosów, nie puszy mnie, mimo że zawiera glicerynę. Konsystencja jest lejąca, ale nie ma co się dziwić, bo to odżywka b/s.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy

Nie byłam zadowolona

O ile ta z miodem się spisała, to ta nie dziala w ogóle na moje włosy
\\nPlusy:
\\n+tania, wygodne opakowanie
\\n+pachnie neutralnie, łatwo rozprowadza się na włosach
\\nMinusy:
\\n-włosy są po niej bardziej sianowate, sztywne,
\\n-bardzo wodnista i niewydajna
\\n
\\nPróbowałam bez spłukiwania, z spłukiwaniem, do mycia, ale zawsze powodowała, że włosy były sztywne i nieprzyjemne w dotyku, szorstkie.

Bardzo słaba

Przeszłam już etap bezsilikonowej, naturalnej pielęgnacji, nawilżania włosów gotowanym siemieniem lnianym, wydobywania skrętu i kilku innych rzeczy stosowanych w metodzie CG.
Przyznam, że na dłuższą metę na prawdę można osiągnąć fajny rezultat ale z moim zaangażowaniem jest kiepsko, zrobiłam keratynowe prostowanie włosów i odżywki tego typu na pewno nie zdają teraz egzaminu. Chociaż na marginesie w czasach CG też nie byłam z niej zadowolona.

Największym minusem tej odżywki jest fakt, że zupełnie nie widać jej wpływu na stan (używałam systematycznie, po każdym myciu przez co najmniej 2 miesiące) czy nawet wygląd włosów. Nie nawilża, nie odżywia, po wysuszeniu włosy są nieprzyjemne w dotyku. Co do konsystencji mam wrażenie, że to zagęszczona, zabielona woda .
O przepraszam, jedynym plusem jest jej zapach. Kwiatowy ale przyjemny.
Na pewno nie kupię ponownie, odetchnęłam z ulgą kiedy się wreszcie skończyła. Najlepszym sposobem na jej wykończenie było mieszanie z olejami. Dużo łatwiej było je wtedy zmyć .

Ps. jeśli ktoś nadal poszukuje bezsilikonowej ale przyjemnej i skutecznej odżywki b/s to polecam Mrs. Potters Balsam z aloesem i jedwabiem, to mój strzał w 10 :)

Używam tego produktu od: ok. 4 miesięcy

Odżywka bezsilikonowa do zadań specjalnych

Sama w sobie jest odżywką działającą w sposób bardzo delikatny, więc na moich włosach nie dałaby w tradycyjnym zastosowaniu żadnego efektu. Używam jej jednak do tworzenia mieszanek olejowych, z których przygotowuję taki pre- wash w sprayu, dodając olej i np. wodę przegotowaną. Mieszanka ta daje efekty niesamowicie lśniących i zdrowych włosów. Wymiennie z tą odżywką używam również Joanny dla włosów suchych i zniszczonych ( miód i cytryna), też świetna:)

Pomysł powyższy wzięłam stąd, że czytam wszelkie blogi dotyczące specjalnej pielęgnacji włosów i znalazłam kilka wspaniałych sposobów na piękne włosy. No więc moje włosy, mimo rozjaśniania i sporej długości, są dzięki takiej poszerzonej pielęgnacji w doskonałej formie, ładnie rosną, nie tłuszczą się zbyt szybko, natomiast ich końcówki są zadbane.

Odżywka Joanny mak i bawełna bardzo mi odpowiada, ale tylko w użyciu takim jak opisałam wyżej.

Jest to odżywka bezsilikonowa, więc ma wartość dla osób nielubiących silikonów. Ja osobiście nic przeciw silikonom nie mam, znacznie bardziej szkodliwy jest wysuszający włosy alkohol w kosmetykach, więc unikam.

Na temat tej odżywki powiedziano już tu niemal wszystko, jest naturalna, pięknie pachnie (ale bardziej lubię zapach odżywki miodowo- cytrynowej tej samej firmy), ma konsystencję lekką i wygodną w tworzeniu różnych mieszanek olejowo- odżywkowych.

Warto wspomnieć, że po użyciu takiego sprayu myję włosy po około dwu godzinach dwa razy, obecnie szamponem Organix coconut (cudowny!) i nakładam jeszcze maseczkę Kallos wanilia/lub Macadamia/lub odżywkę Joico (najlepsza na rynku wg mnie), na końcówki olejek lub serum i włosy są zdrowiuteńkie i błyszczące, rozczesują się i jestem zadowolona.

Co jeszcze zauważyłam- przyjemne dla oka opakowania i bardzo korzystna cena:)

Używam tego produktu od: 6 mies.
Ilość zużytych opakowań: 1x 200 ml

beznadziejna

Kupiłam tę odżywkę przypadkiem, ponieważ zapomniałam wziąć ze sobą mojej ulubionej odżywki na wyjazd, wiec kupiłam jedyną jaka była w sklepie - Naturię z makiem i bawełną.
Potrzebowałam czegoś, co chociaż odrobinę nawilży moje włosy, bo miałam na głowie istne siano.

Odżywka ma okropną, lejącą się konsystencję, przez co wyjątkowo trudno nakłada się ją na włosy. Żeby jako - tako pokryć chociaż końcówki włosów trzeba nałożyć jej mnóstwo, tak więc...

Nie jest wydajna. Starczyła mi na około 2 tygodnie.

Nie zrobiła dla włosów absolutnie nic:
nie ułatwiła rozczesywania
nie nawilżyła włosów
nie zmniejsza puszenia
nawet nie nadała włosom przyjemnego zapachu.

Jedynym plusem jest jej dostępność i cena.

Z całą pewnością nie kupię jej już nigdy więcej.

Bardzo lubię.

Używam jej jako drugie O, a od takiej odżywki nie wymagam wiele. Producent poleca ją szczególnie włosom farbowanym, ale ja nie zwracam na to uwagi, ma mi tylko pomóc w rozczesaniu włosów.

Moja ocena:

+ działanie, naprawdę pomaga w rozczesaniu włosów, które po myciu są poplątane, poza tym mimo tego, że włosy mam cienkie to ich nie obciąża

+ konsystencja, idealna jak na odżywkę bez spłukiwania, jest dość rzadka dzięki czemu łatwo jest ją rozprowadzić na włosach

+ wydajność, mimo konsystencji wystarcza mi na 3 miesiące

+ cena

+ skład, mimo że długi, to jak dla mnie jest OK

+ opakowanie, kolorowe i wygodne

+/- zapach, jest ładny, słodki, ale na dłuższą metę staje się męczący, na szczęście nie utrzymuje się długo na włosach

+/- dostępność, w Rossmanie ani Naturze jej nie widziałam, ale w małych osiedlowych sklepikach nie powinno być problemu z dostaniem jej

Podsumowując: nie szkodzi i jest tania, ponadto polskiej firmy, warto ją wypróbować. ^^ Na pewno kupię jeszcze nie jeden raz. :)

Używam tego produktu od: ponad pół roku
Ilość zużytych opakowań: dwa

Wspaniała odżywka do spłukiwania

Muszę ją zawsze mieć w łazience:)

+nawilża
+minimalizuje puszenie
+podbija skręt
+dociąża, a nie obciąża
+pięknie pachnie
+wydajna
+łatwo dostępna

Minusów nie dostrzegam.

Najlepsza wśród odżywek bez spłukiwania :)

Używam tego produktu od: 2013

ulubiona odżywka b/s

Uwielbiam ten kosmetyk, od kilku lat mam zawsze jego opakowanie gdziekolwiek jestem. Używam Joanny tuż po spłukaniu z właściwej odżywki/maski i po odsączeniu włosów z wody. Ogranicza powstawanie puchu, dyscyplinuje moje włosy. Nie wiem, czy ma jakiś wpływ na trwałość koloru, ale z pewnością ma pozytywne oddziaływanie na zapach mojej fryzury (już kilka razy słyszałam, że moje włosy mają przepiękny zapach, choć nikomu nie podsuwałam ich pod nos). Jeśli nałoży jej się zbyt dużo może skleić włosy. Podoba mi się opakowanie odżywki - można zużyć zawartość do ostatniej kropelki. Jedyne, co mnie denerwuje, to zbyt rzadka a przez to przeciekająca przez palce konsystencja.

Używam tego produktu od: dwóch-trzech lat
Ilość zużytych opakowań: już nie zliczę

nie poprawia zbytnio stanu włosów

Nie odżywia, nie nawilża, ale za to nieziemsko pachnie, choć to kwestia gustu. Cena to średnio 4-4,50zł więc moim zdaniem jest tania, dobrze radzi się z myciem włosów. Nie obciąża ich. Podsumowując, nie polecam jako odżywkę, ale jako szampon jak najbardziej.
Ilość zużytych opakowań: pół