Shiseido, The Makeup, Lifting Foundation SPF15

Shiseido, The Makeup, Lifting Foundation SPF15

Głęboko nawilżający podkład w kremie łączący działanie pielęgnacyjne i perfekcyjne wykończenie makijażu. Redukuje cienkie linie, zmarszczki, matowość i szorstkość skóry dając widoczne efekty wizualne oraz poprawiając kondycję skóry.

Skład: Active Ingredients:

Octinoxate 2.9%, Titanium Dioxide 9.8%.

Other Ingredients:

Water, Glycerin, Cyclomethicone, Dimethicone, Butylene Glycol, Hydrogenated C6-14 Olefin Polymers, Squalane, Dimethicone Copolyol, Polymethylsilsesquioxane, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Diatomaceous Earth, Disteardimonium Hectorite, PEG/PPG-14/7 Dimethyl Ether, Sodium Hyalauronate, Isostearic Acid, Alumina, Polysilicone-2, Triethoxycaprylylsilane, PEG-150, Methicone, Tocopheryl, Sorbitan Sesquiisostearate, BHT, Phenoxyethanol, Methylparaben, Fragrance, Iron Oxides.

Cena: 180zł / 30ml

/m/

Nie dla cery mieszanej/tlustej

Troche sie przeliczylam bo podklad jest dla cery normalnej i suchej a ja mam mieszana. Dosc szybko twarz zaczyna sie swiecic, na szczescie mam sypki puder transparantny wiec sobie radze przypudrowujac 2 razy w ciagu dnia.
Poza tym podklad jest ok to znaczy ladnie sie rozprowadza nie zostawiajac smug, nie podkresla zmarszczek ani skorek, dobrze kryje i ladnie wtapia sie w skore. Nie tworzy maski. Mam w dwoch odcieniach:
Kolor O40 Natural Fair Ochre jest dla mnie za jasny, I60 Naturail Deep Ivory bardzo przypadl mi do gustu, jestem brunetka o sniadej cerze.

Świetny na zimę

Podkład bardzo dobry na zimę, gęsty, ale nie tworzy maski. Ładnie przylega do twarzy, rozświetla, kryje drobne niedoskonałości. Nie obciąża skóry przy czym jest naprawdę trwały. Po dniu w pracy wciąż jest na skórze i bardzo dobrze utrzymuje róż na policzkach.

Po jakimś czasie twarz się świeci, ale ja - mimo cery mieszanej - nie jestem zwolenniczką "total-matu" więc bibułki i korekta pudrem w ciągu dnia załatwiają problem.

Kolor 040 Neutral fair oche - dobra, beżowa tonacja ale zrobiłam się bladolica i jest za ciemny.

Ddatkowy plus za lekki i nietłukący się dozownik z pompką, podkład zużywa się do samego końca.

Używam tego produktu od: 1 rok z przerwami

Spróbowałam-pokochałam:)

Po zatoczeniu koła wsród selektywnej półki z podkładami,wróciłam do Shiseido(Perfect Refining Foundation)Faworyt w kryciu i bezapelacyjnie ,jak dla mnie najlepszy podkład..Kupując go ,wzrok mój zahaczył o Lifting:)Pomalowałam nim buzię.i wpadłam..w szpony Shiseido po raz enty...:).O dziwo ,gdy w kryjącym pasuje mi I40 to w Liftingu O40..Tu mamy danie główne- w bogatszej,kremowej konsystencji..(Na dni suchej twarzy-idealny)Satynowy,perfekcyjnie pokrywający cere dojrzałą-nie dodający jej lat,nie podkreslający zmarszczek czy co tam chcemy zakryć:)Wręcz odwrotnie działa..szarzyzna dnia znika,tworząc idealna powłokę,promienistą ,z tym subtelnym blaskiem(nie trupim matem)Cera jest promienna,jakbyś uzyła serum o magicznym składzie...Nie raz kremowe,nawilzające podkłady powodowały ,że swieciłam sie jak latarnia ..a z Shiseido błysk jest kontrolowany,nie nachalny.Głęboko nawilża skórę, czyniąc ją bardziej gładką. Zapewnia utrzymujące się wrażenie świeżości i lekkości. (nie „obciąża” skóry)
\\n- Zawiera Hydro-Wrap Vitalizing DE, Kwas Hialuronowy
\\n3. Gładko i łatwo się rozprowadza, perfekcyjnie współpracując ze skórą. Tuszuje niedoskonałości skóry takie jak: nierówny koloryt skóry, cienkie linie, widoczne pory.Bardzo,ale to bardzo -drania polubiłam..I zauwazam,ze marka mi pasuje..Czego z niej nie dotknę:)podporzadkowywuje sie mym wymaganiom:)Odpadły w przedbiegach duzo drozsze..Ten ,nie wiem czemu tak długo pozostawał mi nieznany???Dobrze,że te moje oczeta go wypatrzyły..Mam świetną alternatywę do mieszania z kryjącym (idealna twarz)lub solo,dla zregenerowania..Mam wrazenie ,że moje lico jest w lepszej kondycji od kiedy go uzywam..Nic mnie nie zapycha,nic nie podraznia..Aż miło spojrzec w lustro ,kiedy jestem nim pomalowana..Radiant Lifting był za tłusty dla mnie,ten jest idealny do cer mieszanych w kierunku suchej.. Bogata, gładka tekstura nie powodująca uczucia przeciążenia skóry, świetnie współpracująca ze skórą.Polecam-dla kobiet, potrzebujących podkładu łączącego aspekt makijażowy z pielęgnacyjnym :)

objawienie

jako maniaczka podkładów często zmieniam i eksperymentuję szukając tego jedynego. no i znalazłam
postaram się bez emocji i tylko konkrety ;)

1. faktycznie , ma być efekt liftingu i jest efekt liftingu.Wiadomo że kurzych łapek to on nie usunie ale buzia faktycznie jakby bardziej napięta i regularna. to pewnie zasługa jednolitego koloru
2. wygładza. efekt wizualny doskonały i chyba efekt pielęgnacyjny też
3. jako pierwszy wśród naprawdę wielu przetestowanych potrafi zatuszować worki i cienie pod oczami. Korektor bardzo obciążał skórę i zbierał się w "kurzych łapkach". a tu miła niespodzianka. równomierna z resztą twarzy kolorystyka pod oczami..
4. wygląda naturalnie, bez efektu maski można dozować poziom krycia. jest gęsty więc najlepiej nakłada mi się go palcami.
5. niesamowite kolory. dla każdego typu urody znajdzie się ten właściwy. są ciepłe beże , bez widocznej żółci, są chłodne , i dla jasnej i ciemniejszej cery łatwo dopasować idealny odcień. mam O60 cieplutki beż
6. mimo iż nie jest matujący nie powoduje świecenia.Owszem, strefa T błyszczy po jakimś czasie ale to specyfika skóry mieszanej.Jak ktoś szuka pudrowego matu to najlepiej ELDW .. można go również użyć do kładzenia kafl , murowania ścian ..

nie odejmę mu gwiazdek pomimo kilku mankamentów
******************************************************************************************
-świecenie na strefie T ( można wyeliminować pudrem matującym bądź bibułką )
- trwałość to kilka godzin ( ale przynajmniej ściera się równo , bez mazów i przebarwień)
- wydajność ... hmm :) używam nieoszczędnie
- cena ..... uff :)
***************************************************************************************-
bo uważam że nie da się stworzyć podkładu który może WSZYSTKO i czyni CUDA
nie jestem fanatyczką marki - po prostu ten podkład dla mnie jest rewelacją

Jest ok

Miałam kolor 040 idealny jak dla mnie
Bardzo podoba mi się konsystencja podkładu - bardzo gęsta, wygląda prawie jak krem
+ idealnie się rozprowadza
+ kolor idealnie dopasowany do cery
+zakrywa niedoskonałości
+ starcza na bardzo długo

-cena ;/

Ilość zużytych opakowań: 1 normalne

szpachla

Nie wiem jak to się dzieje, ale potwierdza się reguła, że co innego próbka a co innego pełnowartościowy produkt :(

Oceniam kolor: 020

Plusy

- dobrze kryje (bardzo problemowa cera)
- ładny kolor - bez różowego pigmentu
- nie wysusza
- w miarę dobrze utrzymuje się na twarzy (nie spływa)
- dość wydajny

Minusy

- bardzo nieładnie podkreśla rozszerzone pory (tworzy na nich jakby otoczkę)
- tworzy okropne smugi
- ze skórą stapia się po kilku godzinach, do tego czasu wygląda nieestetycznie
- zapach
- u mnie był mocno widoczny

Moja ocena wynika z niedopasowania produktu do cery (koleżanka również go stosująca ma zgoła inną opinię i faktycznie zupełnie inaczej prezentuje się on na jej skórze). Dlatego 3+ gwiazdki a nie 2+ :)

Używam tego produktu od: luty 2010
Ilość zużytych opakowań: 1 sztuka

Taki sobie

mój kolor : natural light ivory

plusy :
-wygodny aplikator
- bardzo naturalne kolory, nie za żółte ani różowe
- ujednolica kolor
- kryje niedoskonałośći
- w porówniu do wielu innych które wypróbowałam matuje skóre na dość długo

minusy :
- po zużyciu 1/2 opakowania podkład był jakby gęśćiejszy, tępy dający efekt maski
- niezależnie od tego zawsze jest tępy i trudny do nałożenia, dopiero po ok 30 sekundach od nałożenia można go porządnie rozprowadzić i znika efekt maski ( kolor jakby dopasowuje sie do skóry bo zaraz po nałożeniu mój kolor był dużo za jasny)

Nie wiem czy kupie go znowu, używałam go od czasu do czasu , miesiąc leżał w szufladzie i strasznie zgęściał, trudno to rozprowadzić i daje efekt maski. Być może dobry na zimę bo nie zauważyłam żeby wyszuszał

Nawilża

Dobry podkład. Przyjemnie się rozprowadza dając uczucie nawilżenia. Średnio kryje : naczynek i przebarwień nie zatuszuje. Twarz jest po nim ładnie wygładzona. Ale na krótko. Po ok. 3 godz. "spływa" i już go nie mam na twarzy ( przy cerze normalnej w kierunku suchej i mocno dojrzałej). Mam kolor 040 - nieźle dobrany. Ale już tego podkładu więcej nie kupię. Myślę, że za tę cenę znajdę inny, lepszy dla mnie podkład.
Opakowanie z dozownikiem : higieniczne i praktyczne.

Używam tego produktu od: 6 mies.

zmienilam zdanie :)

Podkład może i dobry, ale jakoś mi nie podpasowal. Przede wszystkim konsystencja - za gęsta. Jeżeli twarz nie jest dość dobrze nawilżona i nie ma lekkiego tłustego filmu to podczas aplikacji bardzo łatwo o smugi. Tępo się rozprowadza.
Nie wysusza skóry.
Zapewnia świetliste wykończenie.
Średniotrwały.
Zalicza się również do podkładów lifingujących, ale moim skromnym zdaniem :) pod tym względem chowa się skromnie za sculptem diora. Choć tylko shiseido stworzył odcień idealny dla mojej skóry :)
Wygodne, praktyczne, lekkie (plastikowe) opakowanie z pompką również przemawia na korzyść shiseido, ale podkład mnie bardzo rozczarował :(

edit:
O ja głupia !!!
Nie cierpiałam go latem, ale teraz na jesień wydaje mi się idealny :) wystarczyła zmiana kremu na bardziej treściwy i zapomniałam co to znaczy tępe rozprowadzanie czy smugi :)
Już nie duszę się pod warstwą kremu i podkładu, wręcz przeciwnie moja skóra jest mi wdzięczna za puszystą kołderkę, która otula ją, gdy lato stało się tylko miłym wspomnieniem :(
Kolor 040 idealny :) nie ma drugiej marki, która ma tak dopasowany do mojej skóry kolor.
Podkład jest w formie musu, przynajmniej ja tak odbieram tą konsystencję :)

Używam tego produktu od:mam od lutego, ale używam sporadycznie

bardzo dobry

witam
puderek najpierw wypróbowałam proszac w perfumerii o próbke i okazał sie rewelacyjny zaczełam myslec o jego zakupie myslec poniewaz cena jest bardzo wysoka 180 zł no i trafiłam na promocje w perfumerii sephora -30% i kupiłam uzywam go i jestem bardzo zadowolona bardzo dobrze kryje jednak nie tworzy maski delikatnie rozświetla i daje taki swieży wypoczety wyglad skórze
tzreba go nakładac na twarz wpierw posmarowana kremikiem wtedy lepiej sie rozprowadza no i najwazniejsze bardzo wygodny w aplikacji pompka bardzo bardzo wydajny
POLECAM

Używam tego produktu od:1