G-synergie, Korean Beauty Secret, Aloe Soothing Gel (Kojący żel aloesowy 99%)

G-synergie, Korean Beauty Secret, Aloe Soothing Gel (Kojący żel aloesowy 99%)

Zawiera 99% organicznego ekstraktu z aloesu i czystego żelu aloesowego, co pozwala w pełni wykorzystać jego zalety. Posiada lekkie działanie chłodzące i kojące, naprawia skórę po opalaniu, zapobiega przetłuszczaniu się skóry i usuwa trądzik. Oczyszcza skórę z toksyn i zmniejsza podrażnienia. Wzmacnia naturalną powłokę ochronną skóry. Dogłębnie nawilża bardzo suchą skórę twarzy i ciała.
Wskazania: anty-bakteryjny i anty-septyczny. Sucha i swędząca skóra, trądzik, blizny. Po goleniu, po opalaniu.

przeciwzapalne, łagodzące, antybakteryjne, nawilżające
w tubce
żel
>100ml, <50ml
bez silikonów, oil – free / nietłusta, bez alkoholu
koncentraty i esencje
trądzikowa, tłusta, mieszana, alergiczna / atopowa, sucha, wrażliwa, odwodniona
lekkie

Średniak

Kupując spodziewałam się znacznie lepszych efektów, a ten żel nie robi nic spektakularnego , skóra po nim jest lepka . Okej może trochę jaśniejsza ale ogólnie to bez szału. Na pewno działa łagodząca więc sprawdzi się u was na jakieś nie duże podrażnienia , ale nie oczekujmy zbyt wiele , bo produkt jest tani

Nieoczekiwane zalety ;-)

Jak wiadomo jestem z Marsa i to z punktu widzenia Marsjanki będę recenzować ten kosmetyk, bo wcale nie aloes mnie do niego przyciągnął, tylko dwa pierwsze składniki: woda i gliceryna. Gliceryna jest teraz w aptece równie deficytowym i drogim towarem, co mądrość i empatia wśród władców ziemskiego świata, więc kiedy zobaczyłam ten żel w promocji 4,99zł za tubę od razu kupiłam dwie, do antywirusowgo płynu wg (z konieczności nieco zmodyfikowanego) przepisu z farmakopei polskiej. I sprawdza się tam równie świetnie, co sama gliceryna i woda ad 100 mL.
No ale w katalogu KWC oceniamy przede wszystkim podstawowe działanie kosmetyków. Tak również stosowałam tę gęstą, jasnozieloną, krystalicznie przezroczystą galaretkę: na "poszatkowane" ciągłym myciem i dezynfekowaniem dłonie i - o dziwo! bo naprawdę mnie to zaskoczyło - spisała się tu świetnie. Nakładana jako preparat łagodzący pod krem, poradziła sobie chyba lepiej (a na pewno szybciej i na dłużej), niż hydrokortyzon: zniknęła pokrzywka, podetergentowa egzema i sucha popękana skóra, nawet na kostkach. Dłonie wróciły do normy.
Na twarzy nie spisuje się już tak dobrze - gorzej łagodzi i oblepia rozpychającą pory warstwą.

Ja nie mam obsesji na punkcie parabenów, glikolu propylenowego i jego pochodnych, więc ich obecność mi nie przeszkadza. Mniej podoba mi się TEA i fenoksyetanol, ale i tak wolę skupić się na 7 ziołowych składnikach, które tworzą kompleks CalmYang® - patent szwajcarskiej firmy Clariant AG: wąkrotce, rdestowcu, tarczycy bajkalskiej, lukrecji, rumianku, rozmarynie i zielonej herbacie (dodałam fotkę ze składem do recenzji i opisu).
Coś mi się wydaje, że jak trafi się promocja, to znowu go kupię. To działa, a przyjdzie mi zrobić jeszcze dużo płynu do dezynfekcji, bo wg modelu SEIR koronawirus odpuści nam trochę najwcześniej w drugiej połowie lipca.

Aloesowy top1

Naprawdę same plusy. Konsystencja, wchłanianie, zapach. Do tego pomysł na butelkę trafiony w 10! Świetny produkt. Skóra jest odżywiona i nawilżona. Bardzo gładka. Można stosować codziennie. Cena całkiem niezła.

Są lepsze:)

Żel aloesowy od G-synergie był moim pierwszym żelem aloesowym. I nie żałuję jego zakupu. Jego zdecydowaną zaletą jest wydajność, zapach, piękne opakowanie, jednak... istnieją lepsze żele w tej samej cenie. Opisywany przeze mnie żel nie odznacza się wzorowym składem. Myślimy sobie "no, żel to żel", ale żel żelowi nie równy. Ten na pierwszym miejscu w składzie ma wodę, szok! A gdzie aloes? Trochę później. Porównując go do sławnego żelu z holika holika, jest on dużo gorszy (w żelu holika na pierwszym miejscu w składzie jest już aloes). Żel od G-synergie jest na bazie wody, co za tym idzie, jego konsystencja jest dość rzadka i średnio nadaje się on na mrozy. Zużyłam go z przyjemnością, nie uczulił mnie i dobrze nawilżał, ale po rozpoczęciu stosowania żelu holika, zaczęłam zauważać jego wady i mogłam porównać oba produkty. Zdecydowanie wygywa holika i to ją polecam. Cena w sumie identyczna, także warto zrezygnować z tego żelu na rzecz holiki:)

G-synergie Korean Beauty Secret Aloe Soothing Gel Kojący żel aloesowy 99%

Żel ma bardzo przyjemny, orzeźwiający aloesowy zapach.
Konsystencja żelowa powoduje iż bardzo dobrze się wchłania i nie pozostawia filmu.
Idealny nie tylko do twarzy ale i do całego ciała.
Koi podrażnienia i genialnie nawulża.
Z powodzeniem możemy go zastosować na podrażnioną skórę u dziecka.
Dla mnie jest hitem a designerskie opakowanie w kształcie liścia aloesu idealnie wpasuje się w każdą łazienkę.

Koi jak żaden krem

Opakowanie tego żelu przykuło moją uwagę zanim jeszcze wpłynęły na stronę recenzje i wtedy pomyślałam że to musi być jakiś hit. Zazwyczaj jestem ostrożna w dobieraniu kosmetyków ale z kolei uwielbiam nowości .
Gdy w końcu ten żel trafił w moje ręce miałam dylemat do czego go wypróbować , czy do twarzy , czy do ciała , czy do włosów .
Pech chciał że się rozchorowałam i od kataru podrażniłam sobie skórę między okolicą nosa a ust. Każda próba posmarowania kremem kończyła się płomieniem na skórze a moja skóra i tak na dodatek była tak przesuszona że aż bolała. Wtedy przypomniałam sobie o żelu aloesowym. ...
Pierwszy raz otworzyłam tubkę i poczułam przyjemny zapach aloesu, następnie trochę żelu wypuściłam na dłoń i delikatnie wtarłam w skórę twarzy , pierwszy raz od tygodnia poczułam ulgę ...naprawdę moja przesuszona , podrażniona skóra potrzebowała tego delikatnego ochłodzenia i ukojenia zarazem.
Żel nie jest zbyt gesty ale dzięki temu łatwo i szybko się rozprowadza, powoli się wchłania a potem zostawia na skórze przyjemny film i nawilżenie przez cały dzień.
Po tygodniu stosania żelu na twarzy którą całkowicie wyleczył z podrażnień zaczęłam go stosować również na włosy które po starciu stały się bardziej lśniące i gładkie .
Również na ciele spowodował że przesuszenie znikło i skóra przestała mnie swędzieć .
Do tego jest bardzo wydajny bo odrobina wystarcza na posmarowanie twarzy.
To absolutny hit, także i mój , polecam!!!!

fajny disign, ale dziala jak kazdy inny zel aloesowy

W dobie szalu na koreanskie kosmetyki, polecane przez wszystkich z kazdej mozliwej strony, uleglam i kupilam.
Uzywalam kilka innych zeli aloesowych, dlatego smialo moge powiedziec, ze dziala jak kazdy inny zel aloesowy.

Niewatpliwa zaleta tego produktu mjest swietne opakowane, ktore przypomina lisc aloesu, i zrobiony jest z ziekonego plastiku, no jest urocze, ale koreanskie firmy maja niezwykly talent do przyciagania konsumenta pieknym opakowaniem, bo czyz nie lepiej uzywa nam sie pieknie wygladajacego na polce produktu? Przeciez jest taki insta-friendly? No wlasnie...

Zel jest wydajny, uzywam go czesto, dodaje do maseczek ze spiruliny, do peelingu z korundem, uzywam solo po zabiegach kosmetycznych.
Dobrze nawilza, jednak lekko napina skore, ma ladny, delikatny zapach.

Jest duzo tanszych zamiennikow, ale tutaj cena zawyzona zwazywszy na piekna buteleczke.

Żel idealny .

Żel w 99% składający się z aloesu jest strzałem w 10 na mroźne dni . Kiedy to nasza skóra twarzy jest najbardziej narażona na podrażnienia . Żel ten nawilża skórę , odświeża i nadaje blasku . Konsystencja bardzo fajna , zapach przyjemny . polecam .

To generalnie tylko ładnie na pólce wygląda :)

Żel otrzymałam jako gratis do większych zakupów. Zachwycona nie byłam , gdyż raz miałam taki specyfik z Holika i średnio sobie radził , ale postanowiłam dać mu szansę i już wiem że w moim przypadku przyjaźni z takimi produktami nie będzie

Techniczne informacje - no tak wizualnie ładnie wygląda na półce , plastik dobrej jakości , pod koniec miałam problem z wydobyciem żelu więc rozciełam a umordowałam się przy tym jak ruska wiertarka - plastik dość twardy. Zapach typowego aloesu , przeczytałam tu kiedyś w recenzji , że zapach ogórka był rzetelny ;D Wiec tak ten aloes też jest ''rzetelny'' Typowy żel średnio gęsty

Testowałam na włosach twarzy i ciele + na osobnym obiekcie dzieciątku moim lat 11 , mały przebieg , technicznie młody Bóg i tak :

WŁOSY- jako odżywka po szamponie strasznie splątał mi włosy
jako maseczka nie zrobił nic poza nadaniom włosom miękkości na 2-3 godziny
na rozdwojone końce wpływu żadnego nie miał
do stosowania razem z olejem też średnio gdyż szybko przetłuścił mi włosy u nasady czerebu

TWARZ- jako maseczka dość dobrze nawilża przy czym nie zapycha ale nawilżenie jest góra 15 minutowe ( mam cerę mieszaną)
-jako krem dobrze chłodzi ale nie trzyma makijażu i cieżko na nim rozprowadzić podkład
-drobne zaczerwienienia bardzo leciutko koi , bez żadnego wpływu na przyspieszenie gojenia

CIAŁO- na lato jako balsam super ochłodzi a my mamy poczucie spełnionego obowiązku , żeśmy ( przepraszam za słownictwo ) się natarły i z bańki
-nie regeneruje , nie odżywia , nawilża tak do 6 godzin przesuszeń nie powoduje
-na drobne ranki i otarcia nie działa

TESTY NA SYNKU- dziecięcą delikatną skórę leciutko po kąpieli nawilży na całą noc , rano warstewki ochronnej nie ma , dodatkowo dzieci nie są zbytnimi fanami efektu chłodzącego , ani zapachu aloesu :)

Podsumowując : nie podrażni , nie uczuli ale też szału nie zrobi

Nie wykonuje żadnej roboty tak byśmy mogły nim zastapić naszą aktualną pielęgnacje

Miło mi było poznać ale raczej się już nie spotkamy :)