Delia, Henna Creme (Ziołowy krem koloryzujący)

Delia, Henna Creme (Ziołowy krem koloryzujący)

Zgłaszająca osoba: AniaM69

Ziołowy krem koloryzujący nadaje włosom bogate i głębokie kolory. Idealny do farbowania włosów "ton w ton" - bez radykalnych zmian koloru. Efektownie prezentuje się na włosach ciemny blond, brązowych i czarnych. W zależności od wybranego odcienia przyciemnia lub nadaje włosom ciepłe, rude, złotobrązowe, czerwono-miedziane i kasztanowe refleksy. Uzyskany efekt kolorystyczny zależy w znacznym stopniu od wyjściowego odcienia włosów. Henna pokrywa pierwsze siwe włosy. Receptura kremu zawiera naturalne składniki, gwarantując poza koloryzacją, piękny i zdrowy wygląd włosów dodając im blasku i połysku.

Kolor zmywa się stopniowo po 6-8 myciach

08 czarny

Cena: 7zł / 50g

/bw/

Cudowny, lecz nietrwały efekt

Przechodziłam kryzys włosowy i wracałam do swojego naturalnego, jasnego chłodnego brązu - w tym czasie miałam mały odrost i większość włosów była żółto-rdzawa, wypłowiała. Zakochałam się w tej hennie od pierwszego użycia, głównie dlatego, że idealnie trafiłam z kolorem (brąz 09, bodajże nowsza wersja w ciemnym opakowaniu) i głównie z tego względu daję tak wysoką ocenę.

Aplikacja do najłatwiejszych nie należy. Na włosy do ramion potrzebowałam dwóch opakowań. Maź jest bardzo gęsta i trudna do rozprowadzenia. Obowiązkowo trzeba ubrać stare ubrania lub zabezpieczyć czymkolwiek skórę, bo barwi niemiłosiernie. Szkoda tylko, że efekt na włosach nie jest tak trwały jak na twarzy i ubraniach...
Trzymałam ją zawsze nieco dłużej, bo moje włosy opornie chłoną farby, henny i ogólnie wodę/wilgoć.

Nigdy w życiu po jakimkolwiek produkcie, nawet po maskach i odżywkach, moje włosy nie były tak cudownie miękkie i gładkie. Utwierdziło mnie to w przekonaniu, że skład ma rzeczywiście nie najgorszy. Kolor jak marzenie - chłodny brąz z fioletowym połyskiem, którego nie potrafiła mi zagwarantować żadna inna farba, czy płukanka, a o który walczyłam od roku.

Niestety, po trzech myciach mój zapał wypłukał się razem z henną. Gdyby nie to, że jest tak strasznie nietrwała, byłby to mój ideał, zniosłabym nawet kolejne babranie się z aplikacją tej mazi na włosy.
Szkoda, że na moje włosy schodzą aż dwa opakowania, ale na pewno jeszcze kiedyś do niej wrócę: przed imprezą, podczas kolejnego kryzysu włosowego lub latem, kiedy znowu zrobią mi się wypalone, jasne strąki.

Używam tego produktu od: używam okazjonalnie
Ilość zużytych opakowań: 6 (trzy aplikacje)

Piękne włosy dla brunetek

Jestem brunetką, używałam kolor Ciemny brąz i Czarny. Po obu kolorach włosy są po prostu piękne, kolory są głębokie, lśnią i wyglądają na bardzo zdrowe, a ja nienawidzę widoku popalonych kudłów.
\\nJedną gwiazdkę odejmuję, bo kolor dość szybko się zmył, ale następnym razem po nałożeniu kremu założę czepek i potrzymam godzinę i myślę, że będzie GITara!

Świetny efekt na ciemnych włosach

Jestem zachwycona efektem, jaki uzyskałam dzięki temu kremowi. Kupiłam kolor COPPER RED i na moich ciemnobrązowych włosach pojawiła się, hm, ruda poświata, włosy nabrały blasku, były miękkie i pięknie pachniały. Na pewno jeszcze nie raz użyję tego produktu, ponieważ bez rozjaśniania i niszczenia włosów można uzyskać bardzo ciekawy kolor :) Polecam!

Używam tego produktu od: kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie

Do czego służą te przedmioty? [Odpowiadają mężczyźni]

ulubiona "farba" do wlosow

Na farbe-henne Delii natknelam sie po nieudanym farbowaniu wlosow zwykla chemiczna farba, zakonczona wypadnieciem tychze w ilosci 1/3...
W kazdym razie, jak juz wloski wrocily na swoje miejsce, postanowilam je farbowac na zimny braz, ale juz nie farba z amoniakiem...

Jako, ze henna naturalna w ogole sie u mnie nie przyjmuje, szukalam czegos posredniego i padlo na Delie.

Uzywam DELIA - HENNA ZIOLOWY KREM KOL.- 10 CIEMNY BRAZ. Jak dla mnie idealna. Mam bardzo krotkie wlosy, jedno opakowanie wystarcza na 2 razy. Farbe nakladam szczoteczka i trzymam ok 2h pod czepkiem. Potem splukuje tylko chlodna woda. Kolor trzyma do 3 tygodni przy codziennym myciu (myje tez szamponem z wycigiem henna i herbata), oczywiscie blaknie. Ale, co 3 tygodnie i tak sie scinam, wiec farbuje na nowo :)

Farba nie dusi zapachem. Nie podraznia, pokrywa pierwsze siwe wlosy. U mnie (ciemny blond naturalnie) daje rzeczywiscie zimny braz, bardzo gorzka czekolada. Wlosy mi sie mocno zagescily. Jak gdzies chlapnie, mozna latwo zmyc (chodzi o lazienke, nie o ubrania). Konsystencja w sam raz.

Minusem jest to, ze przez kilka pierwszych myc lekko brudzi recznik.

Jak dla mnie odkrycie i milosc :)

Używam tego produktu od: ponad 3 lat
Ilość zużytych opakowań: ponad 10

Nie, nie, nie i jeszcze raz nie

Kupiłam w carrefourze ten szampon chcąc zafarbować moje odrosty. Farbuję włosy na czarno (naturalny mój kolor to średni brąz) dlatego też wybrałam odcień 08 czarny. Użyłam farby zgodnie z instrukcją i po zmyciu jej i wysuszeniu byłam w szoku - W OGÓLE nic nie zrobiła, odrosty jak były tak dalej są, pierwszy raz się z czymś takim spotkałam, żeby szampon/farba nie zadziałała choć odrobinę, nawet nie przyciemniła moich odrostów.

Plusy:
- cena
- zapach
- łatwość użycia

Minusy:
- nie działa

Podsumowując, na pewno więcej jej nie zakupię.

Używam tego produktu od: tygodnia

Masakra

Ten krem koloryzujący nie zrobił ma moich włosach nic.Kupiłam blond i chciałam troszkę rozjaśnić moje ciemny blond włosy.Może trochę grzywkę rozjaśniło , ale po za tym nic.Za cenę 7 zł już lepiej kupić farbę.

Używam tego produktu od: 2 tygodnie temu
Ilość zużytych opakowań: 1 małe

słabo

Nigdy nie farbowałam włosów, więc postanowiłam, że moja pierwsza przygoda z kolorem powinna rozpocząć się w sposób delikatny. Wybór padł na produkt Delii - na moje dość gęste włosy do połowy pleców potrzebowałam dwa opakowania, więc zmieszałam kolory 06 (korzenny brąz) i 09 (brąz).

PLUSY:
- łatwa w stosowaniu: wystarczyło zawartość tubek przenieść do miseczki, a potem na włosy;
- przyjemnie zmywa się ze skóry;
- zapach: naprawdę mi pasował;
- dostępność: jest zarówno w Rossmannie, jak i osiedlowym sklepie;
- zaraz po koloryzacji włosy miękkie i sypkie.

MINUSY:
- efekt: z opakowania i próbników wynikało, że chociaż na chwilę będę miała ciemnobrązowe włosy, co się nie stało - mimo tego, że farbę trzymałam kilka minut dłużej niż to przewidział producent, moje włosy (ciemny blond/jasny brąz) zostały przyciemnione o kilka tonów;
- trwałość: z pewnością nie obiecywane 6-8 myć... U mnie po drugim już kolor był słabo widoczny, po trzecim w ogóle (a myję szamponem bez SLS i SLeS, delikatnym);
- przesusza: mimo tego, że koloru już nie było, dopiero oleje pomogły;
- niszczy końcówki: bardzo zaczęły się rozdwajać;
- cena: ok. 15zł za koloryzację na dwa mycia.

Używam tego produktu od: maj 2014
Ilość zużytych opakowań: dwa

3x nie

Kupiłam ten produkt 3 razy, o 3 razy za dużo. Od lat używam produktu tego typu ale z innej firmy, jednak czasami miałam problem z dostępnością więc poratowałam się tym odpowiednikiem w odcieniach burgund oraz rubin.

Stosowanie nie różni się od odpowiednika, ale efekt bardzo. Właściwie można powiedzieć , że jest ledwo zauważalny przez 2-3 dni, a odpowiednik firmy x w podobnej cenie, nawet na moich brązowych tworzył piękny odcień.

+ łatwość stosowania
+dostępność
+ cena

-prawie niewidoczny efekt
- ekspresowo się wypłukuje

do 3 razy sztuka- 3 razy nie!

Słabizna

Witajcie.
Skusiłam się do zakupu ze względu na delikatność produktu,niską cenę, dostepność (gdyby spasowalo).
Mam włosy róznokolorowe od czerwieni po brązy jednak przy nasadzie jestem siwa prawie całkowicie. Przesiewają się jakieś mysie brązy. Włosy mam dośc grube i geste mimo 15letniego farbowania i experymentow.
Uzyłam tego badziewia bo farbowalam glowe w polowie sierpnia i nie chcialam znowu atakować czyms ostrym tylko podrasować kolor i zniwelowac siwiznę.
Ta henna spowodowala że :
-siwe są żółto- złote
-brązy są ciut ciemniejsze
-włosy są miekke i błyszczą ale trzeba mocno spłukać bo strasznie się lepiły (wczoraj robiłam dzis juz myłam głowe).
Wyglądało to jak bym nie spłukiwała henny do konca.
Nie złapała praktycznie w ogole.
Henna w tubce, dosc duza ale zrobiłam błąd ze nie wycisnęłam jej do czegość ,tylko z tubki bezposrednio na głowe. Jak sie opróżni połowe to reszte ciezko wycisnąć a tubka mi pekła w połowie i miałam nowy otworek ;)
Zapłaciłam 6zł ,za brązik korzenny.
nie kupie bo skoro u mnie nie działa to poco nakładać?

ODRADZAM

Same minusy!!
- Kolor trzymał się może do 3 zmyć maxymalnie, ale i tak nie było go widać ( zmieszałam 01 i 02 )
- włosy były takie delikatne i wygładzone jedynie po 1 umyciu czyli zaraz po pofarbowaniu
- ta henna wysuszyła mi włosy a jest chyba napisane na opakowaniu ze wygładza i odżywia, podobno...
- może warto go uzyć na jakąś specjalną jednorazową okazję bo potem łątwo go zmyć ale jednak trochę wysusza :((

Nie dla mnie

Jedna z pierwszych farb/balsamów, jaki zastosowałam. Wcześniej farbowałam włosy naturalną henną, jednak niewygodny sposób farbowania, skłonił mnie do zastosowania czegoś innego - miałam wtedy włosy do pasa i farbowanie naturalną henną było bardzo męczące.

Wzięłam kolor mahoniowy brąz, potrzymałam dłużej niż zaleca producent, gdyż czytałam, że kolor dzięki temu szybciej łapie. Nie polecam tego nikomu... Mój naturalny kolor włosów to średni brąz, ani jasny, ani ciemny, włosy raczej dobrze łapią kolor - zamiast rudego brązu wyszedł ciemny fiolet, prawie wpadający w czerń!

Mogę jednak uznać, że to moja wina - być może trzymałam ją za długo. Poza tym kolor wyjątkowo szybko się spłukał do ładnego kasztanu i z fioletu nie został żaden ślad. Nie jest trwała, ale to zwykły balsam.

Niestety, wysuszył mi włosy , a także nagle miałam problem kocówkami. Włosy długo dochodziły do siebie po tym balsamie. Nie polecam.

Używam tego produktu od: 2 lata temu
Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Polecam!

Moj naturalny kolor włosów to ciemny blond, dlatego ten krem koloryzujący jest idealny dla mnie. Używałam odcieni takich jak :
orzech laskowy
burgund
czekoladowy brąz
machoniowy brąz
Każdy z tych kolorów świetnie pokrył moje włosy. Kolor wygladał naturalnie i byl identyczny jak na opakowaniu. Fakt, nie utrzymuje sie zbyt długo jak to krem koloryzujący. Przedłużałam go myjąc włosy zimna wodą. (myje codziennie) Wtedy tak mocno sie nie spłukuje. Utrzymywał sie do 3 tyg. Plus pozostawia włosy w dobrej kondycji.

Ilość zużytych opakowań: 5 pełnych opakowań