Meritum, Tonik z kwasami AHA dla cery dojrzałej

Meritum, Tonik z kwasami AHA dla cery dojrzałej

Tonik na bazie pięciu różnych alfa-hydroksykwasów (kwasów owocowych) o działaniu złuszczającym i stymulującym odnowę komórkową. Stosowany regularnie wygładza, zmiękcza i wyrównuje koloryt cery. Doskonale przygotowuje skórę do kolejnych etapów codziennej pielęgnacji.

Preparat ma kwaśne pH. Omijać okolice oczu, miejsca podrażnione i zadrapane.

/e/

mozna wypróbowac

Mam cere dojrzała, raczej bezproblemowa - ani sucha, ani mieszana...Tonik zatem niczym mi sie nie naraził, ani tez niczym nie zachwycił ;)
Jest dosc wydajny, nie pasuje mi zamkniecie, bo pare razy mi sie rozlał. zapach delikatny, przyjemny. Nie podrazniał, nie wysuszał, nie zauwazyłam zadnego zluszczania. przy jakim podraznieniu musialam uwazac, bo jednak troche szczypał...
Byc moze bedzie lepszy dla cery problematycznej - ja go przetestowałam, ale jednak nie ejst to moj niezbednik.

Używam tego produktu od: jakis czas temu

Robi coś więcej niz tylko tonizuje

Jest to najlepszy tonik z delikatnymi kwasami nadający się do codziennego(wieczornego) użytku jakiego używałam. Mam cerę naczynkową a kiedy go kupiłam miałam na policzku kilka czerwonych plamek po jakimś wysypie. Tonik spisał się lepiej niz acne derm. Po 2 tygodniach całkowicie zbladły, znikneły mi te plamki. Bałam sie że spowoduje wysyp, przesusz itp ale nic takiego się nie stało. Działa łagodnie, delikatnie i skutecznie. Nawilża, wygładza, ujednolica koloryt. Nie podoba mi się zakrętka i dlatego odejmuję za to gwiazdkę. Nie dość że korek jest odkręcany- wolę te z klapką, to po odkręceniu mamy dużą dziurę i łatwo o rozlewanie i marnotrawstwo kosmetyku.

Plusy:
TONIZUJE
OCZYSZCZA
WYGŁADZA
LIKWIDUJE DROBNE CZERWONE ŚLADY
NAWILŻA
NIE POWODUJE WYSYPU
NIE DRAŻNI NACZYNEK
DOSTEPNOŚĆ-DROGERIE NATURA, DOUGLASY

Minusy:
MAŁO WYDAJNY
OKROPNA NIEPRAKTYCZNA ZAKRĘTKA
NIE MOŻNA STOSOWAĆ NA DZIEŃ- BO JEDNAK TO LEKKI KWAS CHOĆ PRZY UŻYTKOWANIU TEGO NIE CZUĆ

Dla mnie jest troche za drogi by stosować go cały czas- 20zł- ale nie bardzo wydajny. Ale raz na jakiś czas gdy mam problem z drobnymi przebarwieniami po krostkach, wtedy sięgam po niego.

super,super, super !!!!!!!!

Od razu na początku recenzji zaznaczę, że nie mam skóry dojrzałej. Mam za to mieszaną gdzie lubią się robić zaskórniki, zapychać i być widoczne rozszerzone pory. Tonik mnie zachwycił i to jak jeszcze żaden tonik, nie sądziłam że tonik może zdziałać dla skóry tak wiele.
plusy:
- już po pierwszym użyciu, skóra wydaje się gładsza i milsza w dotyku
- świetnie tonizuje skórę, lepiej wchłaniają się kremy czy sera do skóry
- nie podrażnia , czego się bardzo bałam bo mam skórę naczynkową
- przy dłuższym stosowaniu skóra jest gładsza, nie mogę robić peelingów mechanicznych przez naczynka a ten produkt bardzo pomaga mi w tym aby skóra po mimo to była gładka i jakby po peelingu
- widać efekt ujednolicenia koloru skóry i jakby więcej ma blasku przy dłuższym stosowaniu
-piękny zapach, delikatny ale taki bardzo odprężąjący
-wydajny, więć te 20zl nie uważam za wygórowaną cenę

Makijaż Maybelline

świetny, ale ma dziwną zakrętkę

Szukałam toniku, żeby uzupełnić pielęgnację w trakcie kuracji serum EL \'CP coś tam\', ponieważ właśnie pod to serum należałoby użyć toniku.

Po przeczytaniu recenzji na Wizażu zdecydowałam się na zakup tego produktu. Jest bardzo dobry, nawilża, zakwasza i poprawia wygląd twarzy. Bardzo jestem zadowolona z efektów.

Skład kosmetyku jest bardzo ciekawy, m.in. wyciąg cytryny itd. cena nie jest taka niska, ale standard bardzo wysoki i jestem pełna podziwu dla tej firmy.

Mankamenty- tak, zakrętka, ma dziurę i nie jestem zachwycona tym pomysłem, nie wiem, czemu to miało służyć, wszystko prawda, co pisałyście.

kupię ponownie, ale że tonik jest bardzo wydajny, nie nastąpi to tak szybko.

Używam tego produktu od: 1 mies.
Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

świetny

Tonik ma ładny, delikatny cytrusowy zapach.
Po kilku tygodniach REGULARNEGO używania skóra stała się bardziej jednolita, wygładzona, ilość zaskórników zmniejszyła się, koloryt wyrównany, twarz jest jakby... jaśniejsza i czystsza.
Dodam, że nie mam żadnych stanów zapalnych - jedynie dość tłustą skórę ze skłonnością do zanieczyszczeń i szarzenia.
Tonik doprowadził moją skórę do przyzwoitego stanu po tym, jak dwa nieludzko drogie kremy luksusowych marek doprowadziły ją do "ruiny". (grudki, zaskórniki, wypryski etc.)
Polecam osobom potrzebującym delikatnego oczyszczenia i wyrównania kolorytu - taki tonik zawsze będzie dużo słabszy niż zabieg kwasami, więc nie spodziewajmy się spektakularnych cudów.
Ale małego, "lokalnego" cudu - jak najbardziej :)
I oczywiście jak zwykle (o czym przekonałam się po raz kolejny na własnej skórze) - pielęgnacja (zmywanie, oczyszczanie, tonizowanie, pilingowanie etc.) musi być MEGA REGULARNA, nie ma zmiłuj - a nie od przypadku do przypadku.... tylko wtedy są efekty.
Reasumując - naprawdę z czystym sumieniem polecam.

Używam tego produktu od: kilka tygodni
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1-go

świetny

Mam cerę mieszaną z tendencja do wyprysków i czerwonymi przebarwieniami po stanach zapalnych. Tonik powoli delikatnie rozjaśnia zaczerwienienia, wygładza i ogranicza powstawanie nowych zmian skórnych. Polecam trądzikowcom.

plusy:
+ przystępna cena
+ przyjemny zapach
+ wydajność
+ widoczne efekty

minusy
- brak :D

Używam tego produktu od: połowa pierwszego opakowania
Ilość zużytych opakowań: w połowie pierwszego

ok

Potrzebowałam ostatnio czegoś, co odświeżyłoby, rozjaśniło cerę i nieco ją złuszczyło. Ten tonik na pewno spełnia moje oczekiwania i nie wpływa na nią aż tak agresywnie jak lotion cliniqua nr 1, który spowodował potworne przesuszenie i zcieńczenie skóry na twarzy. Jedyny problem jak dla mnie to konieczność omijania okolic oczu, które też czasem lubię przetrzeć tonikiem a tym nie mogę tego zrobić w obawie przed podrażnieniem. Opakowanie świetne, bardzo pomysłowe. Ogólnie duży plus.

Używam tego produktu od:1,5 mca
Ilość zużytych opakowań: 1 szt.

Naprawdę dobry

Tonik swietnie oczyszcza skore, pachnie delikatnie, ma super opakowanie. Wprawdzie nie mam dojrzalej skory ale skusilam sie do zakupu poprzez to iz posiada w swoim skladzie kwasy aha. Tonik bardzo mi pomogl w przypadku mich przebarwien,zalagodziil troche zmiany tradzikowe, skora stala sie promienista, a wczesniej byla poszarzzala, zmeczona.
Naprawde dobry tonik jak na ta kase, bardzo ladne opakowanie, polecam.

Używam tego produktu od:miesiaca
Ilość zużytych opakowań:w trakcie 1

Jeden z najlepszych Dermiki

Prawdopodobnie nadaje sie dla wszystkich - i dla osob z sucha skora, i z tlusta, mloda i dojrzala - nie wywowuje zadnych uczulen, nie wysusza, delikatnie zluszcza - akurat na lato - nie wydziela zadnego zapachu, ne zatyka porow i nie powoduje wysypu.
Mozna uzywac przy stosowaniu tego toniku peelingi.
Generalnie nie ma wad. Wcale. Moj drugi ulubiony po AA Young Oceanica.

Używam tego produktu od: 2 miesiecy