Klub Recenzentki Kody rabatowe Konkursy i testy

Calvin Klein, CK One EDT

Calvin Klein, CK One EDT

'CK One' to zapach uniwersalny, odpowiedni zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.
Powstał w 1994 roku i od tamtej pory cieszy się wielką popularnością. Przeznaczony głównie dla młodych, aktywnych osób.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: bergamotka, cytryna, mandarynka
nuta serca: jaśmin, konwalia, róża, kosaciec florencki
nuta bazy: cedr, sandałowiec, ambra, mąka tarniowa

50 - 100ml, >100ml
Rekomendacja
na dzień

17% jesień/zima 83% wiosna/lato

unikalna

Bardzo długo szukałam perfumy, która nie będzie zbyt słodka, orzeźwiające i unikalna - no i w końcu się udało.

Jest jednocześnie delikatna ale ma intensywną mieszankę zapachów. Jest trochę męska.

Jest długotrwała i wydajna.

Minusem jest to, ze dosyć często psuje się dyfuzor

orzeźwiający

Zapach świeży, orzeźwiający, lekko kwaskowaty. Idealna świeżość na lato, ale ja lubię używać także takich zapachów w okresie jesiennym.

Kompozycja mocno kwiatowa z cytusową nutką na wstępie. Gdy pierwszy raz je wąchałam były dla mnie bardzo męskie, ale teraz bardziej pasują mi dla kobiety. Bardzo ładnie się rozwijają. Tracą powoli cytrusowy aromaty i stają się bardzo kwiatowe, słodkie a przy końcu czuć spokojną nutę jaśminu.
Na pewno jest to zapach, który spodoba się wielu osobo, bo jest uniwersalny. Nie popada w skrajności, nie jest czymś ponadczasowym, nie jest killerem. Pasuje właśnie dla aktywnych osób, bo sprawdzi się i do pracy i na wyjście ze znajomymi i na randkę.
Trwałość jest przyzwoita, bo ok.6 godzin.

Przyjemny lecz nietrwały

Zapach jest ładny i orzeźwiający. Pasuje na okres wiosna/lato,do tego nadaje się zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.Niestety tylko na początku mocno go czuć,gdyż potem szybko się ulatnia a za to duży minus.

Margot Robbie Calvin Klein

Klasyka

Uwielbiam ten zapach! Dla mnie jest zbyt intensywny ale uwielbiam go na moim mężu:) To mój zdecydowany męski faworyt! Gości już u nas w łazience od kilku lat! Proste opakowanie i flakon sprawiają, że nie jest przekombinowany i przez co może dlatego taki cudowny i ponadczasowy! Bardzo trwały zapach!

Interesujacy

Bardyo intereyujacy zapach, ja bym go jednak wrzucila do meskiego koszyka. Narzeczony uzywa, dzieki niemu go poznalam i nie pomyslalabym ze to unisex.
Zapach bardzo interesujacy, wciagacy i przyciagajacy ale po kilku godzinach sie niestety ulatnia.

Według mnie woda ta idealnie nadaje się dla młodych osób. Zapach bardziej na zimę, raczej stonowany, ale nie dziadziowy. Chyba ulubiona perfuma mojego chłopaka, chociaż sama też się nią psikałam czasami. Perfumę kupiłam w ciemno, bo w Rossmanie nie było testerów tej perfumy. Zapach wody jest trwały i utrzymuje się do kilku dni.

mam, czekają na odpowiednią chwilę

Swego czasu zakochałam się w tym zapachu. Rzeczywiście zapach unisex więc aktualnie leży na półce mojego mężczyzny. Kupiłam go jednak z myślą o sobie. Mimo to, dość szybko mi się znudził. Jest ładny, lecz lekko mdły przy dłuższym użytkowaniu. Narazie go nie używam, czekam na odpowiedni moment. Myślę że do niego wrócę

Pobudza i orzeźwia

CK One to kolejne perfumy z kategorii tych, które mają wprowadzać powiew odświeżenia na moją zapachową półkę, zdominowaną przez drzewne aromaty. I jest to kompozycja, która robi to doskonale!

Zacznę od tego, że świeżość kompozycji jest zdumiewająca. Pierwsze psikniecie wita nas kwaskowatą wonią cytryny i mandarynki. No nie da się ich nie wyczuć, nawet wówczas, gdy nie znamy składu. CK posiada także świętą trójcę, jeśli chodzi o moje ulubione składniki rj. bergamotkę, jaśmin i cedr. Tak naprawdę mogę kupować perfumy w ciemno, jeśli tylko wiem, że posiadają te trzy nuty.

Gdy zapach już osiądzie na chwilę, wita nas wytworniejszy, słodszy aromat. Jednak nie jest to cukierkowa woń, a wciąż coś świeżego, unikalnego.

Perfumy są wyczuwalne przez osoby w naszym otoczeniu, nie przyklejają się zatem do skóry. Ich trwałość wynosi około 4-5h, szkoda, że nie dłużej, Klein na pewno potrafiłby sprawić, by zostawały z nami jeszcze odrobinę więcej.

Osobiście kocham używać ich w pracy, ponieważ są wyczuwalne przez otoczenie, ale nie duszące. Czasem śmiejemy się z koleżankami, iż jest to zapach "biurowy", a to dlatego, że używa go kilka osób. Kto wie, może coś w tym jest, że CK One rzeczywiście pasuje do biznesowych sytuacji. Przypuszczam, że odpowiada za to jego świeżość, podparta wytworniejszymi akordami. Nie potrafię tego wytłumaczyć, ale wprost idealnie pasuje mi do ołówkowej spódnicy i marynarki ;)

Niby jest to zapach unisex, o czym ewidentnie świadczy flakon/butla;) (nie przestaje bawić mnie nakrętka rodem z butelki po syropie malinowym), ale osobiście bardziej pasuje mi do kobiet, a to za sprawą tego, że u mężczyzn preferuję mocno korzenne perfumy.

Tę kompozycję polecam z czystym sumieniem, jest to zapach bardzo uniwersalny, doskonały na co dzień.

Jak zwykle zaznaczam, iż nie wiem, czy kupię ponownie, bo nie byłabym sobą, gdybym wciąż nie poszukiwała nowych zapachów.

Przyjemny.

Fajny, przyjemny, lekki zapach. Nazwałabym to zapachem świeżości. Lubie takie zapachy. Idealny na codzień, dość nietrwały - jedyna wada. Mojemu facetowi również ten zapach przypadł do gustu, można powiedzieć, że używamy go na zmiane.

Cudowny ale..nietrwały

Bardzo lubię świeżość tego zapachu. Idealny do pracy czy na jakieś krótkie wyjście.
Niestetu, wadą tej wody toaletowej jest to że bardzo krótko utrzymuje się na mojej skórze.
Flakonik fajny, ale zauważyłam że przy koreczku- przecieka.

Ideał

Najpiękniejszy zapach na świecie. Pomimo testowania wielu nowych zapachów zawsze do niego wracam. Zapach utrzymuje się na rzeczach bardzo długo, płaszcz potrafi nim pachnieć nawet tydzień po jednorazowym użyciu.

Klasyk!

Nie bez powodu ten zapach jest na topie od wielu lat i doczekał się wielu wersji - jest uniwersalny!
Zakochana byłam w tym zapachu juz prawie 20 lat temu, wtedy nie było mnie na niego stać, ale jakimś cudem dostałam go w prezencie i od tego czasu użyłam już kilkaset mililitrów tego zapachu i jest on zawsze ze mną.

On się chyba nigdy nie znudzi (oczywiście trzeba i także jemu dać chwile przerwy).
Jego coroczne wersje "Summer" były raz lepsze raz gorsze, ale oryginał zawsze pozostanie najlepszy.

Prosty niewyszukany flakon dla kobiet i mężczyzn. Zawartość cudowna.
Projekcja średnia, raczej bliskoskórny, na lato i na dzień, do pracy.
Wiem, że zuzyję kolejne kilka flakonów w przyszłości.