Calvin Klein, CK One EDT (Woda toaletowa)

Calvin Klein, CK One EDT (Woda toaletowa)

'CK One' to zapach uniwersalny, odpowiedni zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.
Powstał w 1994 roku i od tamtej pory cieszy się wielką popularnością. Przeznaczony głównie dla młodych, aktywnych osób.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: bergamotka, cytryna, mandarynka
nuta serca: jaśmin, konwalia, róża, kosaciec florencki
nuta bazy: cedr, sandałowiec, ambra, mąka tarniowa

50 - 100ml, >100ml
Rekomendacja
na dzień

20% jesień/zima 80% wiosna/lato

Według mnie woda ta idealnie nadaje się dla młodych osób. Zapach bardziej na zimę, raczej stonowany, ale nie dziadziowy. Chyba ulubiona perfuma mojego chłopaka, chociaż sama też się nią psikałam czasami. Perfumę kupiłam w ciemno, bo w Rossmanie nie było testerów tej perfumy. Zapach wody jest trwały i utrzymuje się do kilku dni.

mam, czekają na odpowiednią chwilę

Swego czasu zakochałam się w tym zapachu. Rzeczywiście zapach unisex więc aktualnie leży na półce mojego mężczyzny. Kupiłam go jednak z myślą o sobie. Mimo to, dość szybko mi się znudził. Jest ładny, lecz lekko mdły przy dłuższym użytkowaniu. Narazie go nie używam, czekam na odpowiedni moment. Myślę że do niego wrócę

Pobudza i orzeźwia

CK One to kolejne perfumy z kategorii tych, które mają wprowadzać powiew odświeżenia na moją zapachową półkę, zdominowaną przez drzewne aromaty. I jest to kompozycja, która robi to doskonale!

Zacznę od tego, że świeżość kompozycji jest zdumiewająca. Pierwsze psikniecie wita nas kwaskowatą wonią cytryny i mandarynki. No nie da się ich nie wyczuć, nawet wówczas, gdy nie znamy składu. CK posiada także świętą trójcę, jeśli chodzi o moje ulubione składniki rj. bergamotkę, jaśmin i cedr. Tak naprawdę mogę kupować perfumy w ciemno, jeśli tylko wiem, że posiadają te trzy nuty.

Gdy zapach już osiądzie na chwilę, wita nas wytworniejszy, słodszy aromat. Jednak nie jest to cukierkowa woń, a wciąż coś świeżego, unikalnego.

Perfumy są wyczuwalne przez osoby w naszym otoczeniu, nie przyklejają się zatem do skóry. Ich trwałość wynosi około 4-5h, szkoda, że nie dłużej, Klein na pewno potrafiłby sprawić, by zostawały z nami jeszcze odrobinę więcej.

Osobiście kocham używać ich w pracy, ponieważ są wyczuwalne przez otoczenie, ale nie duszące. Czasem śmiejemy się z koleżankami, iż jest to zapach "biurowy", a to dlatego, że używa go kilka osób. Kto wie, może coś w tym jest, że CK One rzeczywiście pasuje do biznesowych sytuacji. Przypuszczam, że odpowiada za to jego świeżość, podparta wytworniejszymi akordami. Nie potrafię tego wytłumaczyć, ale wprost idealnie pasuje mi do ołówkowej spódnicy i marynarki ;)

Niby jest to zapach unisex, o czym ewidentnie świadczy flakon/butla;) (nie przestaje bawić mnie nakrętka rodem z butelki po syropie malinowym), ale osobiście bardziej pasuje mi do kobiet, a to za sprawą tego, że u mężczyzn preferuję mocno korzenne perfumy.

Tę kompozycję polecam z czystym sumieniem, jest to zapach bardzo uniwersalny, doskonały na co dzień.

Jak zwykle zaznaczam, iż nie wiem, czy kupię ponownie, bo nie byłabym sobą, gdybym wciąż nie poszukiwała nowych zapachów.

Margot Robbie Calvin Klein

Przyjemny.

Fajny, przyjemny, lekki zapach. Nazwałabym to zapachem świeżości. Lubie takie zapachy. Idealny na codzień, dość nietrwały - jedyna wada. Mojemu facetowi również ten zapach przypadł do gustu, można powiedzieć, że używamy go na zmiane.

Cudowny ale..nietrwały

Bardzo lubię świeżość tego zapachu. Idealny do pracy czy na jakieś krótkie wyjście.
Niestetu, wadą tej wody toaletowej jest to że bardzo krótko utrzymuje się na mojej skórze.
Flakonik fajny, ale zauważyłam że przy koreczku- przecieka.

Ideał

Najpiękniejszy zapach na świecie. Pomimo testowania wielu nowych zapachów zawsze do niego wracam. Zapach utrzymuje się na rzeczach bardzo długo, płaszcz potrafi nim pachnieć nawet tydzień po jednorazowym użyciu.

Klasyk!

Nie bez powodu ten zapach jest na topie od wielu lat i doczekał się wielu wersji - jest uniwersalny!
Zakochana byłam w tym zapachu juz prawie 20 lat temu, wtedy nie było mnie na niego stać, ale jakimś cudem dostałam go w prezencie i od tego czasu użyłam już kilkaset mililitrów tego zapachu i jest on zawsze ze mną.

On się chyba nigdy nie znudzi (oczywiście trzeba i także jemu dać chwile przerwy).
Jego coroczne wersje "Summer" były raz lepsze raz gorsze, ale oryginał zawsze pozostanie najlepszy.

Prosty niewyszukany flakon dla kobiet i mężczyzn. Zawartość cudowna.
Projekcja średnia, raczej bliskoskórny, na lato i na dzień, do pracy.
Wiem, że zuzyję kolejne kilka flakonów w przyszłości.

Piękno to prostota

Zapach jest bezpieczny ale nie nudny, klasyczny ale nie zbyt poważny, dla kobiet i dla mężczyzn, uniwersalny ale nie prosty. Jak nie wiem co na siebie "założyć " to wybór pada na niego i nigdy nie jest to zła decyzja :) Wydaje mi się być aromaterapeutyczny - poprawia humor, jest przyjemny :) Trwałość wysoka ale trzeba wylać trochę więcej psiknięć na siebie niż w standardowych perfumach... Polecam

Mój zapach

Uwielbiam, ale na kobiecie. Sama psikam się od góry do dołu. Niestety u mnie ogona nie ma. Trwały też raczej nie jest. Lubię zapach cytrusów. Tutak dodatkowo mocno wyczuwam piżmo, które wprost ubóstwiam. Cenowo też nie zabija.
Polecam!! :D

Uniwersalny

Perfumy Calvin Klein One to według wytycznych producenta propozycja skierowana zarówno do kobiet, jak i dla mężczyzn. Według mnie jest to jednak kompozycja typowo kobieca. Perfumy znajdują się w eleganckim, nowoczesnym, minimalistycznym flakonie z matowego szkła. Białe, szorstkie, kartonowe pudełko zewnętrzne jest spójne z tym, co znajdziemy w środku. Butelka posiada dwa warianty zamknięcia - atomizer i nakrętkę - nie ma możliwości połączenia ich, nakrętka nie zmieści się na atomizer.

Zapach zawiera nuty cytrusowe, ale nie ma znienawidzonego przeze mnie cytrynowego odorku. Jest bardzo świeży, nowoczesny i naturalny. Nie przytłacza, nie jest zbyt mocny. Jest bardzo trwały, na ubraniach utrzymuje się kilkanaście godzin.

Jest wydajny i tani. Butelkę 100 ml można kupić za ok. 150 zł, co jest znakomitą ceną za markowe perfumy.

nijakie

Pamiętałam je z czasów szkolnych i zapragnęłam mieć je znów. Kiedyś pachniały mi indywidualizmem, były na prawdę moje. Teraz jednak śmiało powiem, że nie podobają mi się.
Butelkę uwielbiam. Prostota, minimalizm. Mimo lat wciąż mi się podoba. Podoba mi się też cena przy tak dużej pojemności (kupiłam 200ml).
Zapach od razu po użyciu jest męski, intensywny. Wtedy go lubię. Mija jednak pół godziny i mam mydliny. Ni to damskie, ni męskie. Nijakie. Zapach sobie mydlanie trwa dwie-trzy godziny i znika.
Mój mąż z kolei mówi, że czuje w nich same kwiatki. Też nie chce ich używać.

Perfumy dałam bratu, ma 13 lat i powoli wkracza w dorosłość. Uwielbia ten zapach. Widocznie w takim wieku się go rozumie. Ja już z niego wyrosłam.

ładny zapach :)

Jest to mój pierwszy zapach unisex, gdybym nie dostała go w prezencie nie wiem czy bym się na taki zdecydowała, ale jestem miło zaskoczona :)

+ trwały
+ bardzo uniwersalny, na prawdę idealnie pasuje dla kobiet jak i dla mężczyzn
+ świeży, rześki zapach mam wrażenie, że na każdym pachnie inaczej :P
+ piękna buteleczka
+ pojemność