Calvin Klein, CK One EDT

Calvin Klein, CK One EDT

'CK One' to zapach uniwersalny, odpowiedni zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.
Powstał w 1994 roku i od tamtej pory cieszy się wielką popularnością. Przeznaczony głównie dla młodych, aktywnych osób.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: bergamotka, cytryna, mandarynka
nuta serca: jaśmin, konwalia, róża, kosaciec florencki
nuta bazy: cedr, sandałowiec, ambra, mąka tarniowa

50 - 100ml, >100ml
Rekomendacja
na dzień

14% jesień/zima 86% wiosna/lato

Kiedyś jeden z ulubionych

W szczególności na co dzień, zapach zdawał się bardzo odświeżający, lekki, nienachalny, dość specyficzny.

Do tego ciekawa "wódczano" minimalistyczna butelka oraz nie powalająca na kolana cena.

Żaden z partnerów nie skusił się na używanie go z mną, ale przyznam, że nigdy na to nie napierałam, zapach zdaje mi się bardziej damski...a nie unisex :)

Niestety obecnie ten zapach nie podoba mi się już w ogóle, wydaje mi się taki..bezpłciowy a nie uniwersalny, sama nie wiem jak to opisać.
Po prostu niczym szczególnym nie przyciąga mojej uwagi ani w butelce ani na mnie, czy partnerze.
Na pewno nie jest za słodki i przytłaczający, zdaje mi się, że to dobry zapach na lato, do tego dość trwały.

Jak dla mnie, to trudna sprawa aby ocenić zapach obiektywnie, jak widać gust zmienia się z czasem, na każdym zapach nabiera innych właściwości i coś co komuś pachnie pięknie może dla innych być udręką nie do przejścia.

Mam sentyment do tych perfum, ale niestety nie jestem w stanie ich już używać, buteleczka poszła dalej w świat czekając na przychylnego nabywce :)

Klasyk

Jest to mój ulubiony klasyczny zapach. Używam go zawsze gdy mam ochotę pachnieć świeżo i orzeźwiająco. Jest lekko męski, kojarzy mi się z wakacjami i ciepłymi dniami, ale jest również super na jesień i zimę. Trzyma się na mojej skórze cały dzień i już dwa psiknięcia wystarczą. Na ubraniach utrzymuje się jeszcze dłużej. Dzięki temu jedna butelka wystarcza na ponad rok używania.

Świeży jak lato

Jak wiadomo niektóre zapachy lepiej sprawdzają się zimą, a niektóre latem. Zapach One zdecydowanie świetnie sprawdzi się na lato zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, jest to w końcu unisex. Perfumy towarzyszące mi już drugi rok i po raz drugi bardzo chętnie sięgam po niego w ciepłe i wręcz upalne dni. Jest to zapach bardzo świeży, dla mnie dosyć ciężki do opisania bo nie wyczuwam w nim nut cytrusowych, ani kwiatowych. Jest dosyć intensywny, ale nie za bardzo rozwija się z czasem czyli pachnie niemal tak samo chwilę po użyciu jak i później. Z trwałością jest dosyć średnio, bo początkowa intensywność szybko znika, ale ogólnie rzecz biorąc perfumy w jakimś stopniu czuć przez cały dzień. Są lekkie, łatwe i przyjemne :) dostępne w wielu wariantach objętościowych, pozwolą nam dobrać pojemność do naszych potrzeb. Matowy, biały, szklany flakon wygląda bardzo dostojnie i elegancko.

Unisex

Zaletą jest to, że jest to unisex
Możemy z narzeczonym wziąć jeden flakon perfum na krótki wyjazd i używać ich wspólnie, choć niektórzy twierdzą , że to dziwne pachnieć tak samo. Duże pojemności, często przecenione na lotnisku, nawet gdy jeno i drugie zapomnie jakiegoś flakonu.

Mocne 4

Każda opinia o zapachu jest subiektywna. Zapach ten bardzo mi odpowiada, aczkolwiek teraz zdecydowałam się, że poszukam czegoś bardziej kobiecego. To zapach "biurowy" - świeży, idealny na lato. Całkiem długo utrzymuje się na skórze. Jest bardzo lekki, kojarzy mi się z zapachem do pracy - nie przeszkadza, nie jest duszący. Jest bardzo wydajny i wyczuwalny na skórze przez cały dzień. To zapach na dzień. Można w mojej opinii stosować go cały rok, ale najlepiej pasuje do lata.

HIT!

Piękny zapach, który oczaruje niejedną osobę. Perfum Calvin Klein ONE używam od kilku lat i z pewnością zawsze znajdą miejsce na mojej toaletce. Zapach określę słowami: orzeźwiający, kwiatowo- cytrusowy, lekki (nie jest przytłaczający), trwały. Prosty, ładny flakon.

unikalna

Bardzo długo szukałam perfumy, która nie będzie zbyt słodka, orzeźwiające i unikalna - no i w końcu się udało.

Jest jednocześnie delikatna ale ma intensywną mieszankę zapachów. Jest trochę męska.

Jest długotrwała i wydajna.

Minusem jest to, ze dosyć często psuje się dyfuzor

orzeźwiający

Zapach świeży, orzeźwiający, lekko kwaskowaty. Idealna świeżość na lato, ale ja lubię używać także takich zapachów w okresie jesiennym.

Kompozycja mocno kwiatowa z cytusową nutką na wstępie. Gdy pierwszy raz je wąchałam były dla mnie bardzo męskie, ale teraz bardziej pasują mi dla kobiety. Bardzo ładnie się rozwijają. Tracą powoli cytrusowy aromaty i stają się bardzo kwiatowe, słodkie a przy końcu czuć spokojną nutę jaśminu.
Na pewno jest to zapach, który spodoba się wielu osobo, bo jest uniwersalny. Nie popada w skrajności, nie jest czymś ponadczasowym, nie jest killerem. Pasuje właśnie dla aktywnych osób, bo sprawdzi się i do pracy i na wyjście ze znajomymi i na randkę.
Trwałość jest przyzwoita, bo ok.6 godzin.

Przyjemny lecz nietrwały

Zapach jest ładny i orzeźwiający. Pasuje na okres wiosna/lato,do tego nadaje się zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.Niestety tylko na początku mocno go czuć,gdyż potem szybko się ulatnia a za to duży minus.

Klasyka

Uwielbiam ten zapach! Dla mnie jest zbyt intensywny ale uwielbiam go na moim mężu:) To mój zdecydowany męski faworyt! Gości już u nas w łazience od kilku lat! Proste opakowanie i flakon sprawiają, że nie jest przekombinowany i przez co może dlatego taki cudowny i ponadczasowy! Bardzo trwały zapach!

Interesujacy

Bardyo intereyujacy zapach, ja bym go jednak wrzucila do meskiego koszyka. Narzeczony uzywa, dzieki niemu go poznalam i nie pomyslalabym ze to unisex.
Zapach bardzo interesujacy, wciagacy i przyciagajacy ale po kilku godzinach sie niestety ulatnia.

Według mnie woda ta idealnie nadaje się dla młodych osób. Zapach bardziej na zimę, raczej stonowany, ale nie dziadziowy. Chyba ulubiona perfuma mojego chłopaka, chociaż sama też się nią psikałam czasami. Perfumę kupiłam w ciemno, bo w Rossmanie nie było testerów tej perfumy. Zapach wody jest trwały i utrzymuje się do kilku dni.