Fragonard, Eau Fantasque EDT

Fragonard, Eau Fantasque EDT

Eau Fantasque to świeży aromat składający się z jaśminu, frezji, grejpfruta, czarnej porzeczki, ambry. Zapach godny polecenia dla tych, którzy chcą czegoś lekkiego i trwałego.

Kategoria: kwiatowo - owocowe

na wiosne

aromat składający się z jaśminu, frezji, grejpfruta, czarnej porzeczki, ambry.

jednak na mnie zapach nie jest kwiatowy ani ambrowy
jest kwasny i drazniacy , nawet musujacy jak zapach swiezo skoszonej trawy + trawy cytrynowej
b. polecam jesli ktos lubi koniec zoltego jablka lempieckije jest podobny choc lepszy

Używam tego produktu od: pol roku

Kopciuszek Masumi przemieniony w księżniczkę Fantasque

Zachwycona przyjaciółka pokazała mi francuską miniaturkę Fantasque . Moje pierwsze wrażenie - pachnie ja Masumi sprzed lat! Ale z czasem okazało się, że jest fantastycznie bogatsze, głębsze, ładniejsze. Na pewno jest jakiś mianownik wspólny, ale M przy F wypada blado, kapciuchowato i płytko. Kobiecy, wyważony, ciepły i z klasą. Rozwija się w ciekawe kwiatowe nuty. Na skórze utrzymywał mi się ponad dobę!

uwielbiam

Na to cudo trafiłam przypadkiem. Otóż, pewnego dnia będąc u chłopaka poczułam przepiękny zapach. Od razu poleciałam zobaczyć co tak ładnie pachnie i okazało się, że to L\'eau par Kenzo. W internecie znalazłam informację, że ten zapach jest bliźniaczy do Eau Fantasque i od razu zamówiłam to cudo. Mój optymizm wynikał przede wszystkim z tego, iż zakochałam się już wcześniej w innym zapachu tej marki i wierzyłam, że ten zakup będzie udany. No i miałam rację!
Zapach jest raczej z tych na dzień i raczej nie na zimę. Nie jest zmysłowy, ale orzeźwiający, radosny, ale nie nachalny. Bardzo ładnie rozwija się w trakcie dnia i co najważniejsze- jest trwały.
Polecam wszystkim amatorom pięknych zapachów.

Używam tego produktu od: rok

Mexx Look up now

Piękna woda

Te perfumy dostałam w prezencie od Taty około rok temu. Na samym początku kojarzą się z rozgrzaną od słońca cieplarnią, w której rosną pomidory... W taki sposób zwykle odczuwam czarną porzeczkę! Piękne akordy tego owocu przemieszane z cytrusami (grapefruit?) powoli łagodnieją odsłaniając słodycz kwiatów na fundamentach ciepłej, łagodnej ambry. Ten zapach kojarzy mi się z ciepłą porą roku, z radością. Nie jest to zapach seksowny ani uwodzicielski, raczej radosny, ale nie banalny, niewyzywający. Nie jest mocno wyczuwalny, ale jest rozsądnie trwały. Lubię nim pachnieć, ale nie są to perfumy mojego życia.

Używam tego produktu od: Roku
Ilość zużytych opakowań: Jedna niecała buteleczka 30 ml perfum (nie EDT)

Magia wspomnień

Pamiętam jedne z pierwszych zagranicznych wakacji, wiele lat temu i zwiedzanie fabryki perfum Fragonard, które było jedną z atrakcji.
Wtedy ten świat zapachów, perfumiarstwa, wydał mi się magiczny, bo i zupełnie nieznany - miałam kilkanaście lat.
Przywiozłam stamtąd dwa zapachy, jednym z nich była własnie Eau Fantasque. Do dziś pamiętam ten dość słodki, a jednocześnie też świeży zapach, kojarzy mi się z pierwszymi perfumami, jakich używałam na co dzień. Darzę go więc sporym sentymentem.
a czy kupiłabym jeszcze raz? Nie wiem, w końcu wiele dziś znam zapachów ciekawszych, bardziej odkrywczych, tych naprawde moich.
Ale wspomnienia pozostaną :)

Używam tego produktu od: używałam wiele lat temu

Całkiem, całkiem

Zapach jest ładny. Taki orzezwiający :) Moim zdaniem nie jest baaardzo trwały... Używałam ich dawno, więc nie pamiętam dokładnie ile godzin wytrzymują. Pamiętam, że po użyciu z czasem zapach traci intensywność. Jednak bardzo chętnie zakupiłabym te perfumy ponownie ;)Używam tego produktu od:
Ilość zużytych opakowań: 15 ml

Powiew luksusu...

Moja mama będąc w Paryżu postanowiła sprezentować mi właśnie te perfumy. Czy prezent udany? Szczerze mówiąc bardzo powoli się do tego zapachu przekonuję, ale już jakieś postępy uczyniłam;) Zapach jest słodki. Ale nie w takim orientalnym ciężkim stylu, lecz owocowo słodki. Czuję w nich zapach żelków Haribo i soku multiwitamina. Grejpfrut i frezja też się gdzieś pojawia. Jak na mój nos, na samym początku zapach jest zupełnie inny w porównaniu z tym, co czuć po kilku godzinach. 0 podobieństwa. Bo wszystko zaczyna się dość poważnie, a kończy owocowo i słodko. Co kto lubi. Ja zaczynam lubić. A ze względu na TRWAŁOŚĆ polecam wszystkie perfumy Fragonarda. Aha, dodam jeszcze, że uwielbiam ten zapach, kiedy wsiąknie w ubrania.

Ilość zużytych opakowań: niewiele

Trwałosc

zapach bardzo mi sie podoba ale uzywam go od czasu do czasu. Jest super trwały. Mam metalowy flakonik czystych perfum i nie zmienił swojego zapachu od 6 czy 7 lat.

Zapach jest berdzo odświerzający, idealny na lato, pięknie się rozwija. Na pewno dlugo zostaje w pamięci. pachnie owocami cytrusowymi ale ma tez w sobie cos wyrafinowanego-na pewno zapach zdecydowanie różni sie od perfum dostepnych powszechnie w perfumeriach. Wg.mnie to zupełnie inna kategoria zapachów.

Nie lubie go jednak na codzien. Musze miec na nie nastrój. Ale napewno warto miec choćby mały flakonik w swojej kolekcji. Polecam.

Używam tego produktu od:wielu lat
Ilość zużytych opakowań:niecałe jedno-używam na specjalne okazje.

Czasami- czemu nie?

No cóż... DLa mnie te perfumy sa zaskakujaco n i e t r w a ł e... Sama nie wiem, dlaczego. Moze dlatego, że zapach znika po kilku godzinach, w zadzie krótko po użyciu. Może dlatego, ze spacjlanie sie nie wyróżnia, albo zostaje tak blisko skóry, że ich nie czuję. Ale ze względu na to, ze mam perfumy, nie wodę toaletową, powinny trzymac się bardzo długo... Niestety, raczej tak nie jest. Przynajmniuej ja ich nie czuję juz po ok. 1,5 godziny. W każdym razie to taki niewyróżniający się niczym, letni, lekki, niekłopotliwy zapach. Ale kiedy skończe już swoje 60 ml raczej nie będę płakać;) Ale mimo wszystko z jakichś podów czasami lubię ich używać.

Używam tego produktu od: 1,5 roku
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1.

piękny długotrwały zapach.

bedąc w tym roku we Francji kupiłam właśnie te piękne perfumy dla siebie i drugi inny zapach Fragonardu dla mamy. są to prawdziwe perfumy, toteż trzymają się bardzo długo. uwielbiam je, po prostu są wspaniałe. ;*
polecam gorąco.

Używam tego produktu od: sierpia br.
Ilość zużytych opakowań: używam 1-go.

Nowa milosc

Moja najnowsza fascynacja :D Piekny, niebanalny letni zapach; mimo kwiatowo brzmiacego skladu (jasmin i frezja) nie jest ani slodki, ani zbyt kwiatowy, przypomina raczej mieszanke skorek grejpfruta i garsci wilogtnych ziol i traw, wsrod ktorych lekko czuc zapach jakichs kwiatuszkow :) W pierwszej fazie przypomina mi troszke w charakterze Bluebell Penhaligon's, ale potem rozwija sie w zupelnie innym kierunku, bardziej w strony grejpfrutowej swiezosci, niz Bluebellowej kwiatowosci, choc obydwa zachowuja podobna, lekko gorzka nutke :)

Oczywiscie pisze o ekstrakcie; wody toaletowej nie wachalam, jak juz mozna kupic w ludzkiej cenie prawdziwe perfumy, to szkoda wachac zwykla edt :D
Dodam jeszcze, ze zima ich urok zupelnie znika w mroznym powietrzu; mam je od grudnia i dopiero od kwietnia zaczelam ich uzywac. Im cieplej, tym piekniej sie rozwijaja:)

trwałe

kupiłam sobie we Francji malutką buteleczkę 15 ml. zapach dla mnie troszkę zbyt cięzki, choc ma coś w sobie. naprawdę długo się trzymają na ciele jak i w butelce ;) stoją u mnie juz prawie 5 lat i nie zmienily swojego zapachu.. może dlatego, że stoją w metalowej biteleczce a nie szklanej? nie wiem czy ma to jakies powiązanie. generalnie poleciłabym ta firmę natomiast jesli chodzi o zapach to juz kwestia gustu :)