Ziaja, Pro, Peeling z mikrogranulkami bardzo mocny

Ziaja, Pro, Peeling z mikrogranulkami bardzo mocny

Program oczyszczający do cery tłustej i mieszanej, przeznaczony do skóry normalnej o przetłuszczającej się, z widocznymi zmianami trądzikowymi.
Dokładnie złuszcza, usuwa martwe komórki naskórka, pobudza proces odnowy naskórka, ułatwia wnikanie substancji aktywnych w głębsze warstwy skóry.
Substancje aktywne:
- ekstrakt z tymianku
- ekstrakt z lukrecji
- ekstrakt z białej herbaty
- prowitamina B5 (D-panthenol)

Mieszane uczucia

Peeling kupiłam na stoisku firmowy Ziaja na targach. Pani mi poleciła ten produkt jak bardzo silny peeling do ciała. Zdaję sobie sprawę, że niektóre produkty, mimo że są dedykowane do twarzy, mogą mieć bardziej uniwersalne zastosowanie.
Peeling wprawdzie jest ostry ale dla skóry na twarzy czy na dłoniach. Natomiast na skórze ciała, gdzie skóra jest grubsza, ten drobnoziarnisty peeling nie jest już tak odczuwalny. Leżeli ktoś lubi mocne peelingi na uda czy pośladki, to ten się raczej nie sprawdzi. Nie odejmuję też za to gwiazdki, ponieważ jakby nie było jest to produkt przeznaczony do twarzy a nie ciała.

Natomiast na skórze twarzy daje całkiem mocne tarcie. Bardzo dobrze złuszcza i wygładza skórę. To samo dotyczy rąk. Tutaj nie mam zastrzeżeń. Ładnie oczyszcza i odblokuje pory, pozostawia skórę gładką.

Opakowanie jest bardzo duże i wydajne. Butelka z pompką, która ułatwia aplikacje. Zapach jest mało wyczuwalny ale przyjemny.

Jedyne zastrzeżenie mam do składu. Substancją ścierającą jest tutaj polietylen, czyli mikrogranulki tak naprawdę z plastiku. Osobiście wolę naturalne substancje ścierające (orzechy, zmielone pestki itp. ) Chociaż rozumiem, że niska cena wymaga użycia niższej jakości składników. Cena jest adekwatna do jakości.
Jednak do tego produktu już nie wrócę.

Ma tę moc

Bardzo mocny zdzierak. Po użyciu pozostawia skórę gładką i matową. Trzeba jednak uważać, częste stosowanie może podrażnić delikatną skórę twarzy.
Jedna buteleczka wystarcza na baaardzo długo, zainstalowany dozownik ułatwia korzystanie z produktu.

Jest niezły, ale wybieram naturalniejsze formy ścierania

Jak kawa, cukier, zmielone pestki czy korund tu mamy polietylen, jest dopuszczony do kosmetyków, ale sam opis tego składnika tu...zacytuję:
"Składnik może być zanieczyszczony dioksanem. Nie należy stosować go na uszkodzoną skórę i nie jest zalecany w kosmetykach dla dzieci. Składnik jest szkodliwy dla środowiska naturalnego. W Stanach Zjednoczonych został zabroniony w produkcji peelingów. Doskonałą alternatywą dla tego ścierniwa są naturalne komponenty, np cukier, sól, naturalne woski, zmielone ziarna, pestki i nasiona roślin, orzechy i łupiny orzechów. Jest wiele substancji zamiennych, które przy okazji ulegają biodegradacji (opis składnika z archiwum wizażu, nic wziętego z zewnątrz)."
Wiem, że to już tylko kwestia wyboru lub mówiąc kolokwialnie olania tematu co wcieramy w skórę, nakładamy itd. ale mnie to jakoś zniechęca.
Do tego (na dalekim miejscu na szczęście) 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, klasyfikowany jako silnie uczulający (polecam poczytać ostrzeżenia przy składnikach). Są jakieś naturalne wyciągi (tymianek np) i pantenol, ale jak się zastanowić to może na zaś gdyby jakiś składnik źle podziałał? Ciężko stwierdzić co autor miał na myśli ;)
Oczywiście kupując ten produkt nawet się nad tym nie zastanawiałam, czesto bywam w drogerii Ziaja i kupuje coś na test, bez głębszej refleksji (ich kosmetyki bywają naprawdę niezłe, a że tanie to zawsze coś wezmę). Tylko, że pomimo, że cerę mam mieszaną to i wrażliwą, co coraz częściej zmusza mnie do studiowania składów.

Idąc po kolei w ocenie:
OPAKOWANIE
Standard ziaja, trochę jakby apteczne, trochę kosmetyczne, moje oko nie cieszy, mimo, że nie lubię pstrokacizn. Może marudzę i to szczegół, ale czcionka z nazwą "peeling.." kojarzy mi się zupełnie z czym innym, zupełnie nie związanym z tematem ;) nie pasuje, ale to już osobiste gusta co do estetyki.
Pompka jest wygodna, ale po jakimś czasie mi się popsuła, ale wylewa dostateczną ilość produktu.
Dość duża pojemność w atrakcyjnej cenie.
DZIAŁANIE
Jest wydajny i rzeczywiście intensywnie ściera, pachnie dość świeżo i przyjemnie, tylko, że porównując jego działanie z korundem nie jest ono aż tak intensywne.
Oczywiste, że cera tylko raz na jakiś czas potrzebuje intensywnego ścierania, a częsciej delikatniejszego, ale ten jest tak pomiędzy. Nie polecam stosować intensywnego ścierania częściej niż 2 razy w tygodniu, skóra może się podrażnić i wysuszyć a cera naczynkowa zbuntować.
Na początku masowałam twarz jak zaleca producent od 10 do 15 minut, nużące zajęcie, ale niestety zaczęło podrażniać mi cerę, a że jestem leniuchem lub mam mało czasu to ta opcja nie sprawdziła się. Podrażnienie cery, oczywiście było związane z intensywnym ścieraniem, ale niestety w opcji 10 -15 minut i jego skład mnie drażnił. Skończyło się na kilkuminutowym ścieraniu.
EFEKTY
Skóra ładnie wygładzona, oczyszczona, gładka, przygotowana na glinki (już wtedy koniecznie różową żeby nie skończyć z twarzą Miss Piggy). Niestety zdarzało się, że nawet w skróconej wersji zdarzało mu się mnie podrażnić, także nie kupiłam następnego egzemplarza.

swietnie sobie radzi

Kupilam go w sklepie Ziaji, bo slyszalam o nim wiele dobrego, no i nie zawiodlam sie!
Peeling jest w 250ml butelce z bialego plastiku, musimy zaplacic za niego okolo 20zl, co uwazam, ze jest bardzo malo jak za taka pojemnosc.
Opakowanie jest z pompka, wiec bardzo ulatwia nanoszenie produktu na dlon.

Peeling ma mleczny kolor, o konsystencji mleczka, nie splywa z reki po naniesieniu go.
Przy nalozeniu na twarz ladnie sie rozsmarowuje, wyczuwalne sa ostre drobinki, ktore ladnie scieraja twarz. Po kilkuminutowym masazu twarzy i zmyciu peelingu mamy efekt pieknej promiennej skory, pozbawionej suchych skorek, zaskornikow, cera jest wygladzona.

Daje swietny efekt, jest bardzocwydajny, stosuje 2 pompki, uzywam go, uzywam i wykonczyc nie idzie! Polecam bo nie podraznia a daje ladne i szybkie efekty.

Mocny porządny peeling, bardzo dobry

Jest to porządny, mocny peeling z droginkami. Super usuwa zaskórniki, martwy naskórek. Skóra jest oczyszczona i gładka. Świetnie oczyszcza pory. Nic nie wysypuje po tym produkcie, nie zapycha. Nie wiem, czy dla delikatnej, wrażliwej, suchej skóry nie będzie za mocny i za bardzo podrażniał. Ja u siebie tego nie widzę. Trochę jest zaczerwieniona skóra po peelingu, ale jest to chwilowe. Jeśli ktoś szuka mocnego peelingu z deobinkami, ma zaskórniki i nie ma cery wrażliwej, delikatnej i suchej to uważam, że strzał w 10. Jedyne do czego mam uwagi to pompka, która nie chce za bardzo mi wydobywać peelingu i muszę za każdym razem odkręcać opakowanie.

Fajny, tylko ta pompka

W peelingu znajdziemy bardzo dużo drobinek, czuć, jak mocno trą skórę (co jak dla mnie jest fajne). Produkt usuwa suchy naskórek i pozostawia uczucie gładkiej skóry, ale jednocześnie nie usuwa głębokich zaskórników i nie przeciwdziała powstawaniu nowych.
Po zastosowaniu trzeba użyć krem nawilżający, ale jeszcze nie spotkałam się z peelingiem, po którym nie musiałabym tego robić.

Bardzo fajny peeling

Mam cerę mieszaną, skłonną do podrażnień, wrażliwą, ale skusiłam się na ten peeling. Lubię dobrze oczyścić cerę, ponieważ jest to podstawa zachowania cery bez niedoskonałości. Peeling faktycznie jest mocny, ale stosowany 1-2 razy w tyg nie powoduje podrażnienia. Dobrze oczyszcza i wygładza, usuwa suche skórki. Cera po użyciu jest gładziutka i odświeżona i promienna. Nie spowodował wsypu niedoskonałości.

Najlepszy!

Od zawsze miałam problemy z trądzikiem, przez co ciągle miałam do czynienia z nie jednym kosmetykiem oczyszczającym. Uważam, że jest to najlepszy peeling jaki miałam okazje używać. Bardzo dobrze oczyszcza skórę i ją matuje. Z czystym sumieniem mogę polecić go osobom z cerą mieszaną, tłustą, trądzikową.

Najlepszy

Super zdzierak, usuwa wagry i zaskorniki, super wygladza cere. Ma mega duzo drobinek, jest wydajny, cena przystepna. Minus za pompke ktora sie zacina lub wcale nie dziala.

porządny peeling dla skóry tłustej/mieszanej

W czasach, gdy moja skóra była "jedynie" tłusta i nie raz gościła bez zaproszenia nieprzyjemnych gości ten peeling był jednym z moich stałych kosmetyków. Dziś moja cera stała się odwodniona i wrażliwa, dlatego potrzebuje innych produktów (chociaż peelingi mechaniczne wciąż są w użytku).
Polecam ten produkt osobom z cerą tłustą/mieszaną z wypryskami. Peeling spisuje się świetnie. Drobinki są większe i średnie, a jest ich tyle, że wydają się jedynym składnikiem kosmetyku. Oczywiście tak nie jest, ale drobinek jest naprawdę mnóstwo, a zatopione są w żelu, który nie rozpływa się. Jednym słowem peeling jest dość gęsty, ale nie jest to problem.
Na zwilżonej skórze peeling trzyma się bardzo dobrze i bez kłopotu, gładko, sunie po skórze. Nie podrażnia jednocześnie, to ważne. Tysiące drobinek usuwa skutecznie martwy naskórek, wszelkie szorstkości i suche skórki, ale nie są one (te drobinki) na tyle ostre by wyrządzić krzywdę.
Skóra jest odświeżona, gładka, zmatowiona.
Jednocześnie produkt nie szkodzi tak wymagającej skórze - nie zatyka porów, nie powoduje silniejszego przetłuszczania i nie wywołuje kolejnych wyprysków.
Wydajność niesamowita, a cena niska.
Higieniczne opakowanie z pompką bardzo mi się podobało. Niestety, produkt przy wylocie zawsze zastygał. Na szczęście nie powodowało to zatkania butelki.
Żałuję, że dziś już peeling nie nadaje się do mojej odwodnionej skóry, ale dobrze go wspominam. Pozytywnie spisywał się przy problemach skóry tłustej z wypryskami.
Ze względu na zmianę potrzeb mojej skóry muszę zaznaczyć "nie kupi ponownie"

Najlepszy z peelingów

Najlepszy peeling, jaki do tej pory używałam. Stosuje go samodzielnie 2-3 razy w tyg lub jako dodatek do codziennego żelu do mycia twarzy. Skóra jest gładka i miła w dotyku. Przyjemny zapach, wydajność, skuteczność.

Niestety ale..

Zakupiłam peeling zachęcona opiniami innych dziewczyn. Używałam dwa razy w tygodniu i co? Jak było tak jest. Zużyłam pół opakowania i dałam sobie spokój. Pompka szybko sie zapchała i musialam wydobywać go w inny sposób. Niestety mocne rozczarowanie .