pH 5.5, Oliwka pod prysznic z właściwą skórze lecytyną

pH 5.5, Oliwka pod prysznic z właściwą skórze lecytyną

Zawiera cenne składniki lipidowe doskonale pielęgnujące i chroniące skórę. Poprzez delikatne wmasowywanie oliwki podczas kąpieli uzyskujemy stymulację ukrwienia i poprawę elastyczności skóry. Zawarte w oliwce olejki wygładzają skórę i nadają jej miękkość, oraz zapobiegaja jej wysuszaniu. Oliwka nie zawiera mydła a jej wartość pH 5,5 odpowiada wartości pH zdrowej skóry. Nawilża, chroni przed wysuszeniem i pomaga w utrzymaniu biologicznej funkcji ochronnej skóry.

Tyle ulotka. Przepisałam jej zawartość, bowiem nie pozostaje mi nic innego, niż się z nią zgodzić. Oliwka Seba-Med jest po prostu rewelacyjna. Pamiętam, że kiedy użyłam jej po raz pierwszy, miałam ochotę po prostu krzyczeć z zachwytu, takie to było przyjemne. I zgadzam się z tym, co mówi o niej zaprzyjaźniona aptekarka: "jest najlepsza na świecie".

Myślałam, że będzie lepsza.

Kupując ten produkt liczyłam, że będę mogła zrezygnować z balsamu po kąpieli (mam wrażliwą, suchą skórę, która źle toleruje wodę...)
Plusy:
- dobry skład
- dostępność
- brak podrażnień w trakcie stosowania
- stosowałam ją również do twarzy (o dziwo mnie nie zapchała),
- dość dobrze myje, choć brak "pienienia się"
- nie podrażniła mnie

Minusy:
- opakowanie (źle się dozuje)
- konsystencja (wodnista, rozlewa się, brudzi na żółto opakowanie)
- dedykowana do suchej skóry, a wg. mnie sprawdzi się przy skórze normalnej, wrażliwej,
- skóra po prysznicu była sucha (widać białą "mozaikę"), ale nie odczuwałam typowego dla mnie ściągnięcia
- gdy dostanie się do oczu, to mocno podrażnia
-słabo natłuszcza

Porównywałam ją z Pysiogelem (myjąc po jednej ręce). Wnioski: Physiogel nie natłuszcza, ale zostawia taki delikatny filtr na skórze, który chronił ją dużo lepiej przed utratą wody (to oczywiście moje subiektywne odczucie). Mimo deklarowanej w składzie lecytyny i parafiny nie zauważyłam okluzyjnego działania tej oliwki.

idealna

od rau zaznaczam, ze uzywam tej oliwki nie zgodnie z przeznaczeniem, bo do mycia twarzy.
kupilam z mysla o moich przesuszonych i zniszczonych dloniach, ktorym tez pomogla.
mam cere bardzo wrazliwa i nawet kosmetyki do mycia cer wrazliwych czesto mnie podrazniaja. ale nie ta oliwka. uzywanie jej to po prostu komfort. zero przesuszenia czy sciagania.
nie jest ona zbyt tania, ale uzywajac jej tylko do mycia twarzy starczy na dlugo.
szczerze polecam

super

tak to jest ze wiekszosc moich kosmetycznych zakupow to przypadki i chec eksperymentowania:) i ten olejek takze byl przypadkiem , ale jakze milym ....o niebo lepszy od Nivea:) pieknie pachnie , jest calkiem wydajny ,i co najwazniejsze , nie potrzebuje uzywac po kapieli balsamow , dla mnie 5:))

Cellulit mity

cudo!

Wszystko co napisalam w zgloszeniu pozostaje prawda :)Przemila konsystencja, niesamowity, oryginalny i zdrowy zapach, trwaly i dobroczynny efekt na skorze. Czego chciec wiecej? Ja juz sobie innej oliwki nie kupie :).