Nivea, Nivea Baby, Krem przeciw odparzeniom (stara wersja)

Nivea, Nivea Baby, Krem przeciw odparzeniom (stara wersja)

Dzięki zawartości tlenku cynku krem zapewnia całkowitą ochronę przed podrażnieniami przy każdej zmianie pieluszki. Specjalny kompleks składników ochronnych skutecznie zapobiega przepuszczaniu wilgoci, zapewniając jednocześnie dostęp powietrza do wrażliwej skóry niemowląt. Zawartość pantenolu i naturalnego olejku z kiełków pszenicy sprawia, że odparzenia i podrażnienia ustępują niezwykle szybko.

Skład: cera microcristallina, zinc oxide, lanolin, paraffinum liquidum, talc, aqua, polyglyceryl - 3 dilsostearate, triticum vulgare, panthenol, phenoxyethanol, methylparaben, butylparaben, ethylparaben, propylparaben, parfum

Cena: ok. 9 zł

Gęsty :)

Czytam recenzje i postanawiam bronić najlepszego kremu na odparzenia! :)
Mój mały, półroczny syn ma niestety skłonność do odparzeń, ale dzięki temu kremowi mamy wszystko pod kontrolą

Krem jest gęsty, ale dla mnie to zaleta, na opakowaniu producent podaje (ja mam inne opakowanie, chyba nowe), że krem zostawia ochronną, białą warstwę chroniąca i tak jest, dlatego jest taki gęsty :)

Wystarczy go nałożyć trochę, a przed smarowaniem potrzymać w palcach; może to być kłopotliwe przy ruchliwym dziecku, ale dajemy radę :)

Używałam też bambino, ale jak dla mnie, jest on zbyt rzadki, lepszy jest jako krem do ciała, do pupy wolę ten Nivea
Opakowanie jest solidne, spokojnie mogę go nosić w torbie z rzeczami dla dziecka, Bambino (metalowa puszka) się kilka razy w takiej torbie otwarł

Jest tańszy niż Sudocrem, działa podobnie, jest higieniczniejszy w użyciu (nie muszę wkładać palców bezpośrednio w opakowanie)

O gustach się nie dyskutuje, dla każdego to, co lubi :) Ja i mój synek lubimy bardzo Niveę :)
Polecam, bo warto (chyba,że ktoś woli rzadsze kremy}

P.s. jak mi wyskoczy jakaś niespodzianka na twarzy, to wtedy go sobie pożyczam :)

Ilość zużytych opakowań: kilka

Do zadań specjalnych

Z ręką na sercu przyznam się, że dzieci, a krem kupiłam tylko dlatego, że miał cynk w składzie, a ja akurat miałam problemy z cerą. Obecnie stosuję go jako:

* krem punktowy na wypryski (bardzo ładnie wysusza, chociaż po jakimś czasie skóra trochę się przyzwyczaja);
* podrażnienia po goleniu (dodaję do niego odrobinę oliwki alterry lub bambino, ma wtedy świetny poślizg, szybko łagodzi podrażnienia i sprawia, że skóra jest gładka i przyjemna w dotyku);
* awaryjny specyfik przed nałożeniem makijażu (mam smutną tendencję do "męczenia" mojej dosyć problemowej cery. Ten kremik nałożony na zaczerwienione miejsce szybko je niweluje podrażnienie - dosłownie trzydzieści sekund - dzieki czemu, po starciu go płatkiem kosmetycznym, można bez problemu nałożyć puder lub podkład, bez konieczności sięgania po korektor).

Bałabym się jednak stosować go na całą twarz, ponieważ w składzie ma parafinę, która lubi mnie zapychać. Jest to jednak fantastyczny, awaryjny kosmetyk. :)

Dodatkowym plusem jest to, że przy takim stosowaniu, jak moje, jest niesamowicie wydajny!

Używam tego produktu od: rok

bardzo dobry

swietny kremik przeciw odparzeniom
dla mojej corci jest bardzo dobry
kiedy ma czerwona pupcie posmaruje ja tym kremem i do kolejnego przewiniecia skora ma idealny zdrowy kolor

mojej coreczce czesta robi sie pod broda odparzenie bo sporo sie slini, i kiedy zastosuje kremik na to miejsce to na drugi dzien nie ma sladu po odparzeniu

formula jest bardzo gesta ale dzieki temu krem jest wydajny, dobrze natluszcza skore

Używam tego produktu od: 6 miesiecy
Ilość zużytych opakowań: koncze pierwsze

O botoksie mity

Taki sobie...

Nic nadzyczajnego, ale też nie jakiś bubel.
Plusy:
- gęsty przez co dłużej utrzymuje się na skórze, a przez to
- zabezpiecza przed odparzeniami
- nie powoduje alergii (przynajmniej u mojej córeczki, która jest alergikiem).
Minusy:
- tępy w nakładaniu
- ciężko się go ściera podczas zmiany pieluszki
- bardzo niewydajny.
Ogólnie raczej nie polecam, choć nie jest jakiś bardzo kiepski.

Używam tego produktu od: kilka tygodni
Ilość zużytych opakowań: dwa

Skuteczny

Krem jest bardzo skuteczny,
córka ma wrażliwą skórę,
łatwo się odparza,

ten krem bez problemu radzi sobie z zaczerwienioną skórą,
a stosowny regulranie zapobiega powstaniu odparzeń.

Ma tępa konsystencję, coś jak Sudocrem, ale mi to nie przeszkadza.

Ilość zużytych opakowań: 2 tubki

Polecam!

Jeden z najlepszych kremów na odparzenia. Bardzo dobrze chroni pupę przed oparzeniami, nie uczula, nie alergizuje. Ma ładny zapach typowy dla serii Nivea Baby. Jest wydajny i gęsty. I plus za tubkę zamykaną na zatrzask. Nie ma zadnych nakrętek, które zawsze gubią mi się podczas przewijania ruchliwego brzdąca.

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Zwracam honor

Kupiłam ten kosmetyk, ponieważ został mi polecony, zresztą wszystkie kosmetyki kupowałam z Nivea.

nie spodobała mi się konsystencja - bardzo gęsty, ciężko wycisnąć go z tubki, nie rozprowadza się zbyt łatwo tez z tego powodu- ale gdy jest ciepło, jest łatwiejszy w użyciu

Jednak wróciłam do niego i cieszę się :) chronił pupkę córki przed oparzeniami- zdarzyły się tylko raz przy rzadkich kupkach. Ma przyjemny zapach. Tworzy ochronną warstwę. Jest dość wydajny

mój pomocnik

Bardzo fajny wspomagacz. Aplikuje go na zajady, pecherze czy jakies ranki i bardzo dobrze wysusza wszelakie "przygody" i goi skore :)

Ponadto jest niezwykle wydajny, jedno opakowanie mam juz jakies 2 latka :)

KWC dla maluszka

Najlepszy krem przeciw odparzeniom dla dzieci.

Estetyczne opakowanie, delikatny przyjemny zapach charakterystyczny dla Nivei, gęsta konsystencja - czasem ciężko go wydobyć z tubki.
Mimo tego w kontakcie z ciepłem skóry łatwo się rozproawdza.

Wystarczy odrobina kremu, by posmarować całą pupę, więc wielki plus za wydajność.

Perfekcyjnie chroni przed powstawaniem odparzeń, a w sytuacji, gdy pupa jest podrażniona, już jednokrotna aplikacja powoduje znaczną poprawę.

Krem aplikuję tylko na noc i od pierwszych dni mój maluszek nigdy nie miał odparzonej czy podrażnionej pupy.

Używam tego produktu od: siedmiu miesięcy
Ilość zużytych opakowań: półtora

Strasznie gęsty, choć pomaga

Kupiła go moja siostra dla swojego dziecka, jednak po kilku dniach stosowania oddała mi go. Stosuję go często na jakieś podrażnienia np. oparzenia słoneczne, albo drobne ranki po ukąszeniu owadów albo gdy mam podrapaną skórę przez siostrzenicę, która atakuje swoimi ostrymi pazurkami. Nie jestem jednak w stanie zużyć całej tubki. Ten krem jest beznadziejny. Bardziej gęsty niż maść cynkowa z apteki za 3zł. Nie mogę go normalnie rozsmarować na skórze nawet wtedy, gdy rozgrzewam go w dłoniach. Samo wyciśnięcie go z tubki graniczy z cudem, zużyłam 3/4 kremu i żeby cokolwiek wydostać z opakowania, to muszę dosłownie molestować tubkę ze wszystkich sił ;)
Pomaga na podrażnienia, owszem, z tym się zgodzę, ale problemy jakie sprawia użytkowanie sprawiają, że nie sięgnę po niego nawet gdybym niczego innego nie mogła dostać w aptece.
Gdy już go rozsmaruję, to ręce są całe białe, brudzi ubranie, a rąk nie mogę domyć ani mydłem w płynie ani w kostce, muszę najpierw nakładać oliwkę dla dzieci, a dopiero później myć je w gorącej wodzie z dodatkiem dużych ilości mydła.
BEZNADZIEJA!!! rozumiem, że krem musi być gęsty, ale konsystencja Bambino by wystarczyła.

Ilość zużytych opakowań: wciąż 1

oceniam na plus

skuteczny krem przeciw odparzeniom, uzywam go za kazdym razem, w ramach profilaktyki :) jest bardzo gesty, przy czym wydajny, ma delikatny zapach i nie uczula, co prawda przy goracym lecie moze nie wystarczyc jako zabezpieczenie przeciw odparzeniom, w szczegolnosci noca... ale ogolnie oceniam ten produkt na plus

Używam tego produktu od:6 miesiecy

polecam

Stosuję go regularnie i moje dziecko nie ma żadnych odparzeń, wcześniej odparzyło się raz i po dwóch smarowaniach tym kremem skóra wyglądała już ładnie.
Bardzo wydajny i delikatny, niedrogi, dla mnie super.