Polfarmex, Atopin, Nawilżająca pianka do mycia ciała

Polfarmex, Atopin, Nawilżająca pianka do mycia ciała

Preparat do mycia ciała dla osób z atopowym zapaleniem skóry o konsystencji delikatnej i przyjemnej w aplikacji pianki. Oczyszcza i pielęgnuje skórę, łagodzi zmiany skórne oraz wyraźnie poprawia stan jej nawilżenia. Specjalnie dobrane łagodne składniki myjące skutecznie oczyszczają skórę i eliminują ryzyko podrażnień. Pianka zawiera silnie nawilżający kompleks Lactil oraz pantenol. Działa kojąco na skórę, łagodząc świąd, zmniejsza szorstkość skóry i zaczerwienienie. Po zastosowaniu preparatu skóra jest delikatnie zmiękczona, gładka i przyjemna w dotyku. Pianka również wyraźnie zwiększa nawilżenie skóry zdrowej. Posiada pH neutralne dla skóry. Nie zawiera barwników.
Pianka przeznaczona jest do codziennej higieny całego ciała niemowląt, które ukończyły 1 miesiąc życia, dzieci i osób dorosłych z atopowym zapaleniem skóry, skórą wrażliwą, skłonną do podrażnień. Forma preparatu zapewnia dużą wydajność podczas stosowania. Ma pozytywną opinię IMiD.

nawilżające, oczyszczające, łagodzące
z pompką
alergiczna / atopowa, wrażliwa
żele pod prysznic
bez parabenów, bezzapachowa, hipoalergiczna
w żelu

Genialny

Pianka została mi polecona w aptece jako ultradelikatny preparat do mycia twarzy. I takim też jest. Po użyciu moja skóra jest bardzo dobrze nawilżona, a przy tym dokładnie oczyszczona. Jedyny, jak do tej pory, preparat, który nie spowodował u mnie poczucia "ściągnięcia skóry". Preparat jest bezzapachowy, bardzo wydajny. Mogę go polecić z czystym sumieniem.

wybawienie dla atopików! ;)

mam skórę atopową i musze powiedzieć że ta pianka to jeden z niewielu kosmetyków do mycia twarzy który mi odpowiada. Testowałam niezliczoną ilość żeli do mycia, aptecznych i ze sklepu i nic lepszego nie znalazłam. Może porównywalnie do Iwostinu, natomiast ta pianka zdecydowanie bardziej nawilża. Skóra jest dokładnie oczyszczona ale przy tym nie ma efektu ściągania czy podrażnienia bądź przesuszenia jak niestety często się dzieje w innych przypadkach. Wiem co mówie bo choruje juz kilkanaście lat. To najlepszy tego typu produkt. Aha i jest bardzo wydajny. Używam codziennie rano i wieczorem i jeszcze mi sie nie skończył.

Używam tego produktu od:3-4 miesiące

mocne strony i kilka wad

ZALETY:
Pianka aplikuje się bez problemu, jest bardzo delikatna, miło rozsmarowuje sie po skórze, ma dość subtelny zapach, raczej obojętny niż szczególnie przyjemny. Opakowanie miłe dla oka, ascetyczne i praktyczne. Bardzo ładnie nawilża skórę, w duecie z balsamem, nadaje jej komfort.

WADY:
Pianka nie daje poślizgu, namydlona nią skóra jest tępa a pianka w związku z tym niezbyt wydajna (jeżeli nie dam jej więcej niż zwykłego żelu czuję się niedomyta). Nie jest wielofunkcyjna, nie nadaje się jako dodatek do wody, do kąpieli (co prawda do tego celu przeznaczony jest inny produkt z serii Atopin -oplejek do kąpieli).

Używam tego produktu od:3 tygodni
Ilość zużytych opakowań:1 skończone