Schmidt's, Fragrance Free Natural Deodorant (Bezzapachowy dezodorant)

Schmidt's, Fragrance Free Natural Deodorant (Bezzapachowy dezodorant)

Naturalna kompozycja opracowana z myślą o skórze wrażliwej. Neutralizuje przykry zapach potu i absorbuje wilgoć. Pozbawiony substancji zapachowych. Lekka formuła zapewnia szybkie wchłanianie. Nie pozostawia tłustej warstwy. Produkt dla Wegan

Maranta trzcinowa (arrowroot) puder skrobiowy roślinnego pochodzenia, wykazujący właściwości pochłaniające wilgoć
Wodorotlenek magnezu nieorganiczny związek chemiczny występujący w przyrodzie pod postacią minerału brucytu. Wykazuje właściwości absorbujące wilgoć.
Olej kokosowy tworzy zabezpieczający lipidowy film na powierzchni skóry i zapewnia optymalny poziom nawilżenia
Masło Shea posiada właściwości natłuszczające, regenerujące i łagodzące podrażnienia skóry
Wosk Candelilla regeneruje i nawilża skórę poprzez tworzenie ochronnego filmu na skórze
Witamina E wykazuje działanie antyoksydacyjne, wygładza powierzchnię skóry, a także chroni przed negatywnymi skutkami promieniowania słonecznego. Odpowiada również za przedłużenie trwałości kosmetyku

dezodoranty zapachowe
ochronne
w sztyfcie
wrażliwa

Lubie produkty marki Schmidt`s choć są u nas słabo dostępne. Mam jedna to szczęście, że moja lokalna mała drogeria ma w swoim asortymencie kosmetyki tej marki, co prawda ich ilość nie jest jakaś duża, ale od czasu do czasu skuszę się na jakąś nowość. Tak trafiłam na bezzapachowy dezodorant. Dezodorant kupiłam i stosowałam w okresie zimowym kiedy ochrona przeciw poceniu nie jest mi aż tak bardzo potrzebna, a z pewnością nie tak silna. Dezodorant ma przede wszystkim świetny skład oparty na naturalnych minerałach oraz olejach i masłach, chroni przed powstawaniem nieprzyjemnego zapachu, ale jednocześnie pielęgnuje skórę zapewniając jej nawilżenie i odżywienie.

OPAKOWANIE

Dezodorant znajduje się w papierowym kartoniku. Opakowanie charakterystyczne dla tej marki od razu rzuca się w oczy na półce. Kolorystyka w odcieniach błękity i białe napisy świetnie ze sobą kontrastują. Z boku znajduje się opis, skład oraz najważniejsze funkcje produktu. Sam dezodorant znajduje się w plastikowym opakowaniu z pokrętłem. Całość wykonano z mocnego plastiku, któremu nie straszne są upadki. Wykręcany dozownik działa bez zarzutu, a produkt przed pierwszym użyciem zabezpieczony jest plastikową nakładką, którą spokojnie możemy zamykać go po każdej aplikacji. Opakowanie jest praktyczne i funkcjonalne.

DEZODORANT

Dezodorant dedykowany jest skórze wrażliwej. Oparty jest ma naturalnych składnikach takich jak olej kokosowy, masło shea oraz wosk candelila, witamina E, wodorotlenek magnezu, maranta trzcinowa. Jego formuła jest w pełni wegańska a przy produkcji nie ucierpiały żadne zwierzęta. Z uwagi na obecność olei w składzie produkt ma formę stałą (głównie ze względu na olej kokosowy, który jest wysoko w składzie a w temperaturze pokojowej ma on postać stałą). Po zetknięciu się że skórą zmienia swoją formułę na olejowo-kremowa. Łatwo i przyjemnie rozsmarowuje się na skórze tworząc ochronną warstwę. Trzeba dać mu chwilę na wchłonięcie się, jednak najeży liczyć się z tym, że nie wchłania się on do matu. Po nałożeniu skóra pozostaje miękka i przyjemnie gładka w dotyku co zapewniają oleje zawarte w formule. Dezodorant nie posiada substancji zapachowych, ale mimo to doskonale maskuje nieprzyjemny zapach zapewniając ochronę przed wiele godzin. Mimo, że jest to produkt oparty na działaniu minerałów i czytałam wiele o tym, że takie produkty mogą działać agresywnie na skórę, to u mnie żadne niepożądane działanie nie wystąpiło. Mam nawet wrażenie, że dezodorant ten ma właściwości pielęgnujące i świetnie wpływa na kondycję skóry odżywiając i nawilżając ją. Przyjemną i przede wszystkim wygodna w stosowaniu forma wykręcanego sztyftu zapewnia bezproblemową i precyzyjną aplikację. Produkt jest bardzo wydajny i posłuży na długie tygodnie. Skład jest bez zarzutu, za co cenie sobie ten kosmetyk. Cena regularna jest jednak bardzo wysoka, więc warto polować na promocje. Mi udało się go zakupić za 9.99 zł co uważam za naprawdę dobrą cenę biorąc pod uwagę skład, działanie i wydajność. To kosmetyk wart wypróbowania.

PLUSY
naturalny skład
praktyczne opakowanie
ochrona przed nieprzyjemnym poceniem
pielęgnacja – nawilżenie i odżywienie
wydajność
cena promocyjna

MINUSY
dostępność
wysoka cena regularna