Hydreane Legere (Lekki krem nawilżający dla skóry wrażliwej)

Hydreane Legere (Lekki krem nawilżający dla skóry wrażliwej)

Wersja lekka kremu nawilżającego dla skóry wrażliwej. Koi, nawilża i redukuje wrażliwość skóry. Badania kliniczne wykazały, że codziennie stosowany po 4 tygodniach redukuje wrażliwość skóry o 73% (badania przeprowadzono jednak z kremem Hydreane Riche).

na dzień
Struktura
lekkie
<50ml

Dobry na lato.

Tak jak w tytule, używałam go latem.
Jest to krem, który bardzo szybko się wchłania. Aplikacja jest naprawdę przyjemna i już po chwili możemy nakładać makijaż.
Mimo swej lekkości, daje poczucie dobrze nawilżonej skóry. Jednak myślę, że zimą będę potrzebować czegoś bardziej treściwego.
Nie mozna mu odmówić łagodności; moja skóra dobrze na niego reagowała, nie wywoływał podrażnień, likwidował ściągnięcie po demakijażu. Zdecydowanie koi.
Stosowałam go na wakacjach i latem i rano i w obydwu rolach sprawował się dobrze.
Polecam.

Jest w porządku

Kolejny krem nawilżający kupiony z myślą o wrażliwej, przesuszonej retinoidami skórze.
Muszę przyznać, że jako jeden z nielicznych nie powodował pieczenia przy nakładaniu za co dla niego ogromny plus. Szybko się wchłaniał i nie pozostawiał tłustego filmu. Mimo wszystko dla moich potrzeb zbyt lekki. Ciężko jednak uznać to za wadę, ponieważ producent nie obiecuje intensywnego nawilżenia.

Średniak

Ze względu na to że dobiegam 30. bardzo ważne jest dla mnie nawilżenie cery. Niestety nie jest to łatwe będąc posiadaczką skóry mieszanej z tendencją w stronę tłustej i skłonnością do trądziku. Niniejszy produkt jest jednym z niewielu kremów który nie szkodzi mojej skórze. Gdy tylko dopada ją okresowa nadwrażliwość, ten kosmetyk jest dla niej wybawieniem. Nie pozostawia na skórze filmu, nie spływa, nie tłuści. Nie stosuję go jednak regularnie, sądzę że nie bardzo się z resztą do tego nadaje. Na dłuższą metę nie daje żadnych super efektów. Ot, po prostu lekki krem nawilżający, ewentualnie baza pod makijaż. Nie jest to zły produkt ale szukam dla niego tańszego zamiennika. Po prostu bardzo dobry średniak.

La Roche Posay Skin Checker

Dobry produkt, choć bardzo niewydajny i przez co drogi

Ten krem kusił mnie od dawna. Mam skórę mieszaną, przetłuszczającą się w strefie T, jednak bez tendencji do trądziku.
Kupiłam go w promocji w SuperPharm za niewiele ponad 30 zł.

Krem jest niewątpliwie dobry, znam jednak inne, identycznie działające za mniejsze pieniądze.

bardzo lekki

Mam zaufanie do marki La Roche Posay, używam namiętnie ich filtrów- do tej pory nie znalazłam lepszych. Nie trafiłam jeszcze na żaden kosmetyk, który nie spełniałby moich oczekiwać. No cóż- krem Hydreane Legere będzie chyba pierwszy, który może nie sprawił mi zawodu, bo to zbyt poważne słowo- ale leciutko mnie jednak rozczarował.

Krem ma dość rzadką konsystencje, łatwo się rozprowadza i bardzo szybko wchłania. Stąd jego pierwsza zaleta- idealnie nadaję się pod makijaż. Jest bardzo lekki, nie roluje się, nałożony na niego podkład się nie warzy.

Kolejna zaleta to piękny zapach, charakterystyczny zresztą dla kosmetyków tej marki. Mi się bardzo podoba, znacznie uprzyjemnia stosowanie tego kremu.

Tu jednak zalety się kończą, a zaczynają minusy. Otóż ten krem moim zdaniem niestety dość słabo nawilża. Już chwilkę po aplikacji mam wrażenie jakbym niczym się nie posmarowała.
Hydreane Legere na pewno nie poradzi sobie z mocną przesuszoną cerą. Lepiej spisywał się u mnie w okresie letnim, teraz w sezonie grzewczym jest jednak za lekki, zbyt mało nawilżający.

Bardzo przeciętny

Jego ogromną zaletą jest to, że cudownie pachnie . Jak dla mnie na tym kończą się plusy.
Natomiast wad ma nieco więcej
- efektu nawilżenia nie zauważyłam
- opakowanie jest źle wykonane "zapowietrza się" i ciężko wycisnąć krem z tubki
- jest mało wydajny

Krem jak krem

Po La roche-posay spodziewałam się czegoś dobrego( nie wiem czemu). Wysoka cena, apteczna marka. Niestety krem nie nawilża, przynajmniej ja nie czułam uczucia nawilżenia, skóra pozostała wrażliwa, zaczerwienień nie mam więc nie wiem jak tu by się sprawdził. Krem jak krem, tak samo zachowują się kremy za 20 zł z rossmana. Jedyny plus szybko się wchłaniał.

mój ulubiony

LRP Hydreane Lagere poleciła mi kiedyś dermatolog i był to strzał w dziesiątkę - jeden z nielicznych kremów do twarzy, po użyciu którego twarz mi się \'nie poci\', nie zostawia ciężkiego filtru.
Fajny, lekki, dobrze nawilża, nie podrażnia. A mam suchą cerę i ciężko jej dogodzić.

Niestety, dość drogi i mało wydajny, ale czasami w Superpharm można złapać obniżkę 50% na dane marki - i tak mi się wczoraj udało, można było zrobić zapas :)

Ilość zużytych opakowań: 5-6

Polecam do cery mieszanej

Pare miesięcy temu męczyłam się z przesuszoną skórą, widocznymi skórkami. Możliwe że było to spowodowane dosyć intensywną pielęgnacją zapobiegającą trądzikowi ( nie stosowałam leków ale dosyć silne kosmetyki do takowej skóry). Pani w aptece poleciła mi właśnie ten krem. Po dwóch aplikacjach skóra wróciła do &quot;normalności&quot; - używam go 2x dziennie. Przypadkowo kupiłam ostatnio wersję dla bardzo suchej skóry - Hydreane extra riche i używam zamiennie co kilka dni, gdyż Legre nie poradzi sobie z dużym przesuszeniem które czasami mi się zdarza.

Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania

Przeciętniak

Kupiłam ten krem przez pomyłkę. Szukałam wówczas Hydraphase LP i przez własną nieuwagę do koszyka wrzuciłam ten.

No cóż, nie do końca się polubiliśmy. Kiedy moja skóra jest w lepszym stanie i nie potrzebuje mocnego nawilżenia - krem jest do przyjęcia. Jednakże wspomagam się kremami przeciwtrądzikowymi i w czasie kuracji potrzebuję &quot;nawilżacza&quot; - krem odpada w przedbiegach, nie daje sobie rady z brodą i okolicami nosa.

Nie całkiem lubi się też z makijażem. Po 3 godzinach moja skóra na czole, nosie i brodzie zaczyna się świecić, więc trzeba wspomagać się bibułkami matującymi.

Podsumowując, raczej nie kupię ponownie, zbyt słabe nawilżenie skóry.

Używam tego produktu od: maja

Zwykły krem nawilżający

Apel do dziewczyn - NIE KUPUJCIE TAKICH PRODUKTÓW W SIECIÓWKACH. Prywatne apteki walczą o pakiety na tego typu produkty i mają dużo tańsze. Cena 69zł jaką zapłaciła Wizażanka kilka recenzji niżej zwaliła mnie z nóg. U mnie w aptece 45 zł to w najgorszej sytuacji.

Krem jest naprawdę zwykły. Skóra go chłonie, co niby jest plusem, ale po chwili krzyczy o nową dawkę nawilżenia, przez co bardzo niewydajny. Opakowanie zużyłam w ciągu 3 tygodni...
Nie zatyka porów, nie pogarsza stanu cery, co zdecydowanie idzie na plus. Dla mieszanych cer bardzo nie polecam, zdecydowanie lepszy będzie Avene Cleanacne z olejem z krokosza.
Cera normalna lekko przetłuszczająca się narzekać nie będzie, tylko p oco robić dermokosmetyki o właściwościach zwykłych z drogerii? :(

Używam tego produktu od: 3tyg
Ilość zużytych opakowań: jedno 50ml

Niespełniający oczekiwań.

Pierwsze wrażenie, które wywołał we mnie ów produkt było zadowalające. Bardzo przyjemny zapach, delikatna konsystencja. Niestety cena wysoka, około czterdziestu złotych, krem zakupiony w aptece w stałej cenie. Niemniej jednak takowa cena nie wywołała we mnie większego zdziwienia, gdyż wiem jak firma La Roche się ceni, choć moim zdaniem ich produkty nie zawsze jakościowo odzwierciedlają ich wartość. Zaś co do samego produktu - początki były zachęcające. Krem świetnie nadawał się jako film pod podkład. Niestety w obrębie nosa, oraz w punktach brody czy pomiędzy brwiami, gdzie moja skóra jest bardzo przesuszona, produkt ten już tak dobrze sobie nie radził. Latem kompletnie nie polecam. Przy drugim opakowaniu zaczęłam się zastanawiać, czy po prostu moja skóra się już nie przyzwyczaiła i odstawiłam krem na ponad tydzień. Wróciłam do niego, niemniej jednak efekt był ten sam.
Mało wydajny.
Zdecydowanie nie nadaje się dla cery mocno przesuszonej.

Używam tego produktu od: ponad sześciu miesięcy
Ilość zużytych opakowań: dwa