Avene, Trixera, Creme Emolliente (Krem zmiękczający do skóry bardzo suchej) (stara wersja)

Przeznaczony dla wszystkich typów skóry suchej. Dzięki składowi opartemu na kompleksie trzech lipidów pochodzenia roślinnego i dużej zawartości wody termalnej Avene nadaje skórze miękkość, koi ją i łagodzi podrażnienia. Dzięki zawartości glikokolu ma działanie przeciwświądowe. Nowatorska struktura kremu naśladująca macierz międzykomórkową gwarantuje odtworzenie bariery ochronnej skóry, dzięki czemu skóra skutecznie broni się przed agresją szkodliwych czynników środowiska zewnętrznego oraz zachowuje prawidłowe nawilżenie. Krem nie zawiera substancji zapachowych ani parabenów. Jest doskonale tolerowany prezz skórę suchą i atopową, przywraca jej prawidłowe funkcjonowanie, uczucie komfortu i jędrny, zdrowy wygląd. Może być stosowany na twarz i ciało, nawet u dzieci.

Multizadaniowy

Przełknęłam cenę i zachwyciłam się:

- krem jest bardzo wydajny; przez 3 miesiące używały go u mnie 2 osoby,
- ma neutralny, niedrażniący zapach,
- szybko się wchłania,
- higieniczne dozowanie (mam wersję 400 ml z pompką),
- potrafi "wyprowadzić" skórę- to dla mnie b. ważne, bo wiele preparatów utrzymuje stan skóry na dobrym poziomie w chwili jego używania a efekt utrzymuje się maksymalnie kilka dni po zakończeniu stosowania. W przypadku trixery jest trochę tak, jakby leczyła, "naprawiała" skórę,
- wielozdaniowy: używałam na buzię (po powrocie z mrozu, po podrażnieniach kosmetykami, przy wysuszeniu), na ręce (wysuszenie, uczulenie), stopy (problem z szorstkimi piętami), całe ciało (sucha skóra od twardej wody, podrażnienia ubraniami). Za każdym razem sprawdzał sie świetnie.

Ilość zużytych opakowań: 1 (400ml)

Nawilża ale nie zadawala

Rzeczywiście, pozostawia skórę gładką- ale kosztem:
- trudnego rozsmarowywania
- moim zdaniem nadaję się idealnie tylko do stóp
jest zbyt gęsty
-męczący zapach

Używam tego produktu od: tygodnia
Ilość zużytych opakowań: 1 duże 200ml

nie do końca

No więc, faktycznie, nawilżenie, gładkość zachwycają, ale nie jestem w stanie znieść zapachu. Cena dosyć wygórowana, konsystencja...trzeba się trochę nagimnastykować z rozsmarowaniem.

Używam tego produktu od: 2 tyg

Jak zrobić pastelowy makijaż na wiosnę?

Niezbędnik

To jest krem, który mam zawsze. Jako posiadaczka bardzo suchej i wrażliwej skóry, skłonnej do łuszczenia ten krem jest wielokrotnie wybawieniem. Używam go najczęjczęście tylko na miejsca przesuszone, takie jak płatki nosa podczas aktaku kataru siennego, pod oczy jeśli inne kremy zawodzą i na całą twarz, najczęściej na noc.

Zalety:
- natłuszcza, nawilża i odżywia
- zabezpiecza skórę przed podrażnieniami
- nie jest tłusty, tylko tresciwy przez co łatwo się wchłania
- wydajny

Wad nie stwierdzam :)

Ilość zużytych opakowań: 2 pełnowymiarowe, 5 miniatur

Bardzo dobry

Jestem bardzo zadowolona. Krem daje ukojenie skórze, dobrze nawilża i regeneruje suchy naskórek. Bardzo wydajny, niewielka aplikacja wystarczy aby robił swoje. Przy nałożeniu większej ilości pozostawia tłustą warstwę, więc najlepiej użyć na noc. Na dzień daję odrobinkę i nic nie błyszczy.

Rewelacyjny !

Posiadam cerę tłustą, łojotokową. Zdecydowałam się na ten emolient z racji tego, że przechodzę kurację retinoidem miejscowym (Locacid). Więc koniecznie potrzebowałam czegoś co ukoi moją skórę. I sprawdza się rewelacyjnie ! Nie podrażnia, skóra mnie po nim nie szczypie (mam tu na myśli "radosne" chwile kiedy Locacid zrobił mi armagedon na twarzy w postaci czerwonego, piekącego buraka ;). Łagodzi podrażnienia. Z racji tego, że we włosach na zakolach, skroniach pojawia mi się czasem łojotokwe zapalenie skóry i związane z tym swędzenie - krem świetnie z nim sobie radzi.
Zdecydowanie polecam.
Jedyny minus jest taki, że zostawia tłusty film na twarzy. Dlatego najlepiej stosować go na noc lub jak nie wychodzi się z domu. To jest akurat taki minus że mogę go wybaczyć z racji tego, że działanie preparatu jest dla mnie najistotniejsze.
Przyjemna konsystenca, łatwo się rozsmarowuje.

Kupiłam 200 ml za 68 zł. I to się opłaca bo przy stosowaniu na twarz średnio 2x dziennie używam go już 5 miesiąc, a przewiduję że jeszcze z ok. półtora miesiąca minie zanim się skończy :)

Super

Kupiłam razem z balsamem do ciała Cold Cream, miałam więc dobrą okazję do porównania działania obu kosmetyków. Na początku spojrzałam na listę składników, która jest w bardzo dużym stopniu podobna. ***SELECTiose nie zawiera jednak parabenów, więc to właśnie zadecydowało o moim ostatecznym wyborze, chociaż Cold Cream natłuszcza skórę lepiej. Ponadto, krem ***SELECTiose można stosować na przesuszone obszary całego ciała, w tym twarzy. Krem nie jest perfumowany. Przejdźmy do efektów działania tego kremu. Przede wszystkim, konsystencja jest przyjemna, krem nie pozostawia tłustego filmu na skórze, idealnie się rozsmarowuje i już mała ilość kosmetyku ratuje moją skórę, zwłaszcza dłonie. Nie podrażnia, nakładam nawet na skórę tuż po depilacji, peelingu lub goleniu jednorazówką i nigdy nie miałam problemu z czerwonymi plamkami lub swędzeniem. Muszę tutaj zaznaczyć, że krem dedykowany jest skórom atopowym i bardzo suchym, moja jest sucha w kierunku normalnej. Dlatego nie muszę nakładać kremu 2 razy dziennie, ale do kilku razy w tygodniu. Przy tej częstotliwości stosowania, krem 200 ml wystarcza na ok. 3.5 miesiąca. Polecam, bo skład kremu jest bardzo przyjazny, a tubka to bardzo higieniczne opakowanie. I najważniejsze – krem naprawdę działa, nie szkodzi skórze twarzy, i wystarcza na długo. Jedynym minusem może być wysoka cena.

Świetny krem dla całej rodziny

Doskonały dla dzidziusia (wyleczyłam nim 1-2 aplikacjami suchą skórkę na brzuszku mojego maleństwa, której nie pomagała nawet specjalna maść z polecenia pediatry). Rewelacyjny dla mamy, a nawet taty (chociaż mąż opornie się do niego przekonywał). Bardzo wydajny i w gruncie rzeczy niedrogi- 190 ml za krem w wyższej półki za 50zł. Minus:skóra się świeci przez dłuższy czas po aplikacji więc pod makijaż się nie nadaje. Mimo to zdecydowanie polecam!

Używam tego produktu od:1-2 lata

Ideal!

Najlepszy krem jaki kiedykolwiek stosowalam, a mam cere wymagajaca, ktora latwo podraznic. Juz po pierwszej aplikacji wiedzialam, ze sie bardzo polubimy. Cera od razu byla rozswietlona, zniknely zaczerwienienia...po prostu ulga przez duze U.
Jedyny minus to tlusty film jaki pozostaje przez okolo godzine po rozsmarowaniu kremu. Jednak zdecydowanie wart polecenia.

Używam tego produktu od:1 rok
Ilość zużytych opakowań:2,5

Doskonaly

Smialo daje 5 gwiazdek, bo warto. Plus za sklad, zadnych swinstw, zawsze kupuje duza butle rodzinna i korzystamy z niej wszyscy ja, maz i dzieci w tym jedno jeszcze niemowlaczek, zadnej krzywdy na skorze nie ma.
Plusy:
delikatny avenowski zpach
lekka, kremowa konststencja
nawilzenie czuc przez caly dzien, a nie jak w przypadku wielu innych balsamow zero nawilzenia juz po godzinie

Jak dla mnie zadnych minusow, dlatego moge polecic dla wrazliwcow, atopikow itp.

bardzo dobry

aczkolwiek dla mnie za lekki, dlatego nastepnym razem kupie balsam. mimo lekkosci dobrze natluszcza skore, polecam dla atopiczek. w porownaniu z lipikarem-krotszy i lepszy sklad, mniej wyczuwalny zapach. jedynym minusem jest strasznie niewygodna do otwierania tuba - trzeba sie bardzo nameczyc zeby otworzyc wieczko a gdy ma sie dodatkowo tluste rece - latwo polamac paznokcie.

Używam tego produktu od: 3 tyg
Ilość zużytych opakowań: w trakcie I

lekki ale skuteczny balsam

Moje dziecko ma neurodermitysm. W poszukiwaniu skutecznego balsamu natknelam sie na ten produkt. Jako ze Eucerin kosztowal 20 euro postanowilam kupic Avene , bo tansze. W domu troche przerazila mnie konsystencja. Zbyt lekka jak na moje oko, ale skoro juz wydalam te 14 euro; to trzeba i wyprobowac. Produkt nie zawiera konserwantow i nie jest perfumowany, do tego to co dla mnie wazne olej z wiesiolka, ktory dziala cuda na skorze mojego synka. Sprobowalam i sie nie zawiodlam.

Edit: Od zeszlej zimy uzywam wersji tresciwej. Akurat sie ukazala u mnie w DE , dostalam probke i zamiast zakupic ponownie ta lekka wersje, moje dziecie uzywa teraz tresciwszej wersji. Jednak nie zmieniam zdanie i zostaje nadal ze ponownie zakup( narazie ponowilam zakup tresciwej wersji, jestesmy przy 2 tubie), bo moze sie okazac ze tresciwa wersja bedzie za ciezka latem... chodz chyba mi dziecko z atopi wyrasta, to latem nic nie uzywalismy , a o teraz w zimie sporadycznie.
Jednak nadal polecam i to obie wersje.

Używam tego produktu od:z przerwami od roku