La Rich'e, Directions (Tonery do farbowania włosów)

La Rich'e, Directions (Tonery do farbowania włosów)

La Rich'e Directions to łatwe w nakładaniu, w pełni zmywalne tonery do włosów. Jeden słoiczek wystarcza na pokrycie włosów do ramion.
Tonery służą do farbowania uprzednio rozjaśnionych włosów i produkowane są w 34 jaskrawych, niespotykanych kolorach.
Wszystkie tonery można ze sobą dowolnie mieszać dla uzyskania jeszcze bardziej szalonych efektów! Tonerów nie należy mieszać z wodą utlenioną.
Produkty La Rich'e Directions nie są testowane na zwierzętach.
Obecnie dostępne kolory to: Alpine Green, Apple Green, Apricot, Atlantic Blue, Bright Daffodil,
Carnation Pink, Cerise, Coral Red, Dark Tulip, Ebony (czarny), Fire, Flame, Flamingo Pink, Fluoerescent Glow, Lagoon Blue, Lavender, Lilac, Mandarin, Midnight Blue, Neon Blue, Pastel Pink, Pillarbox Red, Plum, Poppy Red, Rose Red, Rubine, Silver, Spring Green, Tangerine, Tulip, Turquoise, Vermillion, Violet, White Toner.

Nie polecam.

Kolor silver to kompletny niewypał.
Włosy blond sporo rozjaśniłam. Były prawie białe. Toner trzymałam nawet chwilę dłużej, a koloru jak nie było tak nie ma. A szkoda, bo produkt wydawał się być obiecujący.
Generalnie nie polecam.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1540496].usefull || 0 }}% pomocna.

kolor kolorowi nie równy...

Kolor Lilac okazał się kompletnym niewypałem. Kompletnie nie był widoczny na jasnym blondzie. Mimo że w opakowaniu naprawdę wygląda bardzo intensywnie. Z kolei Atlantic Blue daje ładny mocny i intensywny kolor. w miarę zmywania z niebieskiego robi się jakby zielony odcień.
Plus za wygodne opakowanie,
Generalnie polecam.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1407556].usefull || 0 }}% pomocna.

Odcień Carnation Pink blaknie od wszystkiego

I w zasadzie na tytule mogłabym skończyć recenzję, ale postaram się jeszcze wyjaśnić, czym jest tytułowe ,,wszystko”.
Nakładam toner na rozjaśnione na niemal biało końcówki, ale ostry róż, taki jak na próbniku uzyskałam tylko za pierwszym farbowaniem. Blaknie wprawdzie do dość ładnego i modnego obecnie odcienia łagodnego różu, a potem różowego złota, ale kiedy kupuje się wściekły róż, chce się raczej wściekłego różu ;) O nałożeniu jakiejkolwiek odżywki po farbowaniu lepiej zapomnieć – wówczas kolor od razu będzie mdły.
Byłabym łaskawa dla tej farbki, gdyby zachowywała się tak w parze z wyjątkowo kwasowymi szamponami albo odżywkami, w twardej czy morskiej wodzie. Wówczas nietrwałość koloru jest jak najbardziej zrozumiała. Ale mierzę pH swoich kosmetyków i guzik z pętelką – toner po prostu blaknie od wszystkiego (znacznie trwalsza i odporniejsza jest też przy okazji tańsza i bardziej wydajna pianka Venity).
Mam wysokoporowate włosy i łatwo ,,łapały” różne kolory (jak dotąd). Tutaj doskonale rozumiem, co oznacza sformułowanie ,,koloryzacja półtrwała” - trwała nie jest, bo kolor od razu płowieje, ale nie jest też zmywalna, bo pamiątki kolorystyczne pozostają na włosach po wieki wieczne. Wspomniana wysoka cena i beznadziejna wydajność pogarszają moje wrażenia. Jedynym atutem jest to, że dość łagodnie obchodzi się z włosami.
Podsumowując: Bardzo nie polecam odcienia, którego używałam.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1349581].usefull || 0 }}% pomocna.
Katarzyna Gudan fryzura sylwestrowa 02

Zdecydowanie na TAK

Tonerów La Riche używam od ponad roku.
Pierwsza próba co prawda była failem, głównie przez moją niewiedzę - kładłam błękitny toner na farbowane na rudo włosy. Wżarł się w nie i zdejmowałam go później u fryzjera, ale nie zniechęciło mnie to do sięgnięcia po La Riche po raz kolejny. Drugie podejście było z kolorem Tangerine, na nierównomiernych blond włosach (część była po rozjaśnianiu wcześniejszym, część to naturalny odrost ciemny blond), Kolor wyszedł żarówiasty, ale sprał się dość szybko do przyjemnej miedzi. Później użyłam Fire - kolor wyszedł trochę inaczej, niż się spodziewałam na samym początku, bo miał więcej różowawych tonów, ale wiadomo, że przy tonerach to, jak kolor wyjdzie, to kwestia indywidualna. Po spraniu był spoko, podobnie jak Tangerine.
Aktualnie mam na włosach Dark Tulip i Cerise, farbowałam trzy dni temu.
Po zmieszaniu z maską mleczną Kallosa udało się pięknie, równomiernie rozprowadzić toner po włosach, nie porobił plam, włosy są błyszczące i miękkie, równomiernie pofarbowane.
Jedynym minusem, jak dla mnie, jest brudzenie skóry, ale to niestety dzieje się przy niemalże każdej farbie, więc nie narzekam. :)
Na dodatek tonery przy spieraniu się nie wyglądają tragicznie, po prostu kolor robi się mniej nasycony, ale nadal wygląda dobrze.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1304361].usefull || 0 }}% pomocna.

Całkiem dobry produkt

Kupiłam kolor Carnation Pink i nakładałam na włosy rozjaśnione do jasnego blondu. Kolor wyszedł ładny, ale nawet po nałożeniu drugi raz nie był on zbyt intensywny i też nie pokrył równomiernie wszystkich włosów.

Z plusów mogę wymienić:
- łatwość i szybkość aplikacji z wygodnego pojemniczka
- dostępność i duży wybór kolorów
- cena w stosunku do wydajności jest też w porządku
- nie niszczy włosów ani nie wysusza ich

Moim zdaniem jest to całkiem fajny produkt. Myślę, że jeszcze do niego wrócę :)

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1230186].usefull || 0 }}% pomocna.

Różne kolory, różne właściwości

Posiadam dwa tonery tej marki: Plum i Blue Lagoon.

Blue Lagoon na rozjaśnionych włosach daje jasnoniebieski kolor, który jest żywy dosyć długo (kilka myć zupełnie go nie naruszyło, przez kolejne kilka jeszcze nie było wyraźnie widać, że się wypłukuje). Wypłukuje do turkusowego (miejscami zielonego) koloru, dodatkowo robi to baaaardzo długo. W tej chwili od ostatniego farbowania minęło niemal pół roku, a ja dalej mam lekko niebieskie pasemka. Dlatego Blue Lagoon mogę śmiało polecić, szczególnie tak leniwym osobom jak ja.

Z drugiej strony w porównaniu Plum wypada (dosłownie) blado. Chociaż zostawił po sobie piękny, głęboki fiolet to sprał się niemal momentalnie. Robiłam ombre z wyżej wymienionym tonerem i gdy niebieska część dalej była pokryta żywym błękitem, to ta część włosów którą pokryłam Plum już zaczynała się robić szarawa. To kolejny minus tego koloru - wypłukuje się do nieciekawej szarości, która po pewnym czasie schodzi. Dla niektórych pewnie szybkość wymywania będzie plusem, dla mnie to niestety bardziej wada niż zaleta.
Plum pachnie ślicznie, indyjsko, aż szkoda, że go więcej nie kupię.

Suma sumarum na plus na pewno jest wytrzymałość Blue Lagoon a dodatkowo szeroka paleta kolorów, łatwość mieszania ich między sobą i fakt, że jeśli tylko poprawnie rozjaśnimy włosy to taka koloryzacja tonerami na pewno ich nie zniszczy. Ale kupię je ponownie tylko jeśli nie znajdę trwalszej (i równie zdrowej dla moich włosów) alternatywy dla tych tonerów.

Ilość zużytych opakowań: dwa opakowania

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1058046].usefull || 0 }}% pomocna.

Koloruje i regeneruje

Właśnie te tonery przyszły mi na ratunek po nieudanym ombre. Nie miałam serca ścinać całych spalonych włosów, robiłam to stopniowo. La Rich\'e było kolorowym lekarstwem na chore włosy.
Niestey moja ukochana czerwona farba La Strady trzymała się pięknie tylko na moich w miarę zdrowych włosach. Wypłukane ok. 10 cm końcówki potraktowałam kilka razy tonerami w kolorach:
-Carnation Pink (kojarzy mi się z kolorem malinowej waty cukrowej :D )
-Poppy Red
-Pillarbox Red
-Cerise

Plusy:
-Szeroki wybór kolorów i ich odcieni
-Idealnie napigmentował białe spalone utleniaczem włosy.
-Toner sprawił, że kruche i szorstkie końcówki były miękkie i mniej łamliwe.
-Dodatkowo w przypadku kolorów Pillarbox Red i Cerise po zużyciu farbki zauważyłam na dnie pojemniczka złoty osad :D
Ten "złocisty" efekt zdecydowanie było widać na włosach. Wyglądały na zdrowe, nie zniszczone i do tego mieniły się (Cerise szczególnie) ciemno-różowo-złotą poświatą przy poruszeniu włosami.

Minusy:
-Wysoka cena za pojemniczek
-Wydajność - niestety dziewczyny z długimi włosami za łopatki muszą zaopatrzyć się w 2-3 pojemniczki, aby pokryć włosy jednolicie.
-Nie nadaje się na nałożenie na zdrowe włosy - kolor nie zostaje nawet po pierwszym spłukaniu.
-Długo zostaje na skórze, krótko na włosach.

Ilość zużytych opakowań: 4 opakowania

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1057211].usefull || 0 }}% pomocna.

Ladny kolor :)

Kolor Atlantic Blue + Lagoon Blue :)

Oceniam na wlosach rozjasnionych do bialego. Drugie zdjecie to efekt Turqusie na blondzie, zmiana zz Plum i Carnation Pink

Plusy:
+ladny, intenywny kolor
+przyjemnosc nakladania po zmieszaniu z odzywka
+mozliwosc utrzymania koloru
+cena na e-bay
+mozliwosc miezania kolorow
+duza paleta

Minusy:
-cena w Polsce
-wydajnosc

Normalnie kolor szybko sie wyplukuje ale! Jest na to sposob :)

Lyzke tonera zastepuje odzywka (latwiej sie naklada i zwieksza trwalosc) a to co wyjelam z opakowania przekladam do maski. Dzieki temu co tydzien podbijam kolor, nie wyplukuje sie tak szybko. Farbuje co mieiac wtedy gdy sa odrosty.

Nie jest idealny, ale ze lubie zmieniac kolory to Elumen odpada, ze zmywalnych jak dla mnie najlepszy :)

Używam tego produktu od: Pol roku, ten kolor miesiac
Ilość zużytych opakowań: 5, niebieskie zmieszane, zuzyte po pol :)

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1003296].usefull || 0 }}% pomocna.

nie wiem co o tym myśleć

Kupiłam kolorek white zachęcona gama kolorystyczna i chęcia posiadania białych włosków.
Pani w sklepie zarzekala się, że toner wyjdzie idealnie na moich rozjasnianych włosach, lecz posiadałam lekkie żółtko.
Plan był taki: nie niszczyć włosów, lecz poprawić kolor. No i tak właśnie uzyskałam fioletowe plamy.

Tak jak pisze producent, trzymałam toner 30 minut( tyle ile jest maksymalnie zalecane), odrosty zostaly nie ruszone, a mogłam się pochwalić fioletem.

Kolor w ogóle się nie zmyl, musiałam poprawić zwykła farba.

Cena przewyższa nie jedna dobra farbę.
Inne kolory zachęcają, pewnie kiedyś spróbuję.

Używam tego produktu od: tydzień temu
Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[976516].usefull || 0 }}% pomocna.

Nie jest zły

Używałam koloru niebieskiego.
Zalety:
-ładny, intensywny kolor
-Nie niszczy włosów ( i tak je rozjaśniałam, więc dla mnie nie było to różnicą)
- schodzi "do czysta", chociaż najpierw musiałam przejśc etap siwych włosów

Wady:
-Brudzi wszystko dookoła i nie zmywa się z pobrudzonych rzeczy
- nieprzyjemny zapach
- bardzo mała wydajność
- farbuje nierówno
- cena
-dostępność

Podsumowując: raczej już po niego nie sięgnę, ale nie zniechęcam nikogo, kto chciałby spróbować.

Używam tego produktu od: raz użyłam.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[968357].usefull || 0 }}% pomocna.