Nutritive Cream (Krem odżywiający)

Nutritive Cream (Krem odżywiający)

Krem odżywiający, odbudowujący, bogaty w składniki nawilżające oraz m.in. w glicerynę, oliwę z oliwek, witaminy E i B5 oraz filtry UVA/B; . Głównym celem kremu jest ochrona i "podreperowanie" skóry narażonej na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych: wiatr, mróz, słońce, itp. Tak odżywiona skóra jest bardziej gładka, miękka i lepiej znosi np.mróz. Poprawia nawilżenie skóry nawet do 47%. Polecany generalnie dla cery suchej i bardzo suchej na dzień, ale jest też świetny dla każdego rodzaju skóry (nawte przetłuszczającej się) na noc. Rano twarz jest rewelacyjnie gładziutka i świeża.

koszmar

Takiego bubla jeżeli chodzi o kremy to już dawno nie miałam.Z zalet to moge wymienić ładny kształt opakowania (chociaz słoiczek (plastik) więc niehigieniczne), poza tym krem łatwo się wylewa z pojemnika przy nieostrożnym odkreceniu wieczka (źle, niefunkcjonalnie zaprojektowane jezeli chodzi o komfort używania)Wady: tragiczny zapach, niby nie mocny, ale strasznie drażniący i nieprzyjemny. Mam skórę mieszaną i z tego względu przeznaczyłam ten krem na noc. Niestety jedyne co zapewnia ten krem to koszmarne natłuszczenie twarzy :( Twarz błyszczy się, jest strasznie obciążona, nieprzyjemna w dotyku. Nawet rano nie widać żadnych efektów dla których byloby warto się poświęcać. Przy tym zatyka pory, skóra szybciej się zanieczyszcza.O jakichkolwiek efektach odżywczych można zapomnieć (w porównaniu np z analogicznym odżywczym Avene Nutritive Compensarice krem Arnaud'a wypada fatalnie- tak samo z resztą jak w porownaniu do innych, nawet bardziej przeciętnych francuskich aptecznych firm). W sumie: dla mojej skóry to koszmar nie krem - nie nałoże tego więcej na twarz, choćby mi dopłacali. Mogę tylko zużyć resztę kremu na szyję i dekolt ale przecież nie z takim przeznaczeniem kupilam ten krem! Tym bardziej się zawiodłam, że balsamy tej firmy mi nawet odpowiadały. A jeżeli chodzi o oceniany produkt to spokojnie można znaleźć dużo lepsze i nawet tańsze produkty także u polskich producentów.

REWELACJA

Moje największe odkrycie wsród kremów - uwielbiam go!!! (w końcu to ja go zgłosiłam). Jest rewelacyjny, tak odżywionej, gładkiej buzi jeszcze nie miałam po żadnym kremie. I w dodatku jest świetny dla różnych rodzajów cer: moja mama ze skórą suchą uwielbia go na dzień-mówi, że najlepiej chroni jej skórę zwłaszcza przy takich mrozach, ja natomiast mam cerę mieszaną, która wraz z nadejściem zimna i włączeniem kaloryferków zaczęła się brzydko łuszczyć, była lekko odwodniona. Ja stosuje ten krem wyłącznie na noc i niemalże po pierwszymm użyciu widać było poprawe stanu mojej buźki! Cera gładsza, ujednolicony koloryt i odbudowany naskórek - ten krem czyni cuuuuda!!! Mam go już miesiąc i okazuje się, że mimo dość gęstej konsystencji jest wydajny. Nie wolno zrażać się pierwszym nałożeniem na buzię-lekko wklepany lub wmasowany wchłania się idealnie. Uważam że jest dokonały i zasługuje na Kosemtyk Wszechczasów /no i opakowanie niebanalne ;)/. Szkoda tylko, że tak trudno go dostać /w K-wie odkryłam tą firmę dopiero w 1 sklepie:(/