Elmex, Profilaktyczna pasta do zębów z aminofluorkiem 0,125% F

Elmex, Profilaktyczna pasta do zębów z aminofluorkiem 0,125% F

Wysoce aktywny aminofluorek zawarty w paście do zębów elmex Przeciw Próchnicy wbudowuje fluor w szkliwo zęba w ciągu kilku sekund, dzięki czemu wzmacnia je i zwiększa jego odporność na działanie kwasów. Dzięki swojej aktywności powierzchniowej, aminofluorek tworzy na wszystkich powierzchniach zębów ściśle przylegającą, jednorodną warstwę ochronną. Pasta do zębów elmex Przeciw Próchnicy zapewnia optymalną, długotrwałą ochronę zębów, a nawet remineralizuje próchnicę w jej początkowym stadium w podpowierzchniowej warstwie szkliwa. Właściwości ochronne pasty i zawartego w niej aminofluorku zostały potwierdzone w ponad 400 badaniach naukowych. Sklad: Aqua, Hydrated Silica, Sorbitol, Hydroxyethylcellulose, Olaflur, Aroma, Titanium Dioxide, Saccharin. ZAWIERA AMINOFLUOREK

Dobra pasta na krwawienia

Używałam ją kiedy założono mi aparat na zęby oraz moja mama ją używa bo krwawią jej zęby. Pasta jest bardzo dobra, zauważyłyśmy poprawę kondycji naszej jamy ustnej jak i zębów podczas jej używania

Skutecznie dba o zdrowe zeby i dziąsła

Pastę Elmex używam od kilku lat. Dobrze chroni zęby przed próchnica i dziąsła przed krwawieniem. Nie jest agresywna, w delikatny sposób skutecznie czyści zęby, co najważniejsze zapobiega rozwojowi próchnicy.

super

Używam tej pasty już bardzo długo na zmianę z pastą elmex zieloną. Żadna inna pasta nie daje takiej ulgi nadwrażliwym zębom. Ma bardzo dobrą konsystencję, pozostawia uczucie świeżości, ma super zamknięcie i gdy pasta stoi, nie ma problemu z wykorzystaniem zawartości opakowania do końca. Dla mnie bomba

depilacja rąk

wbrew pozorom dobra dla wrażliwców

„Podchodziłam do niego sceptycznie, poleciła mi go moja dentystka. Na początku byłam nieprzekonana, no bo jak to? Taki produkt do moich wrażliwych zębów i dziąseł? To się nie sprawdzi… Jakie było moje zaskoczenie, gdy jednak się sprawdził. Nie ma litanii składników jak zielona Sensodyna, której używałam do tej pory, i której użytkowanie skończyło się w moim przypadku zapaleniem skóry wokół ust. Skład jest prosty i faktycznie działa, żeby i dziąsła nie są wrażliwe. Ma tylko dwie wady kiepsko odświeża i jak na pastę do zębów sporo kosztuje. No ale nie można mieć wszystkiego.” Moja pierwsza myśl po miesiącu stosowania, niestety okazało się, że w tej paście też jest coś co mnie uczula, być może jest to fluor, tego jeszcze nie wiem, będę informować, ponieważ jestem już umówiona do alergologa.

Świetna profilaktyka

Używam tej pasty od bardzo dawna. Żadna inna nie daje mi poczucia "czystych" zębów w takim stopniu jak ta. Dodatkowym potwierdzeniem jej skuteczności jest każdorazowy przegląd u stomatologa, tak naprawdę tylko w sprawach przeglądu pojawiam się w gabinecie stomatologicznym. Kilkakrotnie próbowałam się skusić na jakąś nowinkę, ale zawsze wracam do "mojego" Elmexu :) Podczas stosowania innych past do zębów pojawiały się bóle związane z nadwrażliwością zębów, a przy tej (pomimo, że nie jest to pasta dedykowana do zębów nadwrażliwych) kłopoty znikają. Polecam z czystym sumieniem.

Ochrona - tak, wybielanie - nie

Po regularnym, kilkumiesięcznym stosowaniu nie zauważyłam różnicy w wybieleniu zębów. Dlatego podejrzewam, że pasta bardziej sprawdza się w ochronie przed próchnicą.

Tak samo jak wersja Sensitive ma fajny skład i brak SLS, ale niestety gorzej się pieni i staje się mniej wydajna. Potrzebowałam nakładać prawie podwójną porcję, aby uzyskać efekt świeżości. On też s kolei szybko zanika w ciągu dnia, aż do następnego mycia.

Ze względu na cenę oraz jej niską wydajność ograniczyłam jej codzienne stosowanie. Kiedyś z pewnością do niej wrócę, ale póki co szukam czegoś, co zapewni dłuższy efekt świeżości i będzie bardziej wydajne.

Warto szukać jej w Super-Pharm w promocji 1+1.

Pomogła na obsunięcie dziąsła

Kupiłam ja z polecenia dentystki. Stosowałam tylko raz bo szybko pomogła. Miałam sytuacje, ze wychyliła mi sie szyjka zęba. Ból niesamowity, dotknąć sie w to miejsce nie mozna bo uraza za każdym razem. Gryzłam wiec druga strona. Poleciła mi pani doktor wlasnie ta pastę. Kupiłam. Dziąsło sie cofnęło i przykryło zęba spowrotem. Od tego czasu mam spokoj juz z tym problemem, a po sokach z cytrusów płuczę zeby. Odstawiłam także pasty wybielające, bo to także był winowajca ( agresywne działanie ). Słabo myje, kremowa konsystencja. Nie lubię takich past. Mimo wszystko przyznaje ze działa

Najlepsza

Obecnie nie używam już żadnej innej pasty. Elmex dobrze oczyszcza, odświeża, smak i zapach nie są nachalne. Pasta jest bardzo wydajna, chociaż cena nie jest zbyt niska w porównaniu z innymi pastami, potrafi kosztować nawet 15 zł w mniejszych sklepach. A co najważniejsze - uważam, że naprawdę działa. Zęby są mniej podatne na próchnicę. Polecam!

dużo plusów

Pasta polecona przez dentystkę. Faktycznie wzmacnia zęby jednak szkoda, że tak słabo się pieni i dość kiepsko odświeża oddech i dość nie przyjemnie smakuje, Jednak używam jej bo wzmacnia zęby a to jest najważniejsze .Polecam

wracam do Elmex i polecam

Wracam do pasty Elmex po ekspertymentach z pastami bez fluoru i różnymi ziołowymi, ekologicznymi a nawet wegańskimi produktami. Elmex to bardzo dobra pasta dla osób, których zęby są podatne na próchnicę.

Gdy stosowałam Elmex na przemian z Sensodyne przez około 3 lata, nie miałam praktycznie żadnych ubytków. Zęby były dobrze oczyszczone.Kamień tworzył się, ale było to jeszcze w normie. Ponadto pasta Elmex jest bardzo wydajna. Czasami drażni mnie to szczypanie, bo jest to pasta dość ostra. Niestety, nie pozostaje mi nic innego jak przyzwyczaić się do lekkiego dyskomfortu.

bardzo dobra!

Pastę zakupiłam z polecenia stomatologa. Ma wspomagać nasze zęby i chronić je przed próchnicą.

+ cena
+ wydajna
+ wzmacnia szkliwo
+ działa! bye bye próchnico!
+ niweluje nadwrażliwość
+ wzmacnia dziąsła

- słabo odświeża oddech
- nieprzyjemny smak
- słabo się pieni

Dzięki jej działaniu, minusy kompletnie mi nie przeszkadzają. Najważniejsze że mam mocne i zdrowe zęby i nie muszę wydawać kroci na wizyty u dentysty!

Stały gość

Mój mąż ją uwielbia, więc bardzo często mam ją pod ręką. Cóż, nie zachwyca, ale z pewnością jest skuteczna.
Osobiście wydaje mi się, że jest dosyć słaba w odświeżeniu, nawet jak dla mnie, osoby, która woli ziołowe, niż mentolowe pasty.
Oczyszcza oczywiście dobrze, zęby są po niej wyraźnie gładkie, to przyjemne, lubię to sprawdzać językiem.
Osobiście wolę wersję do wrażliwych wybielającą, jeśli mam wybierać z tej marki. Ale opakowanie jest na tyle niewielkie, że można zaraz dokupić inną.