Polecamy: Zostań twarzą Kinder Bueno

Elmex, Profilaktyczna pasta do zębów z aminofluorkiem 0,125% F

Elmex, Profilaktyczna pasta do zębów z aminofluorkiem 0,125% F

Cena już od 9,99 zł! Sprawdź, gdzie kupisz ten produkt najtaniej!

Sprawdź
w Ceneo.pl

Wysoce aktywny aminofluorek zawarty w paście do zębów elmex Przeciw Próchnicy wbudowuje fluor w szkliwo zęba w ciągu kilku sekund, dzięki czemu wzmacnia je i zwiększa jego odporność na działanie kwasów. Dzięki swojej aktywności powierzchniowej, aminofluorek tworzy na wszystkich powierzchniach zębów ściśle przylegającą, jednorodną warstwę ochronną. Pasta do zębów elmex Przeciw Próchnicy zapewnia optymalną, długotrwałą ochronę zębów, a nawet remineralizuje próchnicę w jej początkowym stadium w podpowierzchniowej warstwie szkliwa. Właściwości ochronne pasty i zawartego w niej aminofluorku zostały potwierdzone w ponad 400 badaniach naukowych. Sklad: Aqua, Hydrated Silica, Sorbitol, Hydroxyethylcellulose, Olaflur, Aroma, Titanium Dioxide, Saccharin. ZAWIERA AMINOFLUOREK

Najlepsza

Obecnie nie używam już żadnej innej pasty. Elmex dobrze oczyszcza, odświeża, smak i zapach nie są nachalne. Pasta jest bardzo wydajna, chociaż cena nie jest zbyt niska w porównaniu z innymi pastami, potrafi kosztować nawet 15 zł w mniejszych sklepach. A co najważniejsze - uważam, że naprawdę działa. Zęby są mniej podatne na próchnicę. Polecam!

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1418371].usefull || 0 }}% pomocna.

dużo plusów

Pasta polecona przez dentystkę. Faktycznie wzmacnia zęby jednak szkoda, że tak słabo się pieni i dość kiepsko odświeża oddech i dość nie przyjemnie smakuje, Jednak używam jej bo wzmacnia zęby a to jest najważniejsze .Polecam

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1410291].usefull || 0 }}% pomocna.

wracam do Elmex i polecam

Wracam do pasty Elmex po ekspertymentach z pastami bez fluoru i różnymi ziołowymi, ekologicznymi a nawet wegańskimi produktami. Elmex to bardzo dobra pasta dla osób, których zęby są podatne na próchnicę.

Gdy stosowałam Elmex na przemian z Sensodyne przez około 3 lata, nie miałam praktycznie żadnych ubytków. Zęby były dobrze oczyszczone.Kamień tworzył się, ale było to jeszcze w normie. Ponadto pasta Elmex jest bardzo wydajna. Czasami drażni mnie to szczypanie, bo jest to pasta dość ostra. Niestety, nie pozostaje mi nic innego jak przyzwyczaić się do lekkiego dyskomfortu.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1396821].usefull || 0 }}% pomocna.

depilacja ciąża

bardzo dobra!

Pastę zakupiłam z polecenia stomatologa. Ma wspomagać nasze zęby i chronić je przed próchnicą.

+ cena
+ wzmacnia szkliwo
+ działa! bye bye próchnico!
+ niweluje nadwrażliwość
+ wzmacnia dziąsła

- słabo odświeża oddech
- nieprzyjemny smak
- słabo się pieni

Dzięki jej działaniu, minusy kompletnie mi nie przeszkadzają. Najważniejsze że mam mocne i zdrowe zęby i nie muszę wydawać kroci na wizyty u dentysty!

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1378706].usefull || 0 }}% pomocna.

Stały gość

Mój mąż ją uwielbia, więc bardzo często mam ją pod ręką. Cóż, nie zachwyca, ale z pewnością jest skuteczna.
Osobiście wydaje mi się, że jest dosyć słaba w odświeżeniu, nawet jak dla mnie, osoby, która woli ziołowe, niż mentolowe pasty.
Oczyszcza oczywiście dobrze, zęby są po niej wyraźnie gładkie, to przyjemne, lubię to sprawdzać językiem.
Osobiście wolę wersję do wrażliwych wybielającą, jeśli mam wybierać z tej marki. Ale opakowanie jest na tyle niewielkie, że można zaraz dokupić inną.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1378521].usefull || 0 }}% pomocna.

Ponoć jest najlepsza ;)

Tę pastę bardzo zachwala mi moja stomatolog, więc raz czy drugi ją sobie kupiłam, a poza tym dostałam też kilka mniejszych próbek, które zużyłam. W imię zdrowia moich zębów mogę od czasu do czasu jej poużywać, ale zdecydowanie nie jest to pasta, której chcę używać na stałe czy np. przed randką.

Przede wszystkim nie odpowiada mi jej smak. Jest mało miętowy, a dosyć mocno kwaskowo-słony. Po prostu nieprzyjemny i mało odświeżający. Jeśli rano budzicie się z lekkim kapciem w buzi, to ta pasta na pewno nie przypadnie Wam do gustu!! Moim zdaniem słabo też odświeża oddech.

Kolejnym minusem jest to, że pasta słabo się wypłukuje. jeśli macie suche usta, jest duża szansa, że powchodzi w pęknięcia skóry i zostanie jako biały osad. W ogóle lubi zostawać w kącikach ust czy na rękach - trzeba bardzo dokładnie spłukiwać.

Pasta jest biała i dość gęsta, trzeba jej wziąć ciut więcej niż typowych past drogeryjnych, bo nie pieni się jakoś spektakularnie.

Czy ma zbawienny wpływ na zęby? Nie wiem, generalnie mam mało problemów z zębami i przy tej paście nie zauważyłam różnicy, ale też nigdy nie stosowałam jej “na stałe”.

Plusy:
+ponoć bardzo zdrowa
+dostępność

Minusy:
-cena
-nieprzyjemny smak
-słabo odświeża oddech
-dość ciężko się spłukuje, lubi osiadać wokół ust czy na rękach
-nie za dobrze się pieni

Mimo to daję 4 gwiazdki, bo skoro stomatolog twierdzi, że jest najlepsza, to nie będę się kłócić ;)

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1362336].usefull || 0 }}% pomocna.

Niezbyt

Nie bardzo podchodzą mi te pasty. Są niesmaczne, słabo się pienią, mają niewygodne opakowanie i mam wrażenie, że średnio odświeżają oddech. Nie robią nic nadzwyczajnego. Do tego są drogie. Ale to takie moje osobiste spostrzeżenie.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1336851].usefull || 0 }}% pomocna.

Wzmacnia zeby

Od lat kupuję tę pastę. Stosuję ją naprzemiennie z innymi, ale ciągle do niej wracam.Mam poczucie, że robię coś dobrego dla moich zębów.

Plusy:
+ dobrze czyści zęby, są gładkie
+ pomaga przy nadwrażliwości
+ jest delikatna i nie podrażnia jamy ustnej
+ wydajna
+ w miękkiej, nieodkształcającej się tubie, można ją postawić do góry dnem
+ pieni się delikatne, dobra do szczoteczek elektrycznych, sonicznych
+ regularnie używana mineralizuje szkliwo
+ usuwa osady z herbaty, kawy
+ przeciwdziała próchnicy
+ często dostępna w promocji np 2za 1 lub w gratisie z płynem
+ szeroko dostępna, nawet w osiedlowych sklepikach

Neutralne;
- zawiera aminufluorek
- ma specyficzny smak fluorku, nie jest miętowa
- dosyć rzadka

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1333436].usefull || 0 }}% pomocna.

Bardzo dobra pasta

Ładnie oczyszcza zęby.
Jest dość wydajna.
Konsystencja jak u innych standardowych past.
Dobrze dostępna.
Dziąsła są mniej wrażliwe.
Smak, przyjemny. Nie zbyt ostry, ale też nie delikatny.
Żeby poczuć różnicę trzeba stosować regularnie, tj. nie zmieniać rodzaju pasty.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1311521].usefull || 0 }}% pomocna.

mój numer 1

Nie widzę w tej, jak i w żadnej innej paście firmy elmex, żadnych wad. Używam jej od wielu lat i nie mam zamiaru z niej rezygnować.

+ wydajna
+ delikatny smak, chociaż trochę mocniejszy niż przy tej zielonej wersji
+ leczy nadwrażliwość zębów (kiedyś nie mogłam gryźć lodów, teraz nie mam z tym najmniejszych problemów)
+ stosowana regularnie, razem z prawidłowym myciem zębów, zapobiega pruchnicy
+ usuwa lekkie przebarwienia
+ sprawia, że zęby są ładne i zdrowe (wszyscy dentyści mnie za to chwalą)

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1254653].usefull || 0 }}% pomocna.