Gaba, Elmex, Profilaktyczna pasta do zębów z aminofluorkiem 0,125% F

Gaba, Elmex, Profilaktyczna pasta do zębów z aminofluorkiem 0,125% F

Cena już od 12,95 zł! Sprawdź, gdzie kupisz ten produkt najtaniej!

Sprawdź
w Ceneo.pl

Wysoce aktywny aminofluorek zawarty w paście do zębów elmex Przeciw Próchnicy wbudowuje fluor w szkliwo zęba w ciągu kilku sekund, dzięki czemu wzmacnia je i zwiększa jego odporność na działanie kwasów. Dzięki swojej aktywności powierzchniowej, aminofluorek tworzy na wszystkich powierzchniach zębów ściśle przylegającą, jednorodną warstwę ochronną. Pasta do zębów elmex Przeciw Próchnicy zapewnia optymalną, długotrwałą ochronę zębów, a nawet remineralizuje próchnicę w jej początkowym stadium w podpowierzchniowej warstwie szkliwa. Właściwości ochronne pasty i zawartego w niej aminofluorku zostały potwierdzone w ponad 400 badaniach naukowych. Sklad: Aqua, Hydrated Silica, Sorbitol, Hydroxyethylcellulose, Olaflur, Aroma, Titanium Dioxide, Saccharin. ZAWIERA AMINOFLUOREK

Ponoć jest najlepsza ;)

Tę pastę bardzo zachwala mi moja stomatolog, więc raz czy drugi ją sobie kupiłam, a poza tym dostałam też kilka mniejszych próbek, które zużyłam. W imię zdrowia moich zębów mogę od czasu do czasu jej poużywać, ale zdecydowanie nie jest to pasta, której chcę używać na stałe czy np. przed randką.

Przede wszystkim nie odpowiada mi jej smak. Jest mało miętowy, a dosyć mocno kwaskowo-słony. Po prostu nieprzyjemny i mało odświeżający. Jeśli rano budzicie się z lekkim kapciem w buzi, to ta pasta na pewno nie przypadnie Wam do gustu!! Moim zdaniem słabo też odświeża oddech.

Kolejnym minusem jest to, że pasta słabo się wypłukuje. jeśli macie suche usta, jest duża szansa, że powchodzi w pęknięcia skóry i zostanie jako biały osad. W ogóle lubi zostawać w kącikach ust czy na rękach - trzeba bardzo dokładnie spłukiwać.

Pasta jest biała i dość gęsta, trzeba jej wziąć ciut więcej niż typowych past drogeryjnych, bo nie pieni się jakoś spektakularnie.

Czy ma zbawienny wpływ na zęby? Nie wiem, generalnie mam mało problemów z zębami i przy tej paście nie zauważyłam różnicy, ale też nigdy nie stosowałam jej “na stałe”.

Plusy:
+ponoć bardzo zdrowa
+dostępność

Minusy:
-cena
-nieprzyjemny smak
-słabo odświeża oddech
-dość ciężko się spłukuje, lubi osiadać wokół ust czy na rękach
-nie za dobrze się pieni

Mimo to daję 4 gwiazdki, bo skoro stomatolog twierdzi, że jest najlepsza, to nie będę się kłócić ;)

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1362336].usefull || 0 }}% pomocna.

Niezbyt

Nie bardzo podchodzą mi te pasty. Są niesmaczne, słabo się pienią, mają niewygodne opakowanie i mam wrażenie, że średnio odświeżają oddech. Nie robią nic nadzwyczajnego. Do tego są drogie. Ale to takie moje osobiste spostrzeżenie.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1336851].usefull || 0 }}% pomocna.

Wzmacnia zeby

Od lat kupuję tę pastę. Stosuję ją naprzemiennie z innymi, ale ciągle do niej wracam.Mam poczucie, że robię coś dobrego dla moich zębów.

Plusy:
+ dobrze czyści zęby, są gładkie
+ pomaga przy nadwrażliwości
+ jest delikatna i nie podrażnia jamy ustnej
+ wydajna
+ w miękkiej, nieodkształcającej się tubie, można ją postawić do góry dnem
+ pieni się delikatne, dobra do szczoteczek elektrycznych, sonicznych
+ regularnie używana mineralizuje szkliwo
+ usuwa osady z herbaty, kawy
+ przeciwdziała próchnicy
+ często dostępna w promocji np 2za 1 lub w gratisie z płynem
+ szeroko dostępna, nawet w osiedlowych sklepikach

Neutralne;
- zawiera aminufluorek
- ma specyficzny smak fluorku, nie jest miętowa
- dosyć rzadka

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1333436].usefull || 0 }}% pomocna.

Botoksu zastosowania

Bardzo dobra pasta

Ładnie oczyszcza zęby.
Jest dość wydajna.
Konsystencja jak u innych standardowych past.
Dobrze dostępna.
Dziąsła są mniej wrażliwe.
Smak, przyjemny. Nie zbyt ostry, ale też nie delikatny.
Żeby poczuć różnicę trzeba stosować regularnie, tj. nie zmieniać rodzaju pasty.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1311521].usefull || 0 }}% pomocna.

mój numer 1

Nie widzę w tej, jak i w żadnej innej paście firmy elmex, żadnych wad. Używam jej od wielu lat i nie mam zamiaru z niej rezygnować.

+ wydajna
+ delikatny smak, chociaż trochę mocniejszy niż przy tej zielonej wersji
+ leczy nadwrażliwość zębów (kiedyś nie mogłam gryźć lodów, teraz nie mam z tym najmniejszych problemów)
+ stosowana regularnie, razem z prawidłowym myciem zębów, zapobiega pruchnicy
+ usuwa lekkie przebarwienia
+ sprawia, że zęby są ładne i zdrowe (wszyscy dentyści mnie za to chwalą)

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1254653].usefull || 0 }}% pomocna.

Polecił mi ją stomatolog

Wiele lat temu mój stomatolog (wtedy jeszcze dziecięcy) polecił tę pastę. Używam jej od tamtej pory i (przysięgam) nie miałam żadnego ubytku przez całe moje życie. Niektórym ta pasta nie smakuje, bo nie pozostawia efektu "wyżarcia" paszczy, ale to jej duży plus. Ma normalny smak i zapach. Jest dosyć wydajna. Wolałabym tylko, żeby opakowanie było praktyczniejsze, typu "klik", a nie odkręcane, nie lubię tego, szczególnie rano, kiedy się spieszę.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1222123].usefull || 0 }}% pomocna.

pomocny

Elmex stosuje na zmianę z pastą wybielającą, która nie pozostawia dziąseł w najlepszym stanie.
+ koi podrażnione dziąsła
+ jest wydajna

- ma dosyć ostry smak

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1145206].usefull || 0 }}% pomocna.

Nie zaszkodziła.

Mam wrażliwe dziąsła i niestety bardzo kapryśne w sprawie past. Ta jest dobrze tolerowana, ale nie zauważyłam, aby miała na dziąsła jakiś super zbawienny wpływ. Najważniejsze że nie pogorszyła ich stanu. Niby czyści dobrze, ma całkiem znośny smak, ale z tym uczuciem świeżości... jestem jakaś dziwna, bo dłuższą świeżość czuję po użyciu nici, niż po samym myciu tą pastą. Ale to mobilizuje mnie do użycia płynu do płukania i wtedy wszystko super. Stosuję, bo to ulubiona pasta mojego lubego, nie zaszkodziła, to nie protestuję, ale wolę inne. Jest też wydajna, ale czy warta swojej ceny?

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1144921].usefull || 0 }}% pomocna.

"Pomarańczowe cudeńko"

Zaczełam moją przygode z ta pastą z polecenia wręcz nakazu stomatologa.
W moim odczuciu jest to bardzo dobra pasta warta swojej ceny, uwielbiam jej smak ;p
wielki plus za brak nadmiernego pienienia się, którego wprost nie cierpię w pastach
to, że słabo pieni się nie oznacza, że źle czyści zęby
używam ją naprzemian z pasta Opalescence - efekt jest taki, że mam dokładnie wyczyszczone zębiska.
bardzo wydajna, stosuje ją razem z płynem do płukania Elmex (pomarańczowym)
Ubytków póki co nie mam, więc może rzeczywiście w duecie z płynem coś tam działa ,p

Używam tego produktu od: od dawna
Ilość zużytych opakowań: 8-9

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1061196].usefull || 0 }}% pomocna.

Od lat ta sama i jest dobrze

Daję temu produktowi cztery gwiazdki dlatego, że w ogóle się pieni i nigdy nie wiem, czy nałożyłam wystarczającą ilość pasty na szczoteczkę, poza tym myślę, że spełnia swoje zadanie, mój dentysta przy wizytach kontrolnych jest zadowolony, a to on kazał mi używać tej pasty wiele lat temu, może nawet kilkanaście. Oddech w porządku, nie podrażnia, czyści zęby dokładnie. Mimo wysokiej ceny polecam, bo zapewne ma wiele "ukrytych" zalet.
Plusy
- delikatny
- wytrzymałość
- łatwość użycia
- efektywność
- dobrze smakuje
- dokładnie czyści
- ładny zapach
- odświeżający
Minusy
- cena

1 opakowanie wystarcza mi na miesiąc-3 (i nie mam pojęcia skąd taka rozbieżność)

Używam tego produktu od: kilkanaście lat
Ilość zużytych opakowań: niezliczone ilości

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1042294].usefull || 0 }}% pomocna.