Christian Dior, Dolce Vita

Christian Dior, Dolce Vita

Perfumy, które wieczorem nadają odrobiny tajemniczości osobie pachnącej nimi, ich zapach jest wibrującą nutą, która stale tkwi w zmysłach i nie pozwala o niej zapomnieć.

Nuta głowy: bergamota, brzoskwinia, kardamon, grejfrut
Nuta serca: magnolia, drzewo różane, lilia, cynamon
Nuta bazowa: drzewo cedrowe, drzewo sandałowe, wanilia, castoreum (strój bobrowy)

67% jesień/zima 33% wiosna/lato

Słodko...

Ubolewam bardzo nad reformulacją klasycznych perfum,które od lat są na rynku. Dolce Vita to zapach przepiękny,bardzo elegancki idealny na te jesienne chłodne dni.Otula zapachem,rozgrzewa cynamonem w skladzie.Ludzie nie przechodzą obojętnie obok kobiety użuwającej tych perfum.Zapach podoba się Panom.Nawet bardzo im się podoba.Długotrwałe,wydajne w ciekawym flakonie.Ja serdecznie polecam wypróbować klasyk ze stajni Diora,bo te nowości które są teraz w Douglasach i Sephorach na jedno kopyto.Dolce Vita jest zapachem ponad czasowym.

Klasyk zawsze w modzie

Kupowałam w ciemno i przy pierwszym powąchaniu byłam przerażona - zapach wydawał się bardzo ciężki. Ale szybko się pokochaliśmy.

Zapach jest naprawdę trwały, nuty pięknie przechodzą, łagodnieją.
Idealny na chłodne dni - otula mnie :)
Flakon jest piękny i dozuje idealną mgiełkę.

Perfumy są mega wydajne - jedno psiknięcie to już jest dużo :)

Używa produktu od: próbka

Koszmarny zapach w pięknym flakonie

Tak wysokie noty..
Musiałam wypróbować.
Dla mojego nosa to istne męki.
Dla mojej głowy chyba też.

Straszny zapach, odrzucający, bardzo starodawny mam wrażenie.
W opisie napisano, ze jest to zapach "ciężki i bardzo zmysłowy".
W takim razie nie znoszę zapachów ciężkich i zmysłowych. Ohyda.

TOP 10 męskich perfum

Nigdy cię nie zdradzę

Radość życia. Słodycz spełniającego się marzenia. "Ten" moment, który zapamiętasz na zawsze. To wszystko i jeszcze więcej nosi w sobie Dolce Vita od Diora. Perfumy, których beztrosko-feeryczny aromat urzekł mnie już wiele lat temu i niezmiennie, aż do teraz wzbudza mój zachwyt.

Dolce Vita to dla mnie rozgrzana sierpniowym słońcem Rue de Rivoli popołudniową porą, to lody waniliowe podane z dojrzałymi truskawkami i bitą śmietaną, to leniwe, niedzielne popołudnie kiedy nic nie musisz, ale możesz wszystko, to tęsknota za beztroskimi latami wczesnej młodości, to moja mama, szykująca się na eleganckie wyjście. Dolce vita to zapach szczęścia.

Słoneczna i beztroska kompozycja zapachowa, szczodrze przyprawiona elegancją i luksusem. Gęsty, soczysty i bogaty. Nie ewoluuje - od pierwszych do ostatnich sekund pachnie tak samo cudownie i świetliście. Poprawia humor, dodaje nadziei i pewności siebie. Przenosi w czasie. Zapach słoneczny, ale z całą pewnością nie plażowy. Raczej upalne lato w wielkim mieście - Rzymie lub Paryżu. Intensywny i unikatowy. Wyczułabym go na kilometr i od razu poczuła sympatię do noszącej go osoby :)

Na pierwszym planie subtelna brzoskwinia i słodka wanilia hojnie przyprawione kardamonem.Mocno wyczuwalne nuty drzewa sandałowego i cynamonu nadają zapachowi ciepła i miękkości. Chłodna lilia lekko ostudza aromatyczny żar ciepłego bukietu . Gdzieś w tle przebija się drzewo różane, które może zawrócić w głowie. Działa na zmysły. Trwałość zapachu doskonała. Na ubraniach nie do zdarcia, na ciele około 6 h.

Ponowny zakup Dolce Vita z premedytacją odkładałam w czasie, aby przyjemność była jeszcze większa. Chciałam na nie poczekać, jak na coś ważnego. Chciałam znów móc emocjonować się tym aromatem. Dolce Vita to zapach jasny, pogodny i entuzjastyczny. Koniecznie na wiosnę i lato. Nigdy nie ośmielę się użyć ich zimą, bo zburzyłabym mocno zakorzeniony w swojej świadomości mit tych perfum. Wiosno 2017!, nadchodzę wraz z Dolce Vita i wiem, że również tym razem przyniosą mi szczęście :-)

Piękno uryte w Dolce Vita

Dolce Vita miałam już 2 razy teraz chciałam ponownie kupić ale zostały wykupione w perfumerii. Wiadomo Święta :) Dolce Vita zdecydowanie jest ciepła, zmysłowa, elegancka ale i też ciut seksowna. Niewątpliwie zapach ten jest luksusowy a i też flakon bardzo wyszukany. W tychże perfumach czuć słodycz owoców jak i kwiatów: róży, magnolii, lilii ale całość jest drzewno-oierntalna bowiem jest tam dużo drzewa sandałowego i cynamonu co sprawia, że te perfumy nie są mdło słodkie.
Dolce Vita kocham, to taka kolejna ponadczasowa klasyka, którą warto poznać. A i też trwałość tych perfumów jest bardzo duża i z pewnością nie przejdziemy niezauważalne. Każdy wyczuje Dolce Vita.

KWC

Uzywam od lat. Zapach trwaly, elegancki, dosyc intensywny. Wyczuwalny jest dopoki sie go nie zmyje (a czasem nawet i po kapieli czuc go na ciele). Opakowanie nieporeczne jesli chcemy nosic perfum w torebce ale w sumie nie ma takiej potrzeby poniewaz zapach utrzymuje sie bardzo dlugo.

Intrygujący

To bardzo ciekawy zapach, ciężki, zmysłowy, a jednocześnie w jakiś sposób klasyczny, moim zdaniem zdecydowanie nie dla nastolatek. To jeden z tych zapachów, który najlepiej sprawdza się na specjalne okazje i wyjątkowe wieczory.

Jak zwykle u Diora trwałość na 6 - perfumy będą pachnieć dopóki ich nie zmyjesz, z czasem zapach nie traci nie tylko na intensywności, ale też na jakości. Opakowanie - kwestia gustu, ale ma coś w sobie - mi kojarzy się z plastrem miodu.

Najsilniej wyczuwam wanilię, drzewo sandałowe i cedrowe. Nuty owocowo-korzenne delikatnie pojawiają się na drugim planie.

Podsumowując: piękny cięzki i słodki zapach do stosowania z rozwagą. Myślę, że przypadnie do gustu fankom Shalimar Parfum Initial (Guerlain).

Używam od: ponad rok
Ilość zużytych opakowań: zużyłam ok. połowy flakonu 50ml

Luksus w powietrzu

Jest wiele markowych, ładnych zapachów, ale Dolce Vita jest wysoko ponad przeciętnością. Zostawia luksusowy ogon, jest wielowymiarowa, pieknie rozkwita na skórze i jest wyjątkowo trwała. Nawet szafa z ubraniami cudnie nim pachnie po otworzeniu. Jest to zapach elegancki ale jednocześnie pełen słońca i energii. Ciężki ale absolunie nie przytlaczający, slodki ale zrównoważony pieprzowymi nutami. Wracam po niego z niesłabnącym zachwytem, gdybym miala wybrać tylko jedne perfumy na całe życie to bez żalu byłaby to właśnie Dolce Vita Dior\'a.

Ilość zużytych opakowań: 4 (2 x 100ml, 2 x 50ml)

Piękny kardamon

Dolce Vita jest dla mnie jednym z piękniejszych zapachów. Klasyczny, nienarzucający się.
Ciepła, dość słodka (ale szlachetna) i "miękka"wanilia zmieszana z delikatną brzoskwinią, przełamana kwaskowatym, orzeźwiającym kardamonem. Cynamon pojawia się gdzieś daleko w tle, miesza się z aromatem drzewa sandałowego.

Uwielbiam sposób, w jaki na mojej skórze pulsują wanilia i kardamon - mistrzostwo świata:)

Pefumy te kojarzą mi się ze słonecznym, leniwym popołudniem...z latem i wiosną...Dla mnie są znakomitym "poprawiaczem nastroju", nazwa doskonale oddaje ich charakter.

Jeżeli chodzi o trwałośc - dość przeciętna, żeby nie powiedzieć słaba, do 5h. Projekcja dla mnie w sam raz - wyczuwalne, ale raczej nikogo nie skrzywdzą.

Zaznaczam, że posiadam nową wersję; starą pamiętam jak przez mgłę. Wydaje mi się, że zapach był bardziej...drzewny?

Używam tego produktu od: jakiegos czasu:)
Ilość zużytych opakowań: 30 ml i próbki

Zmyslowy....

Nie wiem jak udalo im sie to polaczyc, ale naprawde tak jest, zapach dosc ciezki, kojarzy mi sie z zapachem seksu, skory, uniesienia, do tego elegancki, nie potrafie tego opisac, ale otoczona tym zapachem czuje sie wspaniale, nie ma lepszego!!!

Używam tego produktu od: Kilku lat.
Ilość zużytych opakowań: 6 moze 7

Niestety nie

Bardzo chciałabym wystawić tym perfumom pozytywną recenzję, ale niestety nic z tego nie wyjdzie.
Przyznam, że zapach poznałam dopiero tego lata. Coś mnie naszło na połaczenie cynamonu z wanilią, poczytałam trochę i wiedziałam już, że kiedy zapytam w Sephorze, pani prawdopodobnie poczęstuje mnie Dolce Vitą. Poczęstowała, a tu juz napoczątku zapach uderzył jak obuchem w głowę. Słodycz to była, owszem, ale zupełnie nie cynamonowa, raczej wyczułam brzoskwinię z magnolią, może bergamotkę też troszkę. Cynamon pojawia się później, niestety nie jest szlachetny, nie ma nic z ostrości, to trochę jak cynamon z cukrem albo szarlotka doprawiona spożywczym cynamonem. Zapach jest intensywny, ma dużą projekcję i kilkugodzinną trwałość. Jednakże Dior w tym wydaniu totalnie mnie rozczarowuje. Spodziewałam się wyrafinowanej słodyczy z ostrzejszą nutą (cynamon, kardamon), a jest to niestety ociekający lukrem ulepek, od którego dość szybko mnie zemdliło. Może i odrobinę kojarzy się z rozgrzanymi slońcem uliczkami włoskiego miasteczka, ale bardziej chyba z cukiernią. Szkoda, bo wiązałam z nim duże nadzieje, a tak szukam dalej idealnego połączenia wanilii z cynamonem.

Używam tego produktu od: test
Ilość zużytych opakowań: test

Kocham ten zapach

Jest to jeden z naprawdę niewielu zapachów, które po prostu kocham! Jednak nie dla każdego (np. moja mama skwitowała go, że pachnie jak środek na mole :p ), a według mnie jest po prostu cudowny. Z każdą chwilą rozwija swój zapach, nie znam się na poszczególnych nutach które mogłabym opisać, ale jest niezwykle trwały - na ubraniach czuć go do następnego prania. Na skórze także, nieraz nawet po wzięciu kąpieli dalej go czuję. Także trzeba bardzo ostrożnie się nim psikać. Jest wobec tego bardzo wydajny, pierwszy flakon mam już ponad 4 lata a zostało mi jeszcze z 1/3 buteleczki, co akurat bardzo mnie cieszy ;)

Minusy:
-dla niektórych osób może być zbyt intensywny, jest to dość ciężki zapach, raczej na wieczór.

Używam tego produktu od: 4,5 roku
Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 100 ml