Avon, Calming Effect, Illuminating Foundation (Podkład rozświetlająco - antystresowy)

Podkład Calming Effect marki Avon uspokoi ją, wygładzi i rozświetli, maskując objawy stresu.

fluidy
Cera
normalna
rozświetlające
Krycie
średnie
z pompką

Zawsze u mnie gości

Z tym podkładem zaprzyjaźniłam się kilka,ładnych lat temu i zawsze chętnie do niego wracam.
Kosmetyk jest dostępny w Avonie w cenie 38 zł.
Natomiast bardzo często jest w promocji i można go dorwać za ok.25 zł.
Ja wybrałam dla siebie odcień Cream i jestem zadowolona :)
Jest to odcień,lekkiego i nie za ciemnego beżu.
Z moją karnacją świetnie współgra.
Jest zamknięty w szklanym opakowaniu z pompką o pojemności 30 ml.
Kosmetyk ma przyjemną oraz kremową konsystencje,dzięki czemu z łatwością można go rozsmarować.
Podkład dobrze kryje i nie tworzy efektu maski.
Dobrze stapia się ze skórą i nie wywołuje uczucia dyskomfortu.
Produkt w żaden sposób nie wysuszył,nie podrażnił oraz nie zapchał mojej skóry.
W ciągu dnia nie ciemnieje oraz nie znika z twarzy.
Wytrzymuję pół dnia bez żadnych poprawek.
Nie zauważyłam jakiegoś specjalnego efektu rozświetlenia,ale fakt,że dobrze ukrywa oznaki zmęczenia i stresu :)

KWC

+kocham ten podkład, od lat do niego wracam, nadal jest świetny,
+dawno temu, jak na moje możliwości finansowe i rynek kosmetyków to był to trochę rarytas, teraz mamy już więcej dóbr luksusowych na rynku, a i ja mam fundusze większe, a nadal do niego wracam, to świadczy o jego doskonałej jakości,
+dla mnie porównywalny do Double Wear, True Match i wielu innych dobrych podkładów,
+trzyma się na buzi cały dzień, nawet do kilkunastu godzin i nie wymaga poprawek,
+wygodna pompka, estetyczne opakowanie,
+gama kolorystyczna taka, że bladzioch jak ja spokojnie ma swój odcień,
+ładnie pachnie, delikatnie, nienachalnie, ale wyczuwalnie,
+konsystencja w sam raz, trochę bardziej leista niż standardowy podkład, bardzo dobrze się rozprowadza,
+nie przesusza, nie przetłuszcza buzi,
+niedrogi, a jak na tę jakość to wręcz tani,
+wydajny,
+nie tworzy efektu maski,
+piękne wykończenie, świetliste, ale i satynowo-matowe zarazem,
+pracuje absolutnie ze wszystkimi innymi produktami,
+zmywa się bezproblemowo,
+krycie chyba średnie, ciężko mi stwierdzić, bo rzadko mam co kryć, ale jak już wyskoczą mi jakieś niespodzianki, to muszę je jeszcze dodatkowo potraktować korektorem,
+wygląda lekko,
+twarz wygląda na zdrową i promienną,
+nie wchodzi w pory, zmarszczki i załamania,

-/+ nie ma doskonałego matowania, ale przecież to nie jest podkład matujący, nie obejdzie się bez pudru

Bardzo polecam, podkład totalnie idealny, mam wrażenie, że do każdego rodzaju cery i to już od lat! Namawiam, żeby chociaż spróbować. Ja do niego wracam i wracać będę.

Negatywny

Nic specjalnego, tym bardziej biorąc pod uwagę cenę. Podkład nie kryje nic, jest wodnisty, nie rozumiem pojęcia "anty-stresowy", rozjaśnienia też nie zauważyłam.

Avon Mark - relacja

Druga szansa

Kupiłam ten podkład dla mamy, ale z ciekawosci sama użyłam go na sobie, ponad pół roku temu. Efekt mi się nie spodobał: był zbyt lekki, świecący, a miałam wtedy porównanie z cięższymi podkładami( musiałam nosić cięższy makijaż ze względu na zły stan mojej cery. Ostatnio pokończyły mi się wszystkie moje ulubione podkłady, więc zaczęłam szukać czegoś w swoich 'starych', niesprawdzonych dawniej kosmetykach. Później przypomniało mi się o podkładzie mamy, więc go użyłam. Rozprowadziłam po twarzy palcami, przykryłam jakieś małe niedoskonałości(ostatnimi tygodniami moja cera wygląda naprawdę dobrze więc nie miałam prawie czego kryć), przypudrowałam i własnym oczom nie wierzyłam!!! Jak moja cera pięknie wyglądała w dziennym świetle! Jakbym wogóle nic nie miała na twarzy. Kolejnego dnia rozprowadziłam go gąbeczką, następnego pędzlem, każdy sposób aplikacji sprawiał że podkład wygląda rewelacyjnie, jednak palcami zauważyłam największe krycie. Po prostu miodzio. Używam go dzień w dzień od kilku tygodni i napewno niedługo zamówię go dla siebie ;)
Ale myślę, że podkład wygląda tak ładnie, bo moja cera sama w sobie wygląda dobrze, mało niedoskonałości, nawilżona, promienna(ostatnimi czasy bardzo o nią dbam od środka i na zewnątrz).
Więc podejrzewam, że gdybym miała mnóstwo niedoskonałości, przesuszoną cerę, to znowu wyglądał by nie najlepiej bo wszystko by ptześwitywało i trzeba by było używać tony korektora....
W każdym razie ja osobiście jestem bardzo zadowolona i szczerze polecam :)

Słaby

Kupiłam go ze względu na promocję i mimo tego, ze nie wydalam milionów to nie jestem z niego zadowolona. Podkład krótko się trzyma, po paru godzinach widać już ciemniejsze miejsca na twarzy od zrolowania się produktu. Opakowanie ok, ale mi popsula się pompka i resztę podkładu musiałam wyrzucić do kosza...

Średniaczek we wszystkim

Jeden z moich pierwszych podkładów zamówionych z Avon, mimo to wciąż chyba najlepszy.
Szklana buteleczka z pompką, która dozuje mało produktu- potrzebuję nawet 6 pompek na całą buzię. Najwygodniej nakłada mi się go palcami, jest mocno płynny. Kolor Nude jest ładnie żółty i jasny (Ivory jest różowy!). Krycie, z resztą jak jest napisane w katalogu, lekkie do średniego. Wygląda naturalnie. Koniecznie trzeba go utrwalić porządnym pudrem, bo nie zastyga i może "wędrować". Nawilża i koi buzię- używałam go kiedy skóra po retinoidach była mocno podrażniona i przynosił ulgę. Trwały, mimo pudru, nie jest, maksymalnie 8-10 godzin. Łatwo się ściera. Czy kupię ponownie? Pewnie tak, bo jest idealny kiedy chcę wyglądać świeżo, i kiedy potrzebuję bardziej nawilżenia niż krycia.

Nie !!!!!!!!

zdecydowane nie !!!!!! podkład lejący ,który po jakimś czasie powoduje na twarzy efekt ciastka.Rozświetlający to on też nie jest .Miałam wrażenie ze po ok 1h zrobił się ciemniejszy.

To nie to.

Podkład bardzo krótko utrzymuje się na twarzy, jest lejący przez co źle rozprowadza się, oraz szybko ciemnieje. Zapach jest straszny i mocno chemiczny który mnie dorzuca.

NIE!

Najgorszy podkład z jakim miałam do czynienia... Pompka jest tragiczna.... Najjasniejszy kolor jest w porównaniu do innych podkładów na średnim miejscu.. Trwałość utrzymuje się do 2 godzin... U mnie się nie sprawdził

Bardzo średni...

Podkład niczym nie różni się od kremu BB... Krycie średnie, cena wysoka... Do tego trudno jest wydostać resztki podkładu z opakowania... Nie kupię ponownie. Niczym mnie nie urzekł...

Ulubiony mojej mamy

Jest to ulubiony podkład mojej mamy , doskonale się rozprowadza, jest wydajny i nie kosztuje zbyt dużo. Opakowanie kompaktowe mieści się w każdej kosmetyczce. Zapach neutralny . Doskonale rozświetla jej twarz .

Lubimy się ❤

Skuszona pozytywnymi opiniami, postanowiłam zakupić go jako podkład na co dzień, kiedy chcę czegoś więcej, niż krem BB/CC.
Podkład sprawuje się zaskakująco dobrze! Byłam bardzo sceptycznie nastawiona, jak myślę wiele osób do kosmetyków AVON.
Krycie średnie , czyli to, czego od niego oczekiwałam :) ładnie stapia się z cerą, przyjemnie się nakłada, a do tego ma bardzo ładne opakowanie z pompką.
Efekt jest bardzo przyjemny, naturalny, jednak do końca dnia nie obejdzie się bez bibułek matujących czy pudru. Najgorzej wypada na czole, potem policzki - szczególnie przy tłustej cerze. Nie polecałabym osobom z tym typem skóry. Ale za tą cenę? Super!