ENVY for men

ENVY for men

Swą premierę miał w 1988 r.

Bardzo męski, seksowny zapach z rodziny orientalnej. Intensywny, tajemniczy, zmysłowy. Envy - po angielsku znaczy zazdrość.

Nuty zapachowe: Imbir, piżmo, kardamon, anyżek, kadzidło, paczula, ambra, drzewo cedrowe, gałka muszkatołowa. Jest niesamowity pachnie mi garniturowo, elegancko pradziwym mężczyzną sukcesu. Jest to zapach który czuje sie zmysłami i tak bardzo rozpala wyobraźnię o mężczyźnie który go "nosi".

Cena: 235 zł / 100 ml; 167 zł / 50 ml

Kolejna niezrozumiala kasacja :(

Zapach nie do pomylenia. Dzis go dostalem w probce i nie moge sie powstrzymac przed szybka rozbiorka :D

Otwarcie kopie po nosie, glownie ibirem, kolendra, kardamonem i pieprzem, w tej kolejnosci, z wyrazistymi nad wyraz pierwszymi dwoma. Ja mialem skojarzenie z kostka rosolowa, ale pozytywne :D Dalej, czyli po ok. godzinie co najmniej, zapach lagodnieje, ale nadal jest bardzo wyczuwalny i wyrazisty. Do glosu dochodza slodsze akcenty (podobno roza i jasmin). W dalszym ciagu ostrzejsze akcenty pobrzmiewaja w tle.
Zakonczenie zapachu jest skorzano - ambrowo - pizmowe, z tym, ze nuta glowy wtraca swoje trzy grosze :D We wszystkie trzy fazy zapachu bardzo ladnie wplata sie kadzidlo, ktore rowniez sie wyroznia. Jak dla mnie, to Envy, choc mlodszy, to jest bardziej niegrzeczny i zadziorny od klasyka Pour Homme, o ile Pour Homme moglbym zakwalifikowac jako calodzienny w noszeniu, to juz Envy nazwalbym scisle wieczorowym. Ale niemniej udanym. Kto zidiocial do reszty zeby i jego kasowac? :( Trwalosc jest dobra, ponad 8 godz.

Kadzidło rządzi!!!

Gucci Envy nie zalicza się do łatwych i przyjemnych zapachów. Otwarcie jest mocne i ciężkie, pierwsze akordy to: pieprz, mahoń, lawenda, sporo kadzidła, trochę kardamonu, gałki muszkatołowej i imbiru. Od początku jest bardzo bogato i z ogonem. Po pierwszym kopie projekcja osłabia się po kwadransie by po kolejnych 15 minutach znowu uderzyć z całą stanowczością. Z nuty głowy już tylko delikatnie pobrzmiewają kardamon, imbir, pieprz i lawenda, które za chwilę zanikną. Na pierwszy plan wychodzi kadzidło, tytoń i cedr. Zapach jest bardzo siny, świdrujący, projekcja jest niesamowita wręcz.
Po 2-3 godzinach od aplikacji przebijają się delikatnie jakieś kwiatki, ale szybko "więdną". Poza tym, że przyprawy i lawenda ulotniły się zapcha niewiele się zmienia.
Po następnej godzinie projekcja zaczyna delikatnie się osłabiać, nie ma już takiego powera. Ujawniają się akordy skóry.
Z czasem kompozycja łagodnieje (choć dla niektórych to nadal będzie killer). Cały czas prym wiedzie kadzidło w towarzystwie tytoniu i skóry, delikatnie ujawnia się wetyweria.
Po 6 godzinach od aplikacji zapach uspokaja się, ale nadal jest bardzo wyrazisty. Przez ostatnie godziny Envy jest leniwy, ale nie brak mu charakteru.
Im bliżej końca tym bardziej kadzidło słabnie i zza niego wyłania się wetyweria.

Po kompozycji daje się odczuć, że ma już swoje lata na karku, ale nie dlatego, że jest dziadkowaty, co to to nie! Teraz już w mainstreamie nie robi się takich perfum. Envy nie był skierowany do mas, a dla koneserów, którzy docenią jego kunszt. Ten orientalny Gucci może się nie podobać, bo jest dosyć inwazyjny, ale ciężko nie zauważyć, że to bardzo dobry zapach stworzony z dobrej jakości komponentów. Uważam, że Envy to doskonale skrojone pachnidło, nic bym w nim nie zmienił.
Ze względu na swoją niesamowitą projekcję i trwałość trzeba rozważnie aplikować ten zielonkawy płyn (2 chmury wystarczą), bo przesadzić nie jest trudno. Envy jest doskonały na chłodniejsze pory roku do koszuli, ale nie tylko. Niestety Gucci wycofał ten produkt z dystrybucji, niepokoi mnie trend wycofywania kultowych zapachów i zastępowania ich gniotami.
Trwałość jest znakomita, ponad 10 godzin wyraźnie i niezbyt blisko skórnie, kolejne 4-6 bliżej skóry.

Używam tego produktu od: kilka tygodni
Ilość zużytych opakowań: odlewka

Ładny zapach, wart polecenia

Dzisiaj sie z nim zapoznałem. Zastanawiałem sie nad zakupem w ciemno, ale w którejs z recezji wyczytałem, ze w skłądzie jest anyżek. Nie lubie takich mocno korzennych zapachów wiec sie przestraszyłem i postanowiłem najpierw go przetestować. Z początku pasował mi do koloru butelki zielony jak mięta-która nie wiedzieć czemu mi sie "przyplątała". Mięta po chwili się ulotniła i przez dobra godzinę do 2 zapach przypominał mi OFF! taki spray na komary. ;)Juz wtedy dziekowałem sobie ze jednak sie nie zaopatrzyłem po kolejnym czasie zapach wydał mi si ekadzidlany taki jak GPH wiec znowu odkrycie :P Teraz z koleji przypomina mi Guerlaina Linstant PH. Zapach wart uwagi, kolejny killer jesli chodzi o trwałośc po kąpieli nadal pachnie!!POLECAM butelka taka se, ale nie narzekam :)

Używam tego produktu od:test
Ilość zużytych opakowań:brak

Manicure - marynarskie paski

Król przybył

Mistrzostwo.

Ubolewam nad tym, iż dopiero niedawno poznaliśmy sie z tym zapachem. Po kilku dniach używania już wiem - jest kosmiczny!

Początek może odstraszyć ale potem jest fantastycznie. Anyżek kapitalnie co jakiś czas przebija się przez zapach bazy, który jest ciepły, ostry, lekko słodkawy. Trwałość bezapelacyjna - zapach trzyma mocno cały dzień (roboczy :) ) Pasuje do garnituru, ewentualnie smart casual - na pewno nie na sportowo. Jesteśmy dla siebie stworzeni :)

Dla mnie to KWC.Używam tego produktu od: testy

Czuję obojętność

Mój tata miał tenzapach 2 razy. Otoczeniu się bardzo podobał. Mi średnio. W zasadzie są mi obojętne. Ani brzydkie, napewno nie piękne. Takie lekko trawiaste, męskie. Niezbyt charakterystyczne.

Używam tego produktu od:10 lat
Ilość zużytych opakowań:2 flakony

Oriental na wieczor

A wiec, zaczne od trwalosci produktu jest niesamowicie trwala, szczegolnie bardzo dlugo utrzymuje sie na odziezy, na skorze tez idealnie jest to dosyc mocny zapach ktory na poczatku gryzie w nosek ale po paru sekundach jest cudownie, jeden z moich osobistych faworytow, cieszy mnie ze nie jest tak popularny i powszechny jak Armani Black Code itp.

Używam tego produktu od:2007

Sexy i elegancki

Zapach bardzo meski, dla odwaznych facetów którzy dobrze wiedza czego chca. Moj TZ uzywa go odkad pamietam. Ma jeszcze kilka zapachow, ktore lubi, ale tej jest zdecydowanie jego ulubionym.

Podoba mi sie, ze zapach zostaje przy ciele zamiast roznosic sie po pomieszczeniu (nie znosze kiedy czuc faceta na kilometr), nie jest drazniacy... wprost przeciwnie... ma w sobie jakis magnes;)

Używam tego produktu od: moj TZ uzywa od dluzszego czasu
Ilość zużytych opakowań: nie wiem

migrena roku

Co za koszmar ...

Już po kolorze tej cieczy - wiedziałam, że będzie źle. Nie spodziewałam się jednak, że aż tak bardzo.

Niesamowicie intensywny imbirowo - anyżowy ... smak. Tak - smak - bo te perfumy są tak gęste i treściwe, że mam je na języku testując jedynie na nadgarstkach. Intensywnieje z każdą minutą, z czasem staje się wręcz ciałem stałym, ciężką i masywną, upiornie przyprawioną kostką rosołową.

Im bardziej trę nadgarstek mydłem, tym bardziej ten zapach tam jest.

Pomocy.

Używam tego produktu od: kilku godzin
Ilość zużytych opakowań: próbka

Chyba jednak interesujący

Postanowiłem zmierzyć się z legendą. Wokół tego zapachu krążą jakieś niestworzone historie o jego rzekomym zniewalającym wpływie na płeć piekną, o feromonach i w ogóle - jaki to on nie jest niesamowity.
Hmmm..... Póki co nie mam na to dowodów ;-) Za to mam szczerze mówiąc problem. Nie mogę powiedzieć, że ENVY jest kiepski, zły czy też paskudny. Nie jest taki. NIe mogę też powiedzieć, że jest powalający, bo taki również nie jest. Co najgorsze - nie mogę też nazwać go przeciętnym. I chyba to własnie powoduje, że tak trudno mi go jednoznacznie ocenić. Noszę go na codzień do pracy. Aplikuję go sporo, bo mam wrażenie, że jest mało intensywny. Trwałość jest przyzwoita (tak oceniam trwałośc jeśli czuję zapach w pracy przez te 8-9h). Envy jest subtelny i bardzo męski, ciepły, mile pulsujący, piżmowo-ambrowy, pozostający raczej przy skórze, aniżeli wypełniający otoczenie. Łatwo się go nosi. Nie posiada żadnych drażniących nut, żadnych krzykliwych cytrusów czy nut morskich. Lubię go, choć przyznam, że spodziewałem się czegoś innego. Zaskoczył mnie skromnością i prostotą, mimo to jednak wyczuwam w nim klasę. Jest coś w tym zapachu, co przyciąga. Flakonik sympatyczny (w moim przypadku 15 ml), choć większy robiłby na pewno lepsze wrażenie. Kolor specyfiku nie do końca współgra mi z zapachem, choć gdybym miał zaproponować inny, miałbym kłopot... Aha - na koniec dodam jeszcze, że podobnie jak Gucci PH tak i Envy w zasadzie nie mają struktury piramidy. Z wyjątkiem samego początku, gdy wyczuć można przez króciutki okres jakieś świeższe nuty, potem mamy już liniowość zapachu w czasie. Tu odróżnia się na pewno Gucci PH II, który niesamowice rozwija się na skórze, ale to już temat na ....... oddzielną recenzję. Czy Envy wart jest tych legend, które wokół niego krążą, czy na nie zasłużył? Chyba jednak......tak.

Macho wsrod zapachow

To drugi po gucci pour homme zapach,ktory sprawia ,ze miekna mi kolana.Najbardziej meski z meskich,pasuje do facetow w garniturach,eleganckich i odwaznych.Trzeba byc pewnym siebie,zeby odwazyc sie kupic te perfum.Sam Gucci mowi,ze to jego najseksowniejszy zapach.Glowna wyczuwalna nuta to imbir,tylko ta cena:(

Używam tego produktu od:5lat

Prze - cu - do - wny !!!

Pachnie nim moj TŻ...pachnie odkad go poznalam i niech tak juz zostanie... zapach zazdrosci zmieszany z zapachem jego skory uwodzi mnie wciaz na nowo... prosze nie piszcie, ze jest nijaki bo dla mnie jest ... najwspanialszy... jak i moj.... ;-)

Używam tego produktu od:
Ilość zużytych opakowań:duuuuuużo ;-)

DObry

Po próbach i testach stwierdzam, że jest dobry. Zapch przeszywa niczym strzała. Jest niebanalny, taki sępiasty. Mógłby być lepszy, ale w obecnystanie oceniam na 4 gwazdki.
Butle od Gucciego należą do moich ulubionych, w tym wypadku było podobnie.

Używam tego produktu od: probki, testy, blotterki
Ilość zużytych opakowań: ani jedno