Polecamy: Zostań Twarzą Kinder Bueno 3 DNI DO BIELI

Physiogel Hypoallergenic (Codzienne Nawilżanie, Żel do mycia twarzy do skóry suchej i wrażliwej)

Physiogel Cleanser to delikatny żel myjący. Swoje właściwości zawdzięcza kompleksowi myjąco-buforująco-nawilżającemu, w skład którego wchodzi kokoil izotionian sodu. Związek ten, pochodzący z oleju kokosowego, ma szczególnie korzystne właściwości oczyszczające.
Physiogel Cleanser nie tylko myje, ale też zapobiega wysuszeniu skóry i nie zaburza naturalnego pH. Jest hipoalergiczny, dzięki czemu może być stosowany nawet przez osoby o bardzo wrażliwej skórze. Nie zawiera mydła i barwników.
Szczególne zalecenia do stosowania:
- Pielęgnacja skóry nietolerującej mydła
- Oczyszczanie skóry u młodzieży dorastającej
- Doskonały do cery trądzikowej
- Pielęgnacja skóry wrażliwej, suchej i alergicznej
- Pielęgnacja skóry po zabiegach dermatologicznych
- Demakijaż oczu
Physiogel Cleanser może być stosowany bez spłukiwania.
Przy regularnym stosowaniu Physiogel Cleanser skóra staje się miękka, gładka i naturalnie piękna.

idealny do cery wrażliwej

przy mojej skórze suchej i barrdzo wrażliwej sprawdzał się idealnie. Nie ściąga skóry,nie błyszczy się,nie skrzypi z przesuszenia.
Cena też super bo w super pharmie w promocji za 15,99.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1575971].usefull || 0 }}% pomocna.

pozytywny

Bardzo delikatny, nie wysusza skóry. Nie podrażnia, pozostawia uczucie czystej skóry. Nie jest tłusty. Skóra po jego użyciu jest gładka i nawilżona. Zapach bardzo lekko wyczuwalny - neutralny/apteczny.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1552436].usefull || 0 }}% pomocna.

bardzo delikatny żel

Żel kupiłam przy ekstremalnym uczuleniu na twarzy (w tym czasie niezbyt rozsądne byłoby mycie twarzy czymś mocniejszym). Producent na opakowaniu pisał, że żel należy wycisnąć na wacik a dopiero później aplikować na twarz.. ja robiłam to tradycyjnie palcami
+ jest bardzo delikatny w swoim działaniu
+ nie pieni się (brak SLS)
+ ma konsystencję mętnego żelu
+ bezzapachowy
+ przynosi ukojenie podrażnieniom
+ nawilża
+ chroni
Według mnie jest to preparat stworzony do cer suchych, bardzo suchych oraz (tak jak w moim przypadku) dla innych cer w okresach podrażnień/uczuleń. Kosmetyk nie poradzi sobie z niedoskonałościami typu zaskórniki czy większe zmiany trądzikowe, ale na pewno wspomoże likwidację zaczerwienień im towarzyszącym. Mi naprawdę bardzo pomógł i gdyby kiedykolwiek ponownie dorwało mnie jakieś większe uczulenie (a mam nadzieję, że nie :)) to wiem już po jaki preparat sięgnę. Polecam:)

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1486246].usefull || 0 }}% pomocna.
Anna Małecka masaż szyi i dekoltu

Soft hard!

Idealny produkt dla wrażliwców. Nie można zrobić nim sobie krzywdy. Nie przesuszy, nie podrażni, ale jednocześnie... nie domyje! Używałam w trakcie leczenia po niespodziewanym wysypie alergicznym jako uzupełnienie terapii. Później nabyłam jeszcze jedno opakowanie, oczarował mnie efekt nawilżania w trakcie mycia. Niestety jest dla mnie zbyt delikatny na co dzień. Trzeba się nieźle namęczyć w trakcie oczyszczania, a potem jeszcze namachać płatkami nasączonymi płynem micelarnym, żeby mieć 100% pewności, że nasza skóra jest czysta przez co jak dla mnie staje się nieekonomiczny i irytujący. Niestety jak to w życiu bywa, nie można mieć wszystkiego... W razie problemu z cerą nieuniknione, że po niego znowu sięgnę ( oby nie) :D

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1483971].usefull || 0 }}% pomocna.

Wedle obietnic

Kosmetyk działa dokładnie tak, jak opisał to producent. Ma konsystencję i zapach silnie nawilżającego kremu, który został lekko rozrzedzony. Nie pieni się (z czym wiąże się niestety jego niska wydajność) i w ogóle nie zachowuje jak typowy żel do mycia twarzy. Jego działanie jest delikatne i nie będzie skuteczny w zmywaniu pełnego makijażu, ale nie takie jest jego przeznaczenie. Jest za to ratunkiem dla przesuszonej i wymagającej skóry, którą chcemy oczyścić, ale nie podrażnić. Lubię go stosować zamiast płynu micelarnego do przemycia twarzy rano i do dokładniejszego oczyszczenia i ukojenia cery po usunięciu makijażu kosmetykiem, który jest do tego przeznaczony.

Wydaje mi się, że negatywne komentarze wynikają w większości przypadków z posiadania nierealnych oczekiwań wobec produktu, którego przeznaczenie i działanie zostało bardzo uczciwie opisane przez producenta.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1366411].usefull || 0 }}% pomocna.

To zależy.

Jeśli chcemy zmyć nim makijaż będziemy rozczarowani. Natomiast gdy zależy nam na codziennym delikatnym porannym oczyszczaniu twarzy będziemy zadowoleni. Do wstępnego demakijażu również dobrze się sprawdzi, choć ja go wolę używać jako krok 2. Najpierw zmywam oczy płynem micelarnym i wstępnie oczyszczam twarz, następnie używam tego żelu.
W zasadzie możemy go używać na różnie sposoby, tak jak nam pasuje w danej chwili.
Produkt ma konsystencję mleczka, jest bezzapachowy, bardzo delikatny. Nadaje się nie tylko do wrażliwej skóry, ale także tej mieszanej, czy bardziej tłustej.
Świetnie sprawdza się też przy kuracjach kwasami, peelingach mechanicznych, kiedy to skóra jest bardziej podrażniona i narażona na nieprzyjemne działanie czynników środowiskowych.
W miarę wydajny, choć to też zależy od sposobu w jaki go używamy.
Jest lekki i nie zostawia na skórze tłustej powłoki, jednak delikatnie nawilża. Nie zapycha skóry. Nie pieni się. Często na dogodnej promocji, np. w Super Pharm.
Ja jestem zadowolona.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1338876].usefull || 0 }}% pomocna.

Zamiast mycia olejem

Żelu z phsyiogelu używam, do demakijażu jako pierwszy krok. Stosuję go zamiast olejów, które czasami powodowały, że po umyciu twarzy nimi zostawały na oczach przez co widziałam jak przez "mgłę", po Physiogelu nic takiego się nie dzieję.

Physiogel nakładam na suchą twarz i masuję z kilka minut. Potem spłukuję go wodą i myję innym produktem np. pianką. Dlatego nie zależy mi na tym, aby bardzo dobrze oczyszczał twarz, ale na tym żeby pierwsze mycie nie za bardzo wysuszyło moją skórę twarzy ;)

To prawda, że nie jest zbyt wydajny, ale generalnie takie nawilżające mleczka do demakijażu nie są.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1298826].usefull || 0 }}% pomocna.

dobry, delikatny żel

Łagodny żel o gęstej konsystencji. Idealny do stosowania po dokładnym demakijażu. Moja tłusta cera docenia go kiedy jest podrażniona stosowaniem kuracji złuszczających. Mimo zalet, nie wrócę do niego w najbliższym czasie, ponieważ jest mało wydajny, no i niezbyt sprawdza się w połączeniu z soniczną szczoteczką do mycia twarzy Foreo Luna, którą używam. Mimo wszystko w mojej pamięci zapadnie jego delikatność i bezzapachowość:) Myślę że osoby z suchą i bardzo delikatną cerą mogą być z niego bardziej zadowolone :)

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1235861].usefull || 0 }}% pomocna.

Przyjemny

Jest bardzo delikatny. Nawet gdy dostanie się do oczu, to nie pieką. Bardzo dobrze się rozprowadza. Ma konsystencję takiego kremowego żelu z domieszką mydełka. Ja to tak nazywam po swojemu. Żel jest wydajny, nie podrażnia. Dobrze zmywa makijaż. Ładnie pachnie- tak delikatnie. Ma fajne opakowanie- poręczne na podróże. I faktycznie nie wysusza cery. Ostatnio w Super Pharm można go często kupić w dużej promocji. Ja zapłaciłam jedynie 16,99 zł.

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1231726].usefull || 0 }}% pomocna.

Bardzo dobry!

Żel bardzo dobrze się sprawdza. Nie podrażnia i nie przesusza mojej wrażliwej, naczynkowej cery. Jest bezzapachowy i to dobrze, gdyż substancje zapachowe podrażniają. Minusem jest trochę wysoka cena w stosunku do pojemności i wydajności. Produkt jest rzadki, ale przy takich łagodnych żelach do norma. Pewnie kiedyś do niego wrócę. =D

+działanie
+brak zapachu
+dobry skład
+wygodne, ładne opakowanie

-wysoka cena
-mało wydajny

Skomentuj Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1226913].usefull || 0 }}% pomocna.