Physiogel Hypoallergenic (Codzienne Nawilżanie, Żel do mycia twarzy do skóry suchej i wrażliwej)

Cena już od 12,90 zł! Sprawdź, gdzie kupisz ten produkt najtaniej!

Sprawdź
w Ceneo.pl

Physiogel Cleanser to delikatny żel myjący. Swoje właściwości zawdzięcza kompleksowi myjąco-buforująco-nawilżającemu, w skład którego wchodzi kokoil izotionian sodu. Związek ten, pochodzący z oleju kokosowego, ma szczególnie korzystne właściwości oczyszczające.
Physiogel Cleanser nie tylko myje, ale też zapobiega wysuszeniu skóry i nie zaburza naturalnego pH. Jest hipoalergiczny, dzięki czemu może być stosowany nawet przez osoby o bardzo wrażliwej skórze. Nie zawiera mydła i barwników.
Szczególne zalecenia do stosowania:
- Pielęgnacja skóry nietolerującej mydła
- Oczyszczanie skóry u młodzieży dorastającej
- Doskonały do cery trądzikowej
- Pielęgnacja skóry wrażliwej, suchej i alergicznej
- Pielęgnacja skóry po zabiegach dermatologicznych
- Demakijaż oczu
Physiogel Cleanser może być stosowany bez spłukiwania.
Przy regularnym stosowaniu Physiogel Cleanser skóra staje się miękka, gładka i naturalnie piękna.

To zależy.

Jeśli chcemy zmyć nim makijaż będziemy rozczarowani. Natomiast gdy zależy nam na codziennym delikatnym porannym oczyszczaniu twarzy będziemy zadowoleni. Do wstępnego demakijażu również dobrze się sprawdzi, choć ja go wolę używać jako krok 2. Najpierw zmywam oczy płynem micelarnym i wstępnie oczyszczam twarz, następnie używam tego żelu.
W zasadzie możemy go używać na różnie sposoby, tak jak nam pasuje w danej chwili.
Produkt ma konsystencję mleczka, jest bezzapachowy, bardzo delikatny. Nadaje się nie tylko do wrażliwej skóry, ale także tej mieszanej, czy bardziej tłustej.
Świetnie sprawdza się też przy kuracjach kwasami, peelingach mechanicznych, kiedy to skóra jest bardziej podrażniona i narażona na nieprzyjemne działanie czynników środowiskowych.
W miarę wydajny, choć to też zależy od sposobu w jaki go używamy.
Jest lekki i nie zostawia na skórze tłustej powłoki, jednak delikatnie nawilża. Nie zapycha skóry. Nie pieni się. Często na dogodnej promocji, np. w Super Pharm.
Ja jestem zadowolona.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1338876].usefull || 0 }}% pomocna.

Zamiast mycia olejem

Żelu z phsyiogelu używam, do demakijażu jako pierwszy krok. Stosuję go zamiast olejów, które czasami powodowały, że po umyciu twarzy nimi zostawały na oczach przez co widziałam jak przez "mgłę", po Physiogelu nic takiego się nie dzieję.

Physiogel nakładam na suchą twarz i masuję z kilka minut. Potem spłukuję go wodą i myję innym produktem np. pianką. Dlatego nie zależy mi na tym, aby bardzo dobrze oczyszczał twarz, ale na tym żeby pierwsze mycie nie za bardzo wysuszyło moją skórę twarzy ;)

To prawda, że nie jest zbyt wydajny, ale generalnie takie nawilżające mleczka do demakijażu nie są.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1298826].usefull || 0 }}% pomocna.

dobry, delikatny żel

Łagodny żel o gęstej konsystencji. Idealny do stosowania po dokładnym demakijażu. Moja tłusta cera docenia go kiedy jest podrażniona stosowaniem kuracji złuszczających. Mimo zalet, nie wrócę do niego w najbliższym czasie, ponieważ jest mało wydajny, no i niezbyt sprawdza się w połączeniu z soniczną szczoteczką do mycia twarzy Foreo Luna, którą używam. Mimo wszystko w mojej pamięci zapadnie jego delikatność i bezzapachowość:) Myślę że osoby z suchą i bardzo delikatną cerą mogą być z niego bardziej zadowolone :)

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1235861].usefull || 0 }}% pomocna.

Dieta na trądzik

Przyjemny

Jest bardzo delikatny. Nawet gdy dostanie się do oczu, to nie pieką. Bardzo dobrze się rozprowadza. Ma konsystencję takiego kremowego żelu z domieszką mydełka. Ja to tak nazywam po swojemu. Żel jest wydajny, nie podrażnia. Dobrze zmywa makijaż. Ładnie pachnie- tak delikatnie. Ma fajne opakowanie- poręczne na podróże. I faktycznie nie wysusza cery. Ostatnio w Super Pharm można go często kupić w dużej promocji. Ja zapłaciłam jedynie 16,99 zł.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1231726].usefull || 0 }}% pomocna.

Bardzo dobry!

Żel bardzo dobrze się sprawdza. Nie podrażnia i nie przesusza mojej wrażliwej, naczynkowej cery. Jest bezzapachowy i to dobrze, gdyż substancje zapachowe podrażniają. Minusem jest trochę wysoka cena w stosunku do pojemności i wydajności. Produkt jest rzadki, ale przy takich łagodnych żelach do norma. Pewnie kiedyś do niego wrócę. =D

+działanie
+brak zapachu
+dobry skład
+wygodne, ładne opakowanie

-wysoka cena
-mało wydajny

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1226913].usefull || 0 }}% pomocna.

Idealny do demakijażu wrażliwej cery

Żelu można używać poprzez zmywanie wodą lub wacikiem. Ja preferuję wersję "na sucho" bo mam bardzo suchą i wrażliwą skórę. Żel bardzo dobrze zmywa makijaż, czego nie można powiedzieć o wielu preparatach do mycia skóry wrażliwej. Nie podrażnia oczu. Jest praktycznie bezzapachowy. Do tego poręczna butelka, którą bez problemu można zabrać w podróż.
Żel jest bardzo wydajny, jedno opakowanie starcza mi na ponad 3 miesiące, a używam tego codziennie. Cena nie jest wygórowana (w promocji udało mi się nawet za 15 zł kupić), a połączeniu z wydajnością żelu wydaje się zupełnie niska.
Dla mnie ten żel jest idealny. Kończę drugie opakowanie, a kolejne już zakupione czeka.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1208338].usefull || 0 }}% pomocna.

uratował mi życie

po bardzo przykrej przygodzie z pewnym płynem micelarnym, dermatolog polecił mi go do mycia twarzy podczas kilkutygodniowego leczenia. na początku byłam sceptyczna, bo mam tłustą skórę, a na opakowaniu jest napisane, że to produkt do skóry suchej...

ale jest po prostu idealny. dlatego zostałam przy nim nawet po leczeniu. używam go już od długiego czasu, to chyba piąte opakowanie. zmywa makijaż, nawilża i jest lekki, a o żadnym uczuleniu nie ma nawet mowy. nie zamienię go już na nic innego!

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1191983].usefull || 0 }}% pomocna.

MÓJ KWC

żel bardzo delikatny, nie podrażnia mojej wrażliwej, sklonnej do tradziku skóry, użyłam już kilka opakowań i będę używała nadal podobnie jak "Physiogel Krem intensywny do skóry bardzo suchej i wrażliwej". Poleciła mi go koleżanka i od 2 lat jesteśmy nierozlączni.

PLUSY:
-żel nie podowuje powstawania zaskórników co jest dla mnie bardzo wazne, gdyż po wielu kuracjach antytrądzikowych nie chciałabym powrotu tych paskudnych krost
-nie wysusza i nie podrażnia, jest bardzo delikatny
-bardzo wydajny, wystarczy niewielka ilość by oczyścic skóre
-świetny skład (nie toleruje kosmetykow zawierajacych parabeny)
- skóra po użyciu nie jest napięta, ale miękka, przyjemna w dotyku
- o wiele lepszy niz klasyczna emulsja do mycia Cetaphil, ktory rowniez stosowałam, mam wrazenie ze jest taki bardziej delikatny

MINUSY:
-w przeciągu tych dwóch lat (od kiedy uzywam) firma zmieniła opakowanie, ale równiez cene, ich produkty staja sie coraz drozsze, ale sa warte swojej ceny

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1169241].usefull || 0 }}% pomocna.

Miłe zaskoczenie

Dla mojej suchej, podrażnionej skóry Physiogel to najlepsze ukojenie. Podczas nakładania mam wrażenie jakbym nałożyła bardzo lekki krem nawilżający- bardzo pozytywne uczucie, jakiego do tej pory nie spotkałam przy użyciu żelu myjącego dla suchej skóry. Zapach ma bardzo przyjemny, delikatny, świeży. Barwa mleczno-przeźroczysta. Jeżeli ktoś oczekuje żelu jednocześnie zmywającego makijaż to obawiam się ze Physiogel sobie nie poradzi, ale to nie jego zastosowanie, także można wybaczyć. Dla mnie jedyna wada- nie pieni się. Ja kupiłam w promocji za 10 zł, podobno regularna cena to ok 20 jednak produkt jest tak dobry a przy tym wydajny, że warto. Reasumując bardzo na plus!

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1159766].usefull || 0 }}% pomocna.

Nie potrzebuje innego.

Kilka lat temu kosmetyczka poleciła mi zakup tego żelu i od tamtej pory moja pielęgnacja diametralnie się zmieniła, Zużyłam jakieś 40 butelek, to na pewno i na chwile obecną nie potrzebuje innego. Jest dla mnie idealny. Zawsze muszę mieć w łazience zapas tego produktu.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1146781].usefull || 0 }}% pomocna.