Mizon, Multufunction Formula All in One Snail Repair Cream (Krem do twarzy ze śluzem ślimaka)

Lekki krem do twarzy, w którego składzie znajdziemy aż 92% śluzu ślimaka. Jego działanie jest bardzo wszechstronne - krem rozjaśnia blizny, nawilża, odżywia i redukuje zmarszczki. Ekstrakty roślinne sprawiają, że cera jest zdrowa, nawilżona i odżywiona. Lekka konsystencja odpowiednia również do skóry tłustej oraz trądzikowej. Ekstrakt z brzozy pobudza syntezę kolagenu i elastyny, reguluje wydzielanie sebum natomiast ekstrakt z malin dostarcza mnóstwa witamin m.in. A, B,C a także soli mineralnych. Arnika wzmacnia ściany naczyń włosowatych, zapobiega pękaniu naczynek oraz niweluje zaczerwienienia.

Zaskakująco dobry krem

Posiadam cerę wrażliwą, naczynkową, ze skłonnością do przetłuszczania się w strefie T. Krem otrzymałam w prezencie. Początkowo miałam mieszane uczucia - śluz ze ślimaka (krem zawiera go w aż 92%) nakładany na twarz brzmi dość... hmm... niepokojąco :). Postanowiłam jednak dać mu szansę.

Krem ma nieco rzadką i przypominającą mlecznobiały żel konsystencję. Jest bezzapachowy, co czyni go bardzo delikatnym. Nałożony na twarz wchłania się zaskakująco szybko. Nie pozostawia lepkiego filmu, wnika w skórę niemal natychmiastowo i całkowicie.

Po jego użyciu cera wygląda na zdrową i doskonale nawilżoną, zaczerwienienia znikają. Nie zaobserwowałam uczucia napięcia czy szczypania. Krem nie uczulił mnie.

Co bardzo istotne, zauważyłam, że zaaplikowanie kremu na wypryski i niedoskonałości powoduje ich szybkie gojenie, co jest wspaniałym widokiem. Jeżeli wieczorem nałożymy krem, a na twarzy mamy drobne niedoskonałości, rano obudzimy się z dużo lepiej wyglądającą cerą :). Choć kremu jest mało (zaledwie 35 ml), jest on bardzo wydajny. Już niewielka ilość pozwala na aplikację na całej twarzy.

Opakowanie kremu jest dość proste - to brązowa tubka z białym nadrukiem. Może nie przykuwa uwagi, ale pamiętajmy, że głównie chodzi tu o jej zawartość. A jest ona wspaniała! :)