Shiseido, The Makeup, Perfect Smoothing Compact Foundation (Długotrwały pudrowy podkład matujący)

Długotrwały pudrowy podkład matujący. Gładko rozprowadza się po skórze, jest delikatny i przyjemny w użyciu, nawet dla suchej i szorstkiej cery.
Chroni skórę przed promieniowaniem UVA/UVB, wolnymi rodnikami i innymi szkodliwymi czynnikami środowiska. SPF15 (PA ++). Zawiera Broad UV Cut Powder (polimer o szerokim spektrum eliminacji promieni UV) oraz Parsol B (czynnik absorbujący promienie UV)
Do użytku na sucho.

bardzo, bardzo dobry

Kupiłam ten kosmetyk jako alternatywę dla płynnych podkładów, które latem ciągle spływają mi z twarzy. I się nie zawiodłam. Podkład wspaniale spełnia swoją rolę - kryje, matuje, nie spływa i pozostaje na twarzy cały dzień.
Plusy:
- konsystencja - jedwabista, bardzo zmielona
-krycie - mam do ukrycia naczynka, świetnie sobie z nimi radzi
- trwałość - do końca dnia, czasem poprawki
- brak przesuszenia skóry
- niewidoczny na skórze
- praktyczne i higieniczne opakowanie z osobną przegródką na gąbkę
- ładny gadżet do torebki
- kolor (I20) - bez różowych tonów
- filtr 15 SPF

Minusy:
- trochę podkreśla pory

Generalnie uważam że to bardzo udany produkt Shiseido, chyba nawet lepszy od płynnego podkładu Sun, który przy obecnych upałach zupełnie ze mnie spływa, co nie zmienia jednak faktu, że dzięki właściwościom pielęgnacyjnym i wysokiemu filtrowi nadal mieści się w mojej czołówce podkładowej.

Używam tego produktu od: dwóch tygodni
Ilość zużytych opakowań: pierwsze w trakcie

Japońska doskonałość

Ostatnio mam "fazę" na produkty Shiseido. Tak to czasem jest jak człowiek dobija do pewnego wieku.
Japońskie samochody mnie do siebie jakoś nie przekonują, ale kosmetyki coraz bardziej...
Przetestowałam już krem pod oczy (bardzo dobry), pomadki (mogą być) i kremy (genialna seria benefiance). I przyszedł czas na podkład. Miałam ochotę na kompakt, żeby brać ze sobą i w razie czego robić nim poprawki w pracy. Takie dwa w jednym.

Mimo róznych recenzji wybrałam ten, przekonał mnie do siebie filtrem UVA. W S. pani mi dobrała najjaśniejszy odcień I20 o ile się nie myle. Wydawało mi się, że przesadza, ale odcień jest ok.

Akurat gdy go kupiłam miałam problemy z cerą - stosowałam effaclar duo (kompletna porażka btw) - suche płaty skóry z miejscowymi stanami zapalnymi. Masakra. Gdy dołozyłam do tego ten kompakt mogłam straszyć swoją twarzą.

Oczywiście byłam na siebie wściekła. Potem, gdy już wyleczyłam trochę twarz stosowałam go jako puder. Tutaj nie było źle ale bez szału (podklady flexilift teint vichy i double wear light EL). Zawsze miałam wrażenie, że jakoś za dużo czegoś jest. Schodzilo to wszystko plackami, czoło się świeciło po 2 h. Jednym słowem nic specjalnego.

Ale ostatnio przez przypadek (nie zdążyłam się umalować rano i musiałam to zrobić w pracy - mam nadzieję że nie czyta tego mój szef ;)) odkryłam jaki on jest genialny. Użyłam go jedynie na krem nawilżający i filtr avene. Okazało się, że to jest właśnie to! Idelana aksamitna i matowa twarz, mniejsze blizny zatuszowane, nawet po 8 godzinach czoło się zbytnio nie świeci.
Jednym słowem prawie ideał. Jedyny mankament to podkreślanie suchych skórek - krem nawilżający pod ten kompakt to rzecz niezbędna.

No i opakowanie - jest bardzo ładne i do tego bardzo praktyczne.

Podsumowując - napewno kupie następny egzemplarz gdy ten się skończy. Kiedy ? Nie wiem, używam róznych podkładów, więc pewnie nieprędko się skończy.
Używam tego produktu od: września 2012
Ilość zużytych opakowań: pierwsze

Nie za bardzo.

Za taką cenę wymagam nieco więcej. Mam cerę mieszaną w kierunku tłustej, sporadycznie używam bibułek matujących w ciągu dnia. Niestety po aplikacji kosmetyku muszę sięgać po nie niemal co godzinę ;-(\\\\n+ łatwa i przyjemna aplikacja, fajna gąbeczka\\\\n- po kilku godzinach skóra się świeci niczym lustro!\\\\n- mam wrażenie, że zatyka pory\\\\n- mało kolorów dostępnych w Polsce\\\\nNiestety, puder ma więcej wad niż zalet. Więcej nie kupię!\\\\n

I 40 Natural Fair Ivory
Shiseido The Makeup Perfect Smoothing Compact Foundation

to pierwszy compact na który się zdecydowałam, przyznaję, że dużą rolę odegrała tutaj zimowo-wietrzna nieprzychylna aura. Zazwyczaj używam delikatnych fluidów [La Roche - Posay Unifiance], a kiedy nie muszę, obywam się bez makijażu, jednak zimową porą...
Zdecydowanie sprawdza się jako warstwa ochronna przed wiatrem i mrozem. Zaletą jest też mocne krycie i ładne, ciepłe odcienie. Słabością, jak już któraś z drogich wizażanek zauważyła, brak efektu matującego, po ok 2 godzinach twarz zaczyna się świecić i to nie tylko w strefie T.
Nie zauważyłam natomiast takich mankamentów produktu jak: podkreślenie zmarszczek czy "odchodzenie od skóry" czyli jak mniemam rozwarstwianie. Uważam, że jest to naprawdę dobry kosmetyk, niestety drogi i nie wiem czy ponownie zdecyduje się na jego zakup, raczej oddam się fascynującym poszukiwaniom kosmetyku idealnego... ;-)

Używam tego produktu od: 1,5 roku
Ilość zużytych opakowań: jedno 10 g

widoczny

Nie rozumiem zachwytów. Podkład ma jedną podstawową wadę jest potwornie widoczny na twarzy, podkreślił zmarszczki i suche skórki o których nie miałam pojęcia, z bliska wygląda paskudnie i to go dyskwalifikuje w moich oczach. Zaletą niewątpliwie jest to, że dobrze kryje. Gąbeczka dołączona do produktu jest bardzo fajna. Czasami używam, jak potrzebuję większego krycia, ale z pewnością więcej nie kupię.

Używam tego produktu od: ponad roku
Ilość zużytych opakowań: kończę 1 opakowanie

NAJLEPSZY z najlepszych !!!

Jest to moja pierwsza recenzja na Wizażu, ale ten podkład w pełni sobie zasłużył na taką pochlebną opinię!. Miałam już wiele przeróżnych podkładów zarówno płynnych jak i w kompakch, drogeryjnych jak i aptecznych, ale ten zdecydowanie bije wszystkie na głowę. Jest niewyczuwalny na twarzy a jednocześnie świetnie kryje wszelkie mankamenty cery. Po wieczornym demakijażu czuć, że skóra nie jest zmęczona całodziennym makijażem, jest gładka i możemy być pewne, że nie dopatrzymy się na niej nowego niechcianego pryszcza, co nawet po rekomendowanych aptecznych podkładach niestety sie zdarzało. Co do kolorów jest ich sześć (w dwóch tonacjach) więc myślę, że każda z Nas znajdzie swój odcień. Podkład w kompakcie moim zdaniem jest lepszym rązwiązaniem aniżeli podkład plynny, bo szbko i bez brudzenia rąk (Shiseido ma dołączoną gąbeczkę) można nim zrobić poprawki w ciągu dnia i przedłużyć efekt idealnego makijażu, choć do trwałości tego podkładu również nie mam zastrzeżeń. A więc jeśli szukacie naprawdę dobrego podkładu to szczerze polecam ten, choć zdaję sobie sprawę, że cena może niestety trochę odstraszać, ale wydajność to rekompensuje. Używam tego produktu od: kilka miesięcy

Swędząca tapeta.

Zakupiłam pod wpływem recenzji na Wizażu.Wierzę,że są osoby nim zachwycone, ale na pewno nie jestem to ja.Bardzo ściąga mi skórę, powoduje swędzenie, daje mocno pudrowe, nienaturalne wykończenie, uwydatnia zmarszczki, których nie mam aż tak wiele. Brrr...

Używam tego produktu od:1 miesiąca
Ilość zużytych opakowań:niecałe 1

nie dla mieszanej skóry

Niestety muszę potwierdzić zdanie przedmówczyń: ten podkład nie nadaje się do mieszanej ani tłustej cery... Bezpośrednio po nałożeniu efekt jest cudny, skóra idealna, gładka, ujednolicona, na dodatek odcień I40 jest dla mnie idealny. Jednak po około 1,5h skóra zaczyna się świecić a podkład schodzi ze strefy T.
Podsumowując, jest to podkład dla posiadaczek skóry normalnej, niestety do mieszanej i tłustej się nie nadaje, a bardzo szkoda...

Super Gody polecenia

Witam,
Dostałam próbkę tego podkładu nałożyłam raz potem 2 nie byłam zachwycona... Ale później miło mnie zaskoczył Kupiłam bazę pod podkład Kaneboo Water Base i z tą bazą buzia wyglada po tym podkładzie jak po photoshopie no poprostu jest idealna na podkład używam pod oczy rozświetlacza dior skinflash oraz puder sypki dior skin nude 030 kompakt mam o numerze 040 super się komponują Efekt niesamowity spróbujcie bo naprawdę wart swojej ceny Aha i na koniec dodam, że używam 3 kroki clinique po nich buzia jest wygładzona bez suchych skórek nawilżona i promienna po użyciu 3 kroków podkład z każdej marki bedzię wyglądał bosko na waszych buziach pozdrawaim i Polecam:P

Używam tego produktu od:od 4 miesięcy

Nie dla mnie

Podkład kupiłam pod wpływem przeczytanych tu opinii. I niestety się zawiodłam. Mam cerę mieszaną, trochę łuszczącą się i niestety ten puder podkreśla ( a nawet uwidacznia) wszystkie suche skórki!!! Po ok.3 godzinach od nałożenia radośnie spływa z twarzy, skóra świeci się jak choinka. Próbowałam stosować go na różne kremy, matujące, nawilżające i cały czas jest tak samo. Jedyne co w nim fajne to opakowanie i lustereczko, ale lusterko za 165 zł ( tyle kosztuje w Sephorze) to chyba lekka przesada. Może dla kogoś z gładką, suchą skórą będzie dobry, ale dla mieszanej nie polecam.

Używam tego produktu od:2 tygodni

boooski !

Brakuje mi słów, aby wyrazić jakże wspaniały jest ten podkład. Mogłabym wymieniać bez końca jego zalety ;). Mam po nim aksamitną twarz (to jest najlepsze określenie) , co nigdy mi się nie zdarzyło używając innych podkładów. Niestety mam za ciemny odcień, na pewno gdybym miała kolor zgadzający się z moją karnacją efekty były by o wiele lepsze. Jego jedyną wadą jest zbyt wysoka cena.
Używam tego produktu od: tygodnia
Ilość zużytych opakowań: 1 (w trakcie)

super super

super
podklad dostalamw pprezencie rok temu tj w 2008
slicznie stapia sie ze skora niezle kryje
wyglada sie bardzo naturalnie
do tego oniesle sie trzyma tj ok 8 h i do tego jeszcze spala w nim w samochodzie skora w dotyku jest jakby aksmitna po nim polecam goraco jedynie slabo matuje

Używam tego produktu od:2008