La Roche-Posay, Anthelios Dermo-Pediatrics, Gel Wet Skin SPF 50+ (Mleczko do ciała dla dzieci z technologią Wet Skin)

Wysokowodoodporny. Bezzapachowy. Bez parabenów. Testowany pod kontrolą dermatologów i pediatrów.

Wrażliwa skóra dzieci. Skóra wrażliwa na słońce. Silne nasłonecznienie.
Intensywna ekspozycja na słońce.

Bardzo silna, szeroka, fotostabilna ochrona przed promieniowaniem UVA/UVB.
Optymalna ochrona SPF 50+ wzmocniona przeciwko promieniowaniu UVA (bardziej rygorystyczna, niż zalecana w Europie dla produktów chroniących przed słońcem) dzięki opatentowanemu systemowi filtrowania Mexoplex® połączonemu z kojącą wodą termalną La Roche-Posay o działaniu antyoksydacyjnym.

Konsystencja ułatwiająca nakładanie.
Nietłusta i nieklejąca się.
Brak białych smug po nałożeniu na mokrą skórę.

normalna
kremy przeciwsłoneczne
ochronne
mleczko
w tubie
Filtry
SPF > 50

Uwielbiałam

Pomimo, iż mleczko to nie posiada filtrów mineralnych, które są rekomendowane dla dzieci a chemiczne, używałam je przez całe lato i okazało się bardzo skuteczne. Żadnego, choćby lekkiego poparzenia u rocznego dziecka. Jego formuła sprawia, że posmarowanie dziecka jest bardzo szybkie, co jest ogromnym plusem przy "wiercipiętach". Szybko też się wchłania. Zapach jest dosyć intensywny, ale w moim odczuciu ładny i absolutnie nam nie przeszkadzał. Można na skórze wyczuć niewidoczny film, o którym pisze producent, natomiast nie jest on nachalny. Skóra nie wykazywała, żadnych problemów czy wrażliwości na skład mleczka. Jedynym minusem przy użytkowaniu jest fakt, iż film ten sprawa, że skóra w zetknięciu z wodą jest śliska, zatem przy maluchach trzeba uważać, by mokre nie wyślizgnęły się z rąk, lub nie poślizgnęły na gładkiej powierzchni, np. zjeżdżalni. Produkt jest bardzo wydajny, duża tuba spokojnie wystarczy na całe lato przy użytkowaniu u dwójki dzieci.

Mój ulubiony dla całej rodziny

Jak dla mnie niezastapiony, dba całej rodziny, głównie dla dzieci jednak przy mocnym wskaźniku UV używamy również( mam fotoalergie i źle reaguje na chemię w kosmetykach szczególnie do opalania, głównie szukam mineralnych) . Naprawdę wodoodporny na mokro i suchy świetnie się rozprowadza, bardzo wydajny nie uczula I świetnie chroni. Używam od 6 lat. Wszystkie produkty La roche dla dzieci są wspaniałe.

Olejek w formie kremu

Krem zupełnie nie dla mnie. Po posmarowaniu przypomina bardziej olejek do opalania, niż krem, pozostawia na skórze tłustą, błyszczącą warstwę, która się nie wchłania nawet po długim czasie, bez znaczenia czy stosowany na sucho, czy na mokro (mimo że mam suchą skórę). Wyobrażam sobie, że może się sprawdzać dobrze do celu, w którym reklamuje go producent - dla dzieci, które na plaży wbiegają często do wody, więc często jest potrzeba, żeby dosmarować ich wilgotną skórę, a przy okazji nie przeszkadza im warstwa olejku na ciele. Dodatkowo powinien spodobać się osobom, które lubią stosować olejki lub podoba im się efekt błyszczącej od olejku skóry. Dla mnie jest za tłusty. Jeśli chodzi o zapach, to jest bardzo delikatny, prawie nie wyczuwalny, ale nie nazwałabym go bezzapachowym, być może producent zastosował jakiś zapach maskujący. Potrafi lekko brudzić ubrania na biało-żółtawo. Na ciele nie bieli.

Delikatny a jednak skuteczny

Delikatne działanie kosmetyku. Ochrania skórę przed silnym promieniowaniem UV nie pozostawia smug. Jest łagodny dla skóry dziecka. Łatwo się rozprowadza i nieźle pachnie. Dla mnie świetna ochrona zawsze zabieram na podróż, małe lub duże wycieczki.

Świetne mleczko do ciała . Nie miałam problemów z rozprowadzeniem kremu ani na mokrą ani na suchą skórę . Nie podrażnia ciała mojego dziecka ( co jest dla mnie bardzo ważne przy jego skłonności do alergi) niestety cena nie jest niska ale moim zdaniem warto zainwestować a i wystarczy napewno na bardzo długo .

Cudowny <3

Używam go i ja i dwójka moich dzieci - jest niezastąpiony. Wysoki filtr zawsze się przydaje, dlatego to cudeńko mamy zawsze pod ręką. Dodatkowo fajnie się wchłania i nie tworzy kleistego filmu na skórze. Jak dla mnie na ogromny plus :)

Idealny na lato.

Żel zakupiłam podczas pobytu nad morzem. Potrzebowałam czegoś na szybko z filtrem 50 SPF. Produkt ten sprawdził się idealnie. Żel można nakładać nawet na mokrą skórę i bardzo szybko się wchłania. Działa bardzo dobrze, podczas korzystania z niego, nikt nie nabawił się oparzeń słonecznych, ani przrbarwień.

Niezastąpiony

Bardzo dobry i przede wszystkim wydajny filtr. Osobiście zawsze używam filtru 50+ a więc tym bardziej szukam formuły, która nie będzie za bardzo obciążająca lub za tłusta. W tym przypadku znalazłam prawie ideał, oczywiście lekko tłusty film przy tego rodzaju filtrach zawsze pozostaje lecz ten jaki daje mi ten krem nie jest za bardzo uciążliwy czy kleisty. Świetnie się sprawdza i skutecznie chroni skórę. Nawet po wielu godzinach w pełnym słońcu nie zauważyłam u siebie opalenizny ani poparzeń. Dodatkowo jestem posiadaczką skóry wrażliwej więc skusiłam się na wersje dla dzieci i nie zauważyłam u siebie żadnych podrażnień.

Świetny!

Długo szukałam odpowiedniego produktu żeby chronić delikatną i wrażliwą na promienie słoneczne skórę mojego dziecka. Po własnie odbytych wakacjach w słonecznym kraju mogę w 100% polecić ten produkt. Produkt sprawdza się doskonale na wakacjach, świetnie chronił skórę mojej dziecka. Daję dużego plusa za skład tego produktu i za konsystencję.

Godny polecenia

Bardzo fajna konsystencja, rzeczywiście szybko się wchłania. Nie uczula, moje dziecko nie miało po nim wysypki jak wcześniej po tańszych kremach z mocnym blokerem słonecznym. Po całym dniu na powietrzu nie było opalenizny, więc dobrze chroni skórę maluszka i długo się utrzymuje. Minus za wysoką cenę, ale minus niewielki, bo pojemność i wydajność opakowania po części to rekompensują.

Nie tylko dla dzieci ;)

Niby jest to produkt dla dzieciaków, ale z przyjemnością stosuję go sama :) Nie raz zdarzyło mi się przypiec ramiona i dekolt, mam też trochę plamek pigmentacyjnych, więc nawet do ciała używam produktów przeciwsłonecznych o bardzo wysokiej ochronie i szerokim spektrum działania.
Bardzo spodobało mi się, że mleczko Anthelios jest nietłuste, dobrze się wchłania i w ogóle nie brudzi ubrań. W dodatku nie spływa nawet pod bieżącą wodą, a po pływaniu można go nakładać na mokrą skórę. Jest superwygodne w użyciu i naprawdę chroni - zero zaczerwienienia, tylko ładny i delikatny kolor opalenizny.

Recenzowała Natalia.

Skuteczność

La Roche Posay, mleczko do ciała dla dzieci jest bezzapachowe, szybko się wchłania. Dla mnie bardzo ważną informacją jest że produkt testowany był pod kontrolą dermatologiczną na skórze wrażliwej. Zawiera wodę termalną z La Roche-Posay. Która jest szczególnie skuteczna w walce z wolnymi rodnikami, które mogą być generowane przez promienie UVA-UVB, wzbogaca formułę produktów przeciwsłonecznych.