Yves Rocher, Tradition de Hammam (Maseczka z glinką marokańską do twarzy i włosów)

Maseczka z glinką marokańską oraz olejkiem arganowym z upraw ekologicznych zapewnia oczyszczoną, promienną skórę oraz sprężyste, jedwabiście lśniące włosy.

fajna ale nie w cenie regularnej

Maseczka dość dobrze oczyszcza skórę, ma przyjemny, ciepły, lekko czekoladowy zapach. Jeśli chodzi o włosy to jeszcze po żadnym produkcie nie miałam takich wspaniałych, gładkich i miękkich włosów. Ale jej pojemność nie zachęca do stosowania na włosy.

Bubel

Przesusza włosy przy regularnym stosowaniu i jest mega niewydajna.... Na pokrycie dokładne całych włosów musiałabym chyba zużyć całe opakowanie. Działanie na twarz też słabe, jest masa lepszych masek z glinką. Kupiłam, bo oczarował mnie zapach i szczerze żałuję.

Przekombinowana

Dostałam w upominku i zużyłam, ale nie jest to jakiś genialny produkt - wolę samą glinkę z olejkiem

Działanie: Absorbuje sebum, pozostawia leciutką tłustą powłoczkę. Na dobrze nawilżonej, normalnej lub tłustej cerze sprawuje się dobrze. Ja mam jednak cerę mieszaną i policzki po jej nałożeniu szczypią niemiłosiernie,a skóra jest dość długo zaczerwieniona. Z tego powodu wolę sama zrobić glinkową maseczkę.
Do włosów ani skóry głowy nie nadaje się totalnie. Nie nakładajcie jej pod żadnym warunkiem, chyba, że macie pancerne włosy. Glinka plus alkohol to za wiele. Nałożyłam odrobinę na skalp i... pasmo włosów, które zetknęło się z nią tylko podczas spłukiwania zrobiło się szorstkie i nie-do-rozczesania.

Na plus:
-oczyszcza pory i uziemia świecenie w strefie T
-ma ładne, eleganckie opakowanie
-ma przyjemną konsystencję i jest wydajna

Na minus:
-wysusza suche partie skóry i podrażnia je
-robi masakrę na włosach
-jest droga

Podsumowując: Lubię kosmetyki YR, ale ten to niewypał

Anna Małecka masaż twarzy

Używam jej do włosów

Zalety:
- ma gęstą konsystencję
- nie spływa z włosów
- odżywia włosy
- wzmacnia włosy
- sprawia że włosy są bardziej gładkie, lepiej się układają
- ma ładny zapach
- wygodne opakowanie w tubce

Wady:
- małe opakowanie, wystarcza na krótko
- jest droga

Trochę orientu.

Pisałam już o peelingu. Była też mowa o olejku do kąpieli. Pora na maseczkę.

Plusy:
- wydajna
- lekko masuje i oczyszcza twarz
- ładnie pachnie
- można ją bez problemu zmyć
- matuje

Neutralne:
- lekko piecze
- twarz po użyciu jest lekko zaczerwieniona, jednak szybko dochodzi do siebie
- działanie przeciętne

Minusy:
-cena
- nie nadaje się do włosów
- dziwna, lejąca konsystencja z grudkami

Taka sobie.

Niee, absolutnie.

Maseczka to jedno wielkie rozczarowanie.. Do włosów nigdy jej nie używałam- nie przekonuje mnie glinka na włosy, a dodatkowo po pierwszej aplikacji na twarz byłam totalnie zniesmaczona..
Minusy:
- dziwna konsystencja ni to glinka, ni to woda, ni to "bagno", którą bardzo źle rozprowadza się na twarz co też sprawia, że spora ilość produktu się marnuje,
- okropny zapach (totalnie nie w moim guście),
- cena,
- po nałożeniu zaraz zaczyna szczypać mnie buzia,
- glinka po 10 minutach nadal nie zasycha i jest mokra, dodatkowo spływa z twarzy przy każdym najmniejszym ruchu.
Plusy:
- buzia faktycznie jest dobrze oczyszczona i można odczuć miłe uczucie ściągnięcia.
Na pewno nigdy więcej nie kupię tej maseczki.

POLECAM

Wybrałam tą maseczkę, gdy nazbierałam naklejki za zakupy wcześniejsze na karcie dla klientów. Ogólnie super maseczka nie mam zbytnio dużego porównania, bo dużo w swoim życiu na razie nie wykorzystałam, ale do tej na pewno wrócę ponownie.
Plusy:
* jest wydajna całe opakowanie starcza na około 4 miesięcy przy używaniu regularnie 2 razy w tygodniu
* mam twarz problematyczną i tłustą, jest idealna akurat do takiej cery, twarz mniej się błyszczy, podsusza ją, ale nie mocno żeby od razu stosować krem nawilżający, no dla mnie idealny efekt
* super zapach, który utrzymuje się nawet kilka godzin
* wygodne opakowanie
Minusy:
* oczywiście cena, żebym nie miała tych punktów to nie sądzę, że z własnej inicjatywy bym sobie ją kupiła, chociaż są promocje często, że kosztuje bodajże 35 zł a nie 50 zł
*wodnista konsystencja, maseczki raczej kojarzą się, że są gęste natomiast ta właśnie jest taka rzadka, chociaż można to obrócić w plus jej wydajności, że nie trzeba nakładać dużej warstwy na twarz
Podsumowując polecam tą maseczkę dla osób, które potrzebują podsuszenia swojej skóry od sebum. Na pewno kupię sobie następną tubkę.

Czuję się zawiedziona

Maskę wybrałam sobie jako prezent po zapełnieniu dwóch poziomów karty. Kosztowała niemal dokładnie tyle, ile miałam do "wydania" (czyli 50zł), a poza tym zawsze mnie ciekawiła. Pani w sklepie od razu zaznaczyła, że na włosy raczej się nie nadaje. Postanowiłam jednak spróbować. Moje wrażenia są takie:
Pierwsze co zwróciło moją uwagę, to zapach. Jest przepiękny. Pachnie orientalnie i ciekawie, na pewno nie nachalnie. Konsystencja dosyć wodnista, ale nie miałam problemów z jej nakładaniem. Wydajność doskonała. Mam ją od 5 miesięcy, stosuję raz lub dwa razy w tygodniu, a jeszcze trochę jej zostało. I wszystko byłoby cudownie, ale... działanie mnie rozczarowało. Skóra jest delikatnie oczyszczona, nadmiar sebum znika, ale żadnego efektu "wow" niestety nie ma. Nawet przy regularnym stosowaniu. Maska nie pomaga, ale też zbytnio nie szkodzi. Jest przeciętna.
Drugi minus, to cena. Nigdy nie dałabym 50 zł za tą maskę, gdybym miała ją kupić za gotówkę.
Niestety, to właśnie jeden z kosmetyków tej firmy, który mnie rozczarował. Choć należę raczej do stałych klientek Yves rocher :)

Ilość zużytych opakowań: jedna tuba

Porażka.

Cena. Zdecydowanie zbyt wysoka. Prawie 50 zł za 100 ml.. Gdyby chociaż działała, ale o tym później.

Dostępność. Tylko drogerie Yves Rocher, ale ostatnio coraz ich więcej i w większości CH można znaleźć. Zawsze jest też sklep internetowy.

Skuteczność. Żadna. Chociaż, gdyby była żadna, to jeszcze by było ok. Zaczęłam od włosów. Próbowałam różnych wersji: krótszy czas, dłuższy czas, całe włosy, skalp.. W ani jednym przypadku nie było dobrze. Włosy były przesuszone, twarde, ciężkie, sztywne, matowe, jakby niedomyte, chociaż spłukiwałam maseczkę długo i dokładnie. Plus oczywiście ciężko było je rozczesać. Potem spróbowałam na twarz. I niby lepiej, bo przynajmniej nie było negatywnego efektu, ale pozytywnego też nie. Ot, nałożyłam, potrzymałam, chwilę piekło, po zmyciu efektów brak.

Zapach / konsystencja. Ok. Zapach przyjemny. Konsystencja zbyt wodnista, ciężko się nakładało.

Wydajność. Miałam ją 5 miesięcy, stosowałam mniej więcej raz w tygodniu, zamiennie na twarz i włosy, liczyłam na nagłą zmianę, niestety się zawiodłam.

Podsumowując. Może komuś pasuje. Mi nie, i gdyby chociaż była tania to bym przebolała, ale za taką cenę... nigdy!

Ilość zużytych opakowań: jedno 100 ml

przyjemna :)

Jedyna maseczka z glinką, która po zmyciu nie wywołuje mocnego efektu ściągnięcia skóry. Zawartość olejku arganowego i wody różanej sprawia, że naskórek jest nie tylko oczyszczony, ale i ukojony, nawilżony. Ta maseczka jest dużo rzadsza niż typowa, czysta glinka bez domieszek.

Minusy pojawiają się za każdym razem kiedy próbuję używać tego kosmetyku na włosy. Na skórze głowy jest ok - oczyszcza, wydłuża okresy między kolejnymi myciami. Zaaplikowany na długości wywołuje dramat. Mam suche, porowate włosy - a maseczka wysusza ich powierzchnię tak, że mam wrażenie, że mogłabym je złamać w palcach. Wystarczy kontakt moich włosów na długości z tym kosmetykiem nawet podczas zmywania żeby porządnie działać na ich niekorzyść.

Fajny kosmetyk, ale zalecana ostrożność ;)

Używam tego produktu od: rok
Ilość zużytych opakowań: kończę 1 pełnowymiarowe

Świetna maska

Jest to chyba najlepsza maseczka glinkowa jakiej używałam a używałam już sporo. Podoba mi się w niej najbardziej to, że swietnie oczyszcza skórę a jednocześnie doskonale ją nawilża. Zazwyczaj glinki sciągają i wysuszają skórę a ta wręcz przeciwnie. Nie zasycha na wiór, dosyć łatwo się zmywa jak na glinkę i ma przyjemny zapach. Po jej zmyciu cera jest oczyszczona, pozbawiona martwego naskórka a przy tym odżywiona, nawilżona i zdrowo zaróżowiona. Maska jest bardzo wydajna, więc wybaczam wysoką cenę. Czasem czułam po jej nałożeniu delikatne mrowienie, ale wtedy właśnie czuć jak działa. Dobrze radzi sobie też z wypryskami łagodząc je i wyciszając. Na pewno ją jeszcze kupię.

maseczkowy ideał

Moja przygoda z produktami od YR jest dość burzliwa - część kosmetyków mnie zachwyca, część to zwykłe buble, jeszcze inne są po prostu przeciętne.

Serię Tradition de Hammam jednak uwielbiam. Nie ma w niej produktu, który by mnie rozczarował.

MOJA CERA:

Mieszana, alergiczna, bardzo wrażliwa, łatwo ją wysuszyć.

MASECZKA:

Maseczkę dostajemy w poręcznym, eleganckim opakowaniu. Dziewczyny pisały o "rozwarstwiającej się" konsystencji - ja tego nie zauważyłam (trzymam ją w chłodnym miejscu). Maseczka jest dość gęsta, łatwo rozprowadza się na twarzy, jest super wydajna. Ma taką "piaskową" konsystencję, trochę jak peeling. Zapach jest przecudowny - ciepły, orientalny, unikatowy. Uwielbiam. Im dłużej będziemy trzymać ją na twarzy, tym "mocniej" zaschnie. Używam jej tylko na twarz - jakoś konsystencja nie przekonuje mnie do nakładania na włosy :)

DZIAŁANIE:

Maseczka niesamowicie nawilża i wygładza skórę. Oczyszcza, pomaga w walce z niedoskonałościami. Po zmyciu skóra jest promienna, jasna, miękka, super gładka.

PODSUMOWUJĄC

Kosmetyk o cudownym zapachu i świetnym działaniu. Zazwyczaj kupuję w promocji, ale jest warta swojej ceny nawet poza nią :) Mój maseczkowy ideał i must-have.

Ilość zużytych opakowań: dwa