Oligoaquavita, Szybki Nawilżacz pod Krem

Oligoaquavita, Szybki Nawilżacz pod Krem

Zastosowany pod krem pielęgnacyjny wzmacnia efekt nawilżenia i ujędrnienia skóry. Przeznaczony jest dla osób wyczuwających niedostateczne nawilżenie cery, a także korzystających z solariów, opalających się oraz narażonych na przesuszenie cery przez klimatyzację, ogrzewanie, zanieczyszczenia środowiska i in., wymagającej intensywniejszej pielęgnacji.
- specjalnie przygotowany do skóry suchej i przesuszonej,
- intensywnie i głęboko nawilża cerę - wzmacnia efekt nawilżenie i ujędrnienia skóry,
- wywiera efekt liftingujący na skórę.

• Aqua,
  • glycerin sodium polyacrylate (and) pEG-8 (and) octylene glycol,
  • Polysorbate 20,
  • Glycerin,
  • Propylene Glycol,
  • Ca rbomer,
  • diguanoside tetraphosphate (artemia salina extract),
  • imidazolidynul urea (and) triethylene glycol (and)parabens (and)dehydroacetic acid,
  • Hydrolyzed Soy Protein,
  • codium tormentosum,
  • lactose (and) cellulose (and) hydroxypropylcellulose (and) tocophetyl acetate (and) ascorbyl palmitate,
  • Parfum,
  • Maris Sal,
  • adenosine triphosphate (and) atelocollagen (and) sodium chondroitine sulfate (and) polysorbate 20 (and) parabens),
  • Methyldibromo Glutaronitrile (and) Phenoxyethanol,
  • Panthenol

można, nie trzeba

Nawilżacz ma postać lekkiego żelu z kapsułkami. Bardzo lekko się rozprowadza i szybciutko/nagle wchłania, nie pozostawiając najmniejszej warstewki, ale już nawilżoną, nawodnioną i lekko napiętą skórę. Cera po jego zastosowaniu jest "tępa", więc zastosowanie kremu jest konieczne w moim przypadku. Nie podrażnia.

Nie dla mnie

Ze względu na dobre opinie na Wizazu i jego bardzo niska cenę kupiłam od razu dwa opakowania. No i jak już kupiłam to i zuzyłam, ale bez cienia entuzjazmu :nie:
"Nawilżacz" nawilża moim zdaniem w szalenie umowny sposób. Oczywiście bez kremu na dzień jest tylko jeszcze jedną na rynku kleista mazią, nie poprawia też w odczuwalny sposób działania kremu nałożonego po nim.
Może bardzo młode (ok. 18-20 lat) i niewymagające bądź też tłuste cery mogą czuć jakiś komfort po jego użyciu. Ja zaś, szczerze mówiąc, wolę kupić jeden porządnie nawilżający krem na dzień niż męczyć się z tym "nawilżaczem". Słowem jest to kosmetyk z gatunku tych, bez których można się doskonale obejść. Nie polecam.

klejuch

Dla mnie niestety zupełnie nie pasował. jako nawilżacz pod krem - czyli zgodnie z przeznaczeniem zupełnie się nie sprawdza z prostego powodu - klei się. Dla mnie jest to cecha dyskwalifikująca. Próbowałam tez zastosować jako maseczke nawilającą ale pozytywnych efektów niestety brak.

Makijaż Maybelline

kleik

Szczerze mówiąc mam z nim kłopot. Pewne jest, że w przypadku mojej mieszanej cery nie nadaje się pod krem - po krótkim czasie pojawia się tłusta, świecąca warstwa. Używam go zatem jako maseczki nawilżającej. Jest przyjemny w aplikacji (kuleczki! - tylko czemu tak mało?), ale uczucie nawilżenia, które daje jest krótkotrwałe i skóra nie ma z niego dużego pożytku. Przypomina trochę hydrożel Perły Młodości AA Oceanica. W podobny sposób lepi się po nim skóra, mam wrażenie, że zakleja pory. Można spróbować, ale magnesem jest bardziej jego nazwa, niska cena i ładne opakowanie niż właściwości pielęgnacyjne.

wolę tradycyjny krem

Odkryłam go dzięki artykułowi w Wysokich Obacasach i od tamtej pory zużyłam dwa opakowania a trzecie już czeka na swoją kolejkę, bo kaloryfery palą.
Chociaz jakoś ostatnio straciłam dla niego entuzjazm - może faktycznie zastosuję jako maseczkę :) albo poczekam do lata, żeby kłaść go pod wysoki filtr.
Stosowałam pod krem, makijaż mi się nie wałkował, buzia była gładka, ale zanim nałozy się krem, trzeba odczekać - co rano bywa trudne. Na noc jest lepiej i czasami nakładam go pod mojego Clarinsa, żeby było jeszcze piękniej ;)
Chyba generalnie wolę po prostu dobry krem nawilżający a nie takie "warstwowe" zabawy. Chociaz jak się widzi dobry efekt za takie pieniądze, warto się zastanowić.
Cena bardzo przystępna, chociaż ciężko go namierzyć (głównie GC i Firlit - w Grodzie Kraka) w sklepach pojawia sie falami. Za to jak się go już wykopie , to jest niesamowicie wydajny - do nawilżenia buzi i reszty z dekoltem, wystarczy dosłownie odrobina.
Są w nim białawe granulki z witaminami, ale ich tyle, co kot napłakał.

Kupilam go pod wplywem recenzji na wizazu i sie tym razem zawiodlam. Jak dla mnie lepszy od erisa kremu-zelu ultra-nawilzajacego. Nawilza tak sobie, nie zauwazylam jakies poprawy stanu skory. Skora lepi sie po nalozeniu. Raczej pod krem sie nie nadaje. Ja uzywam go na noc. Ma takie kuleczki z witaminami, ale ich czestotliwosc przypadania za kazdym uzyciem na cala twarz wynosi 1-2. Raczej go nie kupie wiecej, co najwyzej moge skonczyc juz zakupione opakowanie.

nawilżacz 5*, pod krem 2*

Bardzo ciężko jest mi ocenić ten produkt.
Używam go już dość długo i uważam, że jest świetny... ale w nieco innej funkcji, niż sugeruje producent.

Jako nawilżacz pod krem jest średni ze względu na swoją konsystencję.. <b> lepi się </b>.

Testowałam go w różnych dawkach, z różnymi kremami i podkładami.. Efekt końcowy ten sam - makijaż nie wygląda tak jak powinien - w zależności od zastosowanego kremu podkład wałkuje się lub w najlepszym wypadku sprawia trudności przy nakładaniu... bardzo powoli i centymetr po centymetrze wklepywany podkład wygląda nieźle.. ale ja nie lubię "zachodu" przy malowaniu. Sam krem też nie nakłada się komfortowo.. i nie jest to ewidentnie winą mojego typu skóry, bo w miejscach, gdzie jest ona sucha efekt jest ten sam, co w strefie T.

Jako "nawilżacz pod krem", który nadaje się na dzień [czyli chyba i pod makijaż?] - dostaje 2*

<b> Idealny jest za to jako maseczka nawilżająca. </b>

Zazwyczaj maseczki nawilżające, które stosowałam nie wchłaniały się w skórę jak należy, nie działały - zdarzało się, że skóra stawała się po nich "rozmemłana" - nie po tym nawilżaczu. Nałożony grubszą warstwą - a już najlepiej nie ścierany przed zaśnięciem - nawilża i ujędrnia skórę, napina i wygładza. Latem kiedy maseczki odżywcze i regenerujące są dla mnie za ciężkie [nasilają błyszczenie skóry, czasem widocznie zatykają pory] a nawilżające nijakie [co opisałam 2 zdania wcześniej], zaś skóra prosi się o "pożywienie" - ten specyfik jest moim wybawieniem, moim ideałem :).

Jako maseczka >rzeczywiście nawilżająca< :) dostaje 5*

ilość zużytych opakowań: 2

dla mnie super!

super sprawa!
Poradził sobie w mig z niemiłosiernym wysuszeniem po Brevoxylu, nawet kosmetyczka była zdziwiona że tak bardzo przesuszyłam sobie skórę - kupiłam więc nawilżacz i...bodajże w dwa dni było po kłopocie ;-))
absolutnie nie natłuszcza, ja aplikuję go w taki sposób że czekam aż się dokłądnie wchłonie (co nie trwa długo) i dopiero na absolutnie wchłonięty, stosuję krem. Zarówno na dzień jak i na noc. Niezbędnik na mojej półeczce, do tego tani.
Polecam każdemu, bez względu na rodzaj cery.

ciekawostka

Jak zwykle kupiłam go pod wpływem Wizażu i nie żałuję, ponieważ:
- cena jes śmieszana,
- jest przyjemny w stosowaniu i dość szybko się wchłania,
- jest to mój 1-wszy tego typu kosmetyk, nie wiedziałam kiedyś czy jest wogóle sens coś takiego używać, a teraz wiem że tak
Szkoda tylko, że tak trudno go dostać, ja swój kupiłam w aptece.

Naprawdę miły

Bardzo mile mnie zaskoczył, szczególnie że niedrogi. Nigdy nie używałam tego typu specyfików. Smarowałam nim swoją buźkę latem. Lekko chłodził, od razu napinał skórę i nawilżał. Dla mnie jednak to za mało i musiałam stosować jeszcze krem. Przyjemny odświeżający zapach dodatkowo uprzyjemniał stosowanie, no i lekko matowił moją mieszaną cerę. Napewno do niego wrócę.

bez przesady

Ja się nie zachwyciłam.I owszem, nawilża i to znacznie, ale pozostawia tłustawą warstewkę i dłuuugo się wchłania.Czasem zastępuję nim krem na dzień a czasem używam pod.Jest ok, ale bez zachwytów.Ilość zużytych opakowań: 1

świetny

Lekki, dobrze się rozprowadza, lubię jak mikrokapsułki rozpływają się na skórze. Dość długo się wchłania, za to nie zostawia tłustej warstwy i nie lepi się. Świetnie nawilża, lekko napina i wygładza. Na lato dla tłustej cery może nawet zastąpić krem. Wydajny.