Retises 0,50% (Krem przeciwzmarszczkowy i regenerujący na noc)

Retises 0,50%

Cena już od 103,05 zł! Sprawdź, gdzie kupisz ten produkt najtaniej!

Sprawdź
w Ceneo.pl

Krem przeciwzmarszczkowy regenerujący na noc o wysokiej zawartości retinolu (0,5%) o silnym działaniu wygładzającym. Pielęgnuje i odżywia skórę.
- Retinol (0,5%) zmniejsza i rozjaśnia przebarwienia. Reguluje proces keratynizacji, stymuluje proliferację keratynocytów. Złuszcza i odbudowuje skórę - wygładza powierzchnię skóry i zwiększa jej grubość. Przywraca prawidłowe stężenie witaminy A w skórze, które zostało zmniejszone przez negatywny wpływ promieniowania UVA, odwraca szkody spowodowane ekspozycją na słońce. Zwiększa syntezę kwasu hialuronowego, stymuluje proliferację fibroblastów, zwiększa syntezę kolagenu.
- Propionian retinylu (0,22%) to bardziej stabilna postać estrowa retinolu - potęguje jego efekt.
- Glukozyd askorbylu (1%) powoduje intensywną stymulację syntezy kolagenu i elastyny.
- Kwas bosweliowy (1%) chroni przed degradacją włókien kolagenu i elastyny.
- Ponadto krem zawiera roztwór oligopeptydu palmitylu (3%) i glikoproteiny z Oceanu Antarktycznego (1%).
Wszystkie te składniki czynią skórę promienistą, usuwają przebarwienia i redukują głębokie zmarszczki już po miesiącu stosowania. Krem nawilżający i regenerujący skórę, poprawia jej wygląd i elastyczność.

Uwaga! Zawiera retinol w bardzo wysokim stężeniu 0,5% dlatego jest to preparat odpowiedni wyłącznie dla skóry przyzwyczajonej do stosowania retinolu. Przed rozpoczęciem stosowania należy nakładać codziennie wieczorem przez 3 miesiące Retises CT 0,25%. Sposób użycia: stosować na noc, nakładać na oczyszczoną skórę, 3-4 razy w tygodniu co drugą noc. Zalecane stosowanie filtrów UVA, ponieważ powoduje nadwrażliwość na promieniowanie słoneczne. Efekty obserwowane po trzech tygodniach.

Dodanych produktów: 173

Napisanych recenzji: 573

niezbędny

Z recenzją tego kosmetyku wstrzymywałam się ponad rok.
Jest to kosmetyk przeciwzmarszczkowy, który ma zapobiegać zmarszczkom. Wiadomo- nie da się ocenić takiego działania.
Jestem już zaprawiona w retinolowych/retinoidowych bojach, stosuję produkty tego rodzaju od kilku lat, również zorac.
Do zmiany decyzji o wstawieniu recenzji produktów z retinolem (recenzowanego, serii retiage sesdermy oraz post peel mesoestetic) przekonała mnie następująca rzecz:
Nie mam jeszcze żadnych problemów z cerą, nie mam zmarszczek, zaburzonego owalu itd ale nie wiem dlaczego postanowiłam dać cerze odpocząć od zoracu, retinolu i zafundować jej okres solidnego nawilżania (chyba to była rady koleżanki). Ta przerwa przypomniała mi jak moja cera reaguje na stres, zmęczenie, niewyspanie. Niewyspana i zestresowana jestem niema cały czas, moja skóra bardzo to odreagowuje ziemistym kolorytem i takim brakiem blasku, no zmęczeniem właśnie.

W czasie kiedy stosowałam retises. retiage. post peel, zorac
(zorac stosuję raz w tyg, w pozostałe dni zamiennie retises i reti age (reti age bdb nawilża, retises wygładza) a post peel testowałam zamiast retises) to moja cera cały czas była w idealnym stanie:
gładka
promienna
nawilżona
o równomiernym kolorycie (kropla niemal niekryjącego podkładu Marca Jacobsa GG+ meteoryty i wyglądała jak u lalki)
rozszerzony pory pojawiały się bardzo bardzo rzadko
cera była niesamowicie gładka, przyjemna w dotyku
bił z niej blask.

Przerwa od mojej wielkiej trójki (czyli retises, retiage i zorac)
spowodowała, że przypomniało mi się jaka jest moja skóra naprawdę :) szara, ziemista, zmęczona. Mimo wszystko ta przerwa przydała mi się ponieważ przekonałam się że wybór mojej wieczornej pielęgnacji jest w stu procentach trafiony i nie będę jej zmieniać.

Krem retises tak jak napisałam dba o młody, świeży, nieskazitelny wygląd cery. Minusem kosmetyku jest to, że nie nawilża odpowiednio a stosowany co wieczór moją cerę przesuszał. Po włączeniu bardzo nawilżającej serii retiage cera dostaje wszystko. Złuszczanie (niewidoczne ale ja już mam "doswiadczenie" w retinoidach), nawilżanie, witaminę c, wygładzanie...

Jest to kosmetyk, który pozostanie ze mną jeszcze bardzo długo.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1208558].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 3

Bardzo dobry

Szukałam kremu który by wygładził cerę. Po przeczytaniu opini na wizażu, zakupiłam ten krem i uważam że to był strzał w dziesiątkę. Używałam go styczeń, luty, marzec i teraz znowu od października. Nie stosuje go codziennie tylko 2-3 razy w tygodniu. Na początku stosowania skóra się łuszczyła i była przesuszona, ale teraz jak wróciłam do niego to nic z tych rzeczy. Największą zaletą tego kremu jest że nie zapchał mnie tak jak retin a i jako jedyny jak do tej pory wygładził moje zmarszczki mimiczne i zmniejszył widoczność porów. Nie stosowałam wcześniej niższego stężenia poznieważ moja skóra jest już przyzwyczajona do kwasów i miałam styczność z retinem a. Uważam że jest to bardzo dobry krem i warty jest wydania każdej złotówki.

Używam tego produktu od: Rok
Ilość zużytych opakowań: Kończę 1

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1046466].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 3

Bardzo dobry, ale..

Stosowałam go od listopada do marca, niestety jesień była słoneczna i bałam się rozpocząć wcześniej. Nie skonczyłam opakowania, nie używałam na siłę, a raczej starałam się przewidywać efekty i dawkować.
Otóż - po używaniu co 2-3 dzień, nigdy częściej, schodziła mi skóra, przez cały okres używania zeszła około 5 razy. Najszybciej - po 2 aplikacjach - z nosa, brody, pod oczami, na policzkach czy czole była błyszcząca, napięta, ale trwało z 2 tygodnie zanim zeszła w całości. Potem chwila ciszy i od początku - napięcie, błyszczenie i łuszczenie płateczkami.. Często wygląda to nieciekawie, więc starałam się by najsilniejsze łuszczenie przypadało na weekend. Do tego: delikatny żel do mycia, krem nawilżający w dużych ilościach - u mnie AA help i filtry.
Uważam, ze to nie jest krem dla każdego. Należy obserwować skórę, nawilżac, stopować na chwilę ten krem, nie stosować na siłę. Takie jest moje zdanie. Efekt jest wart zachodu. Jednak u mnie przebarwienia mimo złuszczania zmniejszyły się minimalnie (może takie kropeczki znikły). Zmarszczki pod oczami - tak, zmniejszyły się!!!!! Nie będę na razie kombinować z innym kremem z retinolem i jesienią wracam do Sesdermy. Odejmuję gwazdkę za to, że nie mogłam go używać "spokojnie" jak innych kremów, że łuszczenie się skóry było uciążliwe, zauważalne dla otoczenia, wymagało to mocnego nawilżania

Używam tego produktu od: jesień - zima 2014

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1001633].usefull || 0 }}% pomocna.

Dieta na AZS

Dodanych produktów: 7

Napisanych recenzji: 45

Doskonały na wszystkie bolączki skóry

Kilka lat używałam retinoidów na receptę, ze wszystkimi ich wadami i zaletami. Mój zapał trochę się zmniejszył i nie mam już siły na mega złuszczanie, wysuszenia, \\\'efekty staruszki\\\' i inne atrakcje, które fundował mi Atrederm i Locacid.
Moja cera jest mieszana, przesuszona, bywa trądzikowa, łatwo się zapycha itp.
Jednocześnie chcę zapewnić skórze jak najlepszą pielęgnację przeciwstarzeniową. Retises jest odpowiedzią na każdą moją bolączkę:
- zmniejsza pory, reguluje zmiany trądzikowe
- zapobiega zmarszczkom
- rozjaśnia
Świetna alternatywa dla retinoidowców zmęczonych ciąglymi efektami ubocznymi. Wersja 1% złuszcza trochę bardziej, dlatego przerzuciłam się na 0,5%, jest bardziej komfortowa w użytkowaniu.

Ilość zużytych opakowań: 3-4

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[994485].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 22

Napisanych recenzji: 527

Tak, ale... Duże ALE

Widzę, że pojawiła się w ofercie 1%-owa wersja, już się cieszę, bo 0,5% to właściwie przedszkole :)

Konsystencja i zapach kremu są bardzo sympatyczne, nawet za bardzo jak na kosmetyk który ma łoić skórę jak należy. Przećwiczona na Zoracu (0,5 i 1%) wiem co to solidna wylinka, i tak są tego niedogodności, trzeba mniej więcej wiedzieć, że za 3-4 dni przywitamy dzionek z łuszczącą się buzią (najlepiej wtedy sprawdzi się olej + muślinowy ręcznik) i mieć na uwadze ewentualne wyjścia, imprezy, ważne spotkania, to tyle z minusów, poza tym to cały obszar dobrodziejstwa płynącego z prawdziwego retinolu.
Retises to w mojej pielęgnacji niemal kremik łagodząco-nawilżający, używam na przemian z Zorakiem, czyli mniej więcej 3 razy w tygodniu, w porownaniu więc z nim to taka bita śmietanka na deser :) Fajnie się używa, naprawdę, mam wrażenie, że nawet osoby nie zaprawione żadnymi wcześniejszymi tego typu preparatami mogą po niego bez obaw sięgać. Dodam, że moja cera jest dość wyskokowa (pryszcze), ale niespecjalnie wrażliwa na mocniejsze ingredencje zawarte w kosmetykach, więc może też stąd takie a nie inne wrażenia po około rocznym stosowaniu Sesdermy.

Nie podoba mi się jego wydajność, znowu na korzyść Zoraca, jest to krem raczej dość nieekonomiczny. Nie można natomiast przesadzić z nakładaną ilością, każdą ilość skóra polubi. Szczególnie lubią go miejsca, które zwykle źle reagują na Zorac, czyli u mnie okolice oczu i szyja. Co do rzekomej zalety poskramiania porów, to niestety nic takiego nie zaobserwowałam, ale tu nie liczyłabym na takie hokus-pokus w przypadku żadnego kremu (ewewntualnie można postosować Isotrex, ale nie mam cieprliwości do jego stosowania no i ten nieludzki smród ;) )
Ma właściwiości lekko matujące, ujednolica cerę, jest to na pewno dobry, udany krem (np w porównaniu z półką L\'Oreali), ale nie oszukujmy się, nie może zadziałać tak efektywnie jak preparaty stricte apteczne.
Mimo wszystko będę kupować dalej bo tak jak pisałam, świetnie sprawdza się w roli kojącej.

Używam tego produktu od: 2013
Ilość zużytych opakowań: cztery

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[975141].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 2

świetny kosmetyk

Używałam tego kremu cała jesień , latem go nie używam , bo boję się plam. Krem ma dużo zalet, przede wszystkim usuwa plamy pigmentacyjne , które często pojawiają mi się po słońcu, oraz wygładził trochę zmarszczki mimiczne.

Jedynym minusem jest podrażnienie i lekkie wysuszenie , ale jest do opanowania. Wiadomo to retinol , więc jest to normalny objaw, nic nadzwyczajnego,

Używam tego produktu od: od roku
Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[971247].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 17

skuteczny, choć nie bez wad

Krem bardzo dobry, pierwszy skuteczny, który naprawdę poprawił gęstość mojej skóry.
Stosowałam najpierw mniejsze stężenie 0,25 jak zaleca producent, efekty były mniejsze ale też mniejsze podrażnienie. Ale do rzeczy, krem ten:
- zmniejsza zmarszczki,
- delikatnie redukuje przebarwienia,
- lekko zwęża pory,
- zdecydowanie poprawia gęstość skóry - w dotyku jest bardziej zbita

Niestety nie jest bez wad, przynajmniej jeśli chodzi o moją buzię, ponieważ:
- lekko ją podrażnia, stosuję co drugą noc
- lekko również wysusza, więc na dzien porzadny nawilżacz jest niezbędny
- złuszczanie kwasami czy nawet peelingiem anzymatycznym w trakcie jego stosowanie jest niemożliwe - muszę robić sobie przerwy.

Ogólnie na pewno dobry I skuteczny, do tej pory nie miałam lepszego

Używam tego produktu od: października tego roku
Ilość zużytych opakowań: 1, w trakcie

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[967123].usefull || 0 }}% pomocna.

Napisanych recenzji: 5

Czyni cuda

rzeczywiście likwiduje zmarszczki. efekty po 3 m-cach stosowania są niesamowite, przy tym nie wysusza, szybko się wchłania. krem-ideał! zastanawiam się, co można by ewentualnie przypisać mu na niekorzyść, ale nic mi do głowy nie przychodzi :-)

Używam tego produktu od: 3 m-ce

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[965052].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 97

Napisanych recenzji: 135

Warto przetestować

Przyznam znowu że kosmetyk kupiłam pod wpływem opinii na wizaz.Nie bałam się go stosować ponieważ moja twarz przechodziła już wiele:)Kupiłam go ze względu na kilka przebarwień po krostkach,no i chciałam trochę wygładzic twarz.Opłacało się,a mianowicie efekty już zobaczyłam po miesiącu stosowania,twarz gładsza rozjaśniona no i przebarwienia zniknęły.Ale niestety ma też swoje minusy:

-to prawda bardzo wysusza skórę(ja zawsze w dzień stosuje krem nawilżający,więc nie miałam takiego uczucia ściągnięcia

-gdy zrobiłam peeling enzymatyczny miałam podraznoiną twarz,trochę czerwoną,ale po tygodniu twarz jak z obrazka.

polecam.

Używam tego produktu od: 2miesiące
Ilość zużytych opakowań: 1całe

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[962730].usefull || 0 }}% pomocna.

Dodanych produktów: 4

Napisanych recenzji: 170

U mnie się nie sprawdził :(

To będzie długa recenzja, ale jest też o czym opowiadać. O kremie Sesdermy Retises przeczytałam po raz pierwszy na wizażu w sierpniu tego roku, było lato, słońce paliło niemiłosiernie, a ja nie mogłam się doczekać sezonu jesienno-zimowego, by to cudo wypróbować. Nigdy chyba nie byłam tak entuzjastycznie nastawiona do żadnego kosmetyku, jak do tego.

Mam 29 lat, rozpoczęłam właśnie kolejne studia, ze zgrozą obserwuję 19-letnie koleżanki z większymi zmarszczkami mimicznymi na czole niż ja. Gdy unoszę maksymalnie czoło pojawia się jedna, mała, niewyraźnie zarysowana zmarszczka. Widzę więc po sobie, że sensowna pielęgnacja na przestrzeni lat opłaciła się i jestem chętna na pewne poświęcenia, ale nie aż takie.

Moje doświadczenie z retinolem było wręcz żadne. Stosowałam przez dłuższy okres czasu kremy Avene Ystheal/Eluage, ale nigdy nic mocniejszego. Pierwsza aplikacja Sesdermy obyła się bez większych niespodzianek - zero podrażnienia, przyjemne uczucie napięcia i nawilżenia twarzy. Krem swoją moc pokazał po tygodniu - twarz zaczęła piec, była obolała i przesuszona do tego stopnia, że nawet spojrzenie w bok wywoływało nieprzyjemne napięcie pod moimi oczami.

Przyznaję się tutaj do winy, zachęcona brakiem podrażnienia w przypadku produktów Avene i przy pierwszej aplikacji Sesdermy zaczęłam stosować ją każdego dnia. Szybko udałam się do apteki po Cetaphil i po tygodniu regeneracji skóra wróciła do normy.

Od tej pory zaczęłam stosować krem co drugi dzień. Za każdym razem po aplikacji czekałam godzinę i aplikowałam na Sesedermę Cetaphil. Na dzień stosowałam serum nawilżające o możliwie prostym składzie oraz filtr przeciwsłoneczny. Zaczęłam się łuszczyć, co mnie ucieszyło, wszak świadczy to o działaniu retinolu. Pocieszałam się, że łuszczenie przejdzie - ale tak się nie stało.

Skończyłam dzisiaj swoją pierwszą i na razie ostatnią tubkę. Stosowałam krem co drugi/trzeci dzień przez 2 miesiące. Tak, ja łuszczyłam się na początku, tak łuszczę się i teraz. Poza tym nie zaobserwowałam żadnych istotnych efektów, moja cera wygląda, jak wyglądała, może jedynie jest bardziej napięta. Jedno przebarwienie, które posiadam nie rozjaśniło się, kreski mimiczne, jak były tak są, a ja się tylko łuszczę i łuszczę.

Wystawiam temu kosmetykowi cztery gwiazdki, ponieważ może być tak, że osoby z cienką skórą, jak moja powinny go stosować dłużej, by skóra mogła się przyzwyczaić i by łuszczenie minęło. Ja jednak się poddałam. Mój partner pewnego dnia w świetle dziennym spojrzał na mnie z politowaniem i zapytał, jaki jest tego sens, skoro w najlepszych swoich latach wyglądam po prostu źle, z odpadającymi skórkami z brody, a zestarzeć się i tak zestarzeję. Czy za cenę płytszych zmarszczek w przyszłości chcę teraz wyglądać, jak osoba posiadająca poważny problem dermatologiczny? Odpowiedź brzmi nie.

Poddałam się. Będę nadal używała na dzień CE Ferulic + filtry, na noc za to kupiłam krem oraz tonik z kwasem glikolowym. Retinolu póki co mam dość, nie wykluczam jednak powrotu do niego w przyszłości i zazdroszczę wszystkim, którym Retises dał tak spektakularne efekty, o jakich czytałam!

Ilość zużytych opakowań: jedno, na razie ostatnie

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[960605].usefull || 0 }}% pomocna.