Lefrosch, Pilarix, Krem przeciw rogowaceniu skóry

Lefrosch, Pilarix, Krem przeciw rogowaceniu skóry

Plarix krem to preparat zapobiegający nadmiernemu rogowaceniu skóry. Poprzez zwiększenie nawilżenia warstwy rogowej naskórka przyspiesza procesy regeneracji skóry w przebiegu wielu dermatoz, działa przeciwzapalnie. Zalecany w przypadkach rogowacenia okołomieszkowego, po depilacji, wyprysku w fazie nadmiernego łuszczenia, przewlekłej suchości skóry, jako środek przyspieszający regenerację skóry między okresami sterydoterapii zewnętrznej.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na kwas salicylowy lub pozostałe składniki kremu, ciąża, okres karmienia piersią, wiek poniżej 12 roku życia, niewydolność nerek lub wątroby. Nie stosować w przypadku bakteryjnych, wirusowych lub grzybiczych zakażeń skóry. Nie stosować kremu na błony śluzowe, wargi, okolice moczowo-płciowe, do oczu i na skórę w okolicy oczu.
Zawiera:
- kwas salicylowy 2 % - ułatwia oddzielanie się nawarstwionych rogowaceń naskórka
- mocznik 20% - silnie nawilża, zwiększa elastyczność warstwy rogowej naskórka
- panthenol - działa kojąco, przeciwzapalnie w przypadkach podrażnień, niezależnie od przyczyny
- alantoinę - przyspiesza regenerację skóry chorobowo zmienionej, podrażnionej, biologicznie uszkodzonej.

Cera
sucha
w tubce
krem
50 – 100ml

Uwielbiam

Po przeczytaniu wielu pozytywnych opinii postanowiłam i ja zaopatrzyć się w ten krem, by w końcu pozbyć się niechcianych krostek po depilacji. I to był strzał w 10. Krem jest świetny, bardzo dobrze nawilża. Po posmarowaniu nim tuż po kąpieli, skóra na drugi dzień wygląda znacznie lepiej. Moja mama stosuje go na pękające pięty i również chwali sobie. Po kilku razach krem poradził sobie i z tym problemem. Warto zaopatrzyć się w to cudo.

Świetny produkt.

Produkt polecony przez dermatologa i naprawdę polecam go każdemu. Stosowałam go w przypadku suchej i zrogowaciałej skóry i działa świetnie. Zawiera mocznik który zapewnia bardzo dobre nawilżenie skóry. Przy tym bardzo ładnie pachnie. Można go stosować również jako produkt po depilacji aby złagodzić podrażnienia. Jest dość wydajny. Ale naprawdę warty zakupu.

Świetny!

Produkt spełnia większość zapewnień producenta. Idealny na suchą, zniszczoną skórę. Szybko sobie z nią radzi, odbudowuje ją. Super się sprawdza w przypadku wyprysków na ciele (uda, pośladki), szybko je "leczy".

Powiększanie ust domowym sposobem - wasabi

Rewelacja!

Najlepszy krem nawilżający jaki miałam. Używałam tego kremu podczas terapii retinoidami i sprawdzał się najlepiej ze wszystkich kremów nawilżających. Pomimo, że trochę się bałam to przyznam szczerze, że używałam go nawet do mojej przesuszonej, podrażnionej twarzy i nigdy w życiu żaden krem tak pięknie mi jej nie nawilżył. Niesamowicie wygładza skórę na każdej części ciała (od twarzy po stopy).

Genialny

Ten krem to moj hit! Kupuję go w Super-Pharm, często jest w promocji. Wielozadaniowec, który zawsze się u mnie sprawdza. Świetne połączenie mocznika, panthenolu, alantoiny, kwasu salicylowego i masła shea. Krem jest gęsty, szybko się wchłania, ma trudny do określenia zapach. Ratuje mnie, gdy moim suchym dłoniom nic już nie pomaga. Nawilża je, dzięki temu są bardziej gładkie i miękkie.
Pomaga moim suchym stopom, od razu widać poprawę, eliminuje wysuszenie.
Po depilacji sprawia, że włoski nie wrastają i szybciej znikają czerwone krostki.
Ogólnie sprawia, że skóra jest nawilżona, miękka, przyjemna w dotyku, szybciej się regeneruje. Bardzo polecam!

mój hit<3

Uwielbiam ten krem!!! Jest cudowny, idealny jako krem po depilacji, czy na suche części ciała jak łokcie czy pięty.
Konsystencja jego jest zbita, gęsta ale cienka warstwa wchłania się kilka minut.
Zapach - dla mnie ładny, przyjemny trochę apteczny
Cena - Kiedyś kupowałam go za około 20 zl , natomiast teraz można go kupić za około 10 - 12 zł
Wydajność- krem starcza mi na około 5 miesięcy
Działanie- stosuje go szczególnie po depilacji, odrazu po jego zastosowaniu czuć nawilżenie skóry, krem pomógł mi z czerwonymi krostkami, znacznie złagodził podrażenienia. Moj tato stosuje go na nogi które ma naprawde przesuszone, nadaje się super dla wrażliwej cery. Łagodzi wszelkie zaczerwienienia, nawilża bardzo bardzo dobrze. Jak narazie jest to mój ulubiony krem i ciągle do niego wracam Dzięki niemu mam mniej wrastających włosków na ciele

spełnia swe zadanie

Jak dla mnie świetny produkt. Używam go głównie po depilacji, gdyż miewam problemy z podepilacyjnymi krostkami, wrastaniem włosków itp. I jak dla mnie sprawdza się do tych celów bardzo dobrze. Bardzo mocno nawilża skórę i zmiękcza ją, po nim naprawdę znika problem z wrastającymi włoskami czy z nieestetycznymi krostkami, podrażnieniami lub zaczerwienieniami. Używam Pilarixu zwłaszcza w okolicy bikini (pachwiny itd.) i dzięki temu nie mam podrażnień, krost, żadne włosy mi nie wrastają. Z czystym sumieniem mogę polecić ten preparat. Jeśli chodzi o konsystencję, to określiłabym ją jako "trudną". Pilarix jest dość gęsty, tępawy i trudno się go rozprowadza. Trzeba też uważać, by nie przesadzić z ilością, bo wtedy nie chce się wchłaniać i zostawia nieprzyjemną, lepką warstwę. Ja generalnie robię tak, że po zastosowaniu Pilarixu nie od razu się ubieram, tylko daję skórze przynajmniej kilka minut, żeby go wchłonęła. Co do zapachu, to cóż... Faktycznie nie jest on przyjemny, ale trzeba przecież pamiętać, że Pilarix jest lekiem, ma leczyć, a nie pachnieć. To produkt hipoalergiczny, nie zawiera substancji zapachowych, za to zawiera mocznik, więc nie spodziewajmy się boskiej woni. Zresztą nie o to tu chodzi.
Pilarix z powodzeniem można też stosować na suche łokcie, kolana, do pielęgnacji bardzo suchej skóry itp. Słyszałam, że niektóre dziewczyny stosują go też jako krem do stóp, bo świetnie nawilża, wygładza skórę (staje się ona jak "pupcia niemowlaczka"), likwiduje zrogowacenia na piętach czy nagniotki. Osobiście nie stosowałam jeszcze Pilarixu do tych celów, ale zamierzam spróbować. Podsumowując: to dobry produkt, który spełnia swe zadanie. A jego dodatkowe atuty to: po pierwsze Pilarix jest tani, a po drugie to produkt polski - wytwarza go firma spod Poznania (dla mnie jest to ważne, zwracam na to uwagę, uważam, że trzeba wspierać rodzimą wytwórczość).

Mój wybawiciel!

Miałam ogromny problem z podrażnieniami i krostkami na udach po goleniu maszynką. Krem PILARIX sprawdził się genialnie! Po posmarowaniu wieczorem już następnego dnia po podrażnieniach nie było śladu. Długo szukałam kosmetyku który będzie w stanie mi pomóc. Jestem nim po prostu zachwycona!

Całkiem dobry krem

Produkt świetnie radzi sobie ze zrogowaciałym naskórkiem np na łokciach, piętach, używam go też czasem jako krem do rąk. Zostawia na skórze lepką powłokę. Zawiera mocznik, więc nawilża skórę, ale trzeba z nim uważać przy popękanej skórze, bo szczypie.

Nie pomógł mi

Krem kupiłam, gdy miałam problemy z wrastaniem włosków i krostkami po depilacji. Dzięki IPL pozbyłam się tego problemu na łydkach, pachach i bikini, ale na udach ciągle stosuję depilator mechaniczny i tu problem ciągle występuje. Niestety krem nie bardzo mi pomógł, nie zauważyłam, by rozpuszczał martwy naskórek i zmiękczał skórę, być może stężenie mocznika jest zbyt niskie by zadziałać na moją skórę. Krostki nie zniknęły, a włoski jak wrastały tak wrastają. Co do zapachu to nie jest zbyt przyjemny, można wyczuć charakterystyczny zapach mocznika, ale mi to nie przeszkadza. Konsystencja jest gęsta, ciężko go rozsmarować, więc jest mało wydajny. Peeling kawowy działa o wiele lepiej, więc raczej nie kupię Pilarixu ponownie i zostanę przy peelingach mechanicznych.

Bardzo dobry

Mam problem z rogowaceniem skóry... na pośladkach. A co za tym idzie, tworzą się tam ropne wypryski, które próbowano leczyć antybiotykami. Problem znikał, a po jakimś czasie powracał. Pilarix stosowany codziennie po kąpieli załatwił sprawę na dobre. Mam tam teraz skórę gładką jak pupa niemowlaka :)
Trzeba stosować regularnie, bo po odstawieniu problem wraca.

Świetny

Pilarix poleciła mi dermatolog kilka lat temu i został ze mną do tej pory, bo jest naprawdę świetny. W dodatku jest wielozadaniowy, bo można go używać na każdą część ciała.
Pilarixu używam głównie po depilacji i bardzo rzadko na zbyt suchą cerę, gdy przesadzę z preparatami na trądzik. Intensywnie nawilża, świetnie regeneruje skórę i jednocześnie łagodzi podrażnienia po goleniu. Sam krem jest biały i ma gęsta konsystencję, ale szybko się wchłania. Skóra staje się miękka i przyjemna w dotyku.
Wadą Pilarixu jest jego zapach i to, że stosowany po goleniu powoduje pieczenie, ale tylko przez chwilę, więc można to znieść.
Jest wydajny, a cena nie jest wygórowana za taki efekt. Opakowanie jest estetyczne, ale dostać można go chyba tylko w aptekach.