Lefrosch, Pilarix (Krem przeciw rogowaceniu skóry)

Lefrosch, Pilarix (Krem przeciw rogowaceniu skóry)

Cena już od 11,95 zł! Sprawdź, gdzie kupisz ten produkt najtaniej!

Sprawdź
w Ceneo.pl

Plarix krem to nowoczesny preparat skutecznie zapobiegający nadmiernemu rogowaceniu skóry. Poprzez zwiększenie nawilżenia warstwy rogowej naskórka przyspiesza procesy regeneracji skóry w przebiegu wielu dermatoz, działa przeciwzapalnie. Zalecany w przypadkach rogowacenia okołomieszkowego, po depilacji, wyprysku w fazie nadmiernego łuszczenia, przewlekłej suchości skóry, jako środek przyspieszający regenerację skóry między okresami sterydoterapii zewnętrznej.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na kwas salicylowy lub pozostałe składniki kremu, ciąża, okres karmienia piersią, wiek poniżej 12 roku życia, niewydolność nerek lub wątroby. Nie stosować w przypadku bakteryjnych, wirusowych lub grzybiczych zakażeń skóry. Nie stosować kremu na błony śluzowe, wargi, okolice moczowo-płciowe, do oczu i na skórę w okolicy oczu.
Zawiera:
- kwas salicylowy 2 % - ułatwia oddzielanie się nawarstwionych rogowaceń naskórka
- mocznik 20% - silnie nawilża, zwiększa elastyczność warstwy rogowej naskórka
- panthenol - działa kojąco, przeciwzapalnie w przypadkach podrażnień, niezależnie od przyczyny
- alantoinę - przyspiesza regenerację skóry chorobowo zmienionej, podrażnionej, biologicznie uszkodzonej.

Cera
sucha
w tubce
krem
50 – 100ml

Całkiem ok :)

Produkt całkiem przydatny, ale nie niezbędnik (jak dla mnie)

+poręczna tubka
+cena
+skład
+konsystencja łatwo rozsmarowuje się na skórze
+szybko się wchłania, nie pozostawia tłustego filmu, prędzej taką "oślizgłość"
+koi, nawilża

-dostępność
-zapach średnio mi się podoba
-nie zauważyłam aż tak spektakularnych efektów, a opinie były bardzo zachwalające

Lepiej kupić sobie mocznik w czystej postaci w granulkach i dosypywać po trochę do każdego kosmetyku :D

Wypróbować można, czemu nie...

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1251903].usefull || 0 }}% pomocna.

Na problemy pomaga.

Poleciła mi ten krem dermatolog. Miałam zaczerwienienie na łydce wyglądające jak krwiak który zamiast się wchłaniać powiększał się z tygodnia na tydzień, otrzymałam receptę na maść sterydową 1/2 dni i ten krem do smarowania dwa razy dziennie...zaczerwienienie zniknęło po 4 dniach a krem tak mi się spodobał, że zaczęłam stosować go na całe nogi tuż po goleniu, kiedy to pojawiają się te nieszczęsne czerwone punkciki, problem zniknął, niestety nie jest to panaceum na zawsze...kiedy tylko posmaruję nogi po goleniu zwykłym balsamem problem krostek powraca, tak więc trzeba stosować Pilarix po każdym tego typu zabiegu, pytanie tylko czy skóra nie przyzwyczai się zbytnio i nie uodporni nawet na niego, czas pokaże. Nawilżanie oceniam w skali 1/10 na 7. Minus - za duża jego ilość roluje się na skórze, długo się wchłania, pozostawia tłusty film.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1243858].usefull || 0 }}% pomocna.

Niezastąpiony

Kupiłam zupełnym przypadkiem na promocji, potem dopiero poczytałam jaki to podobno jest świetny. Pomyślałam sceptycznie "Zobaczymy...". I wkrótce zostałam wierną fanką.
Zapach faktycznie średni - ale to w końcu krem mocznikowy, nie ma co spodziewać się zapachu fiołków. Po za tym same plusy:
- świetnie nawilża
- dobrze sprawdza się po depilacji (choć wtedy troszkę szczypie)
- poradził sobie z drobnymi krostkami na ramionach
- wydajny (choć trochę trudno go rozprowadzić)
- nie jest testowany na zwierzętach
- opakowanie to stojąca tuba; łatwo wszystko wycisnąć, rozciąć opakowanie i wydłubać resztkę.
Wolno się wchłania, ale wieczorem to nie problem.
Stosuję go w miarę potrzeb, głównie zimą i na przedwiośniu, gdy moja skóra jest podrażniona i zmęczona.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1242861].usefull || 0 }}% pomocna.

Eris film 2

Polecam!!

Pomógł mi w walce z zapaleniem mieszków włosowych. Po pierwszym użyciu kremu widoczna była poprawa. Regularne stosowanie pozwoli na pozbycie się problemu.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1235393].usefull || 0 }}% pomocna.

Nie dla mnie

Niestety zmagam z rogowaceniem mieszkowym i szukam odopowiedniego kremu. Po wielu pozytywnych opiniach postanowilam sprobowac tego kremu, niestety sie zawiodlam. Nie widze zadnych oszalamiajacych zmian. Mam wrazenie ze krem nic nie daje.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1216141].usefull || 0 }}% pomocna.

Bez rewelacji

Kupiłam go, bo liczyłam,że pomoże mi się rozprawić z wrastającymi włoskami i podrażnieniami po depilacji. Niestety tak sie nie stało. Włoski dalej wrastają, podrażnienia po depilacji sa dalej, do tego strasznie śmierdzi i tym zapachem przesiąka mi piżama, nawet po praniu dalej czuć ten zapach. Jedyne na co mi pomógł na krostki na dekolcie, które mam od psiukania perfumami. Kiedyś czytałam również,że kwasu salicylowego nie należy stosować na podrażniona lub uszkodzona skóre, gdyż kwas salicylowy wchłania się przez skórę i mogą wystąpić ogólnoustrojowe działania niepożądane, także nie wiem czy tak do końca ten preparat jest bezpieczny. Tak czy siak ja juz więcej go nie kupie.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1211288].usefull || 0 }}% pomocna.

Na ratunek Pilarix!

Krem ma pojemność 100 ml, jednak jest bardzo wydajny, ma gęstą konsystencję i łatwo rozprowadza się na skórze. Wg producenta ma eliminować szorstkość - świetnie zadziałał u mnie na suche łokcie i pięty. Poza tym ma za zadanie przyspieszać regenerację skóry i intensywnie nawilżać - bardzo dobrze sprawdził się na podrażnienia po depilacji, rogowacenie okołomieszkowe na ramionach i wrastające włoski. Skóra jest po nim długo nawilżona. Krem ma bardzo dobry skład. Z pewnością kupię go ponownie.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1202748].usefull || 0 }}% pomocna.

Świetny na trądzik!

Mam skórę tłustą, trądzikową. Na początku używałam tego kremu tylko na ręce, bo na opakowaniu jest pokazane, żeby używać go do ciała, ale że w składzie nie ma parafiny, alkoholu ani gliceryny zaryzykowałam i zaczęłam używać go na twarz i to był strzał w dziesiątkę ! Skóra po nim jest natychmiastowo "uspokojona", zaczerwienienia zredukowane. Używam go na noc i rano skóra jest nawilżona, jakby rozjaśniona, pory zwężonue, wągry na nosie właściwie zniknęły, pewnie za sprawą kwasu salicylowego. :)
Na dzień również jest super, bo pięknie matuje skóre, byłam strasznie zdziwiona.
+ dobra cena ja kupiłam go za 10zł w Superpharm ale 18zł w aptece za 100ml jest również w porządku.
-jest ważny 6miesięcy po otwarciu, dlatego trzeba używać go często, ale trudno uznać naturalne skłądniki i brak konserwantów za minus.
Jedyny minus, że może się rolować, ale po prostu nie należy go długo wmasowywać tylko pozostawić do wyschnięcia.
Moja skóra nie jest wrażliwa więc nie wiem jak sprawdziłby się na wrażliwcach.
Polecam serdecznie :)

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1202563].usefull || 0 }}% pomocna.

Wybawiciel w ciężkich sytuacjach.

Zalety :
- Dostępność.
- Cena - tutaj przedział zaczyna się od 10ciu złotych a kończy na 20stu.
- Przyjazny skład, wysoka zawartość mocznika, masło shea, kwas salicylowy, gliceryna i inne.
- Wydajny- już niewielka ilość wystarczy żeby zadziałał jak powinien.
- Dobrze się rozsmarowuje.
- Nie zostawia śladów ani plam na ubraniach.
- Nie uczula ani nie podrażnia.
- Rewelacyjnie zmiękcza spierzchnięte kolana czy łokcie.
- Rozprawia się z wrastającymi włoskami czy krostami po depilacji. Zapalenie mieszków włosowych mu niestraszne :)
- Gęsta konsystencja, nie spływa.
- Przyjemnie nawilża.
- Wygładza. Skóra staje się sprężysta, miękka i pełna blasku.
- Przyspiesza gojenie.
- W opakowaniu co prawda nie widać ile kosmetyku jeszcze pozostało ale bardzo łatwo wydobyć krem do samego końca, tubka jest miękka, łatwo się odkręca. Etykieta czytelna, estetyczna.

Wady :
- Specyficzny mentolowo-mocznikowy zapach, ulatnia się dopiero z czasem, długo wyczuwalny. Można się do niego przyzwyczaić, po dłuższym okresie stosowania nawet zignorować.
- Zostawia cienką, śliską warstewkę, która wymaga zmycia. Czuje ją cały czas. W chłodniejsze dni nie jest to dokuczliwe, niestety przy większych temperaturach (tj. latem) już bardziej. Najchętniej stosuję na noc, rano biorę prysznic i problem rozwiązany.
- Niekiedy powoduje delikatne mrowienie.

Podsumowując - tani, uniwersalny (jest w stanie spokojnie zastąpić kilka kosmetyków), wydajny, łatwo dostępny, a przede wszystkim działa i to cuda!

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1173318].usefull || 0 }}% pomocna.

ratunek na wszystko!

Jak dobrze, że na wizażu można dowiedzieć się o kosmetyku takim jak ten! To właśnie dobre opinie na temat tego kremu zachęciły mnie do jego zakupu. Od tej pory ratuje mnie z wielu opresji.

+ jest bardzo uniwersalny
+ wybawienie w kwestii podrażnionej skóry po depilacji oraz wrastających włosków/krostek po usuwaniu zbędnego owłosienia. Do tej pory nie mogłam znaleźć odpowiedniej formy depilacji, gdyż moje ciało jest bardzo wrażliwe - po depilacji maszynką wszystko mnie piekło i swędziało, a po depilatorze miałam mnóstwo krostek i pryszczy spowodowanych wrastającymi włosami. Myślałam, że jedynie laser/ipl może to zmienić, a okazało się, że wystarczy dobrać odpowiedni krem! Pilarix doskonale łagodzi skórę po depilacji, a także zmiękcza ją przygotowując do peelingu. Powoli pozbywam się blizn, a nowych krost nie ma, odkąd regularnie smaruję się tym kremem. Depilato już mi nie straszny!
+ świetnie radzi sobie ze zrogowaciałym naskórkiem, łokciami, piętami - doskonale je nawilża i zmiękcza,
+ używam go w sytuacjach kryzysowych, kiedy moje dłonie błagają o pomoc, a tradycyjne kremy nie dają sobie rady (lub regeneracja trwałaby zbyt długo). Pilarix działa błyskawicznie, dłonie są nawilżone, szorstkie fragmenty zmiękczone, całe dłonie wracają do normy, są świetnie odżywione. Nie trzeba stosować non stop, wystarczy raz, a później można wrócić do zwykłych kremów do rąk.
+ udało mi się nawet nawilżyć skórę twarzy mojego narzeczonego, który borykał się z ciągłym przesuszeniem i odstającymi wszędzie skórkami. Przy jednorazowym użyciu w ten sposób nie zapchał, nie pojawiły się zaskórniki, a skóra doszła do siebie i wystarczy pielęgnować ją teraz zwykłym kremem.

a poza tym:
+ tani (ostatnio zapłaciłam za niego 9 zł)
+ szybko się wchłania
+ nie zostawia tłustej warstwy na skórze
+ jest bardzo wydajny, bo nawet niewielka jego ilość działa cuda

To krem, który już zawsze będę miała w domu.
Nie zauważam minusów.

Ilość zużytych opakowań: Jestem w połowie drugiego

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1083171].usefull || 0 }}% pomocna.