Guerlain, Aqua Allegoria Herba Fresca EDT

Guerlain, Aqua Allegoria Herba Fresca EDT

Woda toaletowa o zapachu trawy, ziół, dzikiej herbaty, o jednej, czystej nucie zapachowej, maksymalnie świeża i odprężająco optymistyczna...

Nuty zapachowe:
nuta głowy: świeże, roślinne nuty, cytryna
nuta serca: zielona herbata, mięta
nuta bazowa: cyklamen, konwalia

>100ml

Używa produktu od: próbka

CYTRYNA

Pierwsze wrażenie - CYTRYNA
Bardzo mocny, cytrynowy zapach. Mięta z zieloną herbatą też ostro dają po nosie. Konwalii nie czuję nic a nic.

Mam skojarzenia z płynem do czyszczenia.

A flakonik jest śliczny..

tragedia to mało powiedziane

Nie wiem, czy z moim nosem jest coś nie tak, bo czytając tyle pozytywnych recenzji przecieram oczy ze zdumienia. Dla mnie zapach jest po prostu O K R O P N Y. Trawa, trawa i jeszcze więcej trawy. Jakbym zanurzyła nos w pełnym worku z kosiarki... Gdzieś w tle majaczy cytryna rodem z odświeżaczy powietrza. Nigdy bym nie nazwała tych perfum orzeźwiającymi, świeżymi czy tym bardziej subtelnymi. Są intensywne, duszące, nachalne. Kilkanaście minut po aplikacji pobiegłam czym prędzej do łazienki, żeby pozbyć się tego smrodku, ale uparciuch ani myślał się ulotnić! Dopiero po trzykrotnym wyszorowaniu mydłem i gorącą wodą dał mi znowu oddychać. Liczyłam, że to będzie zapach dla mnie, bo szukam czegoś lekkiego, najlepiej z miętą w nutach zapachowych, jednak bardzo się rozczarowałam. Herba jak najbardziej, ale żadna z niej Fresca. Będę omijać szerokim łukiem. Jak coś mi odbije i zatęsknię za tym zapachem- po prostu wytarzam się w trawie. Wyjdzie na to samo.

Używam tego produktu od: test
Ilość zużytych opakowań: test

Pachnie wiosną, radością!

Zapach ideał! Pachnie jak mohito, świeżo, rosą, trawą- cudo <3
Woń tych perfum poprawia mi nastrój niemal od pierwszego psiknięcia!
Butelka jest ciężka, ale piękna i wygodna.

Niestety te perfumy mają swoje minusy. Są mega drogie przy takim utrzymywaniu się na skórze... Ja rozumiem,że to są pefrumy świeże,ale Herba nie utrzymuje się dłużej niż 2 h

ZAPACH- cudowny, natomiast trwałość wszystko psuje :(

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie, duże

TOP 10 męskich perfum

miętowo szałwiowy obłęd

typ: uzalezniający, rozkoszny, euforyczny
lekkie rześkie, pachną jak lemoniada ze świeżą miętą i szałwią, jaką przygotowuje moja mama w lato.
To jjuż druga AA, którą uważam za świetną kompozycję

edycja: niestety jednak duży minusik bo trwałość jest fatalna

letni, zielony świeżaczek

Piękny, świeży zapach kojarzący się z ziołowo-owocową mrożoną herbatką lub letnią łąką. Milutki, wpadający &quot;w nos&quot;, ale nie przesłodzony. Nastrajający optymistycznie i wakacyjnie.

Ilość zużytych opakowań: próbki

A ja go uwielbiam

A ja go uwielbiam,
Na mojej skórze pachnie pięknie. Spryskuję się nim latem, w największe upały, zapach jest chłodzący, lekko gorzkawy.

Intrygujący, niecodzienny, trwały

Herba fresca i pampelune to dwa moje ulubione zapachy z aqua allegori.

Używam tego produktu od: Kiedy się ukazał dobrych kilka lat temu
Ilość zużytych opakowań: Trzecie

Krótka chwila przyjemności, ale za to, jaka piękna...

Herba Fresca to zapach z serii Aqua Allegoria, z którym wiązałem duże nadzieje. Niestety się rozczarowałem.

Po pierwsze - wydaje mi się, że możnaby określić koncentrację tych perfum jako EDC i nie byłoby to przesadą. Są niesamowicie lekkie, zwiewne i - nietrwałe. To ich główna i w zasadzie jedyna wada.
Sam zapach przypomina mi własnoręcznie wykonywaną mrożoną miętową herbatę - liście mięty wrzucamy do dzbanka wraz z listkami herbaty i plastrem cytryny, zalewamy wodą i wstawiamy do lodówki na 24 h. Po psiknięciu na skórę poczułem właśnie aromat tej herbaty.
Trwałość na mojej skórze wynosi ok. 3-4 h, co w zasadzie jest normą jak na świeży zapach, ale ja mimo wszystko oczekuję więcej.

EDIT : Po roku stwierdzam, że naprawdę obfita aplikacja załatwia sprawę. Ponad 7 &quot;psików&quot; z flakonu sprawia, że cieszę się tym aromatem długo. Projekcja co prawda mogłaby być lepsza, ale Herba Fresca, w takiej formie, ma dawać odświeżenie w upalny dzień. I swoją rolę spełnia doskonale.

Używam tego produktu od: Tydzień
Ilość zużytych opakowań: Testy nadgarstkowe i globalne, 125 ml w planach.

1 z najpiękniejszych Aqua Allegoria

W kategorii wiosenno-letniej 1 z moich ulubionych, dosyć trwały jak na AA, ślicznie zielono-miętowy
Testując na nadgarstku, pachniał mi miętową gumą Orbit i może nie byłam przekonana, ale użyta globalnie słodkawość nie jest już tak ogromna :)

Ziołowy ogród

Takie zapachy to nie do końca moje klimaty, ale ten ma swój urok. Jest totalnie zielony, ale nie jest typowym letnim świeżakiem. Czuć woń świeżo skoszonej trawy, mięty, zielonej herbaty, trochę cytrusów, poza tym czuję jakby mieszankę ziołową - bazylia, oregano, kolendra. Idealny zapach na wiosnę, kiedy przyroda budzi sie do życia.

Używam tego produktu od: około roku
Ilość zużytych opakowań: odlewki, próbki, testy

Miętowa guma orbit

Zapach świeży jednak lekko słodki, czuć w nim: miętę, cytrynę, zieloną herbatę. Idealny na wiosnę i lato. Mi przypomina zapach gum orbit takich w listkach w biało zielonym papierku, nie ma już tych gum w sklepach, ale była to taka słodka mięta nie mocna , nie mroźna i właśnie taką miętę czuję w tych perfumach. Troszkę jak słodzona miętowa herbatka. Mimo tej słodyczy jest to zapach ożeźwiający. Na mnie trzyma się bardzo długo, więc za trwałość wielki plus. Dotatkowo śliczna oryginalna buteleczka.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego 125 ml.

aromat odświeżacza do toalety

Niby ładny i nie ładny zapach. Próbowałam się do niego przekonać,ale cały czas wracała do mnie jedna myśl - odświeżacz do toalety albo pasta do zębów. Na szczeście z czasem zapach traci na sile i już mnie tak nie drażni. Ogólnie cieszę się,że prawie się skończył,to nie było to.

Ilość zużytych opakowań: prawie jedno 125ml

Trawa i cytryny

Ja rozumiem : świeży, letni, orzeźwiający zapach. Ale żeby od razu robić coś co zbliżone jest miętowemu płynowi do naczyń ? A trawa jest w nim wręcz nieznośna. Męczy, dusi i drażni nos. Na pewno nie jest to zapach dla lubiących zapachy ciepłe i kwiatowe. Biorąc jednak pod uwagę trwałośc, nie mam zarzutów. Silny i świeży. Tylko dla niektórych za świeży.

Ilość zużytych opakowań: Jedno, 50ml