Fusswohl, Wellness, Fussbutter (Masło do stóp)

Fusswohl, Wellness, Fussbutter (Masło do stóp)

Fusswohl masło do stóp z wartościowymi składnikami w postaci masła Shea, olejku z awokado i wosku pszczelego dostarcza suchej skórze stóp bogatej pielęgnacji, czyniąc ją znów miękka i sprężystą. Urea i gliceryna stabilizują poziom nawilżenia skory. Mięta i limetka dostarczają uczucia świeżości.

Bardzo dobre, treściwe masło

Produkt pochodzi ze znanej mi i lubianej serii z Rossmanna. Nie wszystkie produkty z tej serii się sprawdziły, nie każdy jest wysokich lotów, ale masło zdaje egzamin.

Na masło skusiłam się w momencie, kiedy miałam bardzo przesuszone stopy, i potrzebowałam mocnego i gęstego preparatu. Zresztą trafić na taką treściwą konsystencję wśród produktów do stóp wcale nie jest łatwo.

Konsystencja: bardzo gęsta i treściwa, faktycznie taka jaką sobie wyobrażam kupując produkt, który nazywa się masło do stóp. Wchłania się szybko i dobrze się rozprowadza, ale pozostawia na stopach lekko tłusty film, co ja akurat lubię. Nie traktuje tego jednak jako minus, bo skoro mamy do czynienia z masłem to jednak nie spodziewam się że wchłonie się w 3 sekundy.

Zapach: trochę nie do końca mi się podoba ale wybaczam, bo też nie jest tak, że śmierdzi. Pachnie świeżo i owocowo, ale trochę wyczuwam sztuczną cytrynę, co mnie drażni o tyle, że od razu kojarzy się z preparatami do WC. Ten zapach jest jednak do przeżycia. Stosuje głównie na noc, więc nie przeszkadza za bardzo.

Działanie: może nie jest to super hit, ale daje radę. Wchłania się dobrze i nawilża suchą skórę. Jednak z większymi zrogowaceniami czy mocno popękaną skórą rady sobie nie daje. Jeśli dbamy regularnie o stopy, ale mamy problemy z ich suchością to będzie to preparat idealny. Z pewnością wrócę do niego jeszcze nie raz. Na większe problemy może nie wystarczyć.

Opakowanie: palastikowy słoik, zakręcany na zakrętkę. Dla mnie jest to jedyne słuszne opakowanie produktu o tak gęstej konsystencji. Może nie dla wszystkich wygodne, ale ja nie mam zastrzeżeń. Nie ma problemu z wydobyciem kosmetyku, nie trzeba rozcinać opakowania, mimo że połowa produktu jest jeszcze w środku. Wykonane solidnie, nic nie pęka, zakrętka działa sprawnie.

Produkt jest bardzo wydajny, ale jest go też dużo w opakowaniu. Pojemność to więcej niż standardowa tubka kremu do stóp, bo aż 200 ml. Cena natomiast jest bardzo atrakcyjna, w promocji można go kupić za ok 7 zł, standardowa cena to ok. 12 zł.
Przełożenie jakości do ceny wypada tutaj bardzo dobrze.

Godny następca wersji z limonką i miętą

Uwielbiałam poprzednia wersję tego produktu, dlatego z entuzjazmem podeszłam do testów. Od produktów do pielęgnacji stóp oczekuję przede wszystkim doskonałych właściwości nawilżających, dlatego też chętnie sięgam po gęste, treściwe formuły.
Rossmannowi udało się stworzyć naprawdę skuteczny, udany kosmetyk, wyróżniający się na tle innych w drogerii - bo przecież "maseł" do stóp jest na rynku tak naprawdę niewiele.

Smakowite wspomnienie wieczoru

Uwielbam to masełko, jego przyjemny owocowy zapach towarzyszy mi każdego wieczoru i utrzymuje się bardzo długo. Mimo "masłowej" konsystencji szybko się wchłania i nie pozostawia tłustego filmu (nie lubię tego na stopach). Urea dosyć wysoko w składzie, poza tym nie mamy tutaj obszernej tablicy Mendelejewa, chociaż pewnie znajdzie się ktoś kto może się przyczepić do niektórych składników. Dla moich stóp wystarczający, nawilża, wygładza i pięknie pachnie. Mój chłopak mi go podkrada, pewnie przez zapach :)