Sesderma, Sublime Oil, Multi-purpose Oil (Mieszanka olejków do twarzy, ciała i włosów)

Sublime Oil - Mieszanka olejków, idealna do pielęgnacji skóry twarzy, ciała oraz włosów. Dzięki odpowiedniej kompozycji składników aktywnych posiada właściwości naprawcze, ochronne oraz odżywcze. Olej z pestek moreli zdecydowanie poprawia kondycję skóry wrażliwej, suchej, popękanej i szorstkiej, ale także mieszanej i dojrzałej, silnie nawilża, ogranicza również powstawanie zmarszczek. Olej ze słodkich migdałów jest bogaty w witaminy A i E, dzięki czemu rewelacyjnie łagodzi i pielęgnuje skórę, poprawia jej ukrwienie i koloryt. Zapobiega powstawaniu rozstępów i chroni skórę przed czynnikami atmosferycznymi. Z kolei Olej jojoba działa odżywczo i natłuszczająco, ale jednocześnie reguluje wydzielanie sebum. Łagodzi stany zapalne, poparzenia słoneczne, objawy łupieżu i trądziku. Natomiast Olej sezamowy widocznie uelastycznia skórę, zapobiega jej przesuszeniu korzystnie wpływając szczególnie na skórę suchą i źle ukrwioną. Olej słonecznikowy stanowi bogactwo nienasyconych kwasów tłuszczowych, wosków, lecytyny, karotenów i witaminy E dzięki czemu posiada właściwości antyoksydacyjne, jednocześnie wygładza i zmiękcza skórę. Olej arganowy ma właściwości ochronne, antyseptyczne i wygładzające, jest to rewelacyjne źródło kwasów Omega 3, 6, 9. Ponadto Ekstrakt z ziela świętojańskiego wykazuje działanie przeciwzapalne, ściągające i tonizujące. Rezultatem jest widoczna poprawa kondycji skóry i włosów, ich nawilżenie oraz odżywienie.

z pompką, w butelce
lekkie
olejek
olejki
normalna
nawilżające, regenerujące, rozświetlające

Olejek o bajecznym zapachu i ciekawym działaniu, ubolewam tylko nad jego wydajnością...

Olejek dostałam jako prezent od marki Sesderma, ponieważ wzięłam udział w ciekawym konkursie i akurat się udało:) Jako ogromna fanka olejków byłam bardzo podekscytowana tym faktem i jednocześnie ciekawa jak olejek sprawdzi się u mnie.

OPAKOWANIE
Jest piękne<3 Masywna, elegancka butelka wykonana z grubego szkła, już nawet swoją wagą pokazuje, że w środku jest samo dobro:) Napisy i grafika na buteleczce są w kolorach czerni i złota, nakrętka również złota. Całość uzupełnia funkcjonalna pompka, która ułatwia wydobywanie olejku ze środka.

OLEJEK
Zacznę może od zapachu, bo ten jest przepiękny! Nie jestem mistrzynią w opisywaniu zapachów, ale ta mieszanka olejków pachnie luksusem. Jest tak dobrze wyważona, że nie wiem czy znalazłaby się osoba, której ten zapach miałby się nie spodobać. Na skórze czy włosach długo się utrzymuje (szczególnie na włosach). Dla mnie to zapach lekko uzależniający, bo często potrafię przechodząc obok spryskać sobie dłonie właśnie po to, aby móc go wąchać:P

W konsystencji jest dość rzadki i łatwo przechodzi przez atomizer. Jest to mieszanka kilku olejów: z pestek moreli, ze słodkich migdałów, jojoba, sezamowego, słonecznikowego, arganowego oraz ekstrakt z ziela świętojańskiego. Wszystkie te składniki w połączeniu ze sobą mają za zadanie działać nawilżająco, odżywczo, przeciwzapalnie, przeciwzmarszczkowo, łagodząco i zmiękczająco na skórę twarzy, ciała i włosy. Szczerze mówiąc rzadko sięgam po niego przy pielęgnacji twarzy, bo do tego mam obecnie inne olejki, ale do ciała czy do rąk zdarza mi się. Buteleczka jest dość drobna a atomizer tym bardziej, więc nie za bardzo lubię aplikację na ciało, bo trwa to po prostu zbyt długo. Jeśli już to stosuję go na określone partie, takie jak dłonie czy dekolt. Ma coś takiego w sobie,, że na skórze wygląda jak suchy olejek, bo nie mam tego uporczywego uczucia tłustości czy lepkości. Pozostawia skórę gładką, błyszczącą i pięknie pachnącą, co z pewnością docenię latem. Jestem pewna, że nogi przy lekkiej opaleniźnie będą prezentowały się bosko.

Olejku najczęściej używam jednak do włosów, bo na nich działa cuda. Stosuję go przy olejowaniu i robię to tak, że nanoszę go na wcześniej rozczesane włosy, na podkład nawilżający (żel aloesowy, mgiełkę lub hydrolat), przeczesuję włosy jeszcze raz i trzymam pod czepkiem kąpielowym przez jakieś 30-40 minut, później olej emulguję maską, ponownie trzymam 30 minut i dopiero myję włosy. Tej olejek sprawia, że moje włosy są tak miękkie, lśniące, lekkie i przyjemnie lejące. Nie pamiętam kiedy czułam na nich taka lekkość. Niegdyś myślałam, że olej tylko obciąży mi włosy a dzieje się z nimi coś zupełnie odwrotnego. Są gładkie, cudownie pachną, wzrosła w nich elastyczność oraz mam poczucie, że końcówki są dobrze zabezpieczone. Coś wspaniałego <3

Minus jednak jest taki, że olejek mając 50ml przy olejowaniu nie wystarczy na zbyt długo. Co prawda nie żałowałam go sobie i po kilku zabiegach olejowania nie mam już 2/3 butelki. Tak to jest kiedy spryskuję włosy w kilku miejscach buteleczką z atomizerem.. po prostu nie wiadomo kiedy ucieka z butelki a część produktu kończy na podłodze. Problem jest jednak tego typu, że atomizera nie da się zdjąć, chyba musiałabym go nieodwracalnie wyrwać. Robię to teraz tak, że zanim trafi na włosy wlewam go w zagłębienie dłoni. Wtedy unikam sytuacji, że olejek pryśnie gdzieś dookoła mnie i nie marnuję kosmetyku. Trwa to na pewno trochę dłużej, ale naprawdę lubię tej olejek i jest mi go najzwyczajniej szkoda marnować. Szkoda, że tego atomizera nie da się lekkim ruchem zdjąć i na pewno kiedy mi się skończy poczynię próbę wyjęcia go, zobaczymy czy się rozpadnie (obstawiam, że tak, bo próbowałam już się do niego dobrać). Przy kolejnym opakowaniu mogłabym dzięki temu uniknąć ślizgawki w łazience, bo część olejku ląduje na płytkach i trzeba to od razu sprzątnąć.

Cena - nie jest niska. Jak wspomniałam na początku ja go otrzymałam w prezencie od marki Sesderma, ale gdybym miała go kupić ponownie to jego koszt za 50ml wynosi 79zł. Najkorzystniej jest kupować go w zestawie z innymi kosmetykami tej marki, bo wtedy wychodzi sporo taniej. Z pewnością kupię kolejny flakonik, bo efekt na włosach jaki mi daje bardzo mnie zadowala i ten zapach.. Mogłabym go nosić cały czas <3 Jeśli będziesz miał(-a) okazję zobaczyć go gdzieś, choćby na testerze to polecam, bo ten olejek po prostu ma coś w sobie i polecam, ja się czuję od niego lekko uzależniona :)