Too Faced, Born This Way, Super Coverage Multi- Use Sculpting Concealer (Kryjący korektor w płynie)

Najnowszy korektor od Too Faced. Ukrywaj , konturuj i rozświetlaj- rób wszystko czego akurat potrzebujesz by czuć się wyjątkowo. Korektor nadaje naturalne wykończenie makijażu a sama formuła jest bardzo wysoko napigmentowana by zapewnić pełne krycie.Formuła o przedłużonej trwałości. Produkt odpowiedni dla wegan

do twarzy, pod oczy
kryjące
hipoalergiczna
w kremie

Najlepszy korektor na rynku

Korektor too faced to najlepszy korektor jaki miałam okazję używać. Idealnie kryje, nie zapycha, nie podkreśla suchych skórek oraz nie podkreśla zmarszczek. Opakowanie jest bardzo wydajne, starcza mi około na rok czasu. Uważam, że cena jest jak najbardziej adekwatna do jakości. Zużyłam już 3 opakowania i na pewno kupię kolejne.
Kiedy nie chce nakładać pełnego makijażu, korektor stosuje na strefę T.
Szeroka gama kolorystyczna pozwala dobrać idealny odcień do cery. Kremowa konsystencja idealnie współgra z prawie każdym podkładem jaki miałam.
Dla mnie SZTOS!

Too Faced Born This Way Super Coverage Multi-Use Sculpting Concealer to produkt, który zwrócił moją uwagę ze względu na jego obietnice wielozadaniowości i superkrycia. Po kilku miesiącach użytkowania jestem gotowa podzielić się moimi wrażeniami.

Zacznijmy od plusów: korektor rzeczywiście oferuje imponujące krycie. Doskonale maskuje cienie pod oczami, zaczerwienienia oraz niedoskonałości skóry, nie tworząc przy tym efektu maski. Jego kremowa konsystencja ułatwia aplikację i blendowanie, co pozwala na osiągnięcie naturalnego wykończenia. Ponadto, szeroka gama odcieni pozwala na dobranie idealnego matchu do każdego typu cery. Produkt jest również wydajny – niewielka ilość wystarcza na pokrycie problematycznych obszarów, co sprawia, że opakowanie służy na długo.

Niemniej jednak, pomimo wielu zalet, są powody, dla których nie zdecyduję się na ponowny zakup. Po pierwsze, zauważyłam, że po kilku godzinach noszenia produkt zaczyna się zbierać w załamaniach skóry, co wymaga poprawek w ciągu dnia. Po drugie, cena korektora jest dość wysoka, co przy regularnym użytkowaniu może znacząco obciążyć budżet kosmetyczny.

Podsumowując, Too Faced Born This Way Super Coverage Multi-Use Sculpting Concealer to produkt o wysokiej jakości, który sprawdzi się dla osób szukających mocno kryjącego korektora z naturalnym wykończeniem. Mimo jego zalet, jego tendencja do zbierania się w załamaniach skóry oraz wysoka cena skłaniają mnie do poszukiwania alternatywnych rozwiązań.

Kupiony w: U konsultantki

Dobry ale nie idealny

Szukałam korektora który zakryje moje rumieńce i tak trafiłam na too faced. Owszem krycie ma naprawdę rewelacyjne ale osadza się na skórze i jest to widoczne z bliska. Porównywałam go z tarte i niestety sprawuje się gorzej.

Bardzo go lubię

Jeden z ulubionych korektorów razem z tarte shape tape,

Bardzo podobne we właściwościach, może tarte delikatnie lżejszy pod okiem, ale naprawdę minimalnie.

Bardzo dobre krycie, łatwość aplikacji, mega wydajność, duży wybór kolorów - mój ulubiony shortbread (niestety ostatnio niedostępny :()

Jedyny minus to to, że produkt jest opisywany jako multi use sculpting więc powinien też nadawać się do konturowania, niestety jako korektor do konturowania totalnie się nie nadaje, ciemniejsze kolory bardzo ciężko się blenduja na podkładach i ciężko je ładnie zaaplikować (trzeba trochę się namęczyć)

Jeśli chodzi o korektor pod oko lub rozświetlanie paru punktów to bardzo polecam

Dobre właściwości kryjące, ale efekt krótkotrwały. Pod oczami natomiast efekt maski (przynajmniej jesli o moją skórę chodzi)

Zacznę może od odcienia jaki posiadam czyli Snow. Jest to ładny, jasny, beżowy kolor, który fajnie współgra w moją jasną karnacją.
Opakowanie produktu jest duże, wygląda raczej jak buteleczka podkładu niż korektora. Sporej wielkości aplikator natomiast jest jego dopełnieniem.

Mazidło ma gęstą , kremową konsystencję, a nie płynną jak głosi tytuł recenzowanego.
I tak- kosmetyk ma spore właściwości kryjące. Sprawdza się zatem z jednej strony super w przypadku większych niedoskonałości skóry, natomiast zauważyłam również że do najtrwalszych nie należy. Ściera się z twarzy w ciągu dnia, odkrywając zbyt wcześnie to co tak dokładnie przykrył.
Pod oczami w moim przypadku nie sprawdza się w ogóle. Mam bardzo suchą, cienką skórę w tych właśnie okolicach i mazidło dodatkowo ją wysusza. Tworzy efekt maski, pozostawia pod oczami tępe , pudrowe wykończenie, podkreślając suche skórki co w efekcie prezentuje się , co tu dużo pisać- niezbyt korzystnie.

Zawsze po zastosowaniu korektora pod oczy utrwalam go delikatnym pudrem do tego celu stworzonym, niestety w przypadku propozycji od Too Faced, przypudrowanie go dodatkowo pudrem sprawia,że efekt wyszuszenia skóry pod oczami jedynie się wzmaga i mam wrażenie maski w tej własnie okolicy twarzy, co jest średnio komfortowe oraz kiepsko wyglądające:)
Tak więc do zakrycia 'nieprzyjaciół' skóry recenzowany nadaje się bardzo dobrze, choć muszę zaznaczyć,że nie jest to efekt długotrwały.
Pod oczy natomiast w przypadku skóry suchej, nie sprawdza się w ogóle. A przynajmniej takie rzeczy ja odnotowałam użytkując mazidło.

Kupiony w: U konsultantki

Bardzo lubię

Bardzo lubię te korektory, kremowa konsystencja o pełnym kryciu.
Używam odcienia Snow.
Idealnie nadaje się pod oko kiedy mamy faktycznie większe zasinienia, gdyż przykrywa praktycznie wszystko. Ładnie zastyga pod okiem, ale nie zbiera się w załamaniach.
Świetnie radzi siebie również z problemami które wyjdą na twarzy.
Jest bardzo wydajny i nie potrzeba go wiele.
Ma fajny nie za duży aplikator.

Wykorzystała: kilka próbek

Trudny współpracownik

Zgadzam sie w zupełności z koleżanką naanakov, że to ciężki kaliber. Człowiek nie jest pewny jak danego dnia ten korektor sie zachowa.
Na całe szczęście nie kupiłam go. Dostałam 2 wielkie blistry przekroju kolorów (od jasnych po ciemniejsze) do zakupów jako gratisy.
W sumie mam i mam te próbki, bo jego wystarczy niewielka ilość a w tych pojedynczych blistrach jest go aż nadto.
Kolory uważam, że są ok. Jest naprawdę duża gama jasnych tych bardziej żółtych i o różowych podtonach także każdy znajdzie coś dla siebie.
W pełnowymiarowym opakowaniu wygląda jak standardowy korektor w malej buteleczce z aplikatorem.
Co ja mam o nim napisać..? Najważniejsze jest chyba to , że on rzeczywiście mocno kryje. Dodatkowo jest trwały. Kwestia tylko tego jak dogada się z naszą skórą , kremem i podkładem..a to już inna bajka.
Nie nadaje się wedle mojej oceny do skóry suchej i dojrzałej-takiej jak moja gdyż on po prostu jest trochę jak szpachla i jesli nałożymy go punktowo na jakiejś wypryski to ok, ale w momencie próby położenia go pod okiem to już jest masakra..wysuszy i będzie źle niestety wyglądał.
Wiązałam z nim nadzieję, na rozświetlenie skóry pod oczami, ale okazały sie płonne. Nie używam go na te okolicę. Stosuję na pojedyncze przebarwienia czy wypryski jeśli się takowe pokażą.
Ponieważ mam go tyle i to w różnych kolorach próbuję czasem mieszać ciemniejszy odcień z za jasnym podkładem jeśli takowy posiadam , ale uwierzcie trudna to sztuka. On jest tak agresywny i tak barwiący ,że niewielka naprawdę ilość może już bardzo mocno przyciemnić podkład.
W sumie to najlepsze rozwiązanie na zużycie jego jakie znalazłam bo przy słabiej kryjących rozświetlających podkładach dodaje im trwałości i mocy krycia.
I w ten sposób dla mnie sprawdza się najlepiej.
Komu mogę go polecić? Uważam, że bardziej osobom młodym z cerą mieszaną i tłustą, ale i tak uważałabym ze skóra pod oczami.
Polecam kupować na stronie Too Faced . Mają promocje i wychodzi znacznie taniej niż gdzie indziej;)

Ciężki i nieprzewidywalny zawodnik

Bardzo specyficzny korektor, z całą pewnością nie dla każdego i nie w połączeniu z każdym podkładem. Tak naprawdę lubiłabym go bardzo, gdyby nie fakt jak ostrożnie trzeba się z tym dziadem obchodzić.
Nie można:
- nałożyć nawet minimalnie więcej niż to konieczne
- używać pod niego tłustszego kremu(jest "sucho-matowy", więc lubi się wówczas rozwarstwić)
- używać pod niego zbyt lekkiego kremu(jak wyżej - "suchy mat", więc bez porządnej bazy będzie wyglądać zbyt...sucho)
- zbyt mocno przypudrować(hehe, no jak wyżyj)
- niedokładnie rozblendować
- łączyć go ze zbyt lekkim podkładem, bo da to efekt zagruntowania w miejscach, gdzie został nałożony
Można:
- wkurzyć się jak dzikus, gdy mimo to będzie wyglądał paskudnie.

:D

No niestety, kosmetyk ten jest bardzo wymagający i jednego dnia będzie wyglądał naprawdę ładnie(zakryje co trzeba, wygładzi i całkiem miękko stopi się ze skórą i resztą kosmetyków), a drugiego zważy się okropnie(wiecie, tak "w kropki"), zasuszy i podkreśli każdą jedną zmarszczkę pod okiem, nawet taką o której nie mieliście pojęcia.
Pisząc tę recenzję mam go właśnie pod okiem piątą godzinę, na reszcie twarzy siedzi sobie Double Wear i to jest zdecydowanie najlepsze połączenie(mat + mat). W towarzystwie bardziej nawilżających podkładów odznaczał się i wyglądał po prostu strasznie topornie. Dziś wygląda super, ale po zrobieniu zdjęcia z fleszem zauważyłam, że wbił mi się w głębsze zmarszczki pod linią rzęs, także tak naprawdę zawsze jest jakieś ALE.
I wielka szkoda, bo i kolor fajny(Swan - jasny, ale nie biały!!!! z żółtymi tonami) i trzyma się całkiem ładnie i pojemność bardzo duża. A tak to trochę strach go używać mając w planach wyjście z domu.

jest ok

Używam korektora na górną powiekę, ponieważ pod oko jest moim zdaniem zbyt ciężki. Konsystencję ma dość gęstą przez co zbiera się w załamaniach, ale ładnie rozjaśnia duże since pod oczami więc jeśli ktoś nie ma suchej skóry może na spokojnie użyć pod oczami.

Dobry korektor, ale nie zachwycił

Korektor jest dobrze kryjący, ale wchodzi w zmarszczki. Nie ciemnieje i ma dużą gamę kolorystyczną co jest dużym plusem, ale ze względu na wchodzenie dość brzydko w zmarszczki nie kupię ponownie.

Swatche według kolejności od lewej do prawej:
1. Too Faced, Born This Way concealer- odcień Snow
2. Rimmel, Multi-tasker Concealer - odcień 040 Ivory
3. Eveline, Wonder Match Coverage Creamy Concealer - 05 Porcelain
5. Podkład M.A.C., Studio Fix Fluid SPF 15 - odcień NC10
6. Podkład L`Oreal Paris, Infaillible, 24h Fresh Wear Foundation - odcień 015 Porcelain

Świetny korektor

Korektor ma świetną gamę kolorystyczną, duży aplikator i wydajność jest świetna, ale... według mnie korektor nie ma pełnego pigmentu w sobie i przez co nie ma ful ful coverage.

Konsystencja jest świetna, lekka, nie wyglądająca sucho pod oczami ale równie dobrze się sprawdza przy pokrywaniu niedoskonałości na twarzy. Utrzymuje się świetnie przy czym nie zbiera się w załamaniach.

Jednak jak szukacie czegoś jeszcze bardziej na pigmentowanego to UD Stay Naked jest identyczny w konsystencji ale ma więcej pigmentu w sobie.

Bardzo dobry korektor

Korektor bardzo dobrze kryjący, ukryje wszelkie cienie i trzyma się cały dzień. Niestety dla mojej cery jest troszkę za ciężki i lekko zbiera się w załamaniach skóry wokół oczu. Ogólnie polecam dla osób z dużym cieniami pod oczami