Chanel, Coco Mademoiselle EDP

Chanel, Coco Mademoiselle EDP

Twórcą perfum Chanel `Coco Mademoiselle` jest Jaques Polge (`Allure`). Zapach jest nowym ucieleśnieniem ducha Coco Chanel. Śmiała i zdecydowana, udowodniła, że elegancja tkwi w prostocie. Niezależna, aczkolwiek wykorzystująca swój urok do fascynowania i wpływania na mężczyzn. `Coco Mademoiselle` od Chanel jest świeży i orientalny. Dla nowoczesnej kobiety, której zmysłowość i sukces uzupełniają się.

Kategoria: świeżo - orientalna

Nuty zapachowe:
nuta głowy: sycylijska pomarańcza, kalambriańska bergamota
nuta serca: róża, orientalny jaśmin
nuta bazy: indonezyjska paczula, haitańska wetiweria, wanilia z Réunion, białe piżmo
Cena: ok. 300 zł / 50 ml

30% jesień/zima 70% wiosna/lato

100 x TAK

Świeży, żywy, pełen energii i niemdlącej słodyczy zapach, który uwielbiam zarówno ja, jak i moja mama i używamy na spółkę :) elegancki, cudowny flakonik. Zapach jest bardzo trwały, ale też mocny, łatwo z nim przesadzić. Jedno psiknięcie w zupełności wystarczy, by zapach utrzymywał się naprawdę długo. W pierwszej chwili wydaje się gryzący, ale już po kilku minutach rozwija się, zanika ten pierwotnie wyczuwalny jad i wydobywają się cudowne, kwiatowo - owocowe nuty. Mega wydajny - używamy z mamą na spółkę od ponad roku, a prawie nie widać ubytku.

piorąca pensjonarka

Zapach bardzo zachowawczy i grzeczny. Nie rzucił mnie na kolana- mam wrażenie że większość osób mówi że jest ładny bo tak wypada, bo tak zostało nam wmówione... Głównie czuje tu mydło i paczule. Chociaż Chanell stara się tu wbić w conversy i spodnie typu boyfriend i udawać coś co ma być nowoczesną wizytówką tej marki to jednak... te pomarańcze skropine różą na mydle doprawione paczulą mnie nie urzekły...Tak wiem że to Chanel i że Chanel robi piękne zapachy ''bo tak'' ale ja nie dałam się uwieść. Zachowawczy jak pensjonarka z tą dziwną mydlaną nutą.Ehhh...Wracam do swojego królestwa garmound :)

Oszałamiające-kobiecość w butelce!

Luksus, mega kobiecość, szyk-oto moje skojarzenia.
Zaczęło się od prezentu-otrzymałam flakon o pojemności 50 ml, ale zużyłam bez większych zachwytów. Komplementów otrzymywałam sporo-jak widać, pomimo jego sporej popularności, nadal potrafi zachwycić. Powtarzały się jak mantra słowa: kobiecy, elegancki, pasuje do ciebie, kwiatowy, ale orzeźwiający, zmysłowy. Nosząc je, odnosiłam sukcesy-teraz to sobie uświadomiłam. Dodawał mi pewności siebie w dyskretny sposób.

Komplementy przyjmowałam jednak z pobłażliwym uśmiechem, nawet sama do siebie mówiłam: Ładne, przyjemnie się je nosi, ale czym ludzie tak się zachwycają?
Zrobiłam sobie od nich przerwę, na dnie flakonu zostało raptem parę kropel-dosłownie na jedno psiknięcie. Leżały, ja przeżywałam fascynację innymi, aż któregoś jesiennego, ponurego dnia, robiąc porządki, sięgnęłam po Coco Mademoiselle, prysnęłam na nadgarstek i...zwariowałam. Dosłownie oszalałam, tak mi się spodobały, jak nigdy przedtem.
Oczywiście, musiałam je mieć, a że w listopadzie były moje urodziny, uśmiechnęłam się ładnie do narzeczonego i oto mam, tym razem 100 ml mojego olfaktorycznego szaleństwa.
Być może trzeba do nich dojrzeć? Ale czy w 1,5 roku dojrzałam wystarczająco? Tego nie wiem, być może tak się rzeczywiście stało....wiem natomiast, że ten zapach - to ja.
Bergamotka i sycylijska pomarańcza odurzają nas rześkim, ostrym, wręcz męskim akcentem-ciekawe, że czasami akcenty te znikają jakby od razu i do swego bojowego orszaku dopuszczają elegancką różę z pudrowym, jakby lekko przykurzonym jaśminem, a czasem nie chcą ustąpić, jak gdyby krzyczały, że teraz kolej na nie, chcą być na siłę w centrum uwagi, choć...są tak wyjątkowe, że wcale takiej atencji nie potrzebują. Mimo to, całość ma charakter niezwykle elegancki, luksusowy i... bardzo kobiecy-gdyby Coco była kobietą, widziałabym ją w beżach, szarościach, bieli. Francuski szyk, minimalizm i prostota. Ona może nosić cygaretki i jedwabną bluzkę, może wbić się w ołówkową spódnicę i białą koszulę, upiąć włosy w kok i pomalować usta czerwoną szminką, ale może też wstać o wschodzie słońca, z rozwichrzonymi włosami, w lekkiej, jasnej sukience wyjść na spacer na plażę-pomimo zmiennych nastrojów, okoliczności, strojów, ona zawsze jest sobą-nie ona zdobi ubrania, ale to ubrania zdobią ją, podkreślają jej charakter i osobowość. Jest silna, wie, na co ją stać, bywa też kapryśna-ale która z nas nie jest? To tak, jak te perfumy-ona nie musi niczego udowadniać, ludzie sami o nią zabiegają, ponieważ jest tego warta. Po prostu jest i to wystarcza. Piękna, łamiąca wszelkie konwenanse, bezpośrednia, obezwładniająco silna i zdecydowana. Dojrzała i pewna siebie. Po prostu doskonała w swej niedoskonałości.
Chanel...twoja Coco Mademoiselle to nie do końca Mademoiselle...chociaż? Może się mylę? Wiem natomiast jedno-te perfumy to mistrzostwo świata. Jedyne, tak uniwersalne i jednocześnie nie dla każdego. Paradoks, ale tak właśnie jest.
Kocham, naprawdę kocham.
Ach, zapomniałabym-trwałość i projekcja-zacne, perfumy trwają na skórze aż do prysznica. Pora roku nie ma znaczenia, są zawsze tak samo piękne.
Bajka, droga, ale jednak bajka.

Ciekawe fakty o życiu i pracy Coco Chanel

Mają swój urok - nawet dla mnie

Wysoko oceniam te perfumy, mimo że... nie przepradam za ciężkimi, słodkimi zapachami. A to bardzo dobrze świadczy o tych perfumach - ten zapach jednak ma coś w sobie. To mimo wszystko klasyk.
Moimi faworytami są zawsze zapachy kwiatowe. Mimo to czasami, bardzo sporadycznie, używam próbki własnie Mademoiselle (od ponad roku przy sporadycznym używaniu nadal mam w połowie pełną próbkę 5 ml z atomizerem, więc zapach na pewno jest wydajny). Mam wtedy pewność, że zapach jest intensywny, bardzo trwały. Polecam na wieczór, zwłaszcza jesienią i zimą.

Jedyny od Chanel

To jedyny zapach damski tej marki , ktory skradl moje serce.
Piekny, kobiecy ,seksowny a zarazem elegancki. Nie wyobrazam sobie nie miec go na wyjscie w malej czarnej. Moj Mąż Tez go uwielbia I mowi, ze ma w sobie cos czego brakuje wielu zapachom.
Trzyma sie na skorze bardzo dobrze, jest trwaly I po godzinach nadal intenstwny.
To jest moj zapach ktory dodaje mi odwagi I pewnosci siebie. Wart nawet tak wysokiej cent.

Miłość

Boski, cudowny, chyba nigdy się z nim nie rozstanę! Ma wszystko, co kocham, piękny zapach, jednocześnie elegancki, ale nie za ciężki. Utrzymuje się na skórze i na ubraniu dość długo (co najmniej dwa dni w moim przypadku). Jedyną wadą jest jego cena, dlatego nie kupiłabym go w stacjonarnym sklepie. Dodam, że poza Gabrielle i męskim Bleu de Chanel jest to jedyny zapach, który podoba mi się u tej marki.

klasyk

Zapach elegancki, ponadczasowy, delikatny i trwaly zarazem. Pasuje zarowno na dzien jak i na wieczor. Do dzinsow i do kostiumu. Wada jest kwadratowa butelka, ktora wyglada na taka co latwo sie stlucze (na szczescie u mnie sie to nie stalo). Napisy jednak starly sie trzymajac tylko w domu w lazience i to przez raptem przez kilka miesiecy. Wydajnosc w normie. Sam zapach nie ma wad (jeszcze wieczorem go czuje). Zmienilabym glownie opakowanie.

nie do zapomnienia

Te perfumy dostałam wiele lat temu w prezencie. Zapach jest świeży, wyrazisty, na pewno nie przesłodzony i na pewno nie jest ciężki. Ktoś, kto nosił go na sobie, rozpozna go bez problemu "na ulicy" nawet po wielu latach. Jest to po prostu zapach niepowtarzalny, jedyny w swolm rodzaju, którego nie sposób zapomnieć. Mega trwały- na ubraniach utrzymuje się nawet przez 3 tygodnie. Raczej dla młodych kobiet, choć to kwestia gustu. W zasadzie dobry na każdą porę roku, może z wyjątkiem upalnego lata.

COCO CHANEL MEGA

Mam i polecam całym sercem. Perfumy boskie po prostu aż chce się wąchac. Klasa sama w sobie. Cena wysoka ale coś za coś jakośc za dobrą cenę. Napewno kupię następny flakon.

Mocny

Nie wiem jak zużyłam jedno cale opakowanie i drugiego troszkę, ponieważ okazało się że niesamowicie boli mnie przez niego głowa. W końcówce wylądował u koleżanki z zastrzeżeniem zakazu używania spotykając się ze mną. nie powiem że jest brzydki bo nie jest. Jak ktoś lubi mocne dość i ciężkie zapachy to powinien mu odpowiadać. Ja niestety przy nim choruję.

Niczym męski zapach

Dostałam perfumy w prezencie, sama nie zdecydowałabym się na ich zakup. Przypominają mi zapach męskiej wody kolońskiej. Są na pograniczu perfum kobiecych i męskich, dość kontrowersyjne. Na pewno nie przypadną do gustu osobom poszukującym zapachów kwiatowych, słodkich, świeżych, kobiecych. Idą w ciężką stronę nut gorzkich, niemalże męskich. Dla silnych kobiet, które nie lubią "landrynek" i kwiatów- na pewno będą strzałem w dziesiątkę. Ja mówię im zdecydowane NIE !

Piękno i elegancja:-)

Zapach Chanel Mademoiselle jest już że mną wiele lat i jest moim najlepszym zapachem, nie zamienię go na żaden inny. Jest piękny, elegancki, seksi, uwodzicielski, a perfumeria Dolce.pl, w której kupiłam mgiełkę do ciała Chanel, jest naprawdę najlepszą perfumerią w internecie. Polecam wszystkim, jak ktoś chce kupić oryginalne perfumy to tylko w Dolce.pl!!!