Chanel, Coco Mademoiselle EDP

Chanel, Coco Mademoiselle EDP

Twórcą perfum Chanel `Coco Mademoiselle` jest Jaques Polge (`Allure`). Zapach jest nowym ucieleśnieniem ducha Coco Chanel. Śmiała i zdecydowana, udowodniła, że elegancja tkwi w prostocie. Niezależna, aczkolwiek wykorzystująca swój urok do fascynowania i wpływania na mężczyzn. `Coco Mademoiselle` od Chanel jest świeży i orientalny. Dla nowoczesnej kobiety, której zmysłowość i sukces uzupełniają się.

Kategoria: świeżo - orientalna

Nuty zapachowe:
nuta głowy: sycylijska pomarańcza, kalambriańska bergamota
nuta serca: róża, orientalny jaśmin
nuta bazy: indonezyjska paczula, haitańska wetiweria, wanilia z Réunion, białe piżmo
Cena: ok. 300 zł / 50 ml

46% jesień/zima 54% wiosna/lato

Moje ulubione

Czy istnieją piękniejsze perfumy niż Coco Modemoiselle? Niezwykle romantyczne i kobiece. Bardzo trwałe, utrzymują się przez kilka dni na ubraniach. Jest to bardzo intrygujący zapach, za każdym razem, gdy mam go na sobie, dostaję mnóstwo komplementów. Flakon klasyczny i elegancki, stanowi dekorację toaletki. Ponadczasowi hit.

Kobiecość w jednym psiknieciu

Uwielbiam ten zapach , jest tak mocny i intensywny że wystarczy raz go użyć a zapach utrzymuje się cały dzień a nawet ciuchy po praniu jeszcze pachną . Poprostu zapach idealny i bardzo kobiecy , dla osób które lubią zwracać na siebie uwagę.

Coco

Ponadczasowy zapach, kojarzący się z kobietą z klasą. Nie jest mdły ani duszący, idealny na codzień. Ładnie rozwija się na skórze. Cena niestety trochę wysoka, ale w końcu to perfumy od samej Coco Chanel :)

Piękne

Co tu dużo mówić, zapach idelany. Nie jest za mocny, nie boli od niego głowa (a często mi się do zdarza). Myśle, że najlepszą opinią jest to, że właśnie tego zapachu użyłam w dniu swojego ślubu.
Bardzo długo utrzymuję się na skórze. Wiadomo, cena jest ogromna ale w końcu to Chanel więc jeżeli ktoś się na to decyduje to pewnie wie, na jakie koszty się naraża.

Mój ulubieniec od lat

To były moje pierwsze perfumy i od nich zaczęła się moja miłość do zapachów.
Pierwszy flakon kupiłam 16 lat temu i od tamtej pory zapach Coco Mademoiselle jest zawsze moim ukochanym.
Często zmieniam swoje upodobania jeśli chodzi o nuty zapachowe, ale Coco Mademoiselle jest tym, który mi odpowiada każdego dnia i o każdej porze roku.
Nawet wysoka cena mi nie przeszkadza, bo zapach jest bardzo trwały, dzięki czemu starcza na długo.
To jest po prostu moja zapachowa miłość na całe życie!

Ok

To już mój trzeci flakonik. Zapach jest przepiękny, idealny zarówno na dzień, jak i na noc. Perfumy są dosyć drogie, ale według mnie warte swojej ceny.

Absolutnie mój zapach.

Miłość od pierwszego wejrzenia. ;)
Bardzo, ale to bardzo lubię ten zapach. Są dla mnie idealne. Rześkie, a zarazem nie banalnie świeże i proste jak, np. osławione Light Blue D&G.
Łączy w sobie nuty kwiatowo-owocowe. Utrzymuje się bardzo długo. Nie trzeba wiele aby dobrze pachnieć.
Klasyczny flakon Chanel, lekko różowy kolor powodują swoistą klasykę na toaletce.

Używam na różne okazje, najczęściej wyjście do restauracji, czy party. ;)

Kobiecy i delikatny

Coco Mademoiselle to zapach bardzo kobiecy i zarazem delikatny. Jest lekko kwiatowy i słodki uwazam ze swietnie się spisze na dzien jak i na wieczorne wyjscie. Ma piekne opakwanie, jest trwały i nie trzeba go dużo aby poczuć ładny zapach.

Uwielbiam

Z Mademoiselle pierwszy raz spotkałam się jako nastolatka, gdy mama dostała perfumy w prezencie od taty. Nie raz podbierałam je mamie gdy chciałam gdzieś wyjść z koleżankami o poczuć się elegancko, doroślej, jak mama.
Teraz jestem już dorosłą kobietą i od wielu lat Mademoiselle stoi na mojej półce, i wciąż tak samo uwielbiam ten zapach, jak ta dorastająca kobietka wzorująca się na mamie. Uwielbiam ten bardzo elegancki, dziewczęcy, nieco ciężki, słodki ale świeży kwiatowy zapach. Nie używam już ich na codzień, ale wciąż użyję na jakieś wyjście lub w zależności od nastroju.
Jest to jeden z moich klasyków, które uwielbiam i muszę mieć na toaletce.
Perfumy są bardzo trwałe, i nie zmieniają swojego zapachu w ciągu dnia.
Przepiękny flakon cieszy oko i pięknie wygląda na toaletce.

polecam

Dostałam tą perfume na urodziny i jestem pod mega wrażeniem , zapach utrzymuje się bardzo długo .
Jeden z najcudowniejszych,kobiecych,eleganckich zapachów jakie moje zmysły miały okazję poznać :) Nawet słowami trudno go opisać:trochę kwiatowy, świeży, ze szczyptą elegancji i zmysłowości.

Niby piękne, ale męczą

Na uwagę zasługuje moim zdaniem przede wszystkim flakon - jest tak prosty i tak piękny. Ozdoba domu lub łazienki ;) Poza tym Coco Mademoiselle mają naprawdę świetną trwałość, myślę, że gdyby się nie kąpać to pewnie jeszcze 3 dnia byłoby je czuć na skórze i są wydajne - zazwyczaj spryskując się perfumami robię ok. 5 psiknięć, a przy Mademoiselle wystarczy 1-2. Rekompensuje to trochę ich zawrotną cenę.

Ale sam zapach mnie nie zachwycił. Jest bardzo podobny do Chance, ale cięższy, bardziej słodki i intensywny. Chance zużyłam dwa flakony, Coco Mademoiselle nie dałam rady jednego. Największym minusem Coco jest to, że jest to zapach tak powszechny i oklepany, że zrobił się po prostu banalny. A szkoda, bo ma w sobie dużo elegancji i wdzięku.

Wyczuwam przede wszystkim wanilię i kwiaty, zapach ładnie się rozwija na skórze i bezpośrednio po spryskaniu, jak i po wielu godzinach jest intensywny, słodki i... dla mnie niestety męczący. Męczy mnie na mojej skórze, męczy mnie, gdy czuję go od kogoś innego (moja mama ich czasem używa). A już absolutnie nie chciałabym tych perfum używać czy czuć od kogoś w upalny dzień - zapach jest ciężki i duszący, raczej na chłodny wieczór niż skwarny dzień.

Podsumowując: "nowa klasyka" (godny następca Chanel no.5, którego nie znoszę), ale do stosowania z umiarem.

Coco Mademoiselle

Ja wiem, że wszędobylska, wiem, że być może przechodzona ale mimo wszystko jakoś dobrze mi z nią. Zapach "politycznie poprawny", nie tajemniczy, nie hipnotyzujący. To po prostu butelka kobiecych, dość intensywnych perfum, żadne tam cuda wianki.
Perfumy są eleganckie. Widzę je zawsze w towarzystwie nie sukienki, a uniformu ze szpilkami lub koszuli z eleganckimi spodniami i do takich "kreacji" lubię je dobierać. Są trwałe - czuć je przez cały dzień, nie ulatniają się w kilka godzin - co za taką cenę byłoby moim zdaniem kiepskim żartem. Mogą być trochę duszące dlatego nie używam ich w letnie upalne dni żeby nie "uraczyć" nimi otoczenia warszawskiej Komunikacji Miejskiej.
Opakowanie klasyczne, eleganckie, podoba mi się.