Biolove, Raspberry Lip Scrub (Wygładzający peeling do ust `Malina`)

Biolove, Raspberry Lip Scrub (Wygładzający peeling do ust `Malina`)

Niezwykle delikatny peeling cukrowy, który idealnie usuwa martwy naskórek i wygładza usta. Sprawia, że stają się one miękkie i nawilżone.

peeling do ust
wygładzające, peelingujące, nawilżające
zapachowa
w słoiczku

Przyjemny

Kupiłam go przez głupią pomyłkę, robiąc zakupy w drogerii internetowej. Zamawiając, myślałam, że ma 100 ml. Nie dałabym świadomie prawie 15 zł za 15-mililitrowy peeling bazujący na zwykłym cukrze.

Lubię peelingi, przy użyciu których mam pewność, że dobrze złuszczają naskórek. Wolę nawet przedobrzyć, niż mieć jakiś niedosyt po ich użyciu. Pod tym względem peeling ten trafia w mój gust. Jest gęsty od drobinek cukru, które z wystarczającą siłą masują usta. Po użyciu go usta są wygładzone i nawilżone, jednak nawilżenie to trwa bardzo krótko i już za godzinę daje się odczuć twarde, suche skórki.

Produkt ma ładny zapach, przypominający mi malinową kaszkę dla dzieci, i jest smaczny.

Jeśli chodzi o opakowanie, to uwielbiam tego typu metalowe, zakręcane słoiczki. Z pewnością użyję go do przechowywania peelingu własnej roboty.
Duży minus za to, że nie posiada jakiejś osłonki pod pokrywką ani wierzchniego opakowania, tak żeby nikt nie mógł dotknąć produktu. A przynajmniej w takim stanie go dostałam...

Mocny zdzierak.

Jest całkiem mocny zdzierak z dużymi kawałkami cukru,które trzymają się wokół ust długo.
Zapach i smak bardzo słodki,malinowy niczym syrop malinowy.
Usta gładkie i na oliwione,choć po kilku godzinach czułam wysuszenie na ustach.
Bardzo podobny do tego z Evree choć tamten miał mniejsze drobinki.
Trudno go zużyć przed końcem terminu ważności.

Sprawdza się

Nie jestem zwolenniczką tego typu produktów, peeling do ust uważam za coś zbędnego - to samo można uczynić przy pomocy szczoteczki do zębów, bądź wykonując własny scrub w domu.
Niniejszy kosmetyk dostałam w prezencie, a że darowanemu peelingowi.. to używam.

Produkt zamknięty jest w malutkiej zakręcanej puszce. Ładnie pachnie, jednak zapach nie odwzorowuje maliny zbyt wiernie, mimo wszystko jest przyjemny.
Peeling jest mocno zbity, nałożenie go zwłaszcza tuż po otwarciu opakowania jest dość trudne - kryształki cukru albo wypadają z opakowania, albo produkt zostaje "ugnieciony".

Jeśli chodzi o skład to jest super - cukier, masło shea, gliceryna, oleje.
Kryształki fajnie ścierają, a olejki dają poślizg i przy okazji pielęgnują wargi.

Po zastosowaniu usta faktycznie są pozbawione suchych skórek i przyjemnie odżywione. Peeling sprawdzał mi się szczególnie zimą gdy moje usta były spierzchnięte w wyniku mrozu.

Nie wiem zbytnio jak odnieść się do ceny. Ponad 12 złotych za takie maleństwo jest sporym wydatkiem, jednak produktu nie zużywamy na raz, ponadto jakość zarówno kosmetyku jak i opakowania wydaje się uzasadniać cenę. Czy sama wydałabym na niego 12 złotych, wiedząc ze mogę bardzo podobny produkt stworzyć samodzielnie?

Przyznam szczerze, ze jestem z tego produktu zadowolona mimo, że nie spodziewałam się po sobie, że polubię peeling do ust. Sprawdza się w swojej roli, fajnie pachnie i ma przyjemne opakowanie.
Czy sięgnę po niego ponownie? Tego nie wiem.. produkty Biolove nie są niestety dostępne stacjonarnie poza Kontigo którego w Krakowie brak. Jeśli zamawiałabym w drogerii coś przez internet możliwe że i ten scrub trafiłby do koszyka.