Compeed, Plastry na opryszczkę (Plastry)

Compeed, Plastry na opryszczkę (Plastry)

Cena już od 16,39 zł! Sprawdź, gdzie kupisz ten produkt najtaniej!

Sprawdź
w Ceneo.pl
Pojemność 15 szt

Plaster na opryszczkę Compeed to nowoczesny, niewidoczny plaster, który leczy objawy opryszczki wargowej we wszystkich fazach rozwojowych.
Plaster nie zawiera substancji czynnej, ponieważ nie ma na celu zapobiegania namnażaniu się wirusa, lecz jedynie leczenie objawów opryszczki.
COMPEED TOTAL CARE; leczy zmianę chorobową dzięki warstwie Hydrokoloidu-075, stosowanego do leczenia ran. Wykorzystanie tego materiału pozwala na tworzenie ultracienkich, elastycznych i dyskretnych opatrunków.

Znasz skład tego produktu?

Alternatywne zastosowanie

Nie wiem, czy powinnam dodawać tę recenzję, ponieważ plastry są z założenia na opryszczkę a moja ocena dotyczy innego zastosowania.
Typowej opryszczki nigdy nie miałam, jednak czasami robią mi się takie bolesne podskórne grudki na twarzy, w różnych miejscach, które są trochę podobne do opryszczki i według dermatologów mogą być spowodowane podobnym wirusem.
Używam wtedy plastrów na noc i na dzień, pod makijaż i powiem szczerze, że na takie historie działają świetnie.
Skóra jest zabezpieczona, goi się szybciej, plastry chronią przed podrażnieniami i przyspieszają gojenie.
Podobnie jak czasem wyskoczy mi jakiś niekontrolowany pryszcz z kategorii tych "tradycyjnych" - plaster przez noc bardzo wycisza skórę i ułatwia pozbycie się niechcianego lokatora na twarzy.
Dla mnie jest to obowiązkowa pozycja w kosmetyczce. Tylko ta cena ;/

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1274341].usefull || 0 }}% pomocna.

pomaga!

Plastry compeed to coś, co zawsze, na wszelki wypadek muszę mieć w domu. Jeden/maksymalnie dwa plastry i opryszczka znika! Co prawda troszkę się rolują w dzień, jednak ja zazwyczaj naklejam przed snem, idę spać, a rano opryszczki nie ma! Dla mnie super.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1219081].usefull || 0 }}% pomocna.

Nigdy więcej

Miałem malutki pęcherzyk, chcąc szybko się tego pozbyć kupiłem na sztuki 5 plastrów compeed. Po 6 godzinach opryszczka strasznie mi spuchła, nigdy nie miałem tak dużej opryszczki, do tego przeniosła się co nigdy mi się nie zdarzało.
Plus - niewidoczność, dobrze maskuje opryszczkę
Minusy - cała reszta

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1213218].usefull || 0 }}% pomocna.

depilacja brwi

Nie po stokroć

Plusy:
- przydatne podczas wyjścia "do ludzi", nieco maskują opryszczkę
Minusy:
- 12 godzin na ustach? Dobre żarty, chyba że ktoś nie je i nie pije... Najmniejszy kontakt z pokarmem itp. powoduje odklejanie i rolowanie się
- Pod plastrem tworzy się mokra ropna paćka, nic nie wskazuje na to, że horror się kiedyś skończy
- Zerwanie go (z tej niezrolowanej części) boli straszliwie

Podsumowując - polecam najzwyklejszą cytrynę, którą zaaplikowałam sobie po 8 dniach męki, piecze okrutnie, ale po nocy pojawił się strupek zwiastujący koniec, gdybym została przy plastrach mogłabym się paćkać bez końca... Compeed dobre tylko na wyjścia.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1189128].usefull || 0 }}% pomocna.

Z plastrem czy bez plastra - na jedno wychodzi

Kiedyś używałam tych plasterków jednorazowo w trakcie opryszczki, ale nie pomagały. Gdy więc dzień przed Wigilią pojawiła się opryszczka, czyli zostało mi 8 dni do imprezy sylwestrowej, postanowiłam użyć plasterków zgodnie z zaleceniem producenta, czyli jeden po drugim, bez przerwy. Zużyłam ok. 8 czy 9 plastrów (to moje 2 lub 3 opakowanie)

Niestety efektów nie było żadnych, opryszczka trwała dokładnie tyle samo co normalnie. Dziś jest 3.01, a ja mam czerwony ślad po niej, choć skóra w tym miejscu już jest gładka. Czas trwania opryszczki to ok. 10 dni, czyli norma. Na imprezę Sylwestrową musiałam to miejsce dobrze pokryć makijażem (plasterek już zdjęłam, bo byłoby widać). Wyszczególniając:

KLEJ
Bardzo mocny. Mi plasterek wytrzymywał średnio całą dobę. Wtedy na brzegach się już lekko odklejał, ale nadal plaster trzymał mocno i bez lekkiego bólu przy odklejaniu się nie obyło.

CENA
Uważam że byłaby jak najbardziej w porządku gdyby plastry działały. Średnio 2 zł za plasterek który starcza na 12-24 godziny to nie jest dużo. Jednak w przypadku gdy plastry nie działają - to w sumie wyrzucone pieniądze.

ESTETYKA I WYGODA NOSZENIA
Największy (i jedyny?) plus. Teoretycznie warto było używać tych plastrów właśnie dlatego, że ładnie zakrywały opryszczkę i trochę się zapominało że się ją ma, bo nawet dotknięta jedzeniem, piciem czy palcem, nie bolała, gdyż zakrywał ją szczelnie plasterek. Plasterek wygląda lepiej niż odkryta opryszczka, faktycznie ją trochę maskuje, no ale nie ukrywajmy - plasterek tez jest widoczny. Makijaż można nałożyć, ale wtedy plaster odkleja się szybciej.

DZIAŁANIE
Jak wspomniałam - zerowe. Po 2 czy 3 dniach bąbel pękł i pod plasterkiem zrobiła się "bomba", w tym czasie plaster odklejał się szybciej, bo opryszczka była mokra. Myślałam że zacznie się szybko goić, ponieważ nie będzie etapu strupów, ale niestety nie. Strupów nie było, ale czas gojenia nie był skrócony.

PODSUMOWANIE
Plastry zakrywają opryszczkę i życie z nią jest znośniejsze. To jedyny powód dla którego warto je nosić. Czasu gojenia opryszczki w żaden sposób nie skracają.

Używam tego produktu od: opisane w recenzji
Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1078581].usefull || 0 }}% pomocna.

NIGDY WIĘCEJ !

NIKOMU GO NIE POLECAM !
Opryszka robi mi się od zawsze.. Robi się duża i puchnie mi warga, więc gdy kilka dni temu poczułam że znów się zaczyna, pobiegłam od razu do apteki po ten produkt zachęcona jego opiniami,ale był to OGROMNY BŁĄD. W ogóle się to u mnie nie sprawdziło. Moja warga spuchnęła jak NIGDY ! Na całej powierzchni którą zajmował wydawało się jakby pod wargą urosła mi jakaś kulka.. Wyglądałam strasznie, ale solidnie zmieniałam plaster po plastrze tak jak mówiono.. Efekt tego był taki, że wydałam dużo pieniędzy na nieskuteczną kurację.. Opryszka była tak długo jakby się z nią nic nie robiło ..
Jestem bardzo niezadowolona .
A osobom które borykają się z opryszkami polecam SONOL , który działa szybko i skutecznie :)

Używam tego produktu od: od początku do skończenia się opakowania
Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie, 15 plastrów

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1036813].usefull || 0 }}% pomocna.

Najskuteczniejsze!!!

Nic lepiej nie działa jak te plasterki!!

Najlepiej założyć je jak tylko zobaczymy na ustach malutki pęcherzyk lub czujemy mrowienie. Musimy pamiętać aby zmieniać je jeden po drugim. Gdy jeden odkleja się, zakładamy następny. 3 dni i po opryszczce ani śladu.

Ilość zużytych opakowań: Nie pamiętam

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1022614].usefull || 0 }}% pomocna.

Bardzo dobry produkt

Szybko leczy opryszczkę, choć trudno ocenić ten produkt, gdyż przynajmniej u mnie opryszczka przebiega bardzo ostro.
leczenie w każdej postaci jest nieprzyjemne, jednak dzięki plastrom, nie mam pekających strupów, nic mnie nie swędzi i jeżeli dobrze je założe, czuje sie komfortowo.
Leczenie wg producenta jest caly czas a nie tylko kiedy ma się białą plamkę kremu na opryszczkę..
Polecam..
Warto dobrze przeczytać jak się to aplikuje bo można kilka plastrów przez przypadek wyrzucić do śmieci, bo raz zle naklejone trudno uzyć ponownie. Nie polecam makijazu na te plastry, ewentualnie pomadkę ochronną :)

Ilość zużytych opakowań: trzy

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1017443].usefull || 0 }}% pomocna.

Koszmar!

Kupiłam te plasterki tylko dlatego, że tak były zachwalane przez sporą ilość ludzi. Nie ufałam im i już wiem dlaczego - ten plasterki to jeden wielki koszmar!

Zacznijmy od początku. Są zamknięte w plastikowym opakowaniu - to na plus. Ale Ich cena już nie jest taka fajna - zapłaciłam blisko 30 zł za nie i to są pieniądze wrzucone w błoto. Dlaczego? A dlatego, bo one nawet w najmniejszym stopniu nie leczą opryszczki! Niby naklejamy go na miejsce wykwitu i co się dzieje? Wykwit rośnie, puchnie, boli, nie oddycha. Potem przy odrywaniu pęka pęcherzyk powodując niesamowity ból. Ale nadal wytrwale kleimy kolejne i opryszczka zamiast znikać powiększa się, coraz bardziej boli aż w końcu zaczyna wyglądać jak wulkan Etna! Nie zdaje egzaminu w żadnym ze stadiów opryszczki! O stokroć lepiej działa najzwyklejsza pasta do zębów!

Używam tego produktu od: Użyłam przy dwóch wykwitach opryszczki
Ilość zużytych opakowań: Niecałe jedno - połowa plastrów do kosza!

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1009092].usefull || 0 }}% pomocna.

Super!

Dziala przeswietnie tylko jest w tym jeden zasadniczy chaczyk bez ktorego sukcesu nie bedzie. Plasterek trzeba nosic dzien i noc bez przerwy jak jeden sie odkleja odrazu drugi. Pierwsze dni jak jest mokra kilka sie ich zluzywa. Ale effekt przeswietny. A i trzeba jeszcze go nalozyc jak tylko sie pojawi piekace uczucie i babelek. jak zawsze mialam opryszczke przez conajmniej 10 dni oblesny strup i sie rozrastala tak teraz jest 5 dzien juz plasterka nie nosze i sladu nie ma. Podow dla ktorego trzeba go nosic caly czas to dlatego zeby z powietrza i otoczenia nie wdawaly sie bakterie, jak tylko sie wdadza wlasnie rosnie i paprze sie ta rana, podczas gdy jest zakryta poprostu sie szybko goi:)

Używam tego produktu od: pierwszy raz.
Ilość zużytych opakowań: 1,5

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[985743].usefull || 0 }}% pomocna.