Ziaja, Intima, Ziołowy płyn do higieny intymnej dla kobiet dojrzałych - Nagietek lekarski (stara wersja)

Ziołowy płyn do higieny intymnej z wyciągiem z nagietka lekarskiego, który działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie oraz regenerującą naskórek prowitaminą B5 (D-Panthenol). Delikatniejszy od mydła, skutecznie je zastępuje. Zawiera łagodne substancje myjące pochodzenia roślinnego.
- Intensywnie nawilża śluzówkę i reguluje funkcje wydzielnicze błony śluzowej.
- Wzmacnia naturalny system ochronny błon śluzowych oraz zmniejsza ryzyko rozwoju infekcji.
- Skutecznie łagodzi podrażnienia śluzówki i naskórka.
Utrzymuje fizjologiczne pH miejsc intymnych i korzystnie wpływa na naturalną florę bakteryjną. Neutralizuje nieprzyjemny zapach oraz zapewnia uczucie czystości i świeżości przez cały dzień. Ma doskonałe własności myjące, dobrze się pieni i jest bardzo wydajny w użyciu. Przebadany w Instytucie Położnictwa i Chorób Kobiecych Akademii Medycznej w Gdańsku.
Polecany szczególnie dla kobiet dojrzałych i w okresie menopauzy.
BR>Substancje aktywne:
Wyciąg z kwiatów nagietka lekarskiego, prowitamina B5 (D-Panthenol).

Bardzo dobry

Mój ulubiony płyn do higieny intymnej z tej serii, inne wydają mi się bardziej sztuczne, chemiczne. Ma przyjemny, ziołowy zapach. Dzięki gęstej konsystencji dobrze się pieni i jest bardzo wydajny. Nie podrażnia.

Używam tego produktu od: kilka lat
Ilość zużytych opakowań: 3 (500 ml)

lubiany bardzo

bardzo dobry :) łagodzi podraznienia , nawilza . jest delikatny i bardzo ladnie pachnie . Dobrze myje . Jestem z niego zadowolona :) Polecam dziewczyna z wrazliwa skora :)

Używam tego produktu od: pol roku
Ilość zużytych opakowań: okolo 4

Bardzo dobry

Płyn ma śliczny zapach, delikatnie myje. Daje uczucie swieżości. Cena też niczego sobie :) Poza tym jest łagodny o czym już wspomniałam wcześniej. Dodatkowo dla osob ktore sa wrazlie na krzywdę zwierząt - firma ziaja nie testuje swoich kosmetykow :) na zwierzętach :]

Używam tego produktu od:roku
Ilość zużytych opakowań: 2/3

Bordowe usta H&M

b. dobry

Od wielu wielu lat używam wyłącznie Intimy Ziaji i jestem b. zadowolona z tej serii :-)
Płyn z nagietkiem jest równie dobry jak pozostałe. Opakowanie wygodne, praktyczne. Nie kosztuje dużo, zazwyczaj kupuję butelkę 500 ml. Ładnie pachnie - ziołowo, przyjemnie, nie narzuca się. Ma dobrą konsystencję, obficie się pieni i łatwo spłukuje. Nie podrażnia, przyjemnie odświeża, dobrze myje. Nie tylko dla kobiet dojrzałych! ;-)

Używam tego produktu od: odkąd pojawił się na rynku
Ilość zużytych opakowań: kilka

Odświeża i nie podrażnia

To jeden z nielicznych produktów Ziaji, które mogę polecić. Żel ma delikatny zapach, pieni się wg. mnie średnio, ale wystarczająco, przyjemnie odświeża i co najważniejsze - nie podrażnia! Do tego tani i wydajny - niczego więcej od żelu do higieny intymnej nie oczekuję:-) Polecam nie tylko kobietom dojrzałym.

Używam tego produktu od: ok. pół roku
Ilość zużytych opakowań: 2 duże

dobry jako żel do ciała

Do higieny intymnej staram się raczej wybierać preparaty bez "sulfate", zwłaszcza na drugiej pozycji, najchętniej też takie, które mają naturalne kolory (jak np Tess) albo są bezbarwne. Ten żel kupiłam ze względu na jego bardzo dużą pojemność (500 ml) i niską cenę, używam go przede wszystkim do mycia ciała, ponieważ jest zdecydowanie delikatniejszy i mniej agresywny od większości żeli do mycia ciała, a myje równie skutecznie. Podoba mi się, że ma taki krótki skład, mógłby jeszcze być bezwonny i nie mieć tego zielonego koloru, no i oczywiście SLS w składzie - byłby wówczas idealny również jako żel intymny. Raz na jakiś czas użyję go zamiast Tess lub Lirene i nie widzę, aby mnie podrażniał, czasem umyję nim twarz i też jest w porządku. Mimo to uważam, że jego głównym atutem jest cena i pojemność, nie jakość.

b. dobry

Ma dosyć wodnistą, lejącą się konzystencję. Ale wystarcza kropelka, aby się świetnie pienił. Jest delikatny, o słabym zapachu. Odświeżajacy. Nie podrażnia.
Mega wydajny.

Najlepszy

Dałam się już poznać jako osoba, która niespecjalnie przepada za płynami Ziai, jakoś mi nie leżą, wolę jednak płyny Oceanica. Dla nagietkowego zrobiłam wyjątek, zużywam własnie trzecią butlę w pojemności 500ml. Niby wszystkie są podobne, ale nagietek jakoś specjalnie przypadł mi go gustu (choć chyba az tak dojrzała nie jestem :D) - jest naprawdę łagodny, nie podrażnia, uzywałam go w trakcie leczenia szpitalnego i antybiotykowej kuracji. Daje mi większe poczucie odświeżenia niż pozostałe warianty z tej serii :) Naprawdę polubiłam i nie przeszkadza mi już nawet fakt, iż nie ma dozownika. Nie wiem jak jest z tą ceną przy zgłoszeniu - ja kupowałam ostatnio za 6,60 za 500ml. Godny polecenia :)

***

Nagietek przypadkowo wpadł mi w ręce, kiedy pomyliłam sobie buteleczki i wzięłam go zamiast Szałwi. Więc w sumie żel oceniam z perspektywy kobiety młodej, a nie dojrzałej, do jakiej skierowany jest produkt.
Żel ma przyjemną konsystencję, pachnie delikatnie i miło. Dzięki pompce można nabrać go 'akuratnie'. Świetnie się pieni, jest delikatny i nie podrażnia. Odświeża.
Jest bardzo wydajny i na dodatek niedrogi (6 zł).

Używałam tego kosmetyku przez 2 miesiące/ ilość zużytych opakowań: 1

podraznia

dostalam od firmy przesylke z probkami miedzy innymi tego produktu, probek bylo duzo wiec uzywalam je prawie dwe tygodnie i jedna zostawilam bo sie juz nie dalo. Fakt jak na ta gestosc to wydajny duzo nie trzeba a ladnie sie pieni. Niestety za mocno perfumowany, po paru dniach uzywania zaczela mnie cefka moczowa piec cos jak bym dostala zapalenia pecherza. Zawsze tak mam jesli uzywam papieru toaletowego zapachowego lub wkladek i podpasek perfumowanach dwie wizyty w toalecie i jestem zalatwiona. Ten zel potrzebowal na to ponad tydzien, ale jednak. Dobrze ze w domu mam jeszcze starego podciwego Oceanica(pierwsza wersja biala butekla z pomaranczowymi napisami), bo ten mnie wyleczyl a juz myslalam ze ginekolog bedzie potrzebny. troche sie zawiodlam bo tak tutaj chwalony i teraz nie wiem czy w takim razie rumianek nie bedzie takim samym niewypalam jak ten. Dla mnie niestety zel musi byc nieperfumowany. A jesli juz firma z czasem wprowadza zapach (jak np. w AA Oceanica) to delikatny prawie nie wyczuwalny.

lubie go

Nie jestem dojrzała, ale używam go ze względu na zapach. Odświeża dość dobrze, ale nie rewelacyjnie. Pieni się za to tak jak lubię, czyli bardzo dobrze. Spłukuje się też dobrze, nie czuję na sobie jego resztek po kąpieli. No i jego cena jest zachwycająca.

Bardzo dobry

Nie zbliżam się co prawda jeszcze do menopauzy, ale wybrałam ten płyn ze względu na przemiły zapach. Płyn jest delikatny, doskonale się pieni i jest bardzo przyjemny w użyciu. Do tego ma bardzo przystapna cenę.